Jānis Pāvils II

Jānis Pāvils II

Jānis Pāvils II (īstajā vārdā Karols Juzefs Vojtila) bija pāvests, Romas Katoļu baznīcas galva, kā arī Vatikāna pilsētvalsts vadītājs. Viņš bija pāvests no 1978. gada 16. oktobra līdz nāves dienai 2005. gada 2. aprīlī.

Populārākie raksti
Āfrikas Vatikāns: lielākā katoļu baznīca pasaulē atrodas džungļos  (40)
12.maijs 2015 07:00
Pirms 30 gadiem Kotdivuāras vēl pavisam jaunajā galvaspilsētā Jamusukro tika uzsākta visu laiku lielākā kristīgās baznīcas - Miera Dievmātes bazilikas - kompleksa būvniecība.
Svētki Aglonā uzņems apgriezienus: viss, kas jāzina to apmeklētājiem  (130)
11.augusts 2016 00:02
Ceturtdien, 11. augustā, ar slimniekiem veltīto dienu iesākas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku svinības Aglonā, kurp gan kājām, gan braukšus ik gadu dodas tūkstošiem kristiešu no visas pasaules. Svētku kulminācija paredzēta svētdienas, 14. augusta, vakarā, kad notiks tradicionālais Tautas krusta ceļš Aglonas bazilikas Sakrālajā laukumā, kā arī pašā svētku dienā – pirmdien, 15. augustā, kad paredzēts galvenais svētku dievkalpojums, kurā piedalīsies valsts augstākās amatpersonas.
Aglonas baltās bazilikas stāsts: svētgleznas ceļojums, kara šausmas un svētceļnieki
14.augusts 2016 12:58
Aglonas bazilika ir viena no pazīstamākajām svētvietām pasaulē, Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Likumsakarīgi, ka šī baltam gulbim līdzīgā celtne glabā neskaitāmus interesantus un saistošus stāstus un nostāstus gan par pieredzētiem brīnumiem, gan vēstures līkločiem. Kā nekā, zinātnieki uzskata, ka šīs vietas blīvi apdzīvotas jau kopš ļoti seniem laikiem (jau kopš 1800. - 500. gada pirms Kristus dzimšanas), bet 10. - 13. gadsimtā te nelielā teritorijā bijuši pat 10 pilskalni. Šīs vietas stāsts ir vērts, lai to izstāstītu...