Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte ir akadēmiskās un profesionālās augstākās izglītības un zinātnes institūcija, kas dibināta 1919. gadā. LU nodrošina iespēju iegūt akadēmisko un profesionālo augstāko izglītību, kā arī veikt pētījumus humanitārajās, dabas, tehniskajās un sociālajās zinātnēs. Tā ir viena no lielākajām universitātēm Baltijas valstīs.

'Jelgavas' futbolisti uzveic 'Skonto', pietuvojoties kopvērtējuma trijniekam
02.augusts 2015 23:08
"Jelgavas" komanda centrālajā Latvijas " SMScredit.lv Virslīgas " futbola čempionāta 16.kārtas mačā svētdien ar rezultātu 3:2 (3:1) izbraukumā uzvarēja " Skonto " komandu, pietuvojoties kopvērtējuma pirmajam trijniekam.
'Liepāja' virslīgas spēlē droši pieveic 'Spartaku' un atgūst vadību kopvērtējumā
01.augusts 2015 20:34
Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas " futbola čempionāta 16.kārtas mačā sestdien "Liepāja" savā laukumā ar rezultātu 4:1 (3:1) pieveica Jūrmalas "Spartaku", atgūstot vadību kopvērtējuma tabulā.
Visi Latvijas dalībnieki ieguvuši medaļas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē  (6)
30.jūlijs 2015 12:55
Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku visi četri Latvijas pārstāvji ieguvuši medaļas, informēja Latvijas Universitātē (LU).
Čempione 'Ventspils' gūst graujošu uzvaru Latvijas kausa astotdaļfināla spēlē
29.jūlijs 2015 21:02
Latvijas čempione futbolā " Ventspils " trešdien Latvijas kausa astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 7:0 (3:0) izbraukumā pieveica "Komanda.lv" pirmās līgas vienību "Auda".
VDK dokumentu zinātnisko izpēti uztic Latvijas Universitātei  (8)
28.jūlijs 2015 12:26
Izglītības un zinātnes ministrija varēs slēgt vienošanos ar Latvijas Universitāti (LU) par Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu zinātnisko izpēti, otrdien vienojās valdība.
Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā  (7)
28.jūlijs 2015 12:13
Valdība otrdien apstiprināja Indriķi Mužnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, portāls "Delfi" uzzināja Ministru kabinetā.
Virslīgas kārtas centrālajā spēlē 'Skonto' kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu pret 'Liepāju'  (1)
27.jūlijs 2015 21:10
Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta 15. kārtas centrālajā spēlē Rīgas " Skonto " mača kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu pret " Liepājas " vienību, tādējādi neļaujot liepājniekiem nodrošināt līderpozīciju kopvērtējuma tabulā.
Mujeci iesit divus vārtus un palīdz 'Ventspilij' izvirzīties virslīgas līderpozīcijā
26.jūlijs 2015 19:29
Pateicoties diviem albāņa Ndues Mujeci vārtiem, svētdien "Ventspils" ar rezultātu 2:0 (0:0) izbraukumā pieveica "Metta"/"Latvijas Universitāte" komandu, izvirzoties Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta līderpozīcijā.
26.jūlijs 2015 09:14
Latvijas Universitātes (LU) Torņkalna projekta būvdarbi jau kopš to sākuma 2014. gada martā ir notikuši intensīvā tempā, būvlaukumā vienlaikus strādājot līdz pat 650 celtniekiem, liecina LU informācija.
Andrejs Ķeizars – karā kritušā varoņa piemiņas uzturētājs, bijušais LNB vadītājs, dedzīgs patriots un 'barons, kas visiem atradīs darbu'  (48)
23.jūlijs 2015 06:16
1944. gada 18. novembra kaujā Kureļa grupas bataljona komandieris Roberts Rubenis, kurš dienu iepriekš atteicās padoties nacistu ģenerālim Frīdriham Jekelnam, tika smagi ievainots. Kaujā zaudējumus cieta gan leitnanta Rubeņa bataljons, gan vācu spēki. Īsi pēc šīs cīņas leitnants Rubenis mira, taču viņa bataljons turpināja pretoties svešzemniekiem. Šī un citu traģisko, bet vienlaikus aizraujošo vēsturisko stāstu nodošanu nākamajām paaudzēm turpina uzņēmējs Andrejs Ķeizars, kurš dibinājis gan Rubeņa fondu, gan radījis nu jau otro muzeju, kas apmeklētājus iepazīstina ar leitnanta Roberta Rubeņa bataljona gaitām.
'Skonto' pārliecinoši sasniedz Latvijas kausa ceturtdaļfinālu
19.jūlijs 2015 22:00
Latvijas vicečempioni futbolā Rīgas " Skonto " svētdien pārliecinoši sasniedza Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālu.
Latvijas U-20 basketbolisti izcīna piekto vietu Eiropas čempionātā  (6)
19.jūlijs 2015 19:23
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase svētdien izcīnīja piekto vietu Itālijā notikušajā Eiropas čempionātā.
Verpakovskis ar gūtiem vārtiem sekmē 'Liepājas' iekļūšanu Latvijas kausa ceturtdaļfinālā
18.jūlijs 2015 20:37
Pazīstamais latviešu futbola uzbrucējs Māris Verpakovskis sestdien ar gūtiem vārtiem sekmēja "Liepājas" komandas iekļūšanu Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.
Latvijas U-20 basketbolisti pagarinājumā uzvar Lietuvu un cīnīsies par EČ piekto vietu  (4)
18.jūlijs 2015 19:47
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase sestdien Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta pusfināla cīņā par 5.-8.vietu pagarinājumā ar 82:80 (25:23, 13:19, 14:11, 18:17, 12:10) pārspēja Lietuvu.
Latvijas U-20 basketbolisti cīņā par EČ pusfinālu piedzīvo zaudējumu Turcijai  (10)
17.jūlijs 2015 21:42
Zaudējumu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā piektdien piedzīvoja Latvijas U-20 basketbola izlase.
Latvijas U-20 izlases basketbolisti EČ ceturtdaļfinālā tiekas ar čempioni Turciju  (1)
17.jūlijs 2015 09:07
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase piektdien pret Turcijas vienaudžiem aizvada Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla cīņu.
VDK dokumentu izpētes komisija atbalsta 'čekas maisu' atvēršanu  (17)
15.jūlijs 2015 21:14
Bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisija atbalsta "čekas maisu" atklāšanu.
Latvijas U-20 basketbolisti pēdējā ceturtdaļā salauž beļģus un sasniedz EČ ceturtdaļfinālu  (7)
15.jūlijs 2015 19:21
Uzvaru izšķirošajā cīņā par Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu trešdien izcīnīja Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase.
Otrās divīzijas čempione 'Ogre' pieteikusies dalībai LBL
15.jūlijs 2015 18:18
Pagājušās sezonas Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas čempione " Ogre " pieteikusi dalību valsts augstākajā līgā, informē klubs.
Piedzīvojumi aiz restēm – populārākie un šausminošākie cietumi pasaulē, ko var apmeklēt ikviens
15.jūlijs 2015 15:06
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai izkļūtu no cietuma. To pierāda kaut vai nesenie notikumi ar narkobaronu " El Chapio ". Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Vējoņa preses padomnieks būs LR ziņu programmu vadītājs Kikusts  (12)
15.jūlijs 2015 09:57
No 14.augusta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses padomnieka pienākumus uzņemsies Gusts Kikusts, kurš līdz šim vadījis Latvijas Radio (LR) ziņu programmas, portālu "Delfi" informē prezidenta Preses dienestā.
Latvijas U-20 basketbolisti svarīgā spēlē pārliecinoši sagrauj Itāliju un turpina cīņu par medaļām  (4)
14.jūlijs 2015 23:48
Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē otrdien ar 82:51 (22:7, 18:8, 17:12, 25:24) pamanījās sagraut Itālijas vienaudžus, tādejādi saglabājot izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu.
Latvijas skolnieki izcīna bronzas godalgas starptautiskajā fizikas olimpiādē Mumbajā  (7)
14.jūlijs 2015 13:29
Indijā no 5. līdz 12.jūlijam norisinājās 46.starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā divi Latvijas skolnieki – Rūdolfs Treilis un Daniels Krimans – izcīnija bronzas godalgas, portālu "Delfi" informē Latvijas Universitāte (LU).
Latvijas U-20 basketbolisti EČ otro posmu uzsāk ar zaudējumu Francijai
13.jūlijs 2015 19:33
Ar zaudējumu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta otro posmu pirmdien uzsāka Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase.
'Skonto' Virslīgas futbola mačā pieveic 'Spartaku' un kopvērtējumā panāk 'Ventspili'  (2)
12.jūlijs 2015 19:16
Uzvaru Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas " futbola čempionāta spēlē svētdien izcīnīja Rīgas " Skonto ", kas ar panākumu pār Jūrmalas "Spartaku" panāca kopvērtējumā otrajā vietā esošo "Ventspili".
Latvijas U-20 basketbolistes zaudē Beļģijai un Eiropas čempionātu noslēdz 12. vietā  (2)
12.jūlijs 2015 17:44
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase svētdien Kanāriju salās notiekošo Eiropas čempionātu noslēdza 12.vietā.
Latvijas U-20 basketbolistes piedzīvo sagrāvi pret Turciju un cīnīsies par 11. vietu EČ  (1)
12.jūlijs 2015 08:02
Zaudējumu Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionātā pusfināla mačā par 9.-12.vietu sestdien piedzīvoja Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase.
Latvijas U-20 basketbolisti Eiropas čempionāta pirmo posmu noslēdz ar dramatisku zaudējumu  (7)
11.jūlijs 2015 19:34
Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase sestdien noslēdzošajā - ceturtajā - Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā posma mačā ar 67:70 (13:14, 20:15, 15:15, 19:24) piekāpās Izraēlas vienaudžiem
Virslīgas futbola spēlē 'Liepāja' ceturtajā kompensācijas laika minūtē izglābjas no zaudējuma 'Daugavpilij'  (1)
11.jūlijs 2015 18:17
Pašreizējie Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta līderi " Liepāja " sestdien vien mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē izrāva neizšķirtu pret "Daugavpili", spēlei noslēdzoties 1:1 (0:0).