Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte ir akadēmiskās un profesionālās augstākās izglītības un zinātnes institūcija, kas dibināta 1919. gadā. LU nodrošina iespēju iegūt akadēmisko un profesionālo augstāko izglītību, kā arī veikt pētījumus humanitārajās, dabas, tehniskajās un sociālajās zinātnēs. Tā ir viena no lielākajām universitātēm Baltijas valstīs.

Pelmeņu kaste uz riteņiem – Ogres novadā 'dzimst' jauns uzņēmums  (66)
26.aprīlis 2015 11:53
Konkursa " Radām novadam " komanda " Ogre " nelolo "mistiskas ilūzijas", un nelielie finansiālie mīnusi nav jauniešus apturējuši turpināt iesākto – darbu tirdzniecības jomā uz riteņiem jeb treilerā dažādos publiskos pasākumos, par savu uzņēmējdarbību portālam "Delfi" stāsta Ivo Grīnbergs.
Sintijas stāsts par izsapņoto dizaineres profesiju un atgriešanos sākumpunktā pēc nelaimes
24.aprīlis 2015 11:36
Turpinot pirms nedēļas aizsākto rakstu sēriju par žurnāla "S" 2002. gadā rīkotā konkursa "S" meitene dalībniecēm un viņu dzīves līkločiem, šonedēļ piedāvājam sarunu - ekspresinterviju ar Sintiju Štrausu, kura konkursā startēja 17 gadu vecumā.
Konkurss 'Radām novadam' saņem balvu par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē  (2)
23.aprīlis 2015 13:08
Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) kopā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA) otro gadu pēc kārtas rīkoja balvu konkursu "Cilvēka izaugsmei", lai godinātu Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par īpašiem nopelniem un ieguldījumu cilvēka izaugsmē.
Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš pērn atbrīvojies no parādsaistībām  (5)
22.aprīlis 2015 16:33
Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš pērn atbrīvojies no parādsaistībām, liecina Auziņa Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija par 2014.gadu.
'Čekas maisu' komisijas pētījumi būs slepeni, lemj valdība  (35)
22.aprīlis 2015 13:35
Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu zinātniskās izpētes rezultāti būs ierobežotas pieejamības informācija, trešdien vienojās valdība.
Auziņš noraida jebkādu saistību ar VDK  (75)
21.aprīlis 2015 22:31
"Neredzu savās darbībās neko tādu, kas liegtu man pielaidi valsts noslēpumam," LTV raidījumā "1:1" atzīst Latvijas Universitātes (LU) rektors un Valsts prezidenta amata kandidāts Mārcis Auziņš .
Pārmaiņu laiks - 5 sievietes augstos amatos Latvijas baznīcu institūcijās un draudzēs  (28)
21.aprīlis 2015 17:00
Tradicionālajās kristīgajās konfesijās sievietes kalpošanā draudzēs dažādos posteņos bijušas iesaistītas jau izsenis. Daudzas no viņām ieguvušas labu izglītību, kļuvušas par pasaulē atzītām filozofēm un teoloģēm, ieņēmušas un ieņem vadošus amatus arī ar konfesijām saistītās organizācijās, kā arī strādā kā mācībspēki dažādās izglītības iestādēs. Sievietes tikušas atzītas par goda doktorēm un izpelnījušās cieņu, atzinību, kā arī augstu novērtējumu ne tikai konkrētajā zinātnes laukā, bet arī no to reliģisko organizāciju puses, kas joprojām saglabā savu stingro noraidošo nostāju attiecībā uz sieviešu ordināciju mācītāju amatā.
Ar īpašu likumu nodrošinās pilnvērtīgu VDK dokumentu izpēti  (24)
20.aprīlis 2015 22:30
Tieslietu ministrija (TM) izskatīšanai iesniegusi valdības 22.aprīļa sēdē likumprojektu, lai nodrošinātu pilnvērtīgu bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu zinātnisko izpēti un speciālās starpdisciplinārās komisijas darbību, kā arī izpētes rezultātā iegūtās informācijas aizsardzību līdz tās publiskošanai, informēja TM.
Rozenvalds vienbalsīgi ievēlēts LU SZF dekāna amatā  (3)
20.aprīlis 2015 17:13
Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dekāna amatā vienbalsīgi ievēlēts profesors Juris Rozenvalds.
Stokholmas Tehniskajā muzejā skatāma instalācija 'Biotricity – baktēriju baterija'
20.aprīlis 2015 15:05
10. aprīlī Stokholmas Tehniskajā muzejā tika atklāta instalācija "Biotricity – baktēriju baterija", ar kuru aizsākās pasākumu virkne, ko Latvijas vēstniecība prezidentūras ES Padomē laikā organizē kopīgi ar Stokholmas Tehnisko muzeju. Instalācija būs apskatāma trīs mēnešu garumā, no aprīļa līdz jūlijam.
Foto: Sākušās 'Rīgas koru mēneša' skates  (4)
20.aprīlis 2015 14:33
Sestdien, 18. aprīlī, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā sākās "Rīgas koru mēneša 2015" skates.
Lielākais ārzemju studentu skaita īpatsvars pērn bijis RSU  (2)
18.aprīlis 2015 20:21
Pagājušajā gadā lielākais ārzemju studentu skaita īpatsvars bijis Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotā informācija.
'Radām novadam': Jaunieši Ludzā aicina talkot un veidot diskusiju par novada attīstību
18.aprīlis 2015 14:51
Projekta " Radām novadam " Rīgas Starptautiskās biznesa un ekonomikas administrācijas augstskolas (RISEBA) komanda "RISEBA A-Wake" aicina apmeklēt Vislatvijas Lielās talkas ietvaros organizētu talku Ludzā, kur jaunieši aicinās cilvēkus ne tikai talkot, bet arī piedalīties dažādās aktivitātēs un kopīgi izdiskutētu Ludzas iespējamos attīstības variantus, portālu "Delfi" informē komandas pārstāvji.
'Atsijātais ģenerālprokurors' Ilsteris atklāti par prokuroru izdegšanu un sistēmas pašattīrīšanos  (43)
18.aprīlis 2015 07:06
Trešdien Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs izlēma ģenerālprokurora amatā apstiprināšanai Tieslietu padomē virzīt līdzšinējo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnemeieru, nevis Latvijas Prokuroru biedrības vadītāju Jāni Ilsteri, kurš pats bija pieteicis savu kandidatūru šim nozīmīgajam amatam. Gan Kalnmeiers, gan Ilsteris portālam "Delfi" vēl pirms Bičkoviča lēmuma piekrita nedaudz atklāt savu redzējumu par problēmām iestādes darbā un nākotnes izaicinājumiem.
'Liepāja' uzvar 'Metta'/'Latvijas Universitāte' un kļūst par virslīgas līderi  (1)
17.aprīlis 2015 21:07
Futbola klubs "Liepāja" piektdien izcīnīja kārtējo uzvaru Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas " futbola čempionātā, ceturtās kārtas mačā izbraukumā ar 4:1 (2:0) pārspējot "Metta"/"Latvijas Universitāte" komandu.
Cīņa par 'Alma mater': LU rektora amata kandidāti nosauc prioritātes  (20)
17.aprīlis 2015 18:13
Piektdien oficiāli izskanējis, ka uz Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies profesors Juris Borzovs un profesors Indriķis Muižnieks. Abi kandidāti portālu "Delfi" iepazīstināja ar prioritātēm, kas, viņuprāt, būtu jāīsteno LU, un atskatījās uz līdz šim paveikto.
Abi LU rektora amata kandidāti ir ļoti spēcīgi, uzskata Auziņš  (21)
17.aprīlis 2015 14:43
Abi Latvijas Universitātes (LU) rektora amatam izvirzītie kandidāti - Indriķis Muižnieks un Juris Borzovs - ir ļoti spēcīgi, sacīja pašreizējais LU rektors Mārcis Auziņš .
Par LU rektora amatu cīnīsies Juris Borzovs un Indriķis Muižnieks  (58)
17.aprīlis 2015 07:07
Par Latvijas Universitātes rektora amatu cīnīsies profesors Juris Borzovs un profesors Indriķis Muižnieks, liecina LNT raidījuma "900 sekundes" rīcībā esoša neoficiāla informācija.
Noslēgsies kandidātu pieteikšana LU rektora amatam
17.aprīlis 2015 06:12
Šodien plkst.12 noslēgsies kandidātu pieteikšana Latvijas Universitātes (LU) rektora amatam.
Ja nevēlēsimies paši aizsargāt savu valsti, citi arī to nedarīs, uzsver Vējonis  (36)
16.aprīlis 2015 13:26
Diskusijā par Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi ceturtdien aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) uzsvēra, ka ir svarīgi diskutēt par aizsardzību, lai kopīgiem spēkiem izveidotu šodienas drošības videi piemērotāku koncepciju ar ieskatu nākotnē, portālu "Delfi" informē Aizsardzības ministrija .
Lai SAB attaisnotu iejaukšanos privātā sarakstē, jābūt ļoti būtiskām interesēm, uzskata eksperts  (4)
16.aprīlis 2015 13:19
Lai attaisnotu iejaukšanos privātajā sarakstē, jābūt ļoti būtiskām interesēm, komentējot informāciju par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) veikto žurnālista Leonīda Jākobsona portāla "kompromat.lv" sarakstes kontroli, norāda Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras vadītājs Artūrs Kučs.
'Radām novadam': Mazsalacā studenti uzsāk vides izziņas nodarbības sākumskolēniem
16.aprīlis 2015 11:43
Lai popularizētu vides izziņu un plašās iespējas, ko sniedz daba, projekta " Radām novadam " Vidzemes Augstskolas komanda "Jauniešu vētra" uzsākusi izglītojošu nodarbību ciklu Mazsalacas novada izglītības iestādēs, portālu "Delfi" informē komandas pārstāvji.
Eksperti analizēs sabiedrības stereotipus par trešo valstu pilsoņu integrāciju  (6)
16.aprīlis 2015 06:59
Šodien plkst.11 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK) notiks sabiedriskās politikas ekspertu diskusija "Izpratne par citu valstu pilsoņu integrāciju Latvijas sabiedrībā".
Video: Kā Rīgā top Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve  (50)
15.aprīlis 2015 11:54
Jau šā gada septembrī Rīgā darbu sāks Latvijas Universitātes (LU) topošā ēku kompleksa pirmā ēka - Dabaszinātņu māja, kas būs modernākā izglītības celtne Baltijā, portālam "Delfi" atklāj akciju sabiedrības "LNK Industries" projekta vadītājs Roberts Trautmanis.
'Aldaris' LBL izslēgšanas spēlēs tiesneši varēs izmantot videoatkārtojumus
14.aprīlis 2015 21:58
"Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēlēs tiesneši varēs izmantot videoatkārtojumus lēmumu pārbaudīšanai strīdīgās situācijās, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).
'Čekas maisu' izpētes komisija MK iesniegusi protesta vēstuli  (12)
14.aprīlis 2015 19:10
LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisija nolēma vērsties pie Ministru kabineta ar protestu pret komisijas locekļu vēsturnieka Bonifācija Daukšta, reliģiju pētnieces, filozofijas doktores Solveigas Krūmiņas-Koņkovas un komisijas priekšsēdētāja vietnieces, juridisko zinātņu doktores Kristīnes Jarinovskas izslēgšanu no komisijas, informēja komisija.
Lūdz komisijā atjaunot no VDK dokumentu izpētes komisijas izslēgtos locekļus  (20)
12.aprīlis 2015 17:37
LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisija vērsusies pie Valsts prezidenta un izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles ar lūgumu komisijas sastāvā atjaunot no tās izslēgtos komisijas locekļus.
Karašausks palīdz 'Skonto' tikt pie pirmās uzvaras; panākumi arī 'Ventspilij' un BFC 'Daugavpils'
12.aprīlis 2015 16:24
Uzvaras "SMScredit.lv Virslīgas" Latvijas futbola čempionāta trešās kārtas spēlēs svētdien guva "Daugavpils", "Ventspils" un "Skonto" futbolisti.
Nākamie veikborda čempioni no Ludzas – studenti metas attīstīt novadu  (8)
12.aprīlis 2015 08:14
Iepazīstināt Ludzas novadniekus un viesus ar ūdens atpūtas burvību, ierīkojot laivu nomu, nodrošinot rekreācijas iespējas un jau nākamā gada vasarā īstenojot ieceri par veikparku novadā – šādi plāni ir konkursa " Radām novadam " komandas " RISEBA A-wake " loceklim Ervīnam Gorolevam, kura komanda aktīvi ķērusies pie darba, lai piesaistītu ne tikai ekonomisku ieguvumu novadam, bet arī radītu tā identitāti.