Elizabete II

Elizabete II

Elizabete II ir Apvienotās Karalistes karaliene, kura par valsts vadītāju kļuva 1952. gadā pēc sava tēva karaļa Džordža VI nāves. Karalienei ir četri bērni, no kuriem troņmantinieks ir Velsas princis Čārlzs. Karalienes politiskā vara ir visai simboliska, viņa vairāk pilda reprezentatīvās funkcijas, pārstāvot Apvienoto Karalisti dažādās pieņemšanās.

Redaktors iesaka
Lielbritānijas karaliene sāk 'vēsturisku' vizīti Īrijā  (7)
17.maijs 2011 10:49
Apvienotās Karalistes galva Īriju apmeklē pirmoreiz kopš tās neatkarības pasludināšanas 1922.gadā. Kāmēr Elizabete II un viņas vīrs princis Filips uzturēsies valstī, tiks īstenoti plaši drošības pāsākumi, otrdien informē raidsabiedrība BBC.
Lielbritānijas karaliene ieradusies Latvijā  (98)
18.oktobris 2006 13:55
Latvijā ieradusies Apvienotās Karalistes karaliene Viņas Majestāte Elizabete II un Edinburgas hercogs.
Foto: Smalkākās kāzas britu augstākajā sabiedrībā  (5)
27.jūnijs 2016 15:19
Kamēr Lielbritānijā tauta apsprieda izvēli pamest Eiropas Savienību, britu augstākā sabiedrība bija pulcējusies Hempšīrā, kur pie vīra izgāja kāda bagātas ģimenes mantiniece.
Ne tikai Hačiko! Cilvēka labākajam draugam veltītie pieminekļi visā pasaulē  (1)
22.jūnijs 2016 07:06
Mazākais kara varonis un cītīgākais slimības apkarotājs – ar ko suņi guvuši ievērību un kādēļ iemūžināti skulptūrās un pieminekļos? Ticams, ka viens no zināmākajiem stāstiem ir par uzticīgo Hačiko, kurš neatlaidīgi gaidīja savu saimnieku, taču tas nebūt nav vienīgais piemērs, kas pierāda četrkājaino draugu spējas.
Foto: Britu karaliskie mazuļi apbur pavalstniekus  (2)
13.jūnijs 2016 13:22
Nedēļas nogalē britiem bija svētki – tika atzīmēts karalienes Elizabetes II 90. dzimšanas dienas kārtējais posms. Par godu šim notikumam karaliskās ģimenes pārstāvji iznākuši uz Bekingemas pils balkona pamāt pavalstnieku pūlim.
Foto: Jubilāre karaliene Elizabete II un karaliskā ģimene Londonā vēro 'Krāsu maršu'  (12)
11.jūnijs 2016 13:46
Anglijas karaliene Elizabete II un karaliskā ģimene sestdien, 11. jūnijā, apmeklējuši tradicionālo "Trooping the Colour" jeb "Krāsu maršu" Londonā, ar ko parasti atzīmē karalienes oficiālo dzimšanas dienu un kas šogad veltīts viņas 90. jubilejai.
Igaunijas premjers un britu princis Endrjū apmeklē programmēšanas klasi Tallinā  (1)
31.maijs 2016 18:48
Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass un Lielbritānijas princis, Jorkas hercogs Endrjū otrdien apmeklēja programmēšanas klasi Pelgulinnas vidusskolā Tallinā, kur skolēni parādīja savas prasmes programmēšanā uz minidatoriem "Raspberry Pi".
Karaliene Elizabete II nofilmēta, kritizējot 'ļoti rupjās' ķīniešu amatpersonas  (5)
11.maijs 2016 18:16
Lielbritānijas karaliene Elizabete II nofilmēta, kritizējot "ļoti rupjās" ķīniešu amatpersonas, kas oktobrī pavadīja Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu vizītē Lielbritānijā.
Maksātnespējas administrators Sprūds iegādājies 300 tūkstoš eiro vērtu 'Bentley' apvidnieku  (295)
27.aprīlis 2016 05:30
Vērīgi aculiecinieki Rīgā nofotografējuši " Bentley " jaunāko modeli – apvidus automobili "Bentayga", kuru rotā Latvijas valsts reģistrācijas numurzīme "MS". Fotogrāfijas publicētas ekskluzīvo automobiļu "mednieku" starptautiskajā portālā "Autogespot".
Acu mežģis: Vai spēj atrast 90 Lielbritānijas karalienes ģīmīšus?  (5)
25.aprīlis 2016 14:32
Aizvadītajā nedēļā Lielbritānijas karaliene Elizabete II nosvinēja apaļu jubileju – viņai apritēja 90 gadi. Par godu šim zīmīgajam notikumam tapis asprātīgs atjautības uzdevums.
Karalisko kāzu jubileju gaidot: īsais Keitas un Viljama laulības stāsts
25.aprīlis 2016 12:44
Tuvojoties 29. aprīlim un prinča Viljama un Katrīnas Midltones piecu gadu kāzu jubilejai, vēlamies sniegt nelielu ieskatu karaliskajā mīlas stāstā, kurā no universitātes balodīšiem izveidojās liela un laimīga ģimene.
Britu karaļnama lutekļi ar savu ēdienkarti un apkalpojošo personālu – mazie korgiji
21.aprīlis 2016 19:56
Karalisku dzīvi bauda ne tikai cilvēki, bet arī četrkājainie draugi. Tas īpaši attiecas uz karalienes Elizabetes II iemīļotajiem korgijiem – suņiem, kuri jau vairākus desmitus gadu apdzīvo britu karaļnamu un ir neiztrūkstoša daļa no karalienes ikdienas. Nereti dēvēti par izlutinātākajiem suņiem Lielbritānijā, karalienes korgiji dzīvo tik tiešām neparastu un pat izsmalcinātu dzīvi.
Lielbritānijas karalienes jubilejā publiskoti unikāli ģimenes foto  (6)
21.aprīlis 2016 10:05
Lielbritānijā šodien ir svētki – tiek atzīmēta karalienes Elizabetes II 90 gadu jubileja. Britu karaļnams par godu šim notikumam publiskojis līdz šim neredzētus foto ar gaviļnieci un viņas radiem.
Ienākuma nodokļa maksāšana, viltus atentāts un karaliski skandāli. Elizabetei II – 90  (2)
21.aprīlis 2016 06:04
Karaliene Elizabete II nenoliedzami ir viena no ietekmīgākajām politiskajām figūrām mūsdienu pasaulē, kura Lielbritāniju vedusi cauri pārmaiņu laikiem, ieviešot jaunu pieeju agrāk stagnējušās monarhijas vadīšanā. Tomēr vienlaikus karaliene ar nezūdošu apņēmību ir rūpējusies arī par brīžam nokaitētajām attiecībām karaliskās ģimenes iekšienē.
Foto: Mazais britu princis Džordžs iemūžināts savai pirmajai pastmarkai
20.aprīlis 2016 17:00
Ceturtdien, 21. aprīlī, Lielbritānijas karaliene Elizabete II svinēs apaļu jubileju – viņai apritēs 90 gadi. Karaliskais pasts par godu šim īpašajam notikumam izdevis unikālu pastmarku sēriju, kurā iemūžinātas četras britu karaliskās ģimenes paaudzes.
Trači, mīlas kaislības un skandālisti: kas darījis negodu britu karaļnamam  (3)
20.aprīlis 2016 16:03
Šonedēļ apaļu jubileju atzīmē britu karaliene Elizabete II , un cienījamās kundzes deviņdesmitās dzimšanas dienas priekšvakarā DELFI Izklaide piedāvā atskatīties uz dažiem no skaļākajiem skandāliem, kas iedragājuši britu karaļnama reputāciju vai vienkārši likuši trīt mēles.
Video: Tā, iespējams, Lielbritānijas karaliene Elizabete svinēs apaļo jubileju
19.aprīlis 2016 11:30
Ceturtdien, 21. aprīlī, Lielbritānijas karaliene Elizabete II svinēs apaļu jubileju – viņai apritēs 90 gadi. Šī īpašā notikuma gaidās sarosījušies britu karaliskās ģimenes pārstāvju līdzinieki, kuri inscenējuši jubilejas dzīres kādā restorāniņā.
Britu karalienes 'Jaguar X-Type' par 19 tūkstošiem eiro  (13)
28.februāris 2016 19:23
" Jaguar X-Type" nav no šīs markas veiksmīgākajiem modeļiem, pat pats ražotājs jaunā "XE" sedana kontekstā neatsaucas uz šo ideoloģisko priekšteci. Tas bija pirmais "Jaguar" ar universāļa tipa virsbūvi un pirmais "britu kaķis" ar dīzeļmotoru. Tomēr viens "Jaguar X-Type" eksemplārs gan ir īpašs – ar to braukusi pati Lielbritānijas karaliene.
Londonā būvē karalienes Elizabetes II vārdā nodēvētu metro līniju  (5)
23.februāris 2016 21:26
Jaunā dzelzceļa līnija Londonā tiks nosaukta par godu Lielbritānijas karalienei Elizabetei II .
Arhīva foto: Arēna Rīga svin 10 gadu jubileju
15.februāris 2016 12:42
15. februārī, 2006. gadā tika atklāta vērienīgā Arēna Rīga, kas tika celta īpaši 2006. gada Pasaules hokeja čempionāta vajadzībām, kas pirmo reizi vēsturē norisinājās Latvijā. Ieguldītās investīcijas šajā projektā, kura celtniecība aizsākās 2004. gada vasarā, bija aptuveni 20 miljoni latu jeb 28 miljoni eiro. Piedāvājam apskatīt arēnas tapšanas pirmsākumus.
Priesteris ļauj ielūkoties britu karaliskās ģimenes noslēpumos  (1)
01.februāris 2016 15:06
Ļaudis visā pasaulē ar lielu aizrautību seko līdzi notikumiem britu karaliskajā ģimenē, un nesen gaismā nākuši jauni fakti par to, kā patiesībā dzīvo augstdzimušie aristokrāti. Vikārs Džeks Kellets sniedzis nelielu ieskatu nedēļas nogalē, kuru viņš pavadījis kopā ar karalieni Elizabeti un viņas radiem.
Karalisks ceļojums: 9 vēsturiskas un neparastas pilis Britu salās
12.janvāris 2016 22:04
Britu salām ir trauksmaina vēsture, tās piedzīvojušas asins izliešanu un cīņas par varu. Laiki un varas mainījušās, bet pilis, kas ir viens no to simboliem, palikušas, un šodien tās ieguvušas jau pavisam citu nozīmi un vērtību. Piedāvājam senāko, mīklaināko un skaistāko piļu izlasi.
Ko Deivids Bovijs bija sasniedzis tavā vecumā?  (1)
06.janvāris 2016 14:58
Leģendārajam mūziķim Deividam Bovijam ir 69 gadi, taču tas nekalpo par ieganstu, lai laiskotos dīvānā. 8. janvārī klajā nāks viņa kārtējais studijas albums ar nosaukumu 'Blackstar'. To gaidot, interneta jokdari izveidojuši mājas lapu, kurā katrs interesents, ievadot savu gadu skaitu, uzreiz saņem informāciju par Bovija sasniegumiem konkrētajā vecumā.
Kanādas premjera uzruna likusi karalienei Elizabete II 'sajusties vecai'  (3)
28.novembris 2015 19:44
Lielbritānijas karaliene Elizabete II izteikusies, ka Kanādas jaunais premjers savā uzrunā Maltā licis viņai sajusties vecai, ziņo raidsabiedrība BBC.
'Bentley Bentayga' iegūst pirmo speciālo modifikāciju  (11)
17.novembris 2015 16:43
Kompānija " Bentley " savam apvidus automobilim "Bentayga" prezentējusi pirmo speciālo versiju "First Edition". Šīs modifikācijas apvidus automobilis pirmo reizi tika parādīts svarīgiem markas klientiem Losandželosā.
Dumpīgums, aizliegtas laulības un uzdzīves posts - skandalozākie notikumi britu monarhijas vēsturē
26.oktobris 2015 14:18
Britu karaļnams un tā ikdiena jau gadsimtiem saistījusi ne tikai vēstures liecību un monarhijas pārstāvju biogrāfiju pētniekus, bet arī lielu daļu sabiedrības. Iepazīstoties ar skaļākajiem skandāliem britu monarhijas vēsturē, kas uzvirmojuši aiz slēgtajām Bekingemas pils durvīm pēdējo gadu desmitu laikā.
'Bentley' apvidnieki izpārdoti turpmākajam gadam; pirmo saņems karaliene  (18)
17.septembris 2015 13:45
Nule Frankfurtes autoizstādē prezentētais " Bentley " pirmais apvidus automobilis "Bentayga" ir izpārdots visā nākamā gada plānotā ražošanas apjomā. Tādējādi, ja izdomājat šodien pasūtināt "Bentley" apvidnieku, savu eksemplāru saņemsiet tikai 2017. gadā. Savukārt pašu pirmo "Bentley Bentayga" eksemplāru saņems Lielbritānijas karaliene Elizabete II .
Džemma Skulme un citas seksīgas sievietes vecumā pēc 80
14.septembris 2015 11:20
Gatavojoties Džemmas Skulmes dzimšanas dienai, nevar nepamanīt, cik lieliski savos gados izskatās šī gleznotāja, un Latvijā tas patiesi ir retums. Taču pasaules mērogā ir sievietes, kuras var līdzināties Skulmes vitalitātei un skaistumam.
10 pasaulē dārgākās savrupmājas, kas nav pa kabatai pat Šleseram  (10)
10.septembris 2015 19:47
Lai cik daudz naudas akumulētu mūsu oligarhu ģimenes, Latvija tomēr ir pārāk maza viņu domas lidojumam. Tāpēc pasaulē dārgākās mājas pērk cilvēki no valstīm, kurās tikt pie naudas ir vieglāk. Piedāvājam 10 dārgāko savrupmāju topu, ņemot vērā, ka tas visu laiku mainās atkarībā no konkrētā nekustamā īpašuma vērtības svārstībām.
Foto: Kā Elizabete II un viņas pavalstnieki atzīmēja karalienes 'rekorda' dienu  (7)
09.septembris 2015 23:18
Trešdien, 9. septembrī, karaliene Elizabete II kļuva par visilgāk valdošo Lielbritānijas monarhu.