Izglītības un zinātnes ministrija

Izglītības un zinātnes ministrija

Izglītības un zinātnes ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde izglītības, zinātnes un sporta nozarēs. Tāpat arī tā atbild par jaunatnes un valsts valodas politikas jomām.

Kārlis Šadurskis: Par patiesā labuma guvējiem izglītības sistēmā  (109)
21.maijs 2016 15:57
Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītās valdības pirmās 100 darba dienas man nav bijis "ieskriešanās" laiks, kā to bieži mēdz dēvēt. Tas ir bijis piesātināts darba posms, lai sagatavotu ceļu visaptverošām reformām izglītības sistēmā, kuras nozīmīga sastāvdaļa neapšaubāmi ir pedagogu algu jaunais modelis. Ja kādu darbu esmu uzņēmies, tad vēlos to paveikt kvalitatīvi.
Kā Latvijas augstākā izglītība stiprinās ekonomiku? Konferences video tiešraide  (2)
19.maijs 2016 09:53
Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Rīgā rīko augstākās izglītības, pētniecības, inovācijas strukturālo reformu forumu "Kā sekmēt pētniecības un augstākās izglītības ieguldījumu izaugsmē un konkurētspējā?" Konferences video tiešraide skatāma portālā "Delfi".
Reizniece-Ozola: FM vēl analizē pedagogu atalgojuma modeli  (11)
18.maijs 2016 19:56
Lai skaidri redzētu jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ietekmi uz budžetu, Finanšu ministrija (FM) vēl veic šī modeļa detalizētu analīzi, apliecināja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Ministrijas joprojām piekopj nepamatoti izmaksāta atalgojuma praksi  (39)
17.maijs 2016 11:47
Ministrijas joprojām prettiesiski veic nodokļu avansa maksājumus par dažādiem pakalpojumiem, kā arī nepamatoti izmaksā atalgojumu, ministriju un valsts iestāžu 2015.gada finanšu revīzijās secinājusi Valsts kontrole .
Pedagogi ceļ trauksmi: samazinās finansējumu skolām ar padziļinātu svešvalodu apguvi  (62)
16.maijs 2016 20:48
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi likvidēt kārtību, kas ļāva prestižajām svešvalodu skolām pretendēt uz lielākiem līdzekļiem no budžeta, pirmdien vēsta Latvijas Televīzijas ( LTV ) raidījums "Panorāma".
Melbārde: Šadurskis nav iedziļinājies, noteikumus nemaina spēles laikā  (33)
12.maijs 2016 19:36
Pieļauju, ka izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim ("Vienotība") ir ļoti daudz darba, un viņš vienkārši nav iedziļinājies, ka noteikumus nevar mainīt spēles laikā, komentējot Šadurska pausto, ka Kultūras ministrijai (KM) kultūrizglītības darbinieku algu paaugstinājumam nauda jāatrod pašai, teica kultūras ministre Dace Melbārde (NA).
142 skolās Latvijā mācās līdz 70 skolēniem  (22)
12.maijs 2016 16:13
142 vispārējās izglītības iestādēs Latvijā skolēnu skaits nepārsniedz 70, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.
Cilvēktiesību centrs: viendzimuma attiecību minēšana izglītības materiālos nav netikumiska  (86)
12.maijs 2016 13:02
Latvijā nav tiesiska attaisnojuma no izglītības materiāliem izslēgt dažādu seksuālo orientāciju un viendzimuma attiecību minēšanu kā netikumisku, savā arzinumā paudis Latvijas Cilvēktiesību centrs (LCC).
LIZDA: pedagogu algu reformas vērtējums balstās aptuvenos aprēķinos  (14)
11.maijs 2016 18:34
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atzīst, ka tās apgalvojumi par pedagogu atalgojuma reformas ietekmi uz nozari balstās aptuvenos aprēķinos.
Kultūrizglītības pedagogu algām nepieciešami papildu 3,2 miljoni eiro; apsver protestus  (3)
11.maijs 2016 15:08
Nepieciešami papildu 3,2 miljoni, lai kultūrizglītības pedagogu algas palielinātu no 290 eiro uz 420 eiro mēnesī, pretējā gadījumā tiks domāts par protesta akcijām, pauda Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs Aivars Broks.
LIZDA vēl aizvien īsti nav apmierināta ar jauno algu modeli  (9)
06.maijs 2016 15:11
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ( LIZDA ) vēl aizvien nav īsti apmierināta ar Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumu pedagogu algu reformai, pastāstīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.
LIZDA: Pierīgas pedagogu algas pēc reformas varētu kristies pat par 130 eiro  (4)
03.maijs 2016 17:26
Pierīgas izglītības iestāžu pedagogu algas nozares darba samaksas reformu rezultātā varētu sarukt par 110-130 eiro, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības ( LIZDA ) vadītāja Inga Vanaga.
LIZDA: IZM nav sniegusi atbildi, cik pedagogi zaudēs, ieviešot jauno algu modeli  (7)
29.aprīlis 2016 20:18
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav sniegusi atbildi par to, cik būs zaudētāji, jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanas rezultātā, pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības ( LIZDA ) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Lai Brieža cīņa tiktu atzīta, tās organizatoriem jāizpilda vairāki Pasaules Boksa padomes noteikumi  (9)
29.aprīlis 2016 19:53
Lai Latvijas labākā boksera Maira Brieža cīņa pret nigērieti Olanrevaju Durodolu tiktu atzīta, tās organizatoriem jāizpilda vairāki Pasaules Boksa padomes ( WBC ) noteikumi, piektdien notikušajā preses konferencē pauda Eiropas Boksa savienības (EBU) izpildkomitejas loceklis Igors Mazurovs. Tikmēr Brieža pārstāvji uzsver, ka izpildīs visu, ko WBC pieprasīs
Šadurskis: mēs nekad nedabūsim naudu tikai algu pielikumam  (92)
29.aprīlis 2016 19:42
Mēs nekad nedabūsim naudu tikai algu pielikumam, pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).
VDK izpētes komisija lūdz prezidenta atbalstu, lai atrisinātu 'birokrātisko šķēršļu' problēmu  (13)
28.aprīlis 2016 14:49
Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētājs Kārlis Kangeris vērsies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, lūdzot atbalstu, lai "atrisinātu birokrātisko šķēršļu likšanu komisijas darbam".
IZM vajadzīgi 16 miljoni augstskolu, koledžu un profesionālās izglītības mācībspēkiem  (57)
27.aprīlis 2016 18:28
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iekšējos resursos meklēs 16 miljonus eiro, lai paaugstinātu atalgojumu augstskolu, koledžu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu mācībspēkiem, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un Kultūras komitejas sēdē pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis .
IZM un KM nevar vienoties par finansējuma avotu kultūrizglītības pedagogu algu palielināšanai  (8)
26.aprīlis 2016 19:13
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kura vakar nāca klajā ar jauno pedagogu algu reformas variantu, pagaidām nav spējusi vienoties ar Kultūras ministriju (KM) par finansējuma avotu kultūrizglītības pedagogu algu palielināšanai.
KM vēl nav iepazīstināta ar ministrijas budžeta audita secinājumiem
26.aprīlis 2016 18:46
Kultūras ministrijas (KM) rīcībā pašlaik vēl nav informācijas par ministrijas budžeta audita secinājumiem, kas attiektos uz ministrijas resoru, taču pēc secinājumu saņemšanas no Finanšu ministrijas KM tos izvērtēs, apgalvoja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
Ministrijās atrasti nelietderīgi tēriņi 50 miljonu eiro apmērā, paziņo Reizniece-Ozola  (145)
26.aprīlis 2016 08:26
Pārskatot ministriju bāzes izdevumus, izdevies rast papildu līdzekļus 50 miljonu eiro apmērā, otrdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Pedagogu atalgojuma modelī nav nekā jauna, vērtē Ķīlis  (14)
26.aprīlis 2016 07:27
Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (" Vienotība ") izstrādātajā pedagogu atalgojuma modelī grūti atrast kaut ko jaunu un izskatās, ka prezentēts pirms trīs gadiem radīts modelis, pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis .
Alternatīvā skolotāju algu modeļa autors: piedāvātais 62% pieaugums pedagogu algām ir mistika  (35)
25.aprīlis 2016 21:11
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pirmdien piedāvātais 62% pieaugums pedagogu algām ir mistika, pārliecināts alternatīvā modeļa autors Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa.
Skolu tīkla reorganizācijas rezultātā aptuveni 160 pedagogi varētu zaudēt darbu  (38)
25.aprīlis 2016 18:52
Aptuveni 160 pedagogi skolu tīkla reorganizācijas rezultātā varētu zaudēt darbu; skolotājiem piedāvās pirmspensijas pabalstu, žurnālistus informēja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (" Vienotība ").
LIVA: pedagogu atalgojuma modelī neko jaunu ieraudzīt nevarēja  (13)
25.aprīlis 2016 18:42
Izglītības un zinātnes ministrs Kārļa Šadurska (" Vienotība ") izstrādātajā pedagogu atalgojuma modeļa prezentācijā neko jaunu ieraudzīt nevarēja, bet tā tapšanas laikā Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vajadzēja konsultēties ar pašvaldībām, sacīja Latvijas Izglītības vadītāju arodbiedrības priekšsēdētāja Ilze Kalniņa.
Iecerētā pedagogu algu reforma paredz lielāku skolēnu skaitu uz vienu skolotāju  (86)
25.aprīlis 2016 11:58
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju.
Šadurskis: nav tādu reformu, no kurām visi kļūtu nenormāli laimīgi  (92)
23.aprīlis 2016 09:16
Nav tādu reformu, no kurām visi kļūtu nenormāli laimīgi un saprastu, ka tas ir tas, pēc kā visu mūžu ir ilgojušies, izteicās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (" Vienotība ").
Nacionālā sporta padome atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu Latvijas olimpiešu vajadzībām
20.aprīlis 2016 16:23
Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos priekšlikumus piešķirt papildu finansējumu 279 596 eiro apmērā Latvijas sportistu sagatavošanai un dalībai Vasaras olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro. Par finansējuma piešķiršanu vēl jālemj Ministru kabinetam, informē IZM preses dienests.
LOK lūdz papildu finansējumu Rio olimpiskajām spēlēm 230 tūkstošu eiro apmērā
19.aprīlis 2016 15:52
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja lūdz piešķirt papildu finansējumu saistībā ar vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, noskaidroja ziņu aģentūra BNS.
IZM aicina pedagogus mācību procesā izmantot kustību pauzes  (9)
14.aprīlis 2016 22:51
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi video un informatīvo mācību materiālu pedagogiem, veicinot mācību procesā izmantot kustību aktivitāšu pauzes, informēja IZM pārstāve Inta Stīpniece.