Jaunais gads

Kas ir Advente un kā to atzīmēt?  (14)
29.novembris 2015 09:16
Četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem tiek dēvētas par adventes svētdienām. Katru gadu pirmā adventes svētdiena iekrīt citā datumā – novembra beigās vai decembra sākumā. Šogad pirmā adventes svētdiena tiek atzīmēta 29. novembrī, kas kristīgajā pasaulē iezīmē Ziemassvētku gaidīšanas sākuma dienu. Tieši ar pirmo adventi sākas arī kristīgās baznīcas jaunais gads.
Sākas advente - Ziemassvētku gaidīšanas laiks  (4)
29.novembris 2015 08:29
Svētdien tiek atzīmēta pirmā advente, ar ko sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.
Pētījums: Latvieši ar dzīvi Latvijā apmierinātāki nekā cittautieši  (40)
28.novembris 2015 10:08
Latvieši biežāk nekā cittautieši ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, liecina jaunākais " DNB Latvijas barometrs " pētījums.
Svētku laiks ir klāt!
27.novembris 2015 15:18
Esi sveiks "Svētku laikā"! Vai gaidīji to brīdi, kad gaiss sāks smaržot pēc sniegpārslām, našķi garšot pēc piparkūku asumiņa, bet istaba smaržot pēc mandarīniem un kanēļa? Mēs pavisam noteikti savu līksmības spurdzienu esam turējuši ilgi apspiestu, un beidzot varam laist to vaļā. Jo beidzot, beidzot ir klāt gada jaukākais, pārdomu pilnākais un sirsnīgākais laiks – Advents un Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšana.
Izrādes apskats: Vlads. Personīgi  (1)
25.jūnijs 2015 08:02
Šīs teātra sezonas pēdējais jauniestudējums – Vladislava Nastavševa "Cerību ezers" –, teātra gadam pielicis īsti teatrālu, personīgi sāpīgu un sabiedriski aktuālu punktu. Jaunā Rīgas teātra izrāde brīnišķīgo aktieru -raksturotāju un viesaktiera Intara Rešetina sniegumā ir aizraujošs un emocionāls piedzīvojums vairākos līmeņos.
Ceļā uz Pita salu: sniegputenis Armēnijas kalnos, nakšņošana alā un neaptverama vietējo viesmīlība (11. daļa)
25.maijs 2015 18:32
Trīs jaunieši - Ivars Brencis, Dainis Pudelis un Laura Garā, 2014.gada septembrī nolēma pamest apmaksātus darbus un doties piedzīvojumu ekspedīcijā uz tālāko apdzīvoto punktu no Rīgas - Pita salu, šķērsojot Eirāziju un pēc iespējas vairāk ceļa veicot pa sauszemi. "Turismagids.lv" turpina stāstīt par viņu ceļu - šoreiz par jauniešu piedzīvojumiem Armēnijas sniegotajos kalnos.
Par latvieti var tikai piedzimt, uzskata mazākumtautību skolēni  (5)
06.maijs 2015 12:15
Mazākumtautību skolēnu vērtējumā, pašidentifikācija "latvietis" ir etniski slēgta – proti, par latvieti varot tikai piedzimt, ko galvenokārt nosaka pašu etnisko latviešu attieksme pret šo jautājumu. Tāpēc pat labas un lieliskas latviešu valodas zināšanas un iekļaušanās sabiedrībā nepadarīšot mazākumtautību pārstāvi par latvieti.
Viesnīcnieki neapmierināti ar gada sākuma rezultātiem, atzīst asociācijā  (4)
07.aprīlis 2015 23:20
Šā gada pirmie trīs mēneši viesnīcu sfērā nav bijuši ļoti pozitīvi, atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Jānis Vālodze.
Kāpēc vecākiem ir tieksme pārlieku apdāvināt savus bērnus  (4)
06.marts 2015 09:16
Nereti vecāki paši provocē bērnus. Viņi vēl nav sākuši kaut ko pa īstam iekārot, kad vecāki jau steidz iepirkt vienu vai otru lietu. Bērni savukārt pamazām pierod saņemt dāvanas, tas kļūst pašsaprotami. Vai bērni kļūst laimīgāki, ja viņu istabas kļūst līdzīgas rotaļlietu veikaliem? Kāpēc vecākiem ir tieksme pārlieku apdāvināt savas "atvases"?
Latvijas kino sāk rādīt fantāzijas filmu '12 mēneši. Jauna pasaka'  (1)
04.marts 2015 11:41
No piektdienas, 6. marta, Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt fantāzijas filmu "12 mēneši. Jauna pasaka" ("12 месяцев. Новая сказка").
Padomi Kazas gada sagaidīšanai un 11 ēdieni svētku mielastam ķīniešu gaumē  (1)
18.februāris 2015 16:45
Pēc Ķīniešu horoskopa, saskaņā ar Austrumu kalendāru, Jaunais gads sākas tieši šodien - 19. februārī. Kā sagaidīt Koka Kazas gadu? Kam noteikti jābūt uz svētku galda un kā to izrotāt, lai nākamais gads būtu īpaši veiksmīgs un laimīgs?
Sākusies pasaules lielākā migrācija - ķīnieši dodas mājās sagaidīt Jauno gadu  (1)
18.februāris 2015 15:05
Lai arī oficiāli Jaunais gads Ķīnā sākas tikai 19. februārī, brīvdienas un līdz ar tām arī lielā ciemošanās mājās sākusies jau šī mēneša sākumā. "Chunyun" jeb pavasara migrācija ir lielākā ikgadējā cilvēku migrācija pasaulē.
Daži mīti un patiesības par rotavīrusu ģimenes ārstes skatījumā  (7)
12.februāris 2015 16:37
Jaunais gads nesis būtiskas izmaiņas vakcinācijas kalendārā – no 2015.gada visiem jaundzimušajiem valsts nodrošina vakcināciju pret lipīgo un plaši izplatīto rotavīrusu. Diemžēl vecāku un pat pašu ģimenes ārstu vidū trūkst informācijas par šo slimību, ar kuru, kā izrādās, līdz piecu gadu vecumam Latvijā pat vairākkārt izslimo gandrīz visi bērni. Kādi mīti un stereoptipi būtu jākliedē par šo nepatīkamo slimību, lai Latvijā tā izzustu uz neatgriešanos? Stāsta ģimenes ārste Sandra Gintere.
Krāšņi rotājumi un ziedoši persiku lauki. Āzijā gatavojas Jaunajam gadam
11.februāris 2015 12:25
Ja Eiropā un citur rietumu pasaulē Jaunais gads jau aiz muguras, tad Āzijā šīs svinības vēl tikai priekšā, un tā kā tie ir vieni no gada nozīmīgākajiem svētkiem, tad gatavošanās jau pašlaik norit pilnā sparā.
Kā atbrīvoties no kaitīga ieraduma? Psihologa ieteikumi, kas ļaus realizēt mērķi
10.februāris 2015 16:37
Lai gan jaunais gads jau rit pilnā sparā, iespējams, daļu no apņemšanām vēl tā arī nav izdevies sākt realizēt. Ja tavu mērķu sarakstā ir atbrīvošanās no kaitīgiem ieradumiem vai vienkārši nevēlamiem ikdienas paradumiem, no kuriem tomēr nekādi nespēj tikt vaļā, iepazīsties ar psihologa un grāmatas "The Habit Change Workbook: How To Break Bad Habits and Form Good Ones" Džeimsa Kleiborna ieteikumiem!
'Zebra' eksperiments: Cik ilgā laikā gājējs ziemā var šķērsot ceļu
23.janvāris 2015 12:56
Jaunais gads uz Latvijas ceļiem iesācies traģiski. Bojā gājuši jau vairāk cilvēku, nekā pērnā gada visā janvārī. Viena no ceļu satiksmes negadījumu riska grupām ir gājēji, kuri šķērso šoseju. LTV1 raidījums "Zebra" nolēma veikt eksperimentu, kā gājēja pārvietošanās ātrumu ietekmē apledojis ceļš.
Latvijas Soču 'rozīnītes', dopings un Rio rūpes. 2014.gads LOK prezidenta vērtējumā  (8)
16.janvāris 2015 07:00
Sports ir nepārtraukta kustība, sava veida "mūžīgais dzinējs" - šķiet, nupat gavilējām par mūsu ziemas sportistu medaļām Soču olimpiskajām spēlēs, pludmales volejbolistu un basketbolistu uzvarām, bet te jau Jaunais gads klāt beidzies un varam pavilkt svītru 2014. gadam Latvijas sportā.
Astoņas svarīgas lietas, kas jāizdara 2015. gadā  (3)
12.janvāris 2015 11:30
Jaunais gads pamazām uzņem savus apgriezienus un pretim jauniem mērķiem tiecamies arī mēs paši. Šai sakarā piedāvājam en.amerikanki.com apkopotos ieteikumus par lietām, kas šogad noteikti jāizdara.
Iemūžini dabas parādības un ziņo 'Delfi Aculieciniekam'!
07.janvāris 2015 12:38
Jaunais gads sācies ar pamatīgu salu un vēju, kuru laikā Latvijā var novērot brīnišķīgas dabas parādības.
Juris Viļums: Valsts naudas maks un Saeimas deputāta ētika  (62)
07.janvāris 2015 01:04
Jaunais gads nāk ar jaunām iecerēm un jauniem plāniem. Valsts budžeta vairākos lappušu simtos ietvertie sausie cipari tā vai citādi ietekmēs daudzu Latvijas iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību ikdienu visa 2015. gada garumā.
Pļaviņās Jaungada brīvdienās nežēlīgi nogalināta sieviete  (2)
06.janvāris 2015 10:42
Pļaviņās Jaunais gads sācies ar traģēdiju – 2.janvāra rītā Raiņa ielā pie ūdenstorņa atrasts 1978.gadā dzimušas sievietes līķis. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietniece Ieva Sietniece informē, ka uz sievietes ķermeņa konstatēti vairāki naža dūrieni, kā arī sistas brūces. Policijas darbinieki operatīvi aizturējuši aizdomās turamo personu – 1984.gadā dzimušu vīrieti, informē Vidusdaugavas TV.
Klāt Zvaigznes diena, kurā jāatvadās no svētku rotājumiem  (1)
06.janvāris 2015 09:46
Lai arī nupat esam attapušies no svētku svinēšanas, ir pienākusi Zvaigznes jeb Trejkungu diena, kas tradicionāli tiek uzskatīta par pēdējo Ziemassvētku dienu, kurā pieņemts ar godu atvadīties no svētku rotājumiem mājās.
'UgunsGrēka' izbrāķētais Antons ticis pie lomas krievu melodrāmā  (9)
06.janvāris 2015 09:30
Lai gan seriāla UgunsGrēks veidotāji ar jauno aktieri Antonu Zamišļajevu (attēlā), kurš kādu laiku atveidoja Fēliksa dēlu, sadarbību izlēma neturpināt, Krievijas filmu radītājiem Antons gan licies pietiekami labs. Aktieris jau pavisam drīz būs redzams bandīta lomā krievu melodrāmā Alekseja mīlestība .
Kirils Kobrins, 'Rīgas Laiks': Paranoiķi un šizofrēniķi  (15)
06.janvāris 2015 00:04
"Ziemassvētku izpārdošanu uzsākšana jau novembrī pagarina iepirkšanās sezonu," saka Žaks de Koks no Londonas Tirgzinības skolas. "Pircēju naudas rezerves ir ierobežotas," viņš saka, "bet, jo agrāk cilvēki sāk iepirkties, jo lielāka iespēja, ka viņi aizmirsīs, cik daudz naudas jau iztērējuši, tādēļ tirdzniecības nami cenšas pagarināt iepirkšanās sezonu." BBC, 2014. gada 1. decembrī, http://ej.uz/melna5diena
Pazudušas personas, iespaidīgas munīcijas glabātājs iet bojā – bruņotajiem spēkiem Jaunais gads iesākas trauksmaini  (3)
05.janvāris 2015 13:10
Ilgās Jaungada brīvdienas bruņoto spēku dežūrējošais personāls aizvadījis trauksmaini, meklējot mežā un jūrā pazudušas personas, kā arī apsekojot sprādziena vietu, vēsta portāls "Sargs.lv".
Foto: Kā Jauno gadu sagaidīja slavenie latvieši  (77)
05.janvāris 2015 10:40
2015. gads Latvijā sākās ar kārtīgu atpūtu vairāku dienu garumā, ko steidza izmantot arī pašmāju sabiedrības krējums. Kamēr liela daļa slavenību brīvo laiku pavadīja, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, citi steidza pildīt Jaungada apņemšanās, sparīgi vingrojot, bet citi rūpējās par faniem, iepriecinot ar selfijiem.
Jaungada brīvdienās ugunsgrēkos bojā gājuši trīs cilvēki, bet deviņi cietuši
05.janvāris 2015 10:33
Laikā no 2014.gada 31.decembra līdz šā gada 5.janvārim ugunsgrēkos bojā gājuši trīs cilvēki, bet deviņas personas ugunsnelaimēs cietušas, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ( VUGD ) apkopotā informācija.
Foto: Jaunais gads atkritumu 'ielenkumā' Iļģuciemā  (35)
02.janvāris 2015 11:48
"Delfi" lasītājam Gatim nācies Jauno gadu sagaidīt ar skatu uz atkritumu "ielenkumu", jo Iļģuciemā atkritumu konteineri nereti nespēj uzņemt "saražoto".
Foto: Krāšņi salūti, koncerti, peldes un danči – kā pasaule sagaidīja 2015.gadu  (20)
01.janvāris 2015 13:42
Jaunais gads jau atnācis un sagaidīts visā pasaulē. Portāls "Delfi" piedāvā aplūkot krāšņākās gadumijas svinību fotogrāfijas.