Grieķija

Grieķija

Grieķija ir valsts Eiropā, Balkānu pussalas dienvidos. Tā pazīstama ar savu seno vēsturi un tiek uzskatīta par Rietumu kultūras šūpuli. Grieķijā veikti daudzi nozīmīgi zinātniskie un kultūras atklājumi, tajā radusies demokrātija, kā arī aizsāktas Olimpiskās spēles. Grieķija ir viena no valstīm, kuru vissmagāk skāra pasaules ekonomiskā krīze. 2009. gadā Grieķijas ekonomika piedzīvoja recesiju, tā iedzīvojās dziļos parādos un zaudēja investoru uzticību, kas sadārdzināja aizņemšanās izmaksas. 2010. gadā Grieķija pirmo reizi lūdza starptautisko aizdevumu, lai izvairītos no valsts defolta.

Redaktors iesaka
Grieķija saņems starptautisko aizdevumu; tas prasīs 'lielus upurus'  (224)
02.maijs 2010 12:01
Grieķija ir vienojusies ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par starptautisko aizdevumu valsts glābšanai no finanšu krīzes, svētdien paziņoja Grieķijas premjerministrs Georgis Papandreu, ziņo raidorganizācija BBC.
Grieķijas premjers: uz kārts likta valsts izdzīvošana  (46)
30.aprīlis 2010 17:18
Turpinoties Grieķijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu piektdien atzina, ka uz kārts likta parādu nastas māktās valsts izdzīvošana.
Grieķija ievieš stingrus taupības pasākumus  (7)
03.februāris 2010 13:55
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu televīzijas uzrunā nācijai paziņoja par jauniem stingriem taupības pasākumiem, lai izvestu valsti no krīzes, trešdien vēsta BBC.
EP priekšsēdētājs: ES pagātnes dēmoni atkal paceļ savas neglītās galvas  (11)
05.marts 2015 12:53
Eiropas Savienības (ES) pagātnes dēmoni un šausmas atkal paceļ savas neglītās galvas, ceturtdien Briselē, uzrunājot augsta līmeņa konferences "Re-launching the social dialogue" dalībniekus, teica Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs .
DP: Terora aktus var organizēt ne tikai islāmisti, bet arī dažādu ekstrēmu ideoloģiju paudēji  (7)
05.marts 2015 09:20
Eiropai lielākais drauds ir islāmistu teroristi, tomēr Andersa Bēringa-Breivīka gadījums Norvēģijā apliecināja, ka uzbrukumus var organizēt arī, piemēram, dažādu ekstrēmu ideoloģiju paudēji, intervijā aģentūrai LETA atzina Drošības policijas (DP) Pretterorisma centra vadītājs, DP priekšnieka vietnieks Juris Leitietis.
Noskaidroti populārākie Latvijas muzeji; kopumā pērn muzeji apmeklēti teju trīs miljonus reižu
04.marts 2015 12:29
Kaut gan arī pērn iedzīvotāju skaits valstī samazinājās, muzeju apmeklētība turpinājis pieaugt, informē Tūrisma Attīstības valsts aģentūra (TAVA). Pēc Kultūras ministrijas apkopotās informācijas, salīdzinājumā ar 2013.gadu kopējā muzeju apmeklētība pērn pieaugusi par gandrīz 268 tūkstošiem apmeklējumu un sasniedza teju trīs miljonus.
'Olympiacos' prezidents par sliktu sniegumu futbolistiem atņem pusmiljonu eiro
03.marts 2015 09:49
Grieķija kluba Pireju " Olympiacos " prezidents saviem futbolistiem piespriedis 500 000 eiro lielu naudas sodu, jo viņu laukumā nerāda labu sniegumu, vēsta aģentūra AFP.
Krievija pieļauj lauksaimniecības embargo atcelšanu; piedāvā plānu 'B'  (32)
02.marts 2015 13:24
Maskava pieļauj, ka tā atkal varētu atļaut rietumvalstu lauksaimniecības produktu importu Krievijā ar nosacījumu, ja importētie produkti tiktu rūpnieciski apstrādāti Krievijā, intervijā portālam "Izvestia.ru" norādījis prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs.
Vācijas parlaments apstiprina Grieķijas palīdzības programmas pagarināšanu  (2)
27.februāris 2015 14:58
Vācijas parlamenta apakšpalāta ar ievērojamu balsu vairākumu piektdien apstiprināja Grieķijas palīdzības programmas termiņa pagarināšanu uz četriem mēnešiem.
Potenciālie riski un ieguvumi, spēlējot datorspēles internetā
27.februāris 2015 12:19
Mūsdienās teju katrs trīsgadnieks (dažs pat vēl ātrāk) zina, kas ir dators un mobilais tālrunis, kādas iespējas tas spēj sniegt. Spēlējot spēlītes internetā jeb tiešsaistē ir gana daudz ieguvumu, bet, diemžēl, arī pietiekami daudz risku. Aplūkosim datorspēļu pozitīvos un negatīvos aspektus, sniedzot vecākiem iespēju pašiem izlemt, cik daudz un kādas spēles ļaut bērnam spēlēt.
'Eurostat': Latvijā ir sestā zemākā minimālā alga ES  (69)
26.februāris 2015 23:24
Latvijā ir sestā zemākā minimālā alga starp tām 22 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kur tāda ieviesta, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja " Eurostat " dati.
Trauksmes cēlēju aizsardzība: vai ar likumu izdosies pasargāt ziņotājus ar eliti saistītās lietās?  (69)
25.februāris 2015 07:01
Tā kā ar esošo likumu izmaiņām nepietiek, līdz gada beigām Latvijā plānots izstrādāt likumprojektu trauksmes cēlēju aizsardzībai. Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieks Ilmārs Poikāns jeb tā dēvētais Neo gan pauž bažas, vai tiesībsargājošās iestādes šādi spēs pasargāt trauksmes cēlējus lietās, kas saistītas ar pašām iestādēm un valdošo "eliti".
Dombrovskis: eirozona atbalsta Grieķijas palīdzības programmas termiņa pagarināšanu  (10)
24.februāris 2015 18:55
Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri otrdien apstiprinājuši Grieķijas lūgumu pagarināt valsts palīdzības programmas pagarināšanu uz četriem mēnešiem, paziņojis Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).
Grieķijas plāns 'B' – Krievija noliedz finanšu palīdzības programmu Atēnām  (10)
24.februāris 2015 15:56
Krievijas Finanšu ministrija noraidījusi izskanējušo informāciju par gatavību Grieķijai izsniegt finanšu palīdzības programmu, kas Atēnām palīdzētu izkļūt no iespaidīgā 245 miljardus eiro lielā starptautiskā parāda.
Grieķijas premjers: taupībai pienākušas beigas  (9)
21.februāris 2015 17:28
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs sestdien paziņoja, ka smagi panāktā vienošanās ar eirozonas finanšu ministriem pieliekot punktu smagajai taupības politikai, taču vienlaikus brīdināja grieķus, ka priekšā vēl gaida "patiesas grūtības".
Dombrovskis: Grieķijas valdība apliecinājusi gatavību respektēt starptautiskās aizdevumu programmas nosacījumus  (24)
21.februāris 2015 13:02
Grieķijas valdība skaidri apliecinājusi savu gatavību respektēt starptautiskās aizdevumu programmas nosacījumus, to īsi pēc piektdien notikušās Eirozonas finanšu ministru sanāksmes apliecināja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).
Eirozona piekrīt pagarināt Grieķijas glābšanas programmas termiņu  (113)
20.februāris 2015 22:02
Eirozonas finanšu ministri piektdienas vakarā piekrita Grieķijas lūgumam pagarināt aizdevuma programmas termiņu.
Aptauja: No ES valstīm Latvijā ir visnegatīvākā attieksme pret imigrāciju  (44)
20.februāris 2015 21:22
No visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm Latvijā ir visnegatīvākā attieksme pret imigrāciju no blokam nepiederošajām valstīm, liecina jaunākā Eirobarometra aptauja.
Grieķijā no bankām 48 stundās izņemti vairāk nekā divi miljardi eiro  (100)
20.februāris 2015 18:25
Grieķijas iedzīvotāji no valsts bankām pēdējo 48 stundu laikā izņēmuši savus noguldījumus vairāk nekā divu miljardu eiro apmērā, piektdien vēsta radiostacija "Skai".
Lietuvas aizsardzības ministrs: hibrīdkarš nav nekas jauns, reiz jau mūs tā okupēja  (144)
20.februāris 2015 07:46
Lietuva ir viena no aktīvākajām Ukrainas krīzes risinājuma meklētājām. Tostarp kaimiņzemes ārlietu ministrs Jozs Oleks jau gada sākumā ziņoja, ka uz Ukrainu nosūtīti "bruņojuma elementi". Taču tagad atklāj, ka pats jūtas droši un šobrīd renovē māju, bet Lietuva iespējamajam hibrīdkaram ir gatava.
Video: Atēnu iedzīvotāji raizējas par jaunās valdības lēmumiem  (2)
19.februāris 2015 16:04
Kamēr Eiropa un Atēnas cenšas panākt vienošanos, kas novērstu Grieķijas krīzes saasināšanos un iespējamo izstāšanos no eirozonas, Atēnu iedzīvotāji pauduši bažas par Grieķijas lūgumu pagarināt aizdevumu programmas termiņu, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".
'The Financial Times': Vācija noraida Grieķijas lūgumu pagarināt aizdevumu programmas termiņu  (64)
19.februāris 2015 14:24
Vācija noraidījusi Grieķijas lūgumu pagarināt aizdevumu programmas termiņu par sešiem mēnešiem, liecina "The Financial Times" informācija.
Proeiropeiski noskaņotais Pavlopuls ievēlēts par Grieķijas prezidentu  (7)
18.februāris 2015 23:45
Grieķijas parlaments trešdien par jauno valsts prezidentu ievēlējis proeiropeiski noskaņoto bijušo konservatīvo ministru Prokopu Pavlopulu.
Foto: Eiropas labākās pludmales  (1)
18.februāris 2015 12:56
Pazīstamais ceļojumu portāls "Tripadvisor" apkopojis 2015. gada labākās pludmales Eiropā. Sarakstā iekļautas divas Itālijas , divas Spānijas , divas Grieķijas un divas Lielbritānijas pludmales, kā arī pa vienai pludmalei no Turcijas un Kipras .
Dažas ES dalībvalstis koķetē ar Putinu, vērtē augsta EP amatpersona  (7)
18.februāris 2015 10:54
Dažas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, piemēram, Grieķija, Kipra un Ungārija, koķetē ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, sarunā ar portālu "Delfi" vērtēja Eiropas Parlamenta (EP) Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas (IMCO) priekšsēdētāja vietniece Anna Marija Koraza Bilta.
Eirozonas finanšu ministriem neizdodas vienoties ar Grieķiju  (72)
16.februāris 2015 21:19
Grieķijai un eirozonas dalībvalstu finanšu ministriem pirmdien sarunās Briselē nav izdevies panākt vienošanos.
Ģirts Lapiņš: Rīgas pilsētas finansiālais pārskats budžeta deficīta kontekstā  (26)
13.februāris 2015 00:04
Saistībā ar Rīgas pilsētas pašvaldības 2015. gada budžeta apstiprināšanu visbiežāk piesauktais termins bija "Budžeta deficīts", tādēļ apskatīsimies, kā Rīgas finanses izskatās vēsturiski, ko ilgstošs budžeta deficīts nozīmē un kādas var būt sekas.
Saeimā pārstāvēto partiju politiķi gandrīz nemaz nekritizē Straujumas valdības paveikto 100 dienās  (25)
12.februāris 2015 21:38
Saeimā pārstāvēto partiju politiķi galvenokārt pozitīvi izsakās un gandrīz nemaz nekritizē Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vadītās valdības paveikto pirmajās 100 dienās. Vienlaikus no opozīcijas puses tiek norādīts uz pašreiz piekopto "mazākā ļaunuma politiku", kas neparedz būtiskus izaicinājumus.
Grieķijas futbola izlase tiek pie jauna trenera  (1)
12.februāris 2015 17:20
Grieķijas futbola izlasi turpmāk vadīs urugvajietis Serhio Markarians, paziņojusi Grieķijas Futbola federācija.
Grieķijas plāns 'B': Atēnām neko solījuši neesam, apgalvo Ķīna  (21)
12.februāris 2015 11:30
Ķīnas Ārlietu ministrija noliedz, ka Pekina Grieķijai būtu piedāvājusi alternatīvu finanšu palīdzības programmu, liecina paziņojums Ķīnas valdības mājas lapā.
Latvija pasaules preses brīvības indeksā pakāpjas par deviņām pozīcijām  (7)
12.februāris 2015 09:42
Starptautiskās organizācijas " Reportieri bez robežām " ("Reporters sans frontieres", RSF) veidotajā ikgadējā pasaules preses brīvības indeksā, kas publiskots trešdien, Latvija starp 180 valstīm ir ierindojusies 28.vietā, kas ir par deviņām pozīcijām augstāk salīdzinājumā ar pērnā gada reitingu.
Grieķijas un eirozonas finanšu ministru tikšanās beigusies bez rezultātiem  (7)
12.februāris 2015 09:02
Grieķijas un eirozonas finanšu ministru tikšanās trešdien noslēgusies bez rezultātiem, bet abas puses paudušas cerību uz vienošanos nākotnē.