Lielais Kristaps

Lielais Kristaps

"Lielais Kristaps" - nacionālais filmu festivāls - apkopo, demonstrē un vērtē gada laikā paveikto Latvijas kino - pilnmetrāžas spēlfilmas, dokumentālās un spēles īsfilmas, animācijas un TV dokumentālās filmas. Tiek apbalvoti arī labākie kinoprofesiju pārstāvju veikumi - labākais operatora darbs, mūzika, kostīmu mākslinieks un citi. Festivālu rīko Latvijas Kinomatogrāfistu savienība kopš 1977. gada un šobrīd ir atjaunota tradīcija to rīkot katru gadu.

Latvijas kino augstāko apbalvojumu saņēmušas tādas filmas kā “Teātris”, “Emīla nedarbi”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Cilvēka bērns”, “Pa ceļam aizejot”, “Vogelfrei“, “Mammu, es tevi mīlu” un daudzas citas.

Redaktors iesaka
Pasniegs nacionālo kino balvu 'Lielā Kristapa' gada labākajām filmām  (1)
11.novembris 2017 10:38
Kinoteātrī "Splendid Palace" 13. novembrī notiks nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonija, portālu "Delfi" informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Foto: 'Lielā Kristapa' atklāšanas ceremonijā godina Rozi Stiebru un Ansi Bērziņu
10.novembris 2017 09:59
Kinoteātrī "Splendid Palace" 9. novembra vakarā tika atklāts nacionālais kinofestivāls " Lielais Kristaps ", kurā tika godināti šā gada mūža balvas ieguvēji – latviešu animācijas leģendas Roze Stiebra un Ansis Bērziņš. Abus māksliniekus svinīgajā brīdī sveica Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde . Ceremoniju bagātināja grupas "Jauno Jāņu orķestris" uzstāšanās, kā arī animācijas filmu izlases seanss.
Nosauc 'Lielā Kristapa' pretendentus, nomināciju līdere – Kairiša 'Melānijas hronika'  (3)
04.oktobris 2017 11:55
Trešdien, 4. oktobrī, nosaukti nacionālās kino balvas " Lielais Kristaps " pretendenti. Nomināciju līdere šogad ir Viestura Kairiša pērn pirmizrādi piedzīvojusī filma "Melānijas hronika", kas uz "Lielo Kristapu" pretendē gandrīz visās mākslinieciskajās, kā arī virknē profesionālo kategoriju.