Latvijas gadsimts

Latvijas gadsimts

“Latvijas gadsimts” ir 68 Latvijas muzeju veidota izstāde, kas no 2018. gada 4. maija ir apskatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Kādi notikumi un personības ietekmēja Latvijas simt gadu ceļu, ko vārds “Latvija” nozīmēja dažādos laikos un paaudzēs? Kā Latviju dibināja, aizstāvēja, cēla, zaudēja, slēpa un atkal atguva? Atbilde rodama laikmetu, cilvēku un lietu stāstos.

Izstāde "Latvijas gadsimts" ir viens no vērienīgākajiem Latvijas simtgades kultūras programmas notikumiem.

Redaktors iesaka
Foto no 'Gadsimta albuma': Krāšņi latviešu tautastērpi dažādos laikos  (8)
04.maijs 2018 06:50
Dziesmu svētkos, Līgo vakarā, deju kolektīvā vai Bērnības svētkos – tautastērps ir bijusi krāšņa rota vienmēr. 4. maijā, kad tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, aicinām aplūkot foto no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) veidotā "Gadsimta albuma", kurās redzami tautastērpu valkātāji dažādos laikos un notikumos.
Foto: Valsts prezidents atklāj 68 muzeju kopizstādi 'Latvijas gadsimts'  (25)
03.maijs 2018 16:49
Ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un izstādes veidotāju uzrunām 3. maijā atklāts viens no lielākajiem Latvijas simtgades programmas notikumiem – Latvijas muzeju kopizstāde " Latvijas gadsimts " Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM). Izstāde caur dažādiem priekšmetiem un to stāstiem koncentrētā veidā vēsta par dažādiem valsts vēstures posmiem nedaudz vairāk kā 100 gadu garumā.
Tēva noklusētais stāsts. Zigfrīds Muktupāvels par savu fotogrāfiju 'Gadsimta albumā'  (14)
03.janvāris 2018 05:42
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aizsācis Latvijas simtgadei veltītu "Gadsimta albuma" veidošanu, kurā var iesaistīties ikviens iedzīvotājs, interneta vietnē " www.latvijasgadsimts.lv " augšupielādējot vēsturiskas ģimenes vai dzimtas fotogrāfijas kopā ar to aprakstiem. Viens no akcijas vēstnešiem ir Zigfrīds Muktupāvels , kurš albumam iesūtījis kādu sava tēva fotogrāfiju, kas viņa rokās nonākusi pavisam nesen.