Lielais Kristaps

Lielais Kristaps

"Lielais Kristaps" - nacionālais filmu festivāls - apkopo, demonstrē un vērtē gada laikā paveikto Latvijas kino - pilnmetrāžas spēlfilmas, dokumentālās un spēles īsfilmas, animācijas un TV dokumentālās filmas. Tiek apbalvoti arī labākie kinoprofesiju pārstāvju veikumi - labākais operatora darbs, mūzika, kostīmu mākslinieks un citi. Festivālu rīko Latvijas Kinomatogrāfistu savienība kopš 1977. gada un šobrīd ir atjaunota tradīcija to rīkot katru gadu.

Latvijas kino augstāko apbalvojumu saņēmušas tādas filmas kā “Teātris”, “Emīla nedarbi”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Cilvēka bērns”, “Pa ceļam aizejot”, “Vogelfrei“, “Mammu, es tevi mīlu” un daudzas citas.

Redaktors iesaka
Latvijā zināmi cilvēki iesaka 'Lielā Kristapa' filmas  (2)
07.oktobris 2016 12:08
Nupat sācies Nacionālais kino festivāls " Lielais Kristaps ", kurā tiek demonstrētas labākās pēdējā gada laikā tapušās latviešu filmas, kā arī kino darbi no citām Baltijas valstīm.
Foto: Ar Jāņa Streiča godināšanu sākas Nacionālās kino balvas 'Lielais Kristaps' nedēļa  (6)
07.oktobris 2016 00:39
Ar šā gada jubilāra, kinorežisora, aktiera un gleznotāja Jāņa Streiča godināšanu par mūža ieguldījumu kino 6. oktobrī atklāta Nacionālās kino balvas " Lielais Kristaps " filmu nedēļa, kas noslēgsies 12. oktobrī ar balvas pasniegšanas ceremoniju labākajām Latvijas filmām, kas tapušas pēdējā gada laikā.
'Lielais Kristaps' ir klāt! Piecas pirmizrādes, ko nepalaist garām  (1)
06.oktobris 2016 00:30
Ceturtdien, 6. oktobrī, sākas Nacionālās kino balvas " Lielais Kristaps " filmu skates, kuru laikā līdz 12. oktobrim ikvienam ir iespēja skatīties, izbaudīt un novērtēt labākās filmas no Latvijas un kaimiņzemēm, tai skaitā arī vairākas Latvijas kino industrijā nozīmīgas pirmizrādes.