Eiropas Savienība

Eiropas Savienība

Eiropas Savienība (ES) ir vairāku Eiropas valstu ekonomiska un politiska apvienība. Tā darbojas uz valstu savstarpējo līgumu pamata, kuri nosaka svarīgākos mērķus un funkcijas. ES ir ieviesusi vienotu valūtu un pakāpeniski veido vienotu Eiropas tirgu. Latvija kļuva par ES dalībvalsti 2004. gadā, bet 2014. gadā plāno pāriet uz eiro. Par ES sākumu tiek uzskatīts 1957. gads, kad ar Romas Līgumu tika nodibināta Eiropas Ekonomikas Kopiena.

Redaktors iesaka
25 ES valstis konceptuāli vienojas par jauno fiskālās disciplīnas līgumu; nepiedalīsies briti un čehi  (91)
30.janvāris 2012 23:13
Pirmdien neformālajā Eiropadomes sēdē Briselē vēlu vakarā tika panākta konceptuāla vienošanās par jauno starpvalstu līgumu fiskālās disciplīnas stiprināšanai.
ES prezidējošā Polija sagatavojusi eiro zonas glābšanas plānu  (2)
03.decembris 2011 12:59
Eiropas Savienības prezidējošā valsts Polija izskatīšanai ES samitā 8. – 9 decembrī Briselē sagatavojusi eiro zonas glābšanas plānu, informē aģentūra "Itar Tass", atsaucoties uz vietējiem medijiem.
Stājas spēkā ES Lisabonas līgums  (35)
01.decembris 2009 05:00
Otrdien stājās spēkā jaunais Eiropas Savienības darbības pamatprincipus regulējošais Lisabonas līgums, ko jau dēvē par jaunu ES konstitūciju. Tas paredz jaunas pilnvaras parlamentam, iespēju izstāties no savienības un arī jaunus amatus ES vadībā.