Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Redaktors iesaka
Grieķija saņems starptautisko aizdevumu; tas prasīs 'lielus upurus'  (224)
02.maijs 2010 12:01
Grieķija ir vienojusies ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par starptautisko aizdevumu valsts glābšanai no finanšu krīzes, svētdien paziņoja Grieķijas premjerministrs Georgis Papandreu, ziņo raidorganizācija BBC.
Grieķijas premjers: uz kārts likta valsts izdzīvošana  (46)
30.aprīlis 2010 17:18
Turpinoties Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu piektdien atzina, ka uz kārts likta parādu nastas māktās valsts izdzīvošana.
Grieķija ievieš stingrus taupības pasākumus  (7)
03.februāris 2010 13:55
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu televīzijas uzrunā nācijai paziņoja par jauniem stingriem taupības pasākumiem, lai izvestu valsti no krīzes, trešdien vēsta BBC.
Grieķija bloķē Eiropas Savienības ziņojumu par jaunām sankcijām pret Krieviju  (436)
28.janvāris 2015 10:22
Jaunā Grieķijas galēji kreisā valdība, kas izveidota tikai šo pirmdien, savā pirmajā darbības dienā bloķējusi un tādējādi liek veikt izmaiņas Eiropas Savienības (ES) ziņojumā par Krieviju, raksta "EU Observer".
Video: Dažādu valstu reklāmas tūristu piesaistei
27.janvāris 2015 17:26
Nesen Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūra prezentēja jaunos video, ar ko paredzēts reklamēt Latviju ārzemēs ( noskaties klipus ), stāstot par tās skaistumu un neatkārtojamību. Nolēmām palūkoties, kā sevi reklamē citas - tuvākas un tālākas valstis, izmantojot video.
Tūrisms Grieķijā
27.janvāris 2015 15:03
EK neizskata iespēju, ka Grieķija varētu neturēt aizdevējiem doto vārdu  (55)
26.janvāris 2015 22:12
Patlaban Eiropas Komisija (EK) neizskata scenāriju, saskaņā ar kuru Grieķija neturētu aizdevējiem doto vārdu par aizdevumu atmaksu, pirmdien raidījumam "LNT Ziņas" teicis EK viceprezidents Valdis Dombrovskis .
No Kanādas līdz Meksikai. 1. daļa - Nešvila  (4)
26.janvāris 2015 20:19
Mani sauc Viktorija Zeņkova, un esmu kaislīga ceļotāja. Mani piedzīvojumi sākas ar apmaiņas programmām ārzemēs līdz stopēšanai cauri Eiropai un darba pieredzes gūšanai Austrijā, Grieķijā un Taizemē. Pašlaik dodos vienā no dzīves lielākajiem ceļojumiem, un vēlos, lai arī mani mīļie tautieši dzird par skaistajām un interesantajām vietām, kuras apmeklēsim. Es un mana mīlestība Tomas dodamies vienā no lielākajiem ceļojumiem mūsu dzīvē. Sākām piedzīvojumu Kanādā, Toronto, un beigsim Kostarikā, Klusā okeāna piekrastē. Mūsu ceļojuma mērķis ir iepazīt atšķirīgas kultūras un tradīcijas, ēdienu un mūzikas ritmus, kā arī izzināt vēsturi, kas radīja pamatu tam, ko redzam šodien.
Latvijas iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas par eiro vājumu, norāda Rimšēvičs  (24)
26.janvāris 2015 18:58
Latvijas iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas par eiro vājumu, šādu viedokli telefonintervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs .
Ciprs nodevis Grieķijas premjerministra zvērestu  (7)
26.janvāris 2015 18:26
Svētdien Grieķijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA līderis Aleksis Ciprs pirmdien nodevis premjerministra zvērestu, kļūstot par valsts jaunāko premjeru 150 gados.
Piketā Ukrainas atbalstam - aizturētie, ekstrēmistu uzvara Grieķijā, Krievijas ekonomika, Sergets un Gulbis brīvībā  (13)
26.janvāris 2015 17:26
Pie Krievijas vēstniecības Latvijā pirmdien piketā policija aizturēja divus cilvēkus – TV3 operatoru Sergeju Medvedevu un Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētāju Nikolaju Pavļuku, Grieķijā svētdien notikušajās Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās visvairāk balsu – 36,34% ieguva kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA.
Pabriks: Ekstrēmistu partijas uzvara Grieķijas parlamenta vēlēšanās ir bīstams pavērsiens  (42)
26.janvāris 2015 15:48
Kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA uzvara Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās ir bīstams pavērsiens Eiropas Savienības (ES) turpmākajā attīstībā, jo tas var atvērt ceļu kreisajam un labējam ekstrēmismam arī citās Dienvideiropas valstīs, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).
Grieķijā izveido 'pret-taupības koalīciju'  (76)
26.janvāris 2015 13:57
Grieķijas parlamenta vēlēšanās lielāko atbalstu guvušās galēji kreiso partiju apvienības "Radikāli kreiso koalīcija" (SYRIZA) Partijas līderis Aleksis Ciprs un radikāli labējās partijas "Neatkarīgie grieķi" līderis Pans Kammens vienojušies par 'pret-taupības koalīcijas' izveidošanu, raksta BBC.
Slēpošana Grieķijā. Ne tikai baltas pludmales, bet arī mirdzošs sniegs un kalni  (2)
26.janvāris 2015 13:04
Grieķija daudziem asociējas ar karstu un saulainu atvaļinājumu vasarā un tirkīzzilu jūru un laiskošanos pludmalē, taču šīs valsts slēpošanas kūrortu piedāvājums var pārsteigt nevienu vien prasīgu Austrijas un Šveices kalnu izlutinātu slēpotāju vai snovbordistu.
Pēc populistu uzvaras Grieķijā Āzijā krīt biržu indeksi; samazinās eiro vērtība  (17)
26.janvāris 2015 09:40
Pēc kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA uzvaras Grieķijas parlamenta vēlēšanās un atkārtotiem šīs partijas solījumiem pārskatīt valstij izsniegto starptautisko aizdevumu un beigt taupības programmas pirmdien Āzijas biržas piedzīvojušas indeksu kritumu, samazinājusies eiro vērtība un naftas cena Āzijas biržās.
Balsotāju aptaujas: vēlēšanās Grieķijā visvairāk balsu saņēmusi SYRIZA  (93)
25.janvāris 2015 19:22
Svētdien Grieķijā notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmusi kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, krietni apsteidzot tuvākos politiskos konkurentus, liecina balsotāju aptauju rezultāti.
Grieķijā notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas  (4)
25.janvāris 2015 10:14
Grieķijā šodien notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kurās varētu uzvarēt kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, apdraudot valsts turpmāko palikšanu eirozonā.
'airBaltic' piedāvās jaunu lidojumu maršrutu uz Grieķiju
22.janvāris 2015 14:30
Aviokompānija airBaltic vasaras sezonā sāks lidojumus jaunā maršrutā no Rīgas uz Grieķijas pilsētu Saloniki, pastāstīja tās pārstāvis Jānis Vanags.
Parādi būs jāatmaksā neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem, EK brīdina Grieķiju  (50)
21.janvāris 2015 07:34
Grieķijai parādi starptautiskajiem aizdevējiem būs jāatmaksā neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem janvāra beigās, Atēnas brīdinājis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.
Grieķijā palielinās kreiso ekstrēmistu popularitāte, secināts aptaujā  (5)
20.janvāris 2015 18:28
Grieķijas kreiso ekstrēmistu partija "Syriza" palielinājusi izrāvienu, kas to šķir no tuvākajiem konkurentiem, līdz 6,5 procentpunktiem, liecina Maķedonijas Universitātes un telekanāla "Skai" veiktās sabiedriskās domas aptaujas dati.
Pētījums: 2015. gadā Eiropu sagaida 'politiskas zemestrīces'  (21)
20.janvāris 2015 11:23
2015. gadā Eiropa var saskarties ar politiskiem satricinājumiem, populistu partijas var gūt uzvaras vēlēšanās, bet tradicionālās vairākuma partijas spiestas iet iepriekš neiedomājamās aliansēs, liecina raidsabiedrības BBC pasūtītais "Economist Inteligence Unit" (EIU) pētījums.
Beļģijas prokuratūra: Grieķijā aizturētie islāmisti nav saistīti ar Beļģijas džihādistiem
18.janvāris 2015 15:30
Grieķijas policija sestdien aizdomās par saistību ar šonedēļ Beļģijā sagrauto teroristu šūniņu aizturējusi vismaz četrus islāmistus. Tomēr Beļģijas prokuratūra svētdien paziņojusi, ka šie aresti nav saistīti ar Beļģijā notiekošo izmeklēšanu.
Atēnās aizturēti četri iespējamie uzbrukuma plānotāji Beļģijas policijai  (1)
17.janvāris 2015 21:46
Atēnās arestēti vismaz četri cilvēki, kuri varētu būt iesaistīti teroristiskā uzbrukuma plānošanā Beļģijas policijai, vēsta aģentūra AFP, atsaucoties uz avotu vietējā policijā.
Turpinoties noguldījumu aizplūšanai, divas grieķu bankas lūdz ārkārtas aizdevumu  (5)
16.janvāris 2015 21:54
Divas Grieķijas kredītiestādes lūgušas valsts centrālajai bankai ārkārtas aizdevumu, šomēnes vien noguldījumiem bankās sarūkot par četriem miljardiem eiro, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta "Bloomberg".
'Delfi Kultūra' iesaka: Nedēļas nogale Rīgas galerijās
16.janvāris 2015 15:14
Mākslas baudītājiem "Delfi Kultūra" ir sagatavojusi ieskatu Rīgas galeriju norisēs.
Blūmam 12 punkti pārliecinošā 'Panathinaikos' uzvarā Grieķijas čempionāta mačā
12.janvāris 2015 22:57
Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms pirmdien guva 12 punktus Grieķijas čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Atēnu " Panathinaikos " ar 91:54 (15:16, 25:10, 27:16, 24:12) pieveikt citu šī čempionāta vienību "Panelefsiniakos".
Bulgārija, Grieķija un Turcija. Kurp 2015. gadā dosies Latvijas ceļotāji?
10.janvāris 2015 14:53
Latvijas iedzīvotāji ceļo arvien biežāk, tālāk un komfortablāk. Pieaudzis to atpūtnieku skaits, kas izvēlas avioceļojumus, tomēr ceļojumi ar autobusu arī joprojām esot populāri. Iecienītākie ceļojumu galamērķi ir Vidusjūras piekrastes valstis, Bulgārija, Turcija un Kanāriju salas, stāsta Latvijas ceļojumu aģentūras.
Latvijas U-19 volejbolisti spraigā duelī piedzīvo zaudējumu EČ kvalifikācijas turnīra mačā
09.janvāris 2015 21:18
Latvijas U-19 vecuma puišu volejbola izlase piektdien Grieķijā cieta zaudējumu spraigā cīņā 2015.gada Eiropas čempionāta otrās kvalifikācijas kārtas otrajā mačā.
Latvijas U-19 volejbolisti ar uzvaru pār Grieķiju sāk atlasi uz EČ finālturnīru
08.janvāris 2015 23:58
Latvijas U-19 vecuma puišu volejbola izlase ceturtdien Grieķijā tika pie uzvaras 2015.gada Eiropas čempionāta otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā.
Vairums vāciešu vēlas Grieķijas aiziešanu no eirozonas, ja tā atteiksies no savām saistībām  (17)
08.janvāris 2015 23:09
Vairāk nekā 60% vāciešu uzskata, ka Grieķijai ir jāaiziet no eirozonas, ja tā atteiksies pildīt starptautiskās finansiālās palīdzības nosacījumus, liecina ceturtdien publiskotie aptaujas rezultāti.
EK komisārs neredz apdraudējumu eiro stabilitātei  (6)
08.janvāris 2015 19:15
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja pirmais vietnieks ar atbildību par labāku regulējumu, iestāžu attiecībām, tiesiskumu un Pamatattiecību hartu Franss Timmermanss neredz apdraudējumu eiro stabilitātei saistībā ar ekonomiskajām problēmām Grieķijā.