Mājdzemdības

Populārākie raksti
Gaidībām dzīves ritmu vajadzētu piebremzēt. Vecmāte un deviņu bērnu mamma - Rudīte Brūvere  (26)
26.februāris 2015 10:34
Laikmetā, kad viena no visaugstāk vērtētajām lietām ir ātrums, lēni procesi kaitina. Nav laika neko darīt ilgi, jāsteidzas tālāk, jāpagūst vairāk. Gaidībām un dzemdībām dzīves ritmu vajadzētu piebremzēt. Tā notiek, ja bērnam pasaulē palīdz ienākt vecmāte Rudīte Brūvere. Ģimenes vecmāte – tā viņa pati sauc savu profesiju, jo ir kopā ar topošajiem vecākiem gan pirms, gan pēc dzemdībām. "Palīdzēšu ar padomu līdz bērna studenta vecumam, ja nepieciešams," viņa saka puspajokam un tūdaļ turpina par sirdij tuvo tematu – mājdzemdībām, tā dēvētajām fizioloģiskajām dzemdībām un vecmātes lomu šajā svarīgajā dzīves notikumā.
Līdzekļu taupīšanas nolūkos jaundzimušos no dzemdību iestādes mājās varētu laist ātrāk  (11)
17.maijs 2015 14:10
Lai ietaupītu finanšu līdzekļus, kurus savukārt varētu novirzīt sievietes pēcdzemdību aprūpes nodrošināšanai, jaundzimušos no slimnīcas varētu izrakstīt ātrāk. Iespējams, dienu vai divas pēc nākšanas pasaulē, bet pie nosacījuma, ka mazulim un jaunajai mammai ar veselību viss ir kārtībā, to šonedēļ diskusijā "Pēcdzemdību aprūpes nepieciešamība Latvijā" sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).
Lietuvā mājdzemdības ir aizliegtas; Latvijā vēlas panākt to apmaksu no valsts līdzekļiem  (3)
26.janvāris 2016 15:49
Svētdien, 31. janvārī pulksten 8.50, TV3 pārraidīs raidījuma "Māmiņu Klubs" speciālizlaidumu, kas būs veltīts mājdzemdībām Latvijā. Turpretī Lietuvā mājdzemdības ir aizliegtas, un par likuma neievērošanu jeb dzemdēšanu mājās, var tikt sodīti gan vecāki, gan vecmāte.