Lielais Kristaps

Lielais Kristaps

"Lielais Kristaps" - nacionālais filmu festivāls - apkopo, demonstrē un vērtē gada laikā paveikto Latvijas kino - pilnmetrāžas spēlfilmas, dokumentālās un spēles īsfilmas, animācijas un TV dokumentālās filmas. Tiek apbalvoti arī labākie kinoprofesiju pārstāvju veikumi - labākais operatora darbs, mūzika, kostīmu mākslinieks un citi. Festivālu rīko Latvijas Kinomatogrāfistu savienība kopš 1977. gada un šobrīd ir atjaunota tradīcija to rīkot katru gadu.

Latvijas kino augstāko apbalvojumu saņēmušas tādas filmas kā “Teātris”, “Emīla nedarbi”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Cilvēka bērns”, “Pa ceļam aizejot”, “Vogelfrei“, “Mammu, es tevi mīlu” un daudzas citas.

Populārākie raksti
Tas notiek arī Latvijā – seksuālo vardarbību teātra aprindās raksturo Kairišs  (133)
14.novembris 2017 16:00
"Notiek, protams!" – tā intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" seksuālo vardarbību Latvijas teātra aprindās raksturoja kino, teātra un operas režisors Viesturs Kairišs.
Pārbaudi sevi! Vai vari atpazīt jubilāra Jāņa Streiča filmas no viena kadra?  (16)
26.septembris 2016 00:28
Šis ir kinorežisora Jāņa Streiča jubilejas gads – 80. dzimšanas dienu viņš svin 26. septembrī. Jau visa gada garumā kino klasiķa un izcilu latviešu filmu autora jubileja tiek svinēta ar dažādiem pasākumiem. Streiča zīmē tiks aizvadīta arī šā gada Nacionālās kino balvas " Lielais Kristaps " programma – tā tiks atklāta ar restaurētu 1983. gada filmu "Svešās kaislības", savukārt "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremonijā Jānis Streičs tiks godināts par mūža ieguldījumu Latvijas kino.
Pārbaudi sevi! Vai atpazīsti populārākās latviešu bērnu filmas?  (16)
11.novembris 2017 09:00
Nacionālās kino balvas “ Lielais Kristaps ” balvu par mūža ieguldījumu šogad saņēma latviešu animācijas leģendas Roze Stiebra un Ansis Bērziņš, ar kuru sirsnīgajām multiplikācijas filmām ir uzaugusi un turpina augt ne viena vien paaudze. Taču bez multfilmām latviešu kino ir arīdzan daudzas nu jau teju par tautas folkloru kļuvušas bērnu filmas. Pārbaudi sevi, vai atpazīsti tās pēc fotogrāfijām!