Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK)

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK)

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir autonoma valsts iestāde, kuras galvenie uzdevumi ir regulēt un pārraudzīt Latvijas banku, krājaizdevumu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību, apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu darbību. 2011. gada 21. novembrī FKTK padome nolēma apturēt "Latvijas Krājbankas" visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko tika informēta Ģenerālprokuratūra. Saistībā ar šo lietu tika uzsākts kriminālprocess. Pēc "Latvijas Krājbankas" kraha no amatiem atkāpās FKTK padomes loceklis Jānis Placis, kā arī priekšsēdētāja Irēna Krūmane.

Populārākie raksti
Lielākās algas - 'airBaltic', 'Lattelecom', 'Revertas' un 'Citadeles' vadītājiem  (117)
29.jūnijs 2014 10:22
Pērn vairāku Latvijas valsts un pašvaldību uzņēmumu valdes locekļi varēja priecāties par atalgojuma kāpumu, liecina viņu iesniegtās valsts amatpersonu ienākumu deklarācijas.
Ģeopolitiskā spriedze: Latvijas bankas gatavas arī ļaunākajam scenārijam  (258)
27.februāris 2015 05:30
Gluži tāpat kā Latvijas augstākās amatpersonas arī valsts finanšu iestādes un to uzraugi neprognozē un pat neapsver rīcību kara vai militāra uzbrukuma gadījumā, tomēr arī šādā hipotētiskā situācijā bankas darītu visu, lai turpinātu nodrošināt pakalpojumus.
Aizdomas par trīs Latvijas banku iesaisti miljards eiro zādzībā un naudas atmazgāšanā Moldovā  (83)
31.maijs 2015 19:20
Moldovā sākusies izmeklēšana par viena miljarda eiro izzagšanu no bankām, zagtās naudas ceļi ved arī uz Latviju, vēsta raidījums "Nekā personīga".