Latvijas gadsimts

Latvijas gadsimts

“Latvijas gadsimts” ir 68 Latvijas muzeju veidota izstāde, kas no 2018. gada 4. maija ir apskatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Kādi notikumi un personības ietekmēja Latvijas simt gadu ceļu, ko vārds “Latvija” nozīmēja dažādos laikos un paaudzēs? Kā Latviju dibināja, aizstāvēja, cēla, zaudēja, slēpa un atkal atguva? Atbilde rodama laikmetu, cilvēku un lietu stāstos.

Izstāde "Latvijas gadsimts" ir viens no vērienīgākajiem Latvijas simtgades kultūras programmas notikumiem.

Redaktors iesaka
Foto no 'Gadsimta albuma': Zinību diena un cītīgs mācību darbs dažādos laikos  (1)
03.septembris 2018 03:02
Šogad Zinību diena tiks svinēta 3. septembrī, kad skolās skanēs mācību gada pirmais zvans, samulsuši nāks pirmklasnieki, bet skolotāji saņems visu bagātīgo rudens ziedu krāšņumu. Par godu jaunā mācību gada sākumam aicinām aplūkot fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) veidotā "Gadsimta albuma", kurās redzami skolēni, skolotāji, skolas un mācību darbs dažādos laikos 20. gadsimta Latvijā.
No Baibiņas līdz Bārbijai. Lelles latviešu tautiskajos tērpos  (6)
06.jūlijs 2018 12:35
Dziesmu svētku laikā Rīgas ielas, koncertzāles un estrādes ņirb no krāšņiem dažādu Latvijas novadu tērpiem. Tradicionālie tērpi un tajos lietotie ornamenti bijuši iedvesmas avots tautiska stila suvenīriem, kas aizceļos uz daudzām pasaules vietām kā piemiņa no Dziesmu svētku un Latvijas apciemojuma.
Foto: Valsts prezidents atklāj 68 muzeju kopizstādi 'Latvijas gadsimts'  (25)
03.maijs 2018 16:49
Ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un izstādes veidotāju uzrunām 3. maijā atklāts viens no lielākajiem Latvijas simtgades programmas notikumiem – Latvijas muzeju kopizstāde " Latvijas gadsimts " Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM). Izstāde caur dažādiem priekšmetiem un to stāstiem koncentrētā veidā vēsta par dažādiem valsts vēstures posmiem nedaudz vairāk kā 100 gadu garumā.