Grammy

Grammy

"Grammy" ir prestiža balva, kas kopš 1959. gada tiek pasniegta par izciliem sasniegumiem mūzikas ierakstu industrijā. To pasniedz ASV Nacionālā ierakstu mākslas un zinātnes akadēmija. Ceremonijā, kas ik gadu notiek Losandželosā, tiek apbalvoti spilgtākie mūziķi, grupas, producenti un citi ar mūzikas industriju saistīti cilvēki.

2014. gadā "Grammy" balva nominācijā "Labākais kora sniegums" piešķirta igauņu diriģentam Tenu Kaljustem par Arvo Perta opusa "Adam's Lament" izpildījumu, kurā piedalījās arī Latvijas Radio koris un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga".

Savukārt latviešu diriģents Andris Nelsons un viņa vadītais Bostonas simfoniskais orķestris "Grammy" saņēmuši gan 2017. gan 2017. gadā kategorijā "Labākais orķestra sniegums".

Redaktors iesaka
'Grammy' balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē Adele  (10)
13.februāris 2017 07:19
" Grammy " balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosā triumfējusi angļu dziedātāja Adele , kura ieguvusi piecas balvas.
Latviešu diriģents Nelsons otro reizi saņem prestižo 'Grammy' balvu  (42)
13.februāris 2017 00:30
Latviešu diriģents Andris Nelsons un viņa vadītais Bostonas simfoniskais orķestris otro gadu pēc kārtas saņēmuši prestižo " Grammy " balvu kategorijā "Labākais orķestra sniegums" ("Best Orcherstral Performance"), liecina informācija balvas oficiālajā mājaslapā.
Cīņa par 'Grammy' balvām. Svarīgākais par šā gada ceremoniju
12.februāris 2017 11:53
12. februārī Losandželosā tiks pasniegts viena no prestižākajām mūzikas godalgām – " Grammy " balva. Mazie apzeltītie gramofoniņi šogad tiks pasniegti 59. reizi, pulcējot gan pasaules slavenākās popmūzikas zvaigznes, gan akadēmiskās mūzikas, kantrī, džeza un dažādu citu žanru spožākos talantus.