Karels Marks Šišons

Karels Marks Šišons

Karels Marks Šišons ir britu diriģents, kurš kopš 2009. gada strādā Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā. 2006. gadā salaulājies ar latviešu operdziedātāju Elīnu Garanču. Karjeras laikā saņēmis vairākus prestižus apbalvojumus.

2012. gada nogalē Šišons nepietiekamā finasējuma un Kultūras ministrijas attieksmes dēļ līgumu ar LNSO lauza.

Populārākie raksti
Jaunzeme – Grende: ja runājam skaitļu valodā jeb komentārs par diriģenta Šišona izteikumiem  (237)
04.janvāris 2013 12:45
Latvijas Valsts kultūras ministre Žaneta Jaunzme – Grende piektdien, 4. janvārī izplatījusi atbildi uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra bijušā mākslinieciskā vadītāja Karela Marka Šišona izteikumiem 3. janvāra izdevumā "KDi" un citos medijos par ministrijas attieksmi pret kolektīvu un niecīgo LNSO finansējumu.
Šišons: kultūras ministre savā amatā ir absolūta nulle  (231)
03.janvāris 2013 11:35
"Pašreizējās ministres kultūras līmenis un rūpe par kultūru ir viszemākā, kādu man jebkur nācies sastapt. Domāju, ka viņa savā amatā ir absolūta nulle, viņa nepārzina savu atbildības jomu un pat nezina, kā komunicēt," tā intervijā laikraksta "Diena" pielikumam "KDi", komentējot savu aiziešanu no Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja amata paudis diriģents Karels Marks Šišons .
Karels Marks Šišons pamet LNSO mākslinieciskā vadītāja amatu  (2)
27.decembris 2012 16:30
Pasaule pazīstamais diriģents Karels Marks Šišons nolēmis pamest Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja amatu. Savu lēmumu diriģents paziņojis pats, 27. decembrī izplatot publisku paziņojumu Latvijas medijiem.