Izraēla

Izraēla

Izraēla ir valsts Tuvajos Austrumos. Valstij ir ļoti sena vēsture un tā ir triju pasaules reliģiju - kristietības, jūdaisma un islāma - Svētā Zeme. Tās teritorijā dzimis un miris kristietības centrālā figūra Jēzus Kristus. Izraēlā ir liels tautību, reliģiju un kultūru sajaukums. Dažādu ārpolitisko un iekšpolitisko iemeslu dēļ Izraēlā regulāri norisinās nemieri.

Redaktors iesaka
Žurnāls: vai apdraudēta Izraēlas pastāvēšana?  (104)
16.septembris 2011 06:30
Izraēlai sācies uzbrukums no visām pusēm - ne tikai palestīniešu pašpārvalde, kas vēlas panākt savas valsts atzīšanu un atbalstu meklē ANO, bet arī arābu – musulmaņu valstis, ēģiptieši, kas uzbrūk Izraēlas vēstniecībai, kodolprogrammas, uzbrukumi Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam un pat vēsturē lielākās vietējās masu nekārtības, raksta žurnāls "Newsweek".
Izraēla pieredz pēdējo 35 gadu smagāko krīzi attiecībās ar ASV  (153)
15.marts 2010 16:09
Tik smaga krīze ASV un Izraēlas attiecībās, kāda tā tagad izveidojusies ebreju kolonistu apmetņu paplašināšanas plāna dēļ, pēdējo 35 gadu laikā nav pieredzēta, uzskata Izraēlas vēstnieks Savienotajās Valstīs Mihaēls Orens.
Laikraksts: Izraēla trenējas Irānas bombardēšanai  (141)
20.jūnijs 2008 10:05
ASV amatpersonas paziņojušas, ka Izraēla šomēnes veikusi plašus militāros manevrus, kas, ļoti iespējams, bijusi gatavošanās varbūtējam uzbrukumam Irānas kodolobjektiem, piektdien vēsta laikraksts "The New York Times".