Eiropas Komisija

Eiropas Komisija

Eiropas Komisija ir Eiropas Savienības izpildvara. Tā ir vienīgā ES institūcija, kurai ir tiesības ierosināt jaunus likumprojektus. Eiropas Komisijas sastāvā ir pa vienam komisāram no katras Eiropas Savienības dalībvalsts.

Redaktors iesaka
EK un SVF apstiprina: finanšu palīdzības programmai Latvijā pielikts punkts  (230)
21.decembris 2011 18:57
Trešdien gan Eiropas Komisija , gan Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) apstiprināja Latvijas starptautiskā aizdevuma programmas noslēgšanu; premjers Valdis Dombrovskis (V) to sauc par lielu sasniegumu un iemeslu svinībām, tomēr aicina apzināties, ka Latvija tomēr nedrīkst sākt dzīvot pāri saviem līdzekļiem.
EK prezidents Latviju min kā visspilgtāko piemēru Eiropā izejai no smagas finanšu krīzes  (27)
20.oktobris 2011 09:41
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu trešdien Briselē Latviju minēja kā visspilgtāko piemēru Eiropā izejai no smagas finanšu krīzes, vēsta "Latvijas Avīze", atsaucoties uz Briseles korespondente Inas Strazdiņas ziņoto.
EK Latvijas plānu ieviest eiro 2014.gadā vērtē kā realizējamu  (22)
12.maijs 2010 22:50
Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) Latvijas plānu 2014.gadā ieviest eiro vērtē kā realizējamu, tomēr norāda uz vairākām iespējamām problēmām.
Kučinskis: ja e-veselības projekta dēļ būs jāatmaksā 11,3 miljoni eiro, meklēsim vainīgos  (48)
31.maijs 2016 19:08
Ja e-veselības projekta neveiksmīgas ieviešanas dēļ valstij būs jāatmaksā Eiropas Savienības fondu finansējums 11,3 miljonu eiro apmērā, valdība viennozīmīgi meklēs vainīgos, žurnālistiem otrdien uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS).
Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūras budžets varētu sasniegt 300 miljonus  (8)
31.maijs 2016 13:13
Pašreizējās aplēses liecina, ka Eiropas robežsardzes un krasta apsardzes aģentūras budžets varētu sasniegt 300 miljonus eiro, norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).
'Delfi' Sicīlijā: 'Balkānu ceļa' slēgšana un tā sekas  (4)
31.maijs 2016 09:49
Kopš tā sauktā ''Balkānu ceļa'', ko bēgļi un patvēruma meklētāji izmantoja nokļūšanai Eiropas Savienībā (ES), slēgšanas pastāvēja bažas, ka bēgļu plūsma varētu mainīties, proti, varētu pieaugt to cilvēku skaits, kuri laivās no Ēģiptes un Lībijas dosies pāri Vidusjūrai uz Itāliju, kas jau gadiem ilgi ir daudzu Subsahāras reģiona valstu iedzīvotāju glābiņš. Pašreizējie dati par pirmajiem mēnešiem kopš ''Balkānu ceļa'' slēgšanas gan neuzrāda šādu tendenci, portāls "Delfi" noskaidroja Sicīlijā.
Junkers dosies uz Krieviju un tiksies ar Putinu  (41)
30.maijs 2016 18:52
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers jūnijā apmeklēs Krieviju un tiksies ar prezidentu Vladimiru Putinu, pirmdien paziņoja viņa preses pārstāvis.
EK pieprasa Latvijai grozīt tiesību aktus par lauksaimniecības zemes iegādi  (39)
26.maijs 2016 13:35
Eiropas Komisija (EK) oficiāli pieprasījusi, lai Bulgārija, Ungārija, Latvija, Lietuva un Slovākija grozītu tiesību aktus par lauksaimniecības zemes iegādi, pamatojoties uz to, ka tajos pārkāpts princips par kapitāla brīvu apriti un brīvību veikt uzņēmējdarbību, pretējā gadījumā EK var pieņemt lēmumu vērsties pret šīm dalībvalstīm Eiropas Savienības (ES) Tiesā.
Vāc parakstus par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai  (65)
25.maijs 2016 16:08
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai, liecina informācija portālā.
Uzņēmumi no Jāņu siera ražošanas atturas specifiskās tehnoloģijas dēļ, paziņo biedrība  (16)
25.maijs 2016 11:14
Lai gan iespēja ražot Eiropas tradicionālo īpatnību reģistrā iekļauto Jāņu sieru tika dota visiem piena pārstrādes uzņēmumiem, šo iespēju izmantojuši tikai pieci, savukārt pārējie atteikušies siera salīdzinoši specifiskās gatavošanas dēļ, atzina biedrības "Siera klubs" vadītāja Vanda Davidanova.
Baltijas un Polijas politiķi: sadarbību kavē mazā pieredze patvēruma meklētāju jautājumos
23.maijs 2016 23:56
Risinot migrantu krīzi, sadarbības iespējas starp valstīm ir ierobežotas, jo valstīm ir minimāla pieredze, pirmdien preses konferencē Rīgā izteicās Baltijas valstu un Polijas parlamenta pārstāvji.
Junkers: ES būtu jāspēj uzņemt divus miljonus bēgļu  (39)
23.maijs 2016 20:05
Eiropas Savienībai (ES) būtu jāspēj uzņemt divus miljonus bēgļu, pirmdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers .
Vienošanās par Grieķijas parādsaistību sloga mazināšanu ir ļoti tuvu, sola Moskovisī  (2)
20.maijs 2016 16:59
Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī piektdien paziņoja, ka sarunveži ir ļoti tuvu tam, lai panāktu vienošanos par parādsaistību sloga mazināšanu finanšu grūtībās nonākušajai Grieķijai.
Kozlovskis atbalsta vīzu režīma atcelšanu Gruzijai un Ukrainai  (49)
20.maijs 2016 16:09
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) uzsvēris bezvīzu režīma apturēšanas mehānisma pārskatīšanu un ieceļošanas vīzu režīma atcelšanu Gruzijas, Ukrainas, Turcijas un Kosovas pilsoņiem nozīmīgumu un atbalstīja tā ātru apstiprināšanu, portālu "Delfi" informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma.
Medijs: EK vēlas uzlikt satura kvotu straumēšanas pakalpojumam 'Netflix'  (3)
19.maijs 2016 18:15
Eiropas Komisija (EK) vēlas panākt, lai vismaz 20% no video straumēšanas pakalpojuma " Netflix " piedāvājuma Eiropas valstīs veidotu Eiropas filmas un seriāli, liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā nonācis ierosinājuma uzmetums.
ES aicina dalībvalstis uz lielāku aktivitāti bēgļu uzņemšanā  (6)
18.maijs 2016 20:24
Eiropas Komisija (EK) trešdien aicinājusi dalībvalstis uzņemt lielāku skaitu patvēruma meklētāju, ņemot vērā, ka Briseles shēma imigrantu pārdalei un uzņemšanai no Turcijas realizējas ļoti lēni.
Kučinskis: Latvijā nodokļu likmes nav plānots mainīt  (24)
18.maijs 2016 19:21
Lai arī Eiropas Komisija (EK) rekomendē Latvijai mazināt nodokļu slogu zemu ienākumu saņēmējiem, šobrīd nodokļu likmes nav plānots mainīt, norāda Ministrs prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
EK ierobežotā apmērā atļauj Latvijai novirzīties no budžeta deficīta mērķa  (7)
18.maijs 2016 15:46
Eiropas Komisija (EK) atļāvusi izmantot Latvijas pieprasīto strukturālo reformu atkāpi no virzības uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi saistībā veselības nozares reformām, bet ierobežotā apmērā - Latvija jau izmanto atkāpi saistībā ar pensiju sistēmas otrā līmeņa attīstību, norādīja EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis , komentējot komisijas rekomendācijas Latvijai.
Kozlovskis: krietni atpaliekam no patvēruma meklētāju pārvietošanas grafika  (9)
18.maijs 2016 08:50
Latvija krietni atpaliek no patvēruma meklētāju pārvietošanas grafika, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" trešdien atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis .
ES un Turcijas vienošanās radīs lielāku pieprasījumu cilvēku kontrabandai, lēš Interpols
17.maijs 2016 20:06
Tādi mēģinājumi atturēt migrantus no iekļūšanas Eiropā kā Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās, visticamāk piespiedīs cilvēkus vēl vairāk izmantot cilvēku kontrabandistu pakalpojumus, atsaucoties uz Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas – Interpola – izplatītu paziņojumu, vēsta medijs "The Guardian".
'E-veselības' ieviešana tuvojas finiša taisnei; valda piesardzīgs optimisms  (25)
17.maijs 2016 13:03
Decembris ir pēdējais laiks, lai ieviestu projektu "e-veselība" un nodrošinātu elektroniskās darba nespējas lapas un receptes, informējot Saeimas deputātus par projekta īstenošanas progresu, norādīja Nacionālās veselības dienesta vadītāja Daina Mūrmane-Umbraško.
Mediķu arodbiedrība prasīs Saeimai vērtēt Kučinska atbilstību amatam  (29)
17.maijs 2016 12:38
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome otrdien nolēma aicināt Saeimu vērtēt Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) atbilstību ieņemamajam amatam, bet, saņemot lēmumu, par tālāko rīcību lemt LVSADA ārkārtas padomes sēdē.
Bijušais MI6 vadītājs bažīgi vērtē ideju par ES un Turcijas bezvīzu režīmu
16.maijs 2016 21:03
Eiropas Savienības (ES) un Turcijas bezvīzu režīms būtu kā degvielas glabāšana uguns tuvumā, brīdinājis bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta MI6 vadītājs Ričards Dierlovs, vēsta britu raidsabiedrība BBC.
Bērnu slimnīcas ārstu atklāta vēstule medijiem un sabiedrībai  (82)
13.maijs 2016 12:51
Bērnu slimnīcā strādājošo ārstu misija ir palīdzēt bērniem un viņu ģimenēm, un mēs pēc labākās sirdsapziņas to darām ik dienu. Vienlaikus labi apzināmies, ka domstarpības ārstniecības procesā starp ārstiem un pacientiem vai viņu vecākiem var rasties jekbkurā brīdī, tā notiek gan mūsu valstī, gan citur pasaulē. Ir saprotams, ka vecāki tādos gadījumos vēršas ar lūgumu šo lietu izvērtēt gan attiecīgajā ārstniecības iestādē, gan Veselības inspekcijā (VI), tomēr pēc tam būtu jāseko pašam nozīmīgākajam - objektīvi jāizvērtē situācija, nevis publiski jānosoda. Radušās problēmas izvērtējums ir jāuztic profesionālām asociācijām un ekspertiem profesionālajā jomā, jo mūsu galvenais mērķis - novērst šādu neveiksmju atkārtošanos, veidot drošu un kvalitatīvu veselības aprūpes sistēmu.
'Brexit' var no jauna saasināt Ziemeļīrijas konfliktu, brīdina Vācijas ministrs
12.maijs 2016 17:38
Ja Lielbritānija gaidāmajā referendumā nobalsos par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), tas no jauna var saasināt Ziemeļīrijas konfliktu, ceturtdien brīdināja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valers Šteinmeiers.
EP deputāti Šengenas glābšanai vienojas par ES ārējo robežu stiprināšanu
11.maijs 2016 21:41
Trešdien, 11. maijā, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vienojušies, ka, lai atjaunotu normālu Šengenas zonas darbību, ir pienācīgi jānostiprina ES ārējās robežas, portālu "Delfi" informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
Erdogans vēlas ES un Turcijas bezvīzu režīmu līdz oktobrim  (10)
10.maijs 2016 22:20
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans otrdien paziņoja, ka vēlas bezvīzu režīma ar Eiropas Savienību (ES) ieviešanu, vēlākais, līdz oktobrim.
'Nord Stream 2': EK prasa Vācijai papildus informāciju; bažas par Krievijas ietekmi  (9)
10.maijs 2016 17:28
"Nord Stream 2" projekta īstenošana ir pretrunā Enerģētikas savienības mērķiem - tas kaitēs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu solidaritātei, un tas ir jāizvērtē kā no ģeopolitiskā, tā no ekonomikas viedokļa, teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāti pirmdienas vakara debatēs ar ES klimata politikas komisāru Migelu Ariasu Kanjeti.
Eiropa ir stipra, kamēr tā ir vienota, Eiropas dienā uzsver Šteinbuka  (15)
09.maijs 2016 08:18
Eiropa ir stipra, kamēr tā ir vienota, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas ( LTV ) "Rīta Panorāmā" uzsvēra Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka .
Armands Gūtmanis: Cīņa par veselīgumu izgaismo tirgus pārdali  (9)
09.maijs 2016 02:50
Vienas pesticīdu sastāvdaļas aizliegšana nebūtu zīmīgs notikums, ja vien tas neizgaismotu interešu sadursmi vairākās jomās, kas dominēs nākamajos gados Latvijā un visā Eiropas Savienībā (ES).
EP deputāti grasās aizstāvēt ES ražotājus pret dempingu no Ķīnas  (7)
08.maijs 2016 16:44
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nākamnedēļ, 12. maijā, grasās balsot par rezolūciju, lai aizstāvētu Eiropas Savienības (ES) ražotājus pret dempingu no Ķīnas, informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
Mamikins iecerējis vākt parakstus par nepilsoņu tiesībām vēlēt EP  (138)
08.maijs 2016 15:09
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S) iecerējis 9. maijā pie Uzvaras pieminekļa vākt parakstus par nepilsoņu tiesībām Latvijā vēlēt EP.