Imants Kokars

Imants Kokars

Imants Kokars bija viens no ievērojamākajiem latviešu kordiriģentiem. Viņš bija Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, kā arī Rīgas kamerkora "Ave Sol" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Kokars izcīnījis uzvaras daudzos starptautiskos koru konkursos gan ar vīru kori "Dziedonis", gan ar "Ave Sol". Leģendārais diriģents mira 2011. gada 24. novembrī.

Populārākie raksti
Foto: Krāšņi izskan VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncerts  (58)
28.jūnijs 2015 20:26
Svētdien Mežaparka Lielajā estrādē izskanējis VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncerts, kurā izdziedātas dažādas Skandināvijas un Baltijas valstu tautasdziesmas.
Latviešu inteliģences ceļojumu priekšmeti: Kaudzītes naģene, dāvana Aspazijai, Kokara krūzītes un citi
20.novembris 2014 08:14
Latvieši jau kopš seniem laikiem mīlējuši ceļot, un, līdz ko naudas maks un kungi to atļāva, sāka apskatīt pasauli. Sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju, kā arī Jūrmalas muzeja filiāli Aspazijas māja piedāvājam apskatīt izcilu rakstnieku, mūziķu un teātra mākslinieku ceļojumu priekšmetus. Jāsaka gan, ka interesantākais ir nevis paši priekšmeti, bet ar tiem sasitītie stāsti un atmiņas.
Latviešu kormūzikas dzintara slīpētāji. Brāļiem Kokariem – 95  (8)
16.augusts 2016 00:22
Otrdien, 16. augustā 95. jubileju svinētu diriģents Imants Kokars (miris 2011. gadā), bet dienu vēlāk – 17. augustā 95. gadskārta apritēs viņa dvīņubrālim diriģentam Gido Kokaram.