Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Redaktors iesaka
Grieķija saņems starptautisko aizdevumu; tas prasīs 'lielus upurus'  (224)
02.maijs 2010 12:01
Grieķija ir vienojusies ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par starptautisko aizdevumu valsts glābšanai no finanšu krīzes, svētdien paziņoja Grieķijas premjerministrs Georgis Papandreu, ziņo raidorganizācija BBC.
Grieķijas premjers: uz kārts likta valsts izdzīvošana  (46)
30.aprīlis 2010 17:18
Turpinoties Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu piektdien atzina, ka uz kārts likta parādu nastas māktās valsts izdzīvošana.
Grieķija ievieš stingrus taupības pasākumus  (7)
03.februāris 2010 13:55
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu televīzijas uzrunā nācijai paziņoja par jauniem stingriem taupības pasākumiem, lai izvestu valsti no krīzes, trešdien vēsta BBC.
'McDonald’s': mūsu lielākais konkurents ir mājās gatavots ēdiens  (49)
26.novembris 2014 09:46
Lielākais " McDonald's " konkurents Latvijā ir esošo un potenciālo klientu mājas virtuve jeb mājās gatavots ēdiens, intervijā aģentūrai LETA stāsta "McDonald’s" attīstības licences īpašnieks Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Grieķijā un Maltā Melo Hili un "McDonald’s" centrālās divīzijas prezidents Hamzats Hasbulatovs.
Nekustamais īpašums siltajās zemēs - labākai nākotnei
24.novembris 2014 08:55
Neliela daļa Latvijas iedzīvotāju atkal sākuši interesēties par mājokļa iegādi ārvalstīs. Lielākā daļa šo cilvēku interesējas par mājokļiem “siltajās” zemēs, kuru cena ir no 15 līdz 30 tūkstošiem eiro, novērojuši nekustamo īpašumu kompānijas "Euroland" speciālisti. Uzņēmuma vadītājs Māris Bandenieks uzskata, ka šādu interesentu loks arvien paplašināsies.
Juris Lavrikovs: Satversmes 110.pants nav šķērslis viendzimuma pāru tiesiskai atzīšanai  (189)
22.novembris 2014 01:04
Sekojot Igaunijas parlamenta lēmumam atbalstīt likumu, kas atzīst partnerattiecības gan starp pretēja, gan viena dzimuma personām, un Latvijas ārlietu ministra publiskajam paziņojumam par viņa homoseksualitāti un arī apņēmībai veikt līdzīgas reformas mūsu valstī, daudzi Latvijas politiķi pasteidzās paziņot, ka viendzimuma partnerattiecību jautājums Latvijā neesot aktuāls un mūsu Satversme skaidri nosakot, kas ir laulība.
Latvijas sieviešu basketbola izlase EČ izlozē iekļauta trešajā grozā
21.novembris 2014 13:23
Latvijas sieviešu basketbola izlase pirms 2015.gada Eiropas čempionāta izlozes iekļauta trešajā grozā, informē Latvijas Basketbola savienība .
Jānis Vanags: Klikšķis, kas Latvijai vajadzīgs  (95)
19.novembris 2014 09:49
Mūsu mīļās Latvijas 96. dzimšanas diena. Laiks, kad cilvēki dalās ar citiem, par ko viņi ir lepni. Portāls "Delfi" piedāvā 96 iemeslus, ar ko lepoties – vienu par katru gadu. Tur ir valoda, brīvība, tur ir mūsu kultūras grandi, zinātnieki un sportisti, pazīstami zīmoli un citi veiksmes stāsti. 96 īsti iemesli lepnumam, kuri apliecina dzīvi, ceļ sabiedrību un stiprina valsti. Stāsti par cilvēkiem kam Latvija vajadzīga un kuri vajadzīgi Latvijai. Lāčplēša dienas rītā mūsu bruņoto spēku komandieris sacīja: "Es esmu lepns pārstāvēt to sabiedrības daļu, kas ir gatava aizstāvēt savu valsti."
'Valmieras' komandu papildina amerikāņu uzbrucējs Džastins Hērts
18.novembris 2014 16:02
Basketbola klubs " Valmiera " panācis vienošanos ar amerikāņu vieglo uzbrucēju Džastinu Hērtu, vēsta vienība.
Pēc kaunpilnā zaudējuma Fēru salām atbrīvots Grieķijas futbola izlases galvenais treneris
15.novembris 2014 15:23
Pēc kaunpilnā zaudējuma Fēru salu izlasei 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā no Grieķijas futbola izlases galvenā trenera amata atbrīvots pazīstamais itāļu speciālists Klaudio Ranjēri, informē vietējā federācija.
Ronaldu kļuvis par rezultatīvāko futbolistu Eiropas izlašu turnīru vēsturē  (2)
15.novembris 2014 09:38
Piektdien aizvadītas vairākas 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, kurās par lielāko pārsteigumu parūpējās Fēru salu futbolisti, ar 1:0 izbraukumā pārspējot Grieķijas futbolistus, bet jaunu Eiropas čempionātu rezultativitātes rekordu, ieskaitot kvalifikācijas spēles un finālturnīrus. sasniedza Portugāles izlases uzbrucējs Krištianu Ronaldu .
Svētku brīvdienu ceļvedis
14.novembris 2014 12:30
Beidzot klāt ilgi gaidītās valsts svētku brīvdienas, kad it visur notiks interesanti pasākumi. Lai kaut nedaudz atvieglotu izvēli, kurp doties, Tūrismgids.lv izveidojis īsu brīvdienu ceļvedi.
Nīderlandes futbola izlasei mačā pret Latviju var nepalīdzēt arī aizsargs Vlārs
13.novembris 2014 20:21
Nīderlandes futbola izlasei 2016.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā pret Latviju, iespējams, būs jāiztiek arī bez centra aizsarga Rona Vlāra, informē vietējie mediji.
EK: ierobežota piekļuve finansējumam joprojām bremzē uzņēmumus  (2)
12.novembris 2014 15:47
Eiropas Savienības (ES) mazie uzņēmumi pauž aizvien lielāku optimismu par savām nākotnes izaugsmes perspektīvām, taču liela daļa joprojām ir noraizējušies, ka nespēja piekļūt finansējumam varētu negatīvi ietekmēt to izaugsmi, liecina 12.novembrī publiskota Eiropas Komisijas (EK) pētījuma rezultāti.
Nosauktas pilsētas, kurās ir labākās viesnīcas
12.novembris 2014 14:28
Jaunais gads tuvojas, un ceļotāji jau kaļ plānus nākamajiem braucieniem. Varbūt izlemt to, kurp doties, palīdzēs  viesnīcu rezervēšanas portāla Agoda.com tikko publicētais Travel Smarts study pētījums, kurā apkopoti vērtējumi par pilsētām ar labākajām viesnīcām, ko snieguši gandrīz septiņi miljoni ceļotāji. 
Atzīti speciālisti vadīs seminārus 'Riga Photo Show 2014'
11.novembris 2014 08:55
Indriķis Stūrmanis, Gunārs Binde, Andrejs Zemdega, Oļegs Zernovs, Aleksandrs Grebņevs, Gatis Rozenfelds, Vladimirs Svetlovs, Žanna Dubska... tie ir tikai daži no foto un video nozarē atzītiem speciālistiem, kuri izstādē “Riga Photo Show 2014” no 14. līdz 16. novembrim dalīsies ar savu pieredzi un atklās dažādus aroda noslēpumus.
Nīderlandes futbola izlasei mačā pret Latviju nepalīdzēs Naidžels de Jongs  (2)
10.novembris 2014 21:32
Pirms 2016.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra mača pret Latviju savainojumā iedzīvojies pazīstamais Nīderlandes izlases pussargs Naidžels de Jongs, kā rezultātā viņš šajā mačā nepiedalīsies, informē Nīderlandes Futbola federācija (KNVB).
Reirs: galvenais Latvijas ekonomikas dzinējspēks šobrīd ir privātais patēriņš  (25)
06.novembris 2014 19:31
Ceturtdien, jau nākamajā dienā pēc jaunās valdības apstiprināšanas, finanšu ministrs Jānis Reirs devies uz Briseli, kur piedalījās Eirogrupas sanāksmē un uzrunāja tās dalībniekus. Šis ir zīmīgs notikums, jo piedalīšanās sanāksmē ir pirmais Reira pienākums finanšu ministra amatā, portāls "Delfi" uzzināja Finanšu ministrijā.
Oļegs Krasnopjorovs: Par kāzu ģenerāļiem, Latvijas Bankas konferenci un strukturālām reformām  (19)
04.novembris 2014 00:04
"Sliktākais no iespējamiem scenārijiem – bubināt par strukturālām reformām un nedarīt neko." (Benuā Kerē Latvijas Bankas konferencē 2014. gada 17. oktobrī)
Bezdarbs ES saglabājies 10,1% līmenī
31.oktobris 2014 15:52
Sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā (ES) šā gada septembrī veidoja 10,1%, tādējādi nemainoties salīdzinājumā ar augustu, liecina jaunākie ES statistikas biroja " Eurostat " dati.
Eiropas zelts jūrmalniecei, bērnu baleta kultūras biedrības 'Arabeska' audzēknei
31.oktobris 2014 12:10
Jūrmalas bērnu baleta kultūras biedrības "Arabeska" 10 gadus jaunā audzēkne starp 300 dejotājiem no 30 pasaules valstīm tika atzīta par labāko! Viens no spilgtākiem deju pasaules notikumiem – Eiropas čempionāts, kuru organizēja Starptautiskā deju organizācija, notika Sanktpēterburgā. Jūrmalu un Latviju sacensībās pārstāvēja gados jauna un talantīga balerīna, biedrības "Arabeska" audzēkne Veronika Gurlo. Šī ir ļoti nozīmīga uzvara ne tikai pilsētai, bet arī valstij kopumā, jo tā ir pirmā Latvijas dejotāju uzvara tik augsta līmeņa sacensībās.
Pētījums: Latvijā 2012.gadā reģistrēts viens no lielākajiem PVN iztrūkumiem ES  (4)
24.oktobris 2014 12:11
Eiropas Savienībā (ES) neatbilstības vai neiekasēšanas dēļ 2012.gadā netika gūti pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi apmēram 177 miljardu eiro apmērā, kas atbilst 16% no tolaik plānotajiem 26 dalībvalstu kopējiem PVN ieņēmumiem, tikmēr viens no liekākajiem PVN iztrūkumiem reģistrēts Lietuvā un Latvijā, liecina jaunākais Eiropas Komisijas (EK) pētījums.
Andris Vilks: Īsa pamācība Lembergam - valsts budžeta ābece  (339)
23.oktobris 2014 00:04
Visi zina baronu Minhauzenu, kas ieguvis pasaules slavu ar saviem neticamajiem stāstiem, bet daudzi varbūt nenojauš, ka mums Latvijā ir pašiem savs Minhauzens no Ventspils, par kuru esmu runājis jau 2011. gadā.
Latvijā pērn piektā labākā budžeta situācija ES, liecina 'Eurostat' dati  (17)
21.oktobris 2014 19:11
Latvijas budžeta deficīts pagājušajā gadā veidoja 0,9% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir trešais mazākais no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurās reģistrēts deficīts, liecina ES statistikas biroja " Eurostat " jaunākie dati, kas aprēķināti pēc jaunas metodoloģijas.
Blūms ar deviņiem punktiem kaldina pārliecinošu 'Panathinaikos' uzvaru Grieķijas čempionāta cīņā
20.oktobris 2014 21:32
Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms pirmdien ar deviņiem gūtiem punktiem palīdzēja titulētajai Atēnu " Panathinaikos " komandai tikt pie panākuma Grieķijas čempionāta mačā.
ES fiksēti 30 000 cilvēku tirdzniecības gadījumi; lielākā daļa upuru seksuāli izmantoti  (10)
18.oktobris 2014 12:23
Pēc Eiropas Komisijas (EK) datiem, pēdējo trīs gadu laikā Eiropas Savienībā (ES) reģistrēti vairāk nekā 30 000 cilvēku tirdzniecības gadījumi, vēsta raidsabiedrība BBC.
Latgalē pirmais sniegs; Vidzemē - sals  (13)
17.oktobris 2014 07:43
Piektdienas rītā Latvijas lielākajā daļā saglabājas apmācies laiks un gaisa temperatūra ir 0..+5 grādi, bet daudzviet Vidzemē, izklīstot mākoņiem, gaiss atdzisis līdz -2 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija.
NATO šobrīd nenovēro būtisku Krievijas spēku atvilkšanu no Ukrainas robežas  (9)
15.oktobris 2014 23:49
NATO priecātos par Krievijas spēku atvilkšanu no Ukrainas robežas, taču līdz šim būtiskas pārbīdes nav novērotas, paziņojis NATO Eiropas spēku virspavēlnieks Filips Brīdlovs.
Leļļu pasaules aristokrātei – marionetei veltīta izstāde
14.oktobris 2014 14:43
No 20.oktobra galerijā "Istaba" būs skatāma Latvijas Leļļu teātra 70.jubilejas sezonas ceļojošās izstādes "Leļļu stāsti" īpašā ekspozīcija, kas veltīta leļļu pasaules aristokrātei – marionetei. Māksliniece Anita Znutiņa-Šēve izstādei izvēlējusies marionetes no Leļļu teātra iestudējumiem "Kurš no mums ir sapinies?", "Karmena. Sievietes versija" un "Kazanova".
Miris slavenais grieķu barikāžu suns Cīsiņš  (7)
13.oktobris 2014 17:00
Aizvadītajās brīvdienās no vecuma miris pats slavenākais suns Grieķijā – Loukanikos (Cīsiņš), kurš pēdējo gadu laikā bija kļuvis par simbolu protesta akcijām, kas notiek Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.
Ozolnieku rudens pusmaratons notiks kopā ar 'spartatloniešiem'
10.oktobris 2014 15:41
19. oktobrī Ozolniekos notiks XII Ozolnieku rudens pusmaratons, kurā piedalīsies titulētais skrējējs no Ogres – Valdis Ņilovs, kurš ir arī Skrējēju kluba "Ozolnieki" biedrs. Viņš nesen atgriezies no Grieķijā notikušā leģendārā Spartatlona skrējiena (ap 246 km), kur latvietis, noskrienot daudzus vietējos "spartiešus" un pasaules līmeņa ultramaratonistus, ierindojās augstajā 10. vietā.
Joņevs par romānu 'Jelgava 94' saņem ES Literatūras balvu  (23)
08.oktobris 2014 12:00
Šī gada Eiropas Savienības (ES) Literatūras balvu saņēmis rakstnieks Jānis Joņevs par romānu "Jelgava 94", liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.