Holokausts

Holokausts

Holokausts ir genocīda paveids, ko 2. pasaules kara laikā veica Ādolfa Hitlera vadītie nacisti, lai masveidā iznīcinātu ebreju etniskās grupas pārstāvjus.

Populārākie raksti
'Aiz šiem vārtiem vaid zeme' – vēsturnieki lauž mītus par Salaspils nometni  (191)
27.janvāris 2016 05:18
No Otrā pasaules kara beigām līdz pat mūsdienām par Salaspils nometni atklātībā ir pausti dažādi viedokļi tostarp ilgus gadus dominējošs bija Padomju Savienības uzskats, ka Salaspils bijusi "nāves nometne". Latvijas vēsturnieku – Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes – monogrāfija "Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941–1944" skaidro ne tikai Salaspils nometnes vēsturi, bet arī lauž padomju režīma radītos mītus un puspatiesības.
Pirms 70 gadiem aprāvās Annas Frankas stāsts  (106)
13.marts 2015 07:00
Tikai dažus mēnešus pirms Nacistiskās Vācijas pilnīgas sagrāves Bergenbelzenas koncentrācijas nometnē aprāvās tīfa un necilvēcīgo apstākļu nomocītās Annas Frankas dzīves stāsts.
Foto: Bunkurā ierīkota unikāla izstāde par Hitleru, kas tirzā nacismu un holokaustu  (36)
31.jūlijs 2017 07:07
Vairāk nekā 70 gadu pēc Ādolfa Hitlera izdarītās pašnāvības savā Berlīnes bunkurā Otrā pasaules kara pēdējās dienās ir atklāta unikāla izstāde, kas uzdod jautājumus par to, kā viņš kļuva par nacistu, un kas parastus vāciešus Trešā reiha laikā padarīja par slepkavām.