Jaunais gads

Kāpēc vecākiem ir tieksme pārlieku apdāvināt savus bērnus  (4)
06.marts 2015 09:16
Nereti vecāki paši provocē bērnus. Viņi vēl nav sākuši kaut ko pa īstam iekārot, kad vecāki jau steidz iepirkt vienu vai otru lietu. Bērni savukārt pamazām pierod saņemt dāvanas, tas kļūst pašsaprotami. Vai bērni kļūst laimīgāki, ja viņu istabas kļūst līdzīgas rotaļlietu veikaliem? Kāpēc vecākiem ir tieksme pārlieku apdāvināt savas "atvases"?
Latvijas kino sāk rādīt fantāzijas filmu '12 mēneši. Jauna pasaka'  (1)
04.marts 2015 11:41
No piektdienas, 6. marta, Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt fantāzijas filmu "12 mēneši. Jauna pasaka" ("12 месяцев. Новая сказка").
Padomi Kazas gada sagaidīšanai un 11 ēdieni svētku mielastam ķīniešu gaumē  (1)
18.februāris 2015 16:45
Pēc Ķīniešu horoskopa, saskaņā ar Austrumu kalendāru, Jaunais gads sākas tieši šodien - 19. februārī. Kā sagaidīt Koka Kazas gadu? Kam noteikti jābūt uz svētku galda un kā to izrotāt, lai nākamais gads būtu īpaši veiksmīgs un laimīgs?
Sākusies pasaules lielākā migrācija - ķīnieši dodas mājās sagaidīt Jauno gadu  (1)
18.februāris 2015 15:05
Lai arī oficiāli Jaunais gads Ķīnā sākas tikai 19. februārī, brīvdienas un līdz ar tām arī lielā ciemošanās mājās sākusies jau šī mēneša sākumā. "Chunyun" jeb pavasara migrācija ir lielākā ikgadējā cilvēku migrācija pasaulē.
Daži mīti un patiesības par rotavīrusu ģimenes ārstes skatījumā  (7)
12.februāris 2015 16:37
Jaunais gads nesis būtiskas izmaiņas vakcinācijas kalendārā – no 2015.gada visiem jaundzimušajiem valsts nodrošina vakcināciju pret lipīgo un plaši izplatīto rotavīrusu. Diemžēl vecāku un pat pašu ģimenes ārstu vidū trūkst informācijas par šo slimību, ar kuru, kā izrādās, līdz piecu gadu vecumam Latvijā pat vairākkārt izslimo gandrīz visi bērni. Kādi mīti un stereoptipi būtu jākliedē par šo nepatīkamo slimību, lai Latvijā tā izzustu uz neatgriešanos? Stāsta ģimenes ārste Sandra Gintere.
Krāšņi rotājumi un ziedoši persiku lauki. Āzijā gatavojas Jaunajam gadam
11.februāris 2015 12:25
Ja Eiropā un citur rietumu pasaulē Jaunais gads jau aiz muguras, tad Āzijā šīs svinības vēl tikai priekšā, un tā kā tie ir vieni no gada nozīmīgākajiem svētkiem, tad gatavošanās jau pašlaik norit pilnā sparā.
Kā atbrīvoties no kaitīga ieraduma? Psihologa ieteikumi, kas ļaus realizēt mērķi
10.februāris 2015 16:37
Lai gan jaunais gads jau rit pilnā sparā, iespējams, daļu no apņemšanām vēl tā arī nav izdevies sākt realizēt. Ja tavu mērķu sarakstā ir atbrīvošanās no kaitīgiem ieradumiem vai vienkārši nevēlamiem ikdienas paradumiem, no kuriem tomēr nekādi nespēj tikt vaļā, iepazīsties ar psihologa un grāmatas "The Habit Change Workbook: How To Break Bad Habits and Form Good Ones" Džeimsa Kleiborna ieteikumiem!
'Zebra' eksperiments: Cik ilgā laikā gājējs ziemā var šķērsot ceļu
23.janvāris 2015 12:56
Jaunais gads uz Latvijas ceļiem iesācies traģiski. Bojā gājuši jau vairāk cilvēku, nekā pērnā gada visā janvārī. Viena no ceļu satiksmes negadījumu riska grupām ir gājēji, kuri šķērso šoseju. LTV1 raidījums "Zebra" nolēma veikt eksperimentu, kā gājēja pārvietošanās ātrumu ietekmē apledojis ceļš.
Latvijas Soču 'rozīnītes', dopings un Rio rūpes. 2014.gads LOK prezidenta vērtējumā  (8)
16.janvāris 2015 07:00
Sports ir nepārtraukta kustība, sava veida "mūžīgais dzinējs" - šķiet, nupat gavilējām par mūsu ziemas sportistu medaļām Soču olimpiskajām spēlēs, pludmales volejbolistu un basketbolistu uzvarām, bet te jau Jaunais gads klāt beidzies un varam pavilkt svītru 2014. gadam Latvijas sportā.
Astoņas svarīgas lietas, kas jāizdara 2015. gadā  (3)
12.janvāris 2015 11:30
Jaunais gads pamazām uzņem savus apgriezienus un pretim jauniem mērķiem tiecamies arī mēs paši. Šai sakarā piedāvājam en.amerikanki.com apkopotos ieteikumus par lietām, kas šogad noteikti jāizdara.
Iemūžini dabas parādības un ziņo 'Delfi Aculieciniekam'!
07.janvāris 2015 12:38
Jaunais gads sācies ar pamatīgu salu un vēju, kuru laikā Latvijā var novērot brīnišķīgas dabas parādības.
Juris Viļums: Valsts naudas maks un Saeimas deputāta ētika  (62)
07.janvāris 2015 01:04
Jaunais gads nāk ar jaunām iecerēm un jauniem plāniem. Valsts budžeta vairākos lappušu simtos ietvertie sausie cipari tā vai citādi ietekmēs daudzu Latvijas iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību ikdienu visa 2015. gada garumā.
Pļaviņās Jaungada brīvdienās nežēlīgi nogalināta sieviete  (2)
06.janvāris 2015 10:42
Pļaviņās Jaunais gads sācies ar traģēdiju – 2.janvāra rītā Raiņa ielā pie ūdenstorņa atrasts 1978.gadā dzimušas sievietes līķis. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietniece Ieva Sietniece informē, ka uz sievietes ķermeņa konstatēti vairāki naža dūrieni, kā arī sistas brūces. Policijas darbinieki operatīvi aizturējuši aizdomās turamo personu – 1984.gadā dzimušu vīrieti, informē Vidusdaugavas TV.
Klāt Zvaigznes diena, kurā jāatvadās no svētku rotājumiem  (1)
06.janvāris 2015 09:46
Lai arī nupat esam attapušies no svētku svinēšanas, ir pienākusi Zvaigznes jeb Trejkungu diena, kas tradicionāli tiek uzskatīta par pēdējo Ziemassvētku dienu, kurā pieņemts ar godu atvadīties no svētku rotājumiem mājās.
'UgunsGrēka' izbrāķētais Antons ticis pie lomas krievu melodrāmā  (9)
06.janvāris 2015 09:30
Lai gan seriāla UgunsGrēks veidotāji ar jauno aktieri Antonu Zamišļajevu (attēlā), kurš kādu laiku atveidoja Fēliksa dēlu, sadarbību izlēma neturpināt, Krievijas filmu radītājiem Antons gan licies pietiekami labs. Aktieris jau pavisam drīz būs redzams bandīta lomā krievu melodrāmā Alekseja mīlestība .
Kirils Kobrins, 'Rīgas Laiks': Paranoiķi un šizofrēniķi  (15)
06.janvāris 2015 00:04
"Ziemassvētku izpārdošanu uzsākšana jau novembrī pagarina iepirkšanās sezonu," saka Žaks de Koks no Londonas Tirgzinības skolas. "Pircēju naudas rezerves ir ierobežotas," viņš saka, "bet, jo agrāk cilvēki sāk iepirkties, jo lielāka iespēja, ka viņi aizmirsīs, cik daudz naudas jau iztērējuši, tādēļ tirdzniecības nami cenšas pagarināt iepirkšanās sezonu." BBC, 2014. gada 1. decembrī, http://ej.uz/melna5diena
Pazudušas personas, iespaidīgas munīcijas glabātājs iet bojā – bruņotajiem spēkiem Jaunais gads iesākas trauksmaini  (3)
05.janvāris 2015 13:10
Ilgās Jaungada brīvdienas bruņoto spēku dežūrējošais personāls aizvadījis trauksmaini, meklējot mežā un jūrā pazudušas personas, kā arī apsekojot sprādziena vietu, vēsta portāls "Sargs.lv".
Foto: Kā Jauno gadu sagaidīja slavenie latvieši  (77)
05.janvāris 2015 10:40
2015. gads Latvijā sākās ar kārtīgu atpūtu vairāku dienu garumā, ko steidza izmantot arī pašmāju sabiedrības krējums. Kamēr liela daļa slavenību brīvo laiku pavadīja, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, citi steidza pildīt Jaungada apņemšanās, sparīgi vingrojot, bet citi rūpējās par faniem, iepriecinot ar selfijiem.
Jaungada brīvdienās ugunsgrēkos bojā gājuši trīs cilvēki, bet deviņi cietuši
05.janvāris 2015 10:33
Laikā no 2014.gada 31.decembra līdz šā gada 5.janvārim ugunsgrēkos bojā gājuši trīs cilvēki, bet deviņas personas ugunsnelaimēs cietušas, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ( VUGD ) apkopotā informācija.
Dari pats - pašgatavotas zīdpapīra bumbas telpas rotāšanai
05.janvāris 2015 09:22
No kreppapīra vai zīdpapīra veidotās bumbas atgādina sniega vai mākoņu gubas, un tās ir pēdējā laika aktualitāte, kas piestāv ne tikai svētkiem, bet arī ziemīgai ikdienai mājās. Turklāt to izveidošanā nepieciešamas vien pāris lietas un pāris minūtes, taču rezultāts ir vairāk kā skaists.
Foto: Jaunais gads atkritumu 'ielenkumā' Iļģuciemā  (35)
02.janvāris 2015 11:48
"Delfi" lasītājam Gatim nācies Jauno gadu sagaidīt ar skatu uz atkritumu "ielenkumu", jo Iļģuciemā atkritumu konteineri nereti nespēj uzņemt "saražoto".
Foto: Krāšņi salūti, koncerti, peldes un danči – kā pasaule sagaidīja 2015.gadu  (20)
01.janvāris 2015 13:42
Jaunais gads jau atnācis un sagaidīts visā pasaulē. Portāls "Delfi" piedāvā aplūkot krāšņākās gadumijas svinību fotogrāfijas.
Foto: Jauno gadu krastmalā Rīgā lustīgi sagaida 50 000 cilvēku  (44)
01.janvāris 2015 10:37
2015.gadu Rīgā, 11.novembra krastmalā un pilsētas centrā, sagaidījuši aptuveni 50 000 Rīgas iedzīvotāju un viesu, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.
Laimes liešanas tradīcijas un mistērijas  (2)
31.decembris 2014 21:14
Nemanot atkal pienākusi gada mija un kā jau katru gadu, arī šogad mēs cerēsim uz vēl labāku, skaistāku un laimīgāku gadu, un, lai tas viss piepildītos, tiks lietas arī laimītes un lasīti tur paslēptie vēlējumi. Laimes liešanas procesā tik tiešām ir kaut kas maģisks, un to labprāt dara gan mazie, gan lielie svētku svinētāji, taču kā pareizi liet laimi un pēc tam atpazīt kazas gadā gaidāmo?
Pēteris Apinis: Daudz laimes gada noslēdzošajā dzerstiņā!  (152)
31.decembris 2014 15:11
Tuvojas jaunais gads ar labiem nodomiem. Lielākā daļa labo nodomu beidzas kā pankreatīts (aizkuņģa dziedzera iekaisums), apdegums, apsaldējums, saindēšanās, trauma. Atkarībā no dzeršanas apjoma Jaungada svinībās pacientu ārstē toksikologs, ķirurgs, traumatologs, okulists vai patanatoms. Jaungada svinības par patanatoma darba svētkiem var pārvērst ne tikai pats, bet arī Jums pilnīgi nepazīstams piedzēries šoferis vai cilvēks, kas Jaunajam gadam mēģina salutēt ar divstobreni. Tomēr visvairāk cilvēkus no Jaungada pasākuma uz morgu nosūta tie, kas ražo nelegālo alkoholu un pārdod „točkās".
Jaunā gada sagaidīšanas ticējumi  (7)
31.decembris 2014 13:54
Katra jauna gada sagaidīšana ir kā jauns dzīves posms, un katrs no mums nepacietīgi gaida, ko Jaunais gads mums katram atnesīs. Lai remdētu savu ziņkāri un kaut nedaudz ielūkotos gaidāmajos notikumos, aicinām iepazīties ar senajiem ticējumiem, kas noteikti nav radušies bez iemesla.
Foto: Sidnejā ar vērienīgu uguņošanu sagaida 2015.gadu  (15)
31.decembris 2014 13:49
Austrālijas lielākajā pilsētā Sidnejā notikusi Jaungada pirmssvētku uguņošana.
Lato Lapsa: Nebaidieties!  (272)
31.decembris 2014 00:04
Cienītie DELFI lasītāji, nezinu, vai Jūs nojaušat - ne tikai veselu gadu Jūs esat lasījuši to, ko esmu sarakstījis es, bet arī es vienlaikus veselu gadu esmu lasījis to, ko esat sarakstījuši Jūs. Nezinu, kā Jums, bet man ir bijis tiešām interesanti.
Radošas idejas mājas dekorēšanai, Jauno gadu sagaidot
30.decembris 2014 16:00
Gluži tāpat kā mēs paši sapošam sevi Jaunā gada svinībām, arī mājoklis ir pelnījis sev jaunu ietērpu, vai vismaz dažus svinīgus elementus, svētku sajūtas rosināšanai. Ar kādiem dekoriem rotāt māju, ar ko papildināt svētku galdu, un kā radīt greznību, ja svētki tiks svinēti mājās?