Eiropas Savienība

Eiropas Savienība

Eiropas Savienība (ES) ir vairāku Eiropas valstu ekonomiska un politiska apvienība. Tā darbojas uz valstu savstarpējo līgumu pamata, kuri nosaka svarīgākos mērķus un funkcijas. ES ir ieviesusi vienotu valūtu un pakāpeniski veido vienotu Eiropas tirgu. Latvija kļuva par ES dalībvalsti 2004. gadā, bet 2014. gadā plāno pāriet uz eiro. Par ES sākumu tiek uzskatīts 1957. gads, kad ar Romas Līgumu tika nodibināta Eiropas Ekonomikas Kopiena.

Populārākie raksti
Iepriekš paredzēja 'Brexit' un Trampu: 'Bloomberg' pesimistiskie scenāriji 2017. gadam  (82)
04.janvāris 2017 09:39
Lielbritānijas vēlētāju balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās tiek uzskatīti par pērnā gada negaidītākajiem pavērsieniem starptautiskajā politikā. Tikmēr ietekmīgais mediju koncerns "Bloomberg" atgādina, ka tos abus paredzēja savā ikgadējā "Pesimistu ceļvedī", un atklāj savas jaunākos pesimistiskos scenārijus šim gadam.
4 iemesli, kāpēc sīrieši nebēg uz bagātajām Persijas līča valstīm  (108)
03.septembris 2015 13:23
Militārajam konfliktam Sīrijā pieņemoties spēkā, valsti pamet aizvien lielāks bēgļu skaits. Liela daļa no viņiem dodas uz Eiropas Savienības valstīm, kuras spēj nodrošināt aizsardzību un sociālo drošību. Tikmēr uz tuvāk esošajām bagātajām Persijas līča jeb tā sauktajām Līča valstīm bēgļi nedodas. "BBC" skaidro, ka tam ir vairāki savstarpēji pakārtoti iemesli:
Bēgļi: Kas notiek valstīs, no kurām viņi nāk  (344)
12.augusts 2015 06:00
Eiropas Savienības valstis šobrīd piedzīvo lielāko bēgļu pieplūdumu kopš 90. gadu pirmās puses. Īpaši straujš imigrantu skaita pieaugums tika konstatēts jau 2011. gada beigās, kad Itālijai piederošās Lampedūzas salas krastos Vidusjūrā izkāpa iepriekš nepieredzēts skaits bēgļu no "Arābu pavasara" satricinātās Tunisijas .