hiacintes

Uzzini pati un informē mīļoto! 10 lietas, kas jāzina katram vīrietim - džentlmenim  (6)
08.oktobris 2014 16:25
Ar ko atšķiras džentlmenis no vienkārša vīrieša? Vai ar to, ka džentlmenis atver durvis sievietes priekšā vai pasniedz roku, viņai kāpjot ārā no automašīnas? Vīrieti – džentlmeni definē kas vairāk par saskarsmi ar citiem - tā ir attieksme pret sevi, savu izskatu un zināšanām. Ja vēlies pārliecināties, vai tavs mīļotais ir džentlmenis, piedāvājam īsu kursu par to, kas jāzina katram sevi cienošam un īstenam vīrietim.
Dārza darbu kalendārs: septembris
03.septembris 2014 09:57
Septembris atnāk ar viegli violetajiem viršu ziediem. Mežā sārtojas brūkleņu vaigi un degunus rāda rudens sēnes. Bērniem sākas skolas laiks, bet dārzniekiem – ražas laiks sakņu dārzā. Septembra siltajās un saulainajās dienās liekas – vēl ir vasara, bet drēgnie vakari ātri vien atgādina – ir atnācis rudens. Arī migla, vēsā un bagātīgā rasa, kas nepazūd līdz pusdienlaikam, liek meklēt dārza darbiem gumijas zābakus.
Kas jādara dārzā līdz 1.septembrim?  (1)
25.augusts 2014 09:33
Straujiem soļiem vasara steidz uz rudens pusi - dārzā briest āboli un bumbieri, zemi klāj aličas, bet komposta kaudzē oranži smaida vareni ķirbji, sāk ziedēt pirmie miķelīši. Kas jāpaveic dārzā šonedēļ?
Dārza noskaņas maiņa ar krāsu un smaržu palīdzību
27.jūlijs 2014 12:46
Ar aromātisku un krāsainu augu palīdzību dārzu var padarīt par īstu paradīzi. Izvēloties ziedošos augus, jāseko līdzi tam, lai krāsas būtu gan saskanīgas, gan kontrastējošas ar citiem augiem, ļaujot dārzā valdīt nebeidzamai krāsu simfonijai.
Dārza darbu kalendārs: jūlijs
01.jūlijs 2014 13:23
Ar bišu sanoņu un saldi maigu liepziedu smaržu jūlijs nomaina jūniju. Vasara ir pašā spēku plaukumā un kā īsteni temperamentīga sieviete rāda savu raksturu – gan sasildot gaisu līdz nepanesamai tveicei, gan izmērcējot spēcīgās lietavās un negaisos.
Dārza darbu kalendārs: jūnijs  (1)
03.jūnijs 2014 09:49
Runā, ka, lai kaimiņi neapsmietu un dziesmās neapdziedātu, lai droši varētu līgot un dziesmās tieši kaimiņus "uz zoba pavilkt", visi dārza darbi jūnijā ir paveicami līdz vasaras saulgriežiem. Šai ziņā teicējiem taisnība. Ne tikai tāpēc, ka vispirms darbi padarāmi un tad svētki svinami, bet arī tāpēc, ka pēc vasaras saulgriežiem pierimst trakais augšanas spars un ziedēšanas reibums, un negausīgo stiepšanos pretim saulei nomaina briešana resnumā un plešanās platumā.
Foto: Ziedonis Nacionālajā botāniskajā dārzā
22.aprīlis 2014 10:19
Skurbinošais pavasara ziedonis sasniedzis arī Salaspili - Nacionālajā botāniskajā dārzā viss plaukst un zaļo, portālam "Delfi" vēsta botāniskā dārza pārstāve Ilze Ķigure. Botāniskajā dārzā zied un smaržo magnolijas, forsītijas, ķirši, hiacintes, jau raisās pirmie tulpju un narcišu ziedi, bet oranžērijā pilnā plaukumā ir krāšņā feihoja, oleandri un brunfelzija. Iespējams, nedēļas nogalē ilgi gaidīto ziedu būs vēris Sello filodendrs.
Lieldienas gaidot: Saulaini pavasarīgas idejas svētku galda noformējumam
01.aprīlis 2014 08:34
Klāt aprīlis, pats īstākais pavasara mēnesis! Līdz Lieldienām vēl vairāk nekā divas nedēļas, bet īstas saimnieces jau sākušas domāt, ko celt svētku galdā un kā pārsteigt sevi, mājiniekus un ciemiņus!
Foto: Pavasara krāsas Keukenhofas ziedu dārzā  (14)
26.marts 2014 14:23
Ja vēlaties redzēt pasakainos tulpju laukus visā to skaistumā vislabākajā ziedēšanas laikā, tad jums vajadzētu apmeklēt Nīderlandi aprīlī vai maijā. Tieši šajā laikā apmeklētājiem tiek atvērts pasakainais Keukenhofas ziedu dārzs, kurā katru gadu tiek iestādīti vairāk nekā septiņi miljoni sīpolpuķu.
Foto: Gleznainākais pavasara puķu dārzs pasaulē  (24)
01.marts 2014 13:53
Klāt marts, pirmais pavasara mēnesis! Pavasara ziedēšanas trakumam gatavojas arī pasaulē lielākajā sīpolpuķu dārzā - Kēkenhofas ziedu parkā, kas atrodas nelielā Nīderlandes pilsētiņā Lissē. Kēkenhofas ziedu parkā, kas tiek dēvēts arī par Eiropas dārzu, ik pavasari uzzied tulpes, narcises, hiacintes un citas sīpolpuķes no septiņiem miljoniem sīpolu.
Kā sagatavot dārzu ziemai?  (1)
01.oktobris 2013 13:15
Nupat ir pēdējais brīdis, lai sagatavotu savu piemājas dārzu ziemas miegam. Tie, kuriem jau ir pieredze ar dārza ieziemošanu, zina, ka tas ir vesels pasākumu komplekss, kurš sastāv no puķu dobju, zālāja, strūklakas, dīķa, krūmāju, koku, pat darbarīku un citu dārza lietu sagatavošanas ziemai un salam.
Kas jāpaveic dārzā līdz 16. septembrim?
09.septembris 2013 09:13
Ražas laiks turpinās, gatavojamies ziemai un nākamajai dārza sezonai!
Sestdien Salaspilī notiks stādu gadatirgus  (1)
13.maijs 2013 13:04
Paliekot uzticīgs devīzei "Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!", Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī gatavojas sezonas plašākajam stādu gadatirgum 18. maijā.
Hiacintes jāpārstāda katru gadu!  (2)
10.maijs 2013 10:57
"Vai hiacintes ir katru gadu jāpārstāda? Ja tas būtu nepieciešams, kurā laikā tās jāizrok un atkal jāiestāda?" Vineta Ozola. "Man uzdāvināja ziedošas hiacintes podiņā. Gribu tās saglabāt un ieaudzēt dārzā. Kā rīkoties?" Ilga Smiltenes novadā
Pāris idejas, kā iepriecināt mammu vai vecmāmiņu  (1)
10.maijs 2013 01:37
Svētku nevar būt par daudz! Gluži tāpat, kā prieka un mīlestības. Jau šo svētdien tiks svinēta Mātes diena , vai jūs jau esat sagatavojuši apsveikumu savai mammai? Un vecmāmiņai?
Foto: Sākas pavasara ziedēšanas 'trakums'  (2)
01.maijs 2013 10:30
Japāņi šogad brīnījās par neparasti agru ķiršu ziedēšanu, savukārt Eiropā viss notiek vēlāk. Beidzot sākas krāšņais pavasara ziedēšanas laiks. Tulpes, narcises, prīmulas, hiacintes, forsitijas...
Deviņi istabas augi ar skaistiem, smaržīgiem ziediem  (14)
13.aprīlis 2013 10:28
Cilvēkiem parasti patīk smaržīgi ziedi un ir ļoti daudzi telpaugi , kuru ziedi smaržo. Šos augus istabā jācenšas novietot tā, lai vislabāk varētu izbaudīt to aromātu.
Zaļās briesmas uz palodzes  (24)
02.aprīlis 2013 14:16
Ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki, der pārbaudīt, vai jūsu mājā vai dārzā nav indīgu augu. Bērni, izzinot pasauli, mēdz pieskarties dažādām lietām un pat nogaršot tās, un augu lapas, ziedi un augļi viņiem šķiet īpaši interesanti.
'Ekstrasensu cīņā' piedalās ragana no Latvijas  (22)
29.oktobris 2012 17:02
Nedēļas nogalē Pirmajā Baltijas kanālā pirmizrādi piedzīvos starptautisko ekstrasensu cīņu jaunā sezona Ekstrasensu cīņa. Kontinentu kari 3 , kurā piedalīsies arī ragana no Latvijas Jeļena Zahvajeva (attēlā).
Ziedi, kurus bauda ne tikai ar acīm, bet ēd  (3)
15.jūnijs 2012 09:57
Vai nav liela māksla pasniegt ēdienu skaisti? Dekorēšana bieži vien var sagādāt problēmas, un arī ne visi var no redīsiem vai gurķiem izveidot skaistus ziedus. Un bieži vien to nemaz nevajag darīt, jo tas vienkārši nav jādara. Mums patīk telpas izrotāt ar ziediem, pašam rotāties ar ziediem, bet bieži piemirstam par to, ka var arī izdekorēt ēdienu. Nevis veidojot ziedus no cukura, augļiem, dārzeņiem, marcipāna vai šokolādes. Bet liekot uz šķīvja pašus ziedus.
Tirgotāji: pirms 8.marta aug pieprasījums pēc ziediem, saldumiem un dzirkstošā vīna  (2)
08.marts 2012 12:56
Pirms Starptautiskās sieviešu dienas pieaudzis pieprasījums pēc ziediem, saldumiem un dzirkstošā vīna, pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.
Vidējā latvieša vidējā palodze  (2)
24.februāris 2012 10:52
Ilondas Reitas Kuldīgas dzīvoklī uz palodzes kuplo gan tradicionāli istabas augi, gan arī daži eksotiskāki eksemplāri. "Neviena puķe nav pirkta, tikai dāvinātās," skaidro saimniece.
Sējas un ražas kalendārs: 8. līdz 16. oktobris
07.oktobris 2011 16:14
8., 9. oktobris - stāda tulpes. Samērojot vēlmes ar iespējām nodrošināt vajadzīgo temperatūru un papildapgaismojumu, tulpes, hiacintes un citas sīpolpuķes var stādīt podos vai kastītēs uzziedināšanai. Izrok kreimeņu sakneņus ar resniem, noapaļotiem ziedpumpuriem un, lai tie neiežūtu, glabā smiltīs vai kūdrā pagrabā vismaz līdz decembrim, kad var sākt  uzziedināšanu. Vāc puķu un citu augu sēklas. Norok gladiolu sīpolus, dāliju gumus. Novāc ābolus, bumbierus, ogas uzglabāšanai un pārstrādei.
Sējas un ražas kalendārs: 17. līdz 25. septembris  (1)
16.septembris 2011 17:48
17. septembris Vāc vēlīno šķirņu plūmes, rudens šķirņu ābolus un bumbierus, krūmcidonijas, smiltsērkšķus. Stāda avenes. Novāc ķirbjus, tos nogriež ar visu kātiņu un novieto siltā telpā. Vāc krūmu un kāršu pupiņas sēklai. Labs laiks ziemas krājumu gatavošanai.
Sējas un ražas kalendārs: 10. līdz 18. septembris
08.septembris 2011 14:42
10. septembris . Sestdien rīta pusē vāc kartupeļus, bietes un kāļus, agri pavasarī sētos burkānus. Novāktās platības vēlams pārrakt (sevišķi, ja augsne ir smilšaina). Izravē nezāles, galvenais - no dārza jāaizvāc ziedošās, kuras vēl varētu pagūt nogatavināt sēklas. Ja nelīst lietus, pēcpusdienā vāc krešu, kliņģerīšu, samteņu, lavateru, kosmeju, lauvmutīšu un citu viengadīgo puķu sēklas.
Sējas un ražas kalendārs: 3. līdz 11. septembris
01.septembris 2011 10:29
3. septembris Šajā dienā var dalīt un pārstādīt peonijas, stādīt lilijas, narcises, hiacintes. Ap rožu saknēm augsnē sekli iestrādā lapu koku pelnus, tā sekmējot augu labāku ziemošanu.
'Re, kā zied!': Ilutas puķu piramīda  (7)
09.augusts 2011 13:56
Tā īsti mūsu dārzs sākts veidot pirms pieciem gadiem. Pirms tam šeit auga ābeļu, plūmju un ķiršu biezokņi. Dārza iekārtošanu sākām ar to izzāģēšanu. Nu katru gadu mūsu dārzā rodas kāda jauna dobe.
Pirmie pavasara ziedi - trausls skaistums
20.aprīlis 2011 17:06
Ziemas sniegu dārzā pamazām nomaina trausli, bet krāšņi pavasara ziedi. Pirmās pavasara puķes ir, piemēram, krokusi, narcises, tulpes un pavasara krokusi, hiacintes, prīmulas. Delfi Māja un dārzs apkopoja ārvalstu specializēto plašsaziņas līdzekļu ieteikumus par to, kas patīk pavasara trauslajiem ziediem.
Erika Džeimsa ‘Dzīves krustceles’
20.augusts 2009 00:24
Trīs labākajiem draugiem – Denam, Sallijai un Hlojai – laimējas izdzīvot postošā katastrofā, taču atmiņas par piedzīvoto vēl arvien neļauj mierīgi sagaidīt rītu... Eksotiskais Āzijas ceļojums kļuvis par ilgtermiņa pārbaudījumu. Dzīve turpinās, un svarīgs ir tikai tas, kas notiek pašlaik. Kā uz dažādiem šķietami nesvarīgiem sīkumiem reaģē cilvēks, kuram ir dota "otra iespēja"? Ko mums izsaka laika jēdziens?