Ford

Ford

Ford ir pazīstama amerikāņu autobūves kompānija. Viens no lielākajiem autoražotāju uzņēmumiem pasaulē. Tas tika dibināts 1903. gadā, kad to savā vārdā nodēvēja uzņēmējs Henrijs Fords. Viņš bija viens no pirmajiem, kas pielietoja konveijeru, lai ražotu lētus automobiļus. Ford koncernā ietilpst arī vairāki citi pazīstami autoražotāji kā, piemēram, Mazda, Lincoln un Land Rover. Ford ražotie automobiļi piedalās arī dažādās autosporta sacīkstēs.

Populārākie raksti
Lepno auto vraki jeb 'Gumball 3000' avārijas  (34)
23.maijs 2013 06:06
Otrdien pēcpusdienā uz Ainažu šosejas slidena ceļa un, iespējams, pārsniegta ātruma dēļ avarēja " Gumball 3000 " dalībnieka " Ferrari ". Tomēr tā nebūt nav slavenā luksusa auto rallija dalībnieku pirmā avārija Latvijā.
'Briesmīgi' skaistas: 10 zvaigznes, kas kļuvušas populāras neparastās ārienes dēļ
01.augusts 2016 22:08
Ne tikai skaistie un izskatīgie var kļūt par veiksminiekiem, kas spēj iekarot pasaules slavas virsotnes. Bieži vien tieši atšķirīgie – ar dažādām vizuālām īpatnībām un pat defektiem – ir daudz pieprasītāki šovbiznesa pārstāvji. Šāda tendence – izvēlēties neparastus modeļus – piemīt slaveniem dizaineriem, kas vēlas, lai viņu zīmolu pārstāv "seja", kas atšķiras un kuru visi atceras.
Nosaukti šāgada labākie automobiļu dzinēji  (49)
06.jūnijs 2013 18:02
Ikgadējā konkursa "International Engine of the Year" organizētāji nosaukuši šāgada labākos automobiļu dzinējus dažādās kategorijās. Konkursā, kurā pretendentus vērtē žūrija, kurā ietilpst 87 autožurnālisti no 35 pasaules valstīm, absolūtajā vērtējumā otro gadu pēc kārtas uzvarējis " Ford " viena litra "EcoBoost" dzinējs.