Dobeles dzirnavnieks

Dobeles dzirnavnieks

Dobeles dzirnavnieks ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Uzņēmums dibināts 1976. gadā kā Jelgavas labības kombināts, bet savu tagadējo nosaukumu tas ieguva 1991. gadā. Dobeles dzirnavnieka produkti tiek eksportēti arī uz daudzām pasaules valstīm.

'Dobeles dzirnavnieks' šogad attīstībā investējis apmēram septiņus miljonus eiro  (3)
22.decembris 2015 23:40
Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums " Dobeles dzirnavnieks " šogad attīstībā būs investējis apmēram septiņus miljonus eiro, pastāstīja kompānijas mārketinga vadītāja Maija Brikmane.
Video: Kā pareizi ēst spageti
14.oktobris 2015 10:55
Visiem zināms, ka spageti ēšana var būt izaicinājums – garie makaroni , kas apviļāti tomātu mērcē var notraipīt ne tikai ēdāja vaigus, bet arī bārdu, kreklu un, ja nepaveicas, arī rokas. Ja arī tu esi viens no tiem, kuri restorānā vai kafejnīcā vairās pasūtīt gardo itāļu virtuves šedevru tikai tāpēc, ka neesi izkopis spageti ēšanas mākslu, nevajag satraukties. Mums ir īsa pamācība, kā tikt ar to galā.
Trūcīgajiem iedzīvotājiem dienas laikā izdalītas vairāk nekā 1827 pārtikas pakas  (19)
05.maijs 2015 18:56
Biedrība " Latvijas Sarkanais krusts " šodien 11 punktos izdalījusi 1827 pārtikas pakas trūcīgajiem, pastāstīja biedrības Pārtikas komplektu izdales projekta vadītāja Alla Žarkova.
Ārlietu ministriju vaino neizdarībā, kuras dēļ uz Ķīnu nav sācies šprotu eksports; zaudējumi vairāki simti tūkstošu eiro mēnesī  (22)
21.aprīlis 2015 16:59
Lai gan jau janvāra sākumā bija jāsākas ilgi plānotajam Latvijas šprotu pirmo kravu eksportam uz Ķīnu, tas joprojām nav noticis. Zivrūpnieki uzskata, ka vainojama Ārlietu ministrijas neizdarība.
Lielā gavēņa finiša taisne: mīti par makaronu vārīšanu un 14 veģetāras receptes
30.marts 2015 11:37
Pēdējie metri pirms finiša taisnes vienmēr ir paši grūtākie - it īpaši Lielajā gavēnī. Tādēļ, lai kaut nedaudz atvieglotu saspringto pirmssvētku nedēļu, kad jau tā ir pārpārēm citu rūpju, apkopojām vienkāršu un ātri pagatavojamu makaronu ēdienu receptes. Bez gaļas gatavotas zupas, salāti, sacepumi un padomi par pareizu makaronu vārīšanu noderēs ne tikai tiem, kuri ietur gavēni, bet arī veģetāriešiem un citiem mūsu uzticamajiem lasītājiem.
Latviskās grūbas - kā tās pagatavot garšīgi? Padomi un astoņas receptes
13.marts 2015 11:18
Lētās un veselīgās grūbas ir lielisks graudaugs, kurš mums ir pieejams visu cauru gadu, tādēļ jau izsenis ticis izmantots daudzās tradicionālās receptēs. Arī mūsdienu Latvijas garša nav iedomājama bez grūbām, ko pierāda kaut vai "gruboto" - ļoti veiksmīga pašmāju itāliskā risoto versija.
Vidusjūras diētas 'karalienes' - olīvas. Padomi un 12 kārdinošas receptes
05.marts 2015 11:30
Ir pierādīts, ka kultūrās, kas regulāri patērē olīvas un olīveļļu, ļaudis ir daudz veselīgāki un dzīvo ilgāk. Savukārt dietologi apgalvo, ka regulāra un samērīga olīvu iekļaušana ēdienkartē palīdzēs apturēt svara pieaugumu un ātrāk atgriezties pie iepriekšējās formas. Šķiet, ka šie iemesli ir gana pārliecinoši lai, lasot tālāk, uzzinātu noderīgus faktus un iemācītos garšīgi izmantot veselīgos olīvkoka augļus.
Pirmssvētku gavēnis - septiņas garšīgas idejas otrajai nedēļai
23.februāris 2015 10:21
Pirmssvētku gavēnis nav tikai ēšanas paradumu maiņa un to būtu ieteicams ievērot ikvienam. Gavēnis nozīmē atteikšanos - no pārmērībām, atkarībām, sliktām domām un sliktiem darbiem. Nav universālas receptes, kas derētu visiem, jo gavēņa mērķis ir atrast to, kas tieši tevi padara vāju un atkarīgu. Vienam tā ir gaļa, citam kūciņas, vēl kādam - piena produkti. Obligātais ir vienīgi tas, lai tu zinātu gavēņa galveno ievirzi - ēst atturīgāk, tādēļ šai nedēļai piedāvājam septiņas vienkārši pagatavojamas receptes gavēņa klasiskajā izpratnē - tiem, kuri atteikušies no gaļas .
Par labāko darba devēju pērn atkal atzīst 'Latvenergo'  (6)
19.februāris 2015 13:58
Labākā darba devēja titulu trešo gadu pēc kārtas izdevies nosargāt AS " Latvenergo ", liecina interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" rīkotās aptaujas "Top darba devējs 2014" rezultāti.
Desmit apetīti rosinošas idejas, kā izmantot rīsus saldajos ēdienos
28.janvāris 2015 17:13
Ar rīsu putru nevienu nepārsteigsi, bet to izmantošana saldajos ēdienos ir mazāk ierasta "parādība". No rīsiem vari pagatavot arī gardumgardus pudiņus, kārdinošas kūkas un maigus krēmus. Kanēlis, kokosriekstu piens, rieksti, putukrējums un augļi šos desertus padarīs īpaši gardus.
Pērn valsts pensiju speciālais budžets no valsts kapitāla daļu pārdošanas ieguvis pusmiljonu eiro  (2)
26.janvāris 2015 17:33
Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) noslēgto sadarbības līgumu Privatizācijas aģentūra (PA) ir pārdevusi četru uzņēmumu valsts kapitāla daļas, kas valsts pensiju speciālo budžetu ir ļāvis papildināt ar vairāk nekā pusmiljonu eiro, informēja PA.
Siguldas tiesas tiesnesei piemērots rājiens par pārkāpumiem 'Zemzaru' maksātnespējas lietā  (16)
09.janvāris 2015 15:34
Tiesnešu disciplinārkolēģija 8.janvārī izteikusi rājienu Siguldas tiesas tiesnesei Valijai Grebežniecei apvienotajā disciplinārlietā, kas tika ierosināta saistībā ar zemnieku saimniecības "Zemzari" maksātnespējas procesa lietu.
Ķīnā lielākais potenciāls ir Latvijas pārtikai, norāda eksperts  (122)
04.janvāris 2015 09:53
Pārtikas ražošana ir tā Latvijas nozare, kurai ir vislielākās perspektīvas Ķīnā, sacīja eksporta pakalpojumu kompānijas "Sino Business Links Latvia" līdzīpašnieks Jānis Arbidāns. Jaunā gada sākumā uz Ķīnu tiks nosūtīta pirmā "Sino Business Links Latvia" organizētā šprotu krava.
10 receptes ar kūpinātas vistas smeķīgo aromātu
28.decembris 2014 10:09
Gaļas kūpinājumi ir mūsu virtuvei tradicionāls un latvieša sirdij tuvs produkts. Īstai, mājās vai nelielos ģimenes uzņēmumos kūpinātai gaļai piemīt izcils, ne ar ko nesajaucams aromāts un brīnišķīga garša, ko nodrošina no senčiem mantotas, gadsimtiem ilgi izkoptas kūpināšanas prasmes. Tādēļ, lai Eiropas Savienības ierēdņi teic ko teikdami, diezin vai kāds labprātīgi atteiksies no sulīgas kūpinātas vistiņas baudīšanas. Kūpinājuma aromāts piestāv daudziem ēdieniem, padarot tos vēl gardākus un smeķīgākus - sautējums, zupa vai salāti tikai iegūs, ja pievienosi tiem kūpinātu vistu.
Dobele – sniegavīru, dižas vēstures, ceriņu un makaronu pilsēta  (3)
27.decembris 2014 09:04
Dobelniekiem patīk savai pilsētai piešķirt iespaidīgus titulus, un kāpēc gan nē, ja nelielajai Zemgales pilsētiņai ir tik daudz unikālu lietu? Ceriņu svētvieta pavasarī. Skaisto daiļdārzu pilsēta vasarā. Ābolu galvaspilsēta rudenī. Dižo Sniegavīru pulcēšanās vieta ziemā. Mazliet smieklīgi, taču arī makaronu galvaspilsēta, jo uzņēmums „Dobeles dzirnavnieks” ražo ļoti garšīgu, iecienītu pastu, kas ne par mata tiesu nav sliktāka par Itālijā ražoto. Un, visbeidzot, Dobelei var piedēvēt arī meteorīta mistēriju, jo tur pirms pusmiljarda gadiem ir nokritis viens no Eiropā lielākajiem meteorītiem.
'Lielā izpārdošana?' - valsts pārdos kapitāldaļas vairākos uzņēmumos  (36)
20.decembris 2014 05:30
Valsts ir nolēmusi atbrīvoties no līdzdalības vairākos uzņēmumos, piedāvājot vai nu pārējiem akcionāriem atpirkt, vai arī atklātā izsolē ikvienam iegādāties vairāk nekā desmit uzņēmumu kapitāla daļas. Portāls "Delfi" apkopo uzņēmumus, kuru akcijas Privatizācijas aģentūra jau izlikusi, vai tuvākajā laikā vēl tikai izliks pārdošanā.
Dokumentu viltošana, iedzeršana, kukuļi - kas apēno tiesu varu Latvijā?  (82)
14.novembris 2014 06:42
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šajās dienās veicis kratīšanas Rīgas apgabaltiesā un aizturējis tiesnesi Ivetu Bērziņu, kura no amata pienākumiem atstādināta.
Kā, strādājot sēdošu darbu, nepieņemties svarā - padomi un receptes pusdienām līdzi ņemšanai  (2)
11.novembris 2014 14:47
Vārdu savienojums "sēdošs darbs" mūsdienu laikmetā burtiski kļuvis par sinonīmu liekajam svaram. Ja arī tu savas astoņas stundas dienā pavadi sēžot un pusdieno darba ēdnīcā, visticamāk, līdz ar iegūto darba stāžu, uz tava auguma nosēdušies arī pāris lieki apaļumi.
Pārtikas un dzērienu industrijas līderis pērn - 'Rīgas piena kombināts'  (4)
11.novembris 2014 09:26
Pagājušajā gadā pārtikas un dzērienu ražošanas nozares topa līdere ar 115,70 miljonu eiro apgrozījumu bija AS "Rīgas piena kombināts", liecina "Firmas.lv" un veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2014".
11 ieteicamākie produkti aktīvam dzīvesveidam, slaidajai līnijai un sāta sajūtai
30.oktobris 2014 14:04
Gada vēsākā sezona ir laiks, kad arvien vairāk cilvēku apņemas doties uz sporta zāli. Savukārt profesionālie sportisti rudenī sāk gatavoties pavasara maratoniem, īpašu uzmanību pievēršot gan treniņu plānam, gan uzturam. Kuri pārtikas produkti ir it sevišķi ieteicami aktīva dzīvesveida piekritējiem?