Eduards Veidenbaums

Populārākie raksti
'Un mūsu dzīves nozīme / Ir tīrās muļķības.' 10 depresīvi latviešu rakstnieki  (66)
09.maijs 2017 18:06
"Es domāju, ka pasaulē / Nav prātīgs it nekas, / Un mūsu dzīves nozīme / Ir tīrās muļķības," rakstīja Eduards Veidenbaums . Cik gan bieži latviešu literatūras kontekstā ir dzirdēts: "Tur viss tik drūmi un depresīvi…", "Cik var rakstīt par postpadomju smeldzi?", "Kāpēc nevar beidzot kaut ko jautru uzrakstīt?" Līdzīgi kā modernais latviešu kino joprojām cieš no depresīvās stigmas, arī mūsdienu latviešu literatūra joprojām kūņojas laukā no šī stereotipa ēnas. Taču, lai mēģinātu saprast, no kurienes šim pieņēmumam "aug kājas", atskatīsimies uz depresīvākajiem latviešu rakstniekiem.
Pasaku valstība tikai 100 kilometrus no Rīgas – klintis, alas un avoti Liepas pagastā  (3)
22.aprīlis 2016 10:57
Līču – Laņģu klintis ir viena no skaistākajām un iespaidīgākajām smilšakmens atsegumu vietām Latvijā. Klintis atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā, Priekuļu novada Liepas pagastā, un no Rīgas līdz tām jābrauc aptuveni stundu un 45 minūtes.
Ceļojums laikā: Liepas muiža, kur filmēta 'Salna pavasarī' un kapsētā spokojas  (1)
21.aprīlis 2016 07:35
Liepas muiža ( Lindenhoff ) tika dibināta tālajā 1672. gadā Cēsu apkaimē. Tai bijuši dažādi, arī slaveni īpašnieki un raiba vēsture. Laika zobs gan šo muižu nav žēlojis, bet pašlaik norit vērienīgi tās atjaunošanas darbi un plānots muižā atklāt mākslas terapijas kūrortu.