Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Populārākie raksti
Desmit baisākās un dīvainākās spoku pilsētas  (84)
26.marts 2013 06:16
Spoku pilsēta ir cilvēku pamesta, vairs neapdzīvota vieta. Pilsētas kļūst par spokiem tāpat kā cilvēki (ja vien cilvēki tiešām var par tādiem kļūt) – pēc nāves. Un mirst pilsētas visbiežāk tehnoloģisko vai dabas katastrofu rezultātā, kad pēc traģēdijas pilsētās vairs nav iespējams dzīvot, vai arī daudz banālāku, bet ne mazāk svarīgu iemeslu dēļ – pilsētu uzturējušo raktuvju, rūpnīcu un fabriku slēgšana arī var padarīt pilsētu par spoku.
10 Eiropas apslēptie dārgumi: pilsētiņas un ciemi, kur izskatās kā pasakā  (5)
08.novembris 2016 11:11
Eiropā, protams, netrūkst pasaulslavenu apskates vietu – Amsterdama ar tās kanāliem, Parīze ar mākslu un gastronomiskajiem labumiem, Londona ar iepirkšanos un kosmopolītisko atmosfēru, Roma ar seno vēsturi vai Berlīne ar daudzajām izklaides iespējām. Tā varētu turpināt ilgi. Tomēr Eiropā ir vēl tūkstošiem, tā saucamo, apslēpto dārgumu – mazu, burvīgu pilsētiņu, kur valda atmosfēra, kādu ikviens vēlētos tieši savām brīvdienām, īpaši pašlaik, kad pašu mājās kļuvis tumši un auksti, jo tajās vēl silda saulīte vai jau rotājas košas Ziemassvētku gaismas, bet, tūrisma sezonai beidzoties, tur cilvēku gandrīz nav.
Iepriekš paredzēja 'Brexit' un Trampu: 'Bloomberg' pesimistiskie scenāriji 2017. gadam  (82)
04.janvāris 2017 09:39
Lielbritānijas vēlētāju balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās tiek uzskatīti par pērnā gada negaidītākajiem pavērsieniem starptautiskajā politikā. Tikmēr ietekmīgais mediju koncerns "Bloomberg" atgādina, ka tos abus paredzēja savā ikgadējā "Pesimistu ceļvedī", un atklāj savas jaunākos pesimistiskos scenārijus šim gadam.