Iļģi

Iļģi

Iļģi ir pazīstama latviešu postfolkloras grupa, kas savā daiļradē izmanto tautas mūzikas motīvus, tos pārveidojot un apvienojot ar rokmūzikas instrumentiem. Grupa dibināta 1981. gadā un uzskatāma par šī mūzikas virziena aizsācējiem Latvijā. Pastāvēšanas laikā "Iļģi" ir ieguvuši vairākus apbalvojumus, kā arī guvuši atzinību starptautiskā mērogā, par ko liecina albuma "Tur saulīte pērties gāja" ierindošanās "Pasaules mūzikas" Top 20 Eiropā (World Music Charts Europe) 4. vietā. 2012. gadā.

Redaktors iesaka
'Iļģi' gūst panākumus Pasaules mūzikas Eiropas topā  (28)
02.aprīlis 2012 10:46
Latviešu grupas " Iļģi " jaunākais albums "Tur saulīte pērties gāja" aprīlī iekļuvis "Pasaules mūzikas" Top 20 Eiropā (World Music Charts Europe), portālu "Delfi" informē grupas pārstāvji.
'Iļģi' atzīmē 30. jubileju un publisko divas jaunas dziesmas  (26)
22.aprīlis 2011 05:00
Īsi pirms Lieldienām, ceturtdien, 21. aprīlī 30. pastāvēšanas jubileju atzīmēja pasaules mūzikas grupa " Iļģi ". Atzīmējot apaļo jubileju grupa publiskojusi divas jaunas dziesmas - 'Dārgumu trauks' no Andra Indāna veidotā projekta "Strāvoklis" ar Raiņa dzeju un 'Trīs rītiņi saule lēca', kas ir nesen ierakstīta, bet līdz šim vēl nepublicēta dziesma.
'Iļģi' jaunākais albums atzīts par devīto labāko Eiropā  (11)
05.jūnijs 2006 19:52
Latvijas mūsdienu folkloras grupai " Iļģi " ar savu jaunāko ierakstu "Ne uz vienu dienu" izdevies ieņemt vietu starp desmit labākajiem sava žanra ierakstiem Eiropā.