Martins Dukurs

Martins Dukurs

Martins Dukurs ir pazīstams latviešu skeletonists, kurš dzimis 1984.gada 31.martā. Ar skeletonu sācis nodarboties 14 gadu vecumā, bet Pasaules kausa izcīņā debitēja 20 gadu vecumā. Karjeras laikā divas reizes 2011. un 2012.gadā kļuva pas pasaules čempionu, piecas reizes triumfējis Eiropas čempionātā, kā arī piecas reizes izcīnījis Pasaules kausu. 2010.gadā Vankūveras olimpiskajās spēlēs dramatiskā cīņā viņš ieguva sudrabu, tikai par 0,07 sekundēm pēdējā braucienā zaudējot mājiniekam Džonam Montgomerijam. 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs Martinam Dukuram atkal nācās piekāpties mājiniekam, krievam Aleksandram Tretjakovam.

Martins Dukurs vairākas reizes atzīts par Latvijas gada labāko sportistu, kā arī Latvijas populārāko sportistu. Par sasniegumiem sportā un Latvijas vārda nešanu pasaulē Martins Dukurs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Arī viņa brālis Tomass Dukurs ir panākumiem bagāts skeletonists.

Redaktors iesaka
No sudraba līdz neatlaidībai - Latvija Soču olimpiskajās spēlēs  (22)
24.februāris 2014 07:02
Latvijas sportisti svētdien ar teicamu bobsleja četrinieku startu noslēdza valsts vēsturē veiksmīgākās Ziemas olimpiskās spēles.
Foto: Latvija ar ovācijām sagaida 'skeletona karaļus' Dukurus  (83)
17.februāris 2014 22:38
Pirmdienas vakarā lidostā "Rīga" no XXII Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos atgriezās divkārtējais olimpiskais vicečempions skeletonā Martins Dukurs , viņa brālis Tomass Dukurs un pārējā Latvijas skeletona komanda.
Martins Dukurs kļūst par divkārtējo olimpisko vicečempionu  (366)
15.februāris 2014 18:56
Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba godalgu, otro reizi karjerā kļūstot par olimpisko vicečempionu.
Prēmijās bobslejistiem, skeletonistiem un kamaniņniekiem sadala 345,5 tūkstošus eiro  (29)
24.marts 2015 13:25
Valdība otrdien atbalstīja naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā 2014./2015.gada sezonā kopumā 345,5 tūkstošu eiro apmērā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Laura Zaharova.
Foto: Straujuma sportistu sasniegumus salīdzina ar Himalaju iekarošanu  (2)
11.marts 2015 13:23
Jūs esat sporta pasaulē sasnieguši augstākās Himalaju virsotnes, trešdien, sveicot ziemas sporta veidu labākos sportistus, teica Latvijas ministru prezidente Laimdota Straujuma .
Dukuri, Melbārdis, šļūcēji uz lāpstām un politiķi sacentīsies Siguldas trasē  (2)
09.marts 2015 15:43
Šīs nedēļas nogalē, 14. martā Siguldā savu kulmināciju sasniegs Siguldas Ziemas festivāls, kurā sporta līdzjutēji varēs pateikties skeletonistiem, bobslejistiem un kamaniņu braucējiem par lielisko sezonu un satikt sportistus klātienē.
Skeletoniste Priedulēna izcīna 13.vietu pasaules čempionātā  (1)
07.marts 2015 13:34
Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna sestdien izcīnīja 13.vietu Vācijas trasē Vinterbergā notikušajā pasaules čempionātā.
Foto: Dukuru ģimene līksmo Vinterbergā  (3)
07.marts 2015 12:57
Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vācijā, Vinterbergas trasē, trešo reizi karjerā kļuva par pasaules čempionu, bet viņa brālis Tomass Dukurs pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu.
Martins Dukurs: Pēdējos divos braucienos viss sanāca, kā gribējās  (20)
06.marts 2015 21:04
Pasaules labākajam skeletonistam latvietim Martinam Dukuram piektdien noslēdzošajos divos pasaules čempionāta braucienos Vācijas trasē Vinterbergā viss sanāca, kā gribējās, sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) izteicās pats sportists.
Martins Dukurs pēc pasaules čempionāta dosies uz slimnīcu  (11)
06.marts 2015 16:17
Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram, kurš pasaules čempionātā ir pārliecinošs līderis pēc trīs no četriem braucieniem, piektdien pēc sacensībām nāksies doties uz slimnīcu, Latvijas Televīzijas tiešraidē atklājis sportista tēvs Dainis Dukurs .
Martins Dukurs - trīskārtējs pasaules čempions; Tomasam pirmā PČ medaļa  (52)
06.marts 2015 15:00
Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien izcīnīja savu trešo pasaules čempiona titulu, triumfējot Vinterbergas trasē, bet Tomass Dukurs izcīnīja bronzas godalgu, kas viņam ir pirmā medaļa pasaules čempionātos.
Foto: Skeletonisti Dukuri un Vinterbergas trases nelaimīgā grope  (22)
06.marts 2015 10:07
Ceturtdien Vācijā, Vinterbergas trasē, pasaules čempionātā pirmos divus braucienus veica skeletonisti, un līderu trijniekā pēc pirmās sacensību dienas ir Martins Dukurs un Tomass Dukurs .
Tomass Dukurs: nepatīkami kaut kādu sīkumu dēļ zaudēt rezultātu  (3)
05.marts 2015 15:32
Latvijas skeletonists Tomass Dukurs , kurš pasaules čempionātā pēc diviem braucieniem ir trešajā vietā, atzīst, ka rezultātu Vinterbergas trasē iespaidojuši nepatīkami sīkumi, un pauž nožēlu, ka praktiski zaudējis cerības uz sudrabu.
Dainis Dukurs ļoti sašutis par Vinterbergas trases starta gropi  (18)
05.marts 2015 13:47
Latvijas skeletona komandas galvenais treneris Dainis Dukurs ir ļoti neapmierināts ar Vinterbergas trases starta gropi, kas traucēja Martinam Dukuram pēc pasaules čempionāta pirmās dienas palielināt pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.
Martinam Dukuram neveiksme startā neliedz saglabāt līderpozīciju pēc PČ pirmās dienas  (32)
05.marts 2015 10:30
Latvijas labākie skeletonisti Martins un Tomass Dukuri ieņem pirmo un trešo vietu pēc Vācijas trasē Vinterbergā ceturtdien aizvadītās pasaules čempionāta pirmās dienas, kaut otrajā braucienā Martins pieļāva kļūdu startā.
ASV tanki Latvijā, Melbārdim trases rekords, Ukraina bēg no hiperinflācijas, 'Dvēseļu putenis'  (12)
04.marts 2015 17:19
Oskars Melbārdis Vintenbergas trases treniņos uzstādījis jaunu trases laika rekordu, Rīgas ostā tiks izkrauti no ASV vestie tanki, Saeimai, iespējams, būs jāatvēl vēl aptuveni 1 miljons eiro filmas "Dvēseļu putenis" veidošanai, bet Ukrainā tikmēr mūk no hiperinflācijas.
Dukuri ātrākie treniņos pirms pasaules čempionāta
04.marts 2015 10:43
Latvijas skeletonisti Martins Dukurs un Tomass Dukurs , kuri šosezon bija labākie Pasaules kausa kopvērtējumā, bijuši arī ātrākie pasaules čempionāta oficiālajos treniņos Vācijā, Vinterbergas trasē.
Foto un video: Dukuri iemēģina pasaules čempionāta trasi
03.marts 2015 16:00
Pasaules čempionāta bobslejā un skeletonā, kas risinās Vācijā, Vinterbergas trasē, otrajā nedēļā risināsies trīs noslēdzošās sacensības - medaļas sadalīs skeletonisti, skeletonistes un bobsleja četrinieki.
Dainis Dukurs: Siguldas trase jau tagad ir gatava rīkot Pasaules kausa sacensības skeletonā  (7)
25.februāris 2015 12:04
Pagājušajā nedēļā Siguldā ieradās un tās trasi novērtēja Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) komisija, kas neoficiāli izteicās, ka trase jau tagad ir gatava aizvadīt Pasaules kausa posmu skeletonā, atklājis trases direktors Dainis Dukurs .
Amatpersona: nākamajā sezonā Sočos nenorisināsies Pasaules kausa posmi  (3)
16.februāris 2015 20:52
Finansiālu apsvērumu dēļ nākamajā sezonā olimpiskajā Soču trasē nenorisināsies Pasaules kausa posmi, ir pārliecināts Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Georgijs Bedžamovs.
Video: Melbārža četrinieks Sočos 'izpogā' konkurentus  (2)
16.februāris 2015 14:56
Latvijas vadošais bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Melbāri un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien noslēdza nebijušiem panākumiem bagāto sezonu.
Siguldas trases nozīme Latvijas panākumos ziemas olimpiskajās spēlēs  (2)
16.februāris 2015 00:01
Diezgan nozīmīga daļa no Latvijas sportistu izcīnītajām medaļām "renes" sporta veidos pienākas ne tikai konkrētiem cilvēkiem, bet arī kādai pavisam konkrētai celtnei - Siguldas bobsleja un kamaniņu trasei.
Kā skeletons ienāca Latvijā?  (2)
16.februāris 2015 00:01
Latvijā skeletons ienāca 1996.gadā, kad Siguldas kamaniņu trases galvenais cilvēks Dainis Dukurs no Norvēģijas atveda šī sporta veida kamanas. Tas tika darīts ar mērķi, lai Siguldas trasē varētu nodarboties ar visiem trim "renes" sporta veidiem – kamaniņu sportu, bobsleju un skeletonu. "Pēc tam ar skeletonu sākām nodarboties arvien vairāk, devāmies uz sacensībām. Pirmie sportisti bija viens no trases ledus meistariem Ivars Puķītis un Guntis Maksis, ar kuriem devāmies uz pasaules čempionātu Kalgari. Ja pareizi atceros, tur viņi bija ceturtajā desmitā," atceras Dainis Dukurs. Tad nāca jaunā paaudze, aptuveni desmit puiši, starp kuriem arī Martins un Tomass.
Latvijas sportisti ir 'uz viļņa', norāda Straujuma  (3)
15.februāris 2015 21:07
Ministru prezidente Laimdota Straujuma , sveicot Latvijas skeletonistus Martinu un Tomasu Dukurus, kuri svētdien Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā nodrošināja sev dubultuzvaru, secinājusi, ka "Latvija ir uz viļņa", teikts svētdien izplatītajā Valsts kancelejas paziņojumā.
Brāļi Dukuri trešo sezonu pēc kārtas valda Pasaules kausā  (28)
15.februāris 2015 13:55
Martins un Tomass Dukuri svētdien Pasaules kausa kopvērtējumā trešo gadu pēc kārtas nodrošināja sev dubultuzvaru.
Video: Latvijas bobslejisti pateicas fantastiskajiem faniem Īglsas trasē  (14)
09.februāris 2015 20:49
Aizvadītajā nedēļas nogalē Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējais posms bobslejā un skeletonā risinājās Austrijā, Īglsas trasē, kur bija sabraukuši ļoti daudz Latvijas līdzjutēji.
Foto: Martins Dukurs ar Latvijas karogu atkal kāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena  (26)
07.februāris 2015 21:59
Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien Austrijā, Īglsas trasē, izcīnīja savu sesto uzvaru Pasaules kausa izcīņas posmos šajā sezonā.
Martins Dukurs sesto reizi pēc kārtas izcīna Pasaules kausu  (38)
07.februāris 2015 10:40
Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā posmā sestdien Austrijā, Īglsas trasē, kārtējo uzvaru guva Latvijas skeletonists Martins Dukurs, sesto reizi pēc kārtas triumfējot sezonas kopvērtējumā.
Latvijas bobslejisti Īglsas trasē un pasaules čempionātā startēs ar trīs ekipāžām  (2)
04.februāris 2015 16:26
Latvijas bobsleja izlase šajā nedēļas nogalē Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā Austrijā, Īglsas trasē, startēs pilnā sastāvā - ar trīs pilotiem.
Nigēriešu peldētājs cer kvalificēties 2018.gada Olimpiādes skeletona sacensībām  (1)
04.februāris 2015 14:21
Nigēriešu peldētāja Sejūna Adebiji sportiskajos plānos ietilpst ne tikai dalība 2016.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, bet arī 2018.gada ziemas Olimpiādē Pjhončhanā, kurā viņš cer startēt skeletonā.
Atceltais Eiropas čempionāts skeletonā sievietēm pārcelts uz Īglsas trasi
02.februāris 2015 19:11
Eiropas čempionāts skeletonā sievietēm notiks Īglsas trasē svētdien, 8.februārī, lēmusi Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija ( FIBT ).
Atceļ Pasaules kausa un Eiropas čempionāta norisi skeletonā sievietēm
31.janvāris 2015 12:20
Trases sliktā stāvokļa dēļ sestdien Laplaņā, Francijā, tika atcelta Pasaules kausa izcīņas sestā posma norise skeletonā sievietēm, kas vienlaicīgi bija plānots arī kā Eiropas čempionāts, paziņojuši rīkotāji.