Irāka

Irāka

Irāka ir valsts Tuvajos Austrumos. 2003. gadā ASV un tās sabiedrotās valstis okupēja Irāku, jo tās valdības nodomus uzskatīja par draudīgiem citām valstīm. Rezultātā tika notverts Irākas diktators Sadams Huseins un esošā valdība tika gāzta. Irākā izveidoja jaunu valdību, kura vairākus gadus darbojās striktā ASV koalīcijas okupācijas spēku kontrolē. 2011. gadā no Irākas tika izvests ASV karaspēks, pēc kā valstī strauji pieauga vardarbība un cīņa lielāko etniski-reliģisko grupu starpā par ietekmi valstī.

Redaktors iesaka
No Irākas izvesti pēdējie tur esošie ASV karavīri  (142)
18.decembris 2011 14:53
Pēdējais ASV bruņoto spēku konvojs svētdien atstāja Irāku, tādējādi ir beidzies gandrīz deviņus gadus ilgais karš, kas prasīja gandrīz 4500 ASV karavīru un desmitiem tūkstošu irākiešu dzīvības, lai gan politiskā nestabilitāte turpinās arī pēc kara beigām.
Irāka turpmāk būs federāla valsts  (44)
22.augusts 2005 19:59
Irākas jaunās konstitūcijas projektā valsts nodēvēta par "federālu", taču šī koncepcija nav detalizēti izstrādāta, liecina "Reuters" rīcībā nonākusī projekta kopija.
Bušs: Lai novērstu karu, Sadamam jādodas trimdā  (835)
18.marts 2003 08:59
ASV prezidents Džordžs Bušs pirmdien televīzijas uzrunā paziņoja, ka Irākas prezidentam Sadamam Huseinam un viņa dēliem 48 stundu laikā jādodas trimdā, lai novērstu karu.