Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Redaktors iesaka
Grieķija saņems starptautisko aizdevumu; tas prasīs 'lielus upurus'  (224)
02.maijs 2010 12:01
Grieķija ir vienojusies ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par starptautisko aizdevumu valsts glābšanai no finanšu krīzes, svētdien paziņoja Grieķijas premjerministrs Georgis Papandreu, ziņo raidorganizācija BBC.
Grieķijas premjers: uz kārts likta valsts izdzīvošana  (46)
30.aprīlis 2010 17:18
Turpinoties Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu piektdien atzina, ka uz kārts likta parādu nastas māktās valsts izdzīvošana.
Grieķija ievieš stingrus taupības pasākumus  (7)
03.februāris 2010 13:55
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu televīzijas uzrunā nācijai paziņoja par jauniem stingriem taupības pasākumiem, lai izvestu valsti no krīzes, trešdien vēsta BBC.
Pīrāgu vietā kēksi, ugunskurs pludmalē un 'falšie' vainagi – kā līgo ārzemēs
22.jūnijs 2016 15:01
Daudzi no mums savu Līgo vakaru nevar iedomāties bez ģimenes, kura sapulcējusies senču mājās, ugunskura, Jāņu siera un Līgo dziesmām. Taču ne visiem šādas ekstras ir pieejamas vasaras saulgriežos. Lūk, četru sieviešu pieredzes stāsti par Jāņu svinēšanu visur citur, tikai ne Latvijā.
Gardie afrodīziji romantiskai Jāņu naktij
22.jūnijs 2016 14:26
Atsevišķus produktus jeb afrodīzijus apvij senas leģendas un stāsti par to spējām veicināt kaisli, iekāri un baudu. Arī to nosaukums ir atvasināts no Sengrieķu mīlas dievietes Afrodītes vārda. Lai arī stingri zinātniski pierādījumi tam nav rasti, varētu piekrist, ka jebkurš apetīti rosinošs ēdiena izskats un tā smarža modina juteklisku reakciju.
Fotogrāfijas muzejā atklās piecu mākslinieču izstādi 'Parādi man aizmirstās vietas'
21.jūnijs 2016 12:01
No 30. jūnija Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma piecu mākslinieču grupas "Concrete Collective" izstāde "Parādi man aizmirstās vietas". Izstādes atklāšana – 30. jūnijā plkst. 17.00, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.
Seši iemesli, kāpēc Jāņos jāēd siers
20.jūnijs 2016 10:39
Gadu no gada Līgo svētku galdu papildina ķimeņu siers, ko pieņemts uzskatīt par īsti latvisku produktu. Jautājums, kādēļ tieši tam izsenis ir tik īpaša vieta uz Jāņu galda, nodarbinājis ne vienu vien cilvēku. Kā radusies tradīcija ēst Jāņos sieru un kas dzeltenajā ritulī veselīgs?
Grieķijā valda +43 grādu svelme  (2)
19.jūnijs 2016 09:27
Sestdien, 18. jūnijā, karstums Grieķijā pastiprinājās līdz +43 grādiem, un tā pagaidām ir augstākā gaisa temperatūra Eiropā šajā gadā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
Eiropas futbola čempionātā tiek aizvadītas divas pēdējās A apakšgrupas spēles
19.jūnijs 2016 09:10
Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā šodien tiek aizvadītas divas pēdējās A apakšgrupas spēles - čempionāta saimniece Francija spēlē ar Šveici, bet Rumānija mērojas spēkiem ar Albāniju.
ANO ģenerālsekretārs slavē Grieķiju par bēgļu krīzes risināšanu  (3)
18.jūnijs 2016 18:37
ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns sestdien uzslavēja Grieķiju par bēgļu krīzes risināšanu, kā arī tās solidaritāti un dāsnumu pret imigrantiem.
Roberts Zīle: Vai vēlme tikt pārvēlētiem ir svarīgāka par Eiropas 'projektu'?  (42)
18.jūnijs 2016 00:04
Vācija, nevis Grieķija ir eirozonas lielākā problēma – šādus vārdus var aizvien biežāk lasīt finanšu presē. Lasītājam, kurš aktīvi neanalizē Eiropas valstu statistiskas datus par ekonomiku, šis var šķist absurds apgalvojums. Kā nekā Vācija ir ekonomiski lielākā un spēcīgākā Eiropas valsts ar zemu bezdarba līmeni, kamēr Grieķija slīgst recesijā un parādos. Tomēr ne viss ir tik vienkārši, cik virspusēji izskatās.
Baudi brīvdienas! 16 idejas ceļojumiem pa Eiropu
16.jūnijs 2016 21:02
Jau pēc dažām dienām klāt būs garās Jāņu brīvdienas, un daudziem arī atvaļinājums vairs nav aiz kalniem. Liela daļa no mums, protams, vēlas brīvdienās kaut kur aizbraukt, un tālredzīgākie plāno šos ceļojumus laicīgi. Bet, pat ja vēl nav izplānots kāds tāls ceļojums, viss vēl nav nokavēts, un kaut vai saulgriežu brīvdienās ceļojuma iespējas tepat Eiropā ir plašas. Atliek vien atrast pēdējā brīža piedāvājuma biļetes vai vienkārši sēsties savā auto, un aiziet!
Vidusjūrā atrasta un izcelta 'EgyptAir' lidmašīnas 'melnā kaste'  (5)
16.jūnijs 2016 17:39
Vidusjūrā atrasta un no ūdens izcelta viena no maijā avarējušās Ēģiptes aviokompānijas " EgyptAir " lidmašīnas "melnajām kastēm", paziņojuši Ēģiptes izmeklētāji.
Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm: kruīzs pa Vidusjūru (1. daļa)
14.jūnijs 2016 08:54
Sākam publicēt ceļojumu stāstu turpinājumos par latviešu ceļotāju braucienu ar kruīza kuģi pa Vidusjūru. Šis Pētera Struberga stāsts ir fragments no apgāda "Jumava" tikko iznākušās grāmatas ceļojumu grāmatu sērijā "aiz apvāršņa" — " Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm".
Latvijas skaistākās omītes Lilitas stāsts: aizgāju no attiecībām, biznesa un savas pilsētas  (10)
14.jūnijs 2016 06:38
Lilitu Siliņu pazīstu apmēram trīs gadus. Esam kļuvušas tuvas draudzenes, kopš viņa plūca laurus vecmāmiņu skaistumkonkursā, pateicoties savam mazdēliņam Kristianam. Ar Lilitu vienmēr var izrunāties no sirds. Pat, ja ļoti grūti, viņa vienmēr ir loģiska un pieņem saprātīgus lēmumus. No viņas nāk tāds savdabīgs sievišķīgs lepnums. Slēpts aristokrātisms. Lilita uzklausa, taču rīkojas pēc sava prāta. No viņas patiesi var iedvesmoties un smelties spēku. Viņa dalās savā dzīves pieredzē – kā aizgājusi no vīra, viņu kopīgā biznesa un dzimtās pilsētas, un to, kā restartēt savu dzīvi, kad ir ļoti grūti. Lilita uzsver, ka ir iespējams sākt jaunu dzīvi jebkurā vecumā, bet stāsts nav par gadskaitļiem.
Grieķijas policija pārvieto migrantus no nometnes Maķedonijas pierobežā
13.jūnijs 2016 13:18
Grieķijas policija pirmdien sāka pārvietot migrantus no viņu pašizveidotas nometnes, kas atrodas Polikastras pilsētā Maķedonijas robežas tuvumā, paziņoja vietējās policijas ierēdnis.
ANO: Kopš 2014.gada Vidusjūrā gājuši bojā vairāk nekā 10 000 migrantu  (6)
07.jūnijs 2016 22:18
Kopš 2014. gada Vidusjūrā, mēģinot nokļūt Eiropā, gājuši bojā vairāk nekā 10 000 migrantu, otrdien paziņojusi ANO.
Migranti aizdedzina savu nometni Grieķijā  (26)
07.jūnijs 2016 07:30
Vairāki desmiti patvēruma meklētāju pirmdien aizdedzināja migrantu izmitināšanas centru Grieķijai piederošajā Hijas salā, paužot sašutumu par savu turēšanu šajā centrā, pavēstīja ziņu avots policijā.
Francijas varasiestādes evakuē 1850 imigrantus no telšu nometnes Parīzes parkā
06.jūnijs 2016 23:40
Francijas varasiestādes pirmdien evakuējušas 1850 imigrantus no telšu nometnes, kas izveidojusies vienā no Parīzes parkiem.
Spoži mirkļi Eiropas futbola čempionātos  (5)
06.jūnijs 2016 19:39
2016. gada Eiropas futbola čempionāts jeb EURO 2016 sāksies jau piektdien, 10. jūnijā, ar maču starp turnīra mājinieci Franciju un Rumāniju. Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) rīkotais Eiropas futbola čempionāts risināsies 15. reizi un šogad tajā pirmo reizi piedalīsies 24 komandas.
Francija mēnesī no Grieķijas uzņems 400 bēgļu, paziņo iekšlietu ministrs  (1)
02.jūnijs 2016 20:04
Francija mēnesī no Grieķijas uzņems 400 bēgļu Eiropas Savienības (ES) pērn pieņemtā patvēruma meklētāju pārvietošanas plāna ietvaros, ceturtdien paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.
ES un Vidusjūras valstu ministri Jordānijā vienojas stiprināt reģionālo sadarbību
02.jūnijs 2016 18:32
Eiropas Savienības (ES) un Vidusjūras valstu ministri sanāksmē Jordānijā, apstiprinot deklarāciju, vienojušies stiprināt reģionālo sadarbību, kā arī vienoti cīnīties ar kopīgajiem izaicinājumiem, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Blats kļuvis par Turcijas komandas 'Darussafaka Dogus' galveno treneri  (2)
01.jūnijs 2016 22:16
Eiropā pazīstamais basketbola speciālists Deivids Blats trešdien kļuvis par Turcijas komandas Stambulas "Darussafaka Dogus" galveno treneri, noslēdzot līgumu uz divām sezonām.
Ungārija imigrantu dēļ pastiprinās žogu gar robežu ar Serbiju  (1)
30.maijs 2016 19:52
Ungārija pirmdien paziņoja, ka sākusi pastiprināt žogu gar robežu ar Serbiju, jo palielinājies nelegālās robežšķērsošanas mēģinājumu skaits pēc nelegālo imigrantu evakuēšanas no Idomeni nometnes Grieķijas ziemeļos.
Meksikā izdevies atbrīvot nolaupīto futbola zvaigzni  (2)
30.maijs 2016 11:19
Meksikas policijai izdevies atrast un atbrīvot Meksikas futbola izlases spēlētāju Alanu Pulido, kurš tika nolaupīts Tamaulipas štatā Meksikas ziemeļos, ziņo vietējās varas iestādes.
Foto: Kristaps Porziņģis ar brāļiem Grieķijā spēlē strītbolu  (24)
29.maijs 2016 22:41
Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis vasaru izmanto, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Nedēļas nogalē viņš Grieķijā piedalījās Nacionālās basketbola asociācijas ( NBA ) Milvokī " Bucks " kluba spēlētāja Giannis Antetokounmpo rīkotajā strītbola turnīrā.
Medvedeva izteikumi par pensijām ir izrauti no konteksta, skaidro Putins  (39)
28.maijs 2016 17:05
Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva nesenie izteikumi par pensijām, kas izraisījuši plašu ažiotāžu sociālajos tīklos, esot "izrauti no konteksta", vizītes gaitā Grieķijā žurnālistiem pieļāva Krievijas prezidents Vladimirs Putins .
Rumānija nonāks Krievijas ieroču tēmēklī, brīdina Putins  (135)
28.maijs 2016 11:54
Krievija būs spiesta spert atbildes soļus, lai mazinātu draudus, ko rada ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas elementu izvietošana Rumānijā, noslēdzot vizīti Grieķijā, preses konferencē paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins .
Lielākā salna naktī skārusi Vidzemi  (10)
27.maijs 2016 06:09
Piektdienas naktī plašākā un stiprākā salna skārusi Vidzemi, kur reģiona lielākajā daļā gaisa temperatūra divu metru augstumā saullēktā pazeminājās līdz 0..+3 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija.
Putins mudina ES no Ukrainas krīzes izdarīt pienācīgus secinājumus  (128)
26.maijs 2016 17:32
Eiropas Savienībai (ES) no Ukrainas krīzes būtu jāizdara "pienācīgi secinājumi" un jānostiprina partnerattiecības ar Krieviju, ceturtdien publikācijā Grieķijas laikrakstā "Katimerini" mudina Krievijas prezidents Vladimirs Putins .
Eirozona piekrīt samazināt Grieķijas parādu  (20)
25.maijs 2016 09:56
Eirozonas valstu finanšu ministri (eiro grupa) trešdienas naktī panāca vienošanos ar Grieķiju par tās parāda samazināšanas uzsākšanu, ko pieprasīja Starptautiskais valūtas fonds (SVF), un 10,3 miljardu eiro izmaksāšanu šai valstij no starptautiskā aizdevuma naudas.
No Idomeni nelegālās imigrantu nometnes evakuēti jau 1500 cilvēki  (3)
24.maijs 2016 20:51
No Grieķijas Idomeni nelegālās imigrantu nometnes pie Maķedonijas robežas pirmdien evakuēti jau vairāk nekā 1500 cilvēki, varasiestādēm iztiekot bez spēka pielietošanas.