Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Redaktors iesaka
Grieķija saņems starptautisko aizdevumu; tas prasīs 'lielus upurus'  (224)
02.maijs 2010 12:01
Grieķija ir vienojusies ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par starptautisko aizdevumu valsts glābšanai no finanšu krīzes, svētdien paziņoja Grieķijas premjerministrs Georgis Papandreu, ziņo raidorganizācija BBC.
Grieķijas premjers: uz kārts likta valsts izdzīvošana  (46)
30.aprīlis 2010 17:18
Turpinoties Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu piektdien atzina, ka uz kārts likta parādu nastas māktās valsts izdzīvošana.
Grieķija ievieš stingrus taupības pasākumus  (7)
03.februāris 2010 13:55
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu televīzijas uzrunā nācijai paziņoja par jauniem stingriem taupības pasākumiem, lai izvestu valsti no krīzes, trešdien vēsta BBC.
Bez reformām katrā ES dalībvalstī nevar gaidīt savienības kopīgu izaugsmi, vēsta Reirs  (2)
24.aprīlis 2015 20:24
Bez strukturālām reformām katrā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī nevar gaidīt savienības kopīgu izaugsmi, piektdien Rīgā pēc ES Ekonomikas un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes ministru neformālās sanāksmes pirmās dienas sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs .
Maķedonijā vilciens sabrauc 14 migrantus  (11)
24.aprīlis 2015 15:31
Vismaz 14 cilvēki gājuši bojā ceturtdienas naktī vilcienam iebraucot migrantu pūlī, kas pārvietojās pa dzelzceļa sliedēm netālu no Velesas pilsētas, vēsta raidsabiedrība BBC.
Grieķijas finanšu ministrs: vienošanās jāpanāk pēc iespējas ātrāk  (10)
24.aprīlis 2015 15:22
Vienošanās par starptautisko aizdevumu ir jāpanāk pēc iespējas ātrāk, jo laika paliek arvien mazāk, tā pēc Eirogrupas sanāksmes paziņoja Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.
Grieķijas jautājuma risināšanā ir pozitīvi signāli, bet vienošanās nav panākta, paziņo Eirogrupas prezidents  (12)
24.aprīlis 2015 15:05
Grieķijas finanšu problēmu risināšanā ir manāmi pozitīvi signāli, taču vienošanās vēl nav panākta, šodien pēc Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) ministru neformālās tikšanās sacīja Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms.
Grieķijas parādu krīze: Rīgas sanāksmē būtisks progress netiks panākts, prognozē 'Reuters'  (5)
24.aprīlis 2015 12:17
Piektdien, 24.aprīlī, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros Rīgā norisinās eirozonas valstu finanšu ministru tikšanās. Neskatoties uz mazo laiku termiņu, kas Grieķijai un starptautiskajiem aizdevējiem atlicis, lai vienotos par jaunu reformu plānu un jaunu aizdevumu, Rīgā, visticamāk, šajā jautājumā būtisku progresu nevar gaidīt, ziņo aģentūra "Reuters".
Straujuma: Latvija ir gatava dot savu ieguldījumu ES migrācijas problēmu risināšanā  (20)
23.aprīlis 2015 19:49
Latvija ir gatava dot savu ieguldījumu Eiropas savienības (ES) migrācijas problēmu risināšanā, īpaši ekspertu un tehniskā nodrošinājuma līmenī, ceturtdien tikšanās laikā ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku apliecināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība").
Armēņu masu slepkavībām 100: kuras valstis to atzīst par genocīdu?  (34)
23.aprīlis 2015 18:05
24. aprīlī tiks atzīmēta 100. gadadiena kopš armēņu masu slepkavību un deportāciju sākuma Pirmā pasaules kara laikā Osmaņu impērijā.
8 neticamas vietas, kur joprojām lepni stāv ļeņinekļi  (42)
22.aprīlis 2015 07:00
Šodien aprit 145 gadi kopš revolucionāra un pirmā PSRS vadītāja Vladimira Iļiča Ļeņina dzimšanas. Viņa slava līdz ar komunisma idejas norietu ir stipri pabalējusi, un daudzās pasaules valstīs, tostarp Latvijā, nozuduši arī simti reiz uzstādīto boļševiku līdera pieminekļu. Tikmēr tie joprojām sastopami dažādās kapitālisma citadelēs.
Rīgā izšķirs Grieķijas likteni. Un eirozonas likteni  (124)
22.aprīlis 2015 05:44
Piektdien, 24.aprīlī, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros Rīgā norisināsies eirozonas valstu finanšu ministru tikšanās. Pasākums solās būt sarežģīts un dramatisks – tajā pieņemtie lēmumi var tuvināt defoltam vienu no ES dalībvalstīm un ietekmēt visas vienotās valūtas likteni.
Maskavas 'draugu klubs': Krievija uzsākusi pārtikas kvalitātes pārbaudes Ungārijā un Grieķijā  (25)
21.aprīlis 2015 13:44
Ar nolūku paātrināt pārtikas tirdzniecības embargo atcelšanu Ungārijai un Grieķijai gadījumā, ja tiktu pārtraukts Krievijas un Eiropas Savienības (ES) sankciju karš, Krievijas inspektori sākuši pārtikas kvalitātes pārbaudes abās šajās Eiropas valstīs.
Grieķijas parādu vajadzētu norakstīt, uzskata Čomskis  (137)
20.aprīlis 2015 10:17
Starptautiskajiem aizdevējiem vajadzētu atlaist Grieķijas aptuveni 240 miljardu eiro lielo ārējo parādu, intervijā "Euronews" savu pārliecību paudis ievērojamais amerikāņu politologs un lingvists Noams Čomskis.
Reitings: Latvijas un Igaunijas izsniegtā pase ir 13.spēcīgākā pasaulē  (19)
18.aprīlis 2015 20:23
Latvija un Igaunija ir ierindotas 13.vietā valsts pases spēcīguma indeksā, ko veidojusi pētījuma kompānija "Arton Capital", apkopojot datus par to, cik daudz valstis konkrētās pases turētājs var apmeklēt bez iepriekš izsniegtas vīzas vai arī var iegādāties vīzu, ierodoties citā valstī.
10 pārsteidzoši fakti par ēdieniem
17.aprīlis 2015 14:49
Katram ēdienam un produktam, kuru mēs gatavojam un ēdam, ir sava vēsture, kā tas ienācis mūsu virtuvē, kā tas cauri gadiem attīstījies. Ap dažiem ēdieniem vijas leģendas, bet dažiem ēdieniem ir saistība ar negaidītiem un jocīgiem faktiem. Piedāvājam 10 pārsteidzošus un interesantus faktus par ļoti ikdienišķiem produktiem un ēdieniem.
Rīgā uzstāsies performanču festivāla 'Diverse Universe' starptautiskā komanda
17.aprīlis 2015 14:17
"Diverse Universe" komanda šogad atgriežas Rīgā. Gaidāmi divi pasākumi - performanču šovs 18.aprīlī, 20.00 bārā "Chomsky", Lāčplēša ielā 68 un lekcija-saruna, 20. aprīlī 17.00 LMS ēkā, 11.novembra krastmalā 35.
Latvijā ir ES septītais zemākais bērnu un pusaudžu īpatsvars sabiedrībā  (7)
16.aprīlis 2015 17:11
Latvijā ir septītais zemākais 15 gadu vecumu nesasniegušu iedzīvotāju īpatsvars sabiedrībā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ES statistikas departamenta " Eurostat " jaunākie dati par 2014.gadu.
Krievija šodien ir daudz bīstamāka nekā PSRS, norāda bijušais NATO vadītājs  (213)
15.aprīlis 2015 22:16
Krievija kļūst arvien neparedzamāka un ir pret Eiropu izvērsusi hibrīdkaru, cenšoties no iekšienes destabilizēt kontinenta valstis, tāpēc Kremlis šodien ir daudz bīstamāks nekā PSRS laikos, intervijā izdevumam "Newsweek" paziņojis bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fo Rasmusens .
Grieķija noliedz iespējamo parādu maksātnespējas pasludināšanu
14.aprīlis 2015 14:12
Grieķija noraidījusi izskanējušās bažas, ka tā varētu pasludināt parādu maksātnespēju, tuvākajā laikā nespējot vienoties par atlikušā starptautiskās palīdzības programmas maksājuma saņemšanu.
Aicina pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā
13.aprīlis 2015 14:48
3. maijā Nacionālais Kino centrs trešo reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija kinoteātrī " K.Suns " noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu.
Igors Kasjanovs: Latvijas apstrādes rūpniecība šķērsgriezumā  (10)
13.aprīlis 2015 00:04
Lai arī Latvijas apstrādes rūpniecības nozare pēckrīzes gados ir attīstījusies salīdzinoši dinamiski, tomēr tās īpatsvars kopējās tautsaimniecības pievienotajā vērtībā ir tikai mazinājies. Īpaši pēdējie divi gadi nozarei ir bijuši izaicinājumiem pilni – problēmas vērojamas gan rietumu eksporta tirgos (eiro zonas valstu vājā un nepastāvīgā izaugsme), gan austrumos (Krievijas un citu NVS valstu ekonomiku un Krievijas rubļa vājināšanās, ieviestās ekonomiskās sankcijas).
ES slepenībā gatavo plānu Grieķijas izslēgšanai no eirozonas, raksta 'The Times'  (57)
10.aprīlis 2015 18:48
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis gatavo slepenu plānu Grieķijas izslēgšanai no eirozonas, liecina Lielbritānijas laikraksta "The Times" rīcībā esošā informācija.
Grieķija Putinam 'noderīgo idiotu' dēļ izsauc Igaunijas vēstnieku  (38)
09.aprīlis 2015 13:23
Grieķijas Ārlietu ministrija trešdien izsaukusi pie sevis Igaunijas vēstnieku Atēnās, lai iesniegtu viņam protestu par Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa izteikumiem, vēsta portāls "Delfi.ee".
Baltijas valstīm ir jādara vairāk, lai novērstu hibrīdkara draudus, vērtē Goubls  (47)
09.aprīlis 2015 08:23
Baltijas valstīm ir jādara vairāk nekā līdz šim, lai novērstu hibrīdkara draudus, intervijā aģentūrai BNS teica bijušais ASV valsts sekretāra padomnieks un Eirāzijas jautājumu eksperts Pols Goubls.
Ciprs, tiekoties ar Putinu, aicina izbeigt sankciju 'apburto loku'  (29)
08.aprīlis 2015 21:14
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, aicināja izbeigt sankciju "apburto loku" Ukrainas sakarā.
Putins piedāvā palīdzēt Grieķijai, privatizējot tās uzņēmumus  (73)
08.aprīlis 2015 18:09
Grieķijas premjers Alekss Ciprs trešdien, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nav lūdzis Krievijai tiešu finanšu palīdzību. Putins gan piedāvājis palīdzēt Atēnām, piedaloties valsts uzņēmumu privatizācijā, vēsta Kremļa finansētais medijs "Russia Today".
Maskava varētu atcelt sankcijas trīs ES dalībvalstīm  (242)
08.aprīlis 2015 14:38
Kremlis varētu atcelt noteikto pārtikas embargo trīs konkrētām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, aģentūrai "Itar - Tass" apliecinājis valsts zemkopības ministrs Nikolajs Fedorovs.
Grieķijas parādu krīze: valsts bankrots 9.aprīlī tiks novērsts, sola Atēnas  (36)
08.aprīlis 2015 06:48
Grieķija savlaicīgi samaksās starptautiskajiem aizdevējiem parāda summu 450 miljonu eiro apmērā un izvairīsies no valsts bankrota, sola valsts finanšu ministrs Janis Varufakis.
Konditorejas izstrādājumu ražotājs 'Adugs' sāk eksportu uz Grieķiju un Spāniju  (15)
07.aprīlis 2015 18:39
Konditorejas izstrādājumu ražotājs "Adugs" pagājušajā gadā ir sācis produkcijas eksportu uz Grieķiju un Spāniju, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jāzeps Zukuls.
Grieķija par nacistu okupāciju Vācijai prasa 279 miljardu eiro kompensāciju  (162)
07.aprīlis 2015 15:35
Grieķijas valdība paziņojusi, ka Vācija tai ir parādā gandrīz 279 miljardus eiro kara reparācijās par Nacistu okupācijas laiku Otrā pasaules kara gados, ziņo BBC.