Māte Terēze

Māte Terēze

Māte Terēze (īstajā vārdā Anjeze Gondža Bojadžiu) bija albāņu izcelsmes katoļu sabiedriskā darbiniece, kas kļuva slavena ar žēlsirdības darbu Indijas pilsētas Kalkutas (tagad Kolkata) nabadzīgo iedzīvotāju vidū. Mātes Terēzes Žēlsirdības ordeņa dibinātāja. 1979. gadā Māte Terēze saņēma Nobela Miera prēmiju. Viņa nomira 1997. gada septembrī. 2003. gadā Romas pāvests Jānis Pāvils II Māti Terēzi iecēla svēto kārtā.

Māte Terēze 4. septembrī tiks iecelta svēto kārtā  (2)
15.marts 2016 14:13
Māte Terēze 4.septembrī tiks iecelta svēto kārtā, otrdien pēc kanonizācijas komitejas sanāksmes paziņojis Vatikāns .
Francisks atzīst otro Mātes Terēzes pastrādāto brīnumu  (36)
18.decembris 2015 12:23
Pāvests Francisks ceturtdien apstiprinājis jau otro pasaulslavenās misionāres Mātes Terēzes pastrādāto brīnumu, kas jau nākamgad varētu ļaut viņu pasludināt par svēto, ziņo CNN.
Padoms, kā pārdzīvot īpaši nelāgu melno piektdienu  (4)
13.novembris 2015 08:59
Nācijas tramīgākā daļa jau atkal aiztur elpu – piektdiena, kas iekrīt 13. datumā, šoreiz turklāt vēl ir arī drīz pēc veļu laika beigām. Lai visu dienu nebūtu jādreb bailēs par ļaunumu, kurš jebkurā brīdī var uzglūnēt no katra stūra, talkā nāk ezotērikas eksperte Elita Drāke , atklājot labāko rīcības plānu melnajai piektdienai.
Gaišākai ikdienai un ticībai labajam - 15 patiesas Mātes Terēzes atziņas
22.oktobris 2015 11:40
Māte Terēze - īstajā vārdā Anjeze Gondža Bojadžiu - ir dzimusi albāņu ģimenē Osmaņu impērijas pilsētā Skopjē, kas šobrīd ir Maķedonijas galvaspilsēta, 1910. gada 26. augustā, savukārt mirusi 1997. gada 5. septembrī. Tiesa, par savu īsto dzimšanas datumu Māte Terēze mūža laikā uzskatījusi 27. augustu, kad tika kristīta.
Desmit mīlestības pilni citāti no mātes Terēzes mutes  (5)
05.septembris 2015 12:01
5. septembrī tieši pirms 18 gadiem šo pasauli atstāja viena no nesavtīgākajām sievietēm pasaulē – Kalkutas māte Terēze, kura 1979. gadā saņēma Nobela miera prēmiju un daudz darījusi, lai pasaule kļūtu labāka. Viņas izteikumu dziļums var konkurēt ar Paulu Koelju, tomēr māte Terēze vismaz pati dzīvoja pēc šiem principiem.
Rīgas festivāls 2015 - programma
11.maijs 2015 11:51
Šogad Rīgas festivāls notiks no 30. maija līdz 20. jūnijam.
Māte Terēze par darbu
26.februāris 2015 09:31
7 patiesi citāti par dzīvību un abortiem
09.decembris 2014 17:04
Bijusī striptīzdejotāja un šova 'TV zvaigzne' kolorītā personība Kristīne Trušinska ētera laikā nāca klajā ar vairākām skandalozām atklāsmēm - viņa pavēstīja gan dzemdes kakla vēža diagnosticēšanu, gan bērniņa gaidības. Tas galu galā ir eskalējies ar viņas paziņojumu par aborta veikšanu, kas, viņasprāt, ir pareizākā rīcība. Skats.lv izlēma, ka būs vērtīgi aplūkot, ko par abortu tēmu savulaik ir teikuši ietekmīgi un motivējoši cilvēki.
Māte Terēze par cilvēka pārbaudījumiem un spēku
10.novembris 2014 09:14
Zinu, ka Dievs man nekad neliks darīt to, ko es nespētu paveikt. Man tikai reizēm gibētos, lai viņš tik augstu nevērtētu manus spēkus.
Māte Terēze par cilvēkiem
21.jūlijs 2014 09:13
Daži cilvēki tavā dzīvē ienāk kā svētība. Daži - kā mācība.
Rīgas festivāls 2014: Latvijas Radio koris un Vestards Šimkus koncertā 'Atspulgi'
04.jūnijs 2014 16:01
15. jūnijā Sv. Pētera baznīcā klausītājiem atkal tiek piedāvāta programma "Atspulgi" ar Vestardu Šimku un Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Koncerta programmā Pētera Vaska, Jura Karlsona, Vestarda Šimkus, Hansa Otes, Bernata Vivankosa un Deivida Lenga kompozīcijas.
Iepazīsties - latgaliešu kultūras Gada balvas 'Boņuks 2013' nominanti!  (8)
13.februāris 2014 13:48
Noslēgusies Latgaliešu kultūras Gada balvas "Boņuks 2013" pieteikumu vērtēšana, un žūrija izvirzījusi balvas pretendentus 17 nominācijās.
10 ietekmīgākās sievietes pasaules vēsturē  (57)
07.marts 2013 18:00
Šodien visā pasaulē pieminēs sieviešu tiesību aktīvistes Klāra Cetkinas vārdu, liekot atcerēties neskaitāmās uz šīs planētas dzīvojušās sievietes, bez kurām šodiena būtu pavisam citāda. Simtiem un tūkstošiem daiļā dzimuma pārstāvju likušas šīs planētas varenajiem, kas vēsturiski gandrīz vienmēr bijuši tikai vīrieši, paskatīties uz pasauli citām acīm, norāda portāls "Toptenz".
Jaudīgi citāti par sievietēm, kurus joprojām lieto visā pasaulē  (10)
07.marts 2013 11:00
Kamēr bijušajā padomju telpā no vīriešiem tiek sagaidīts, ka viņi 8. martā sievietes apbērs ar ziediem un nēsās uz rokām, citur pasaulē ar puķēm šķiežas daudz skopāk, tā vietā ar cieņu pieminot sieviešu tiesību aktīvistes un ļaujot daiļā dzimuma pārstāvēm pašām atcerēties savu nozīmi, varēšanu un ietekmi. Šajā dienā īpaši atceras tās sievietes, kas savulaik devušās cīniņā ar skarbo vīriešu pārvaldīto sabiedrību un pārkāpušas sociālās nevienlīdzības slieksni, vēsta interneta vietne "Peachpurple.hubpages.com".
Latvijas Radio koris aicina uz koncertu 'Mātes Terēzes lūgšana'
28.novembris 2012 11:00
Rīgas Domā, 28. novembrī plkst.19.00 izskanēs koncerts " Mātes Terēzes lūgšana", kurā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Pētera Vaska jaundarbs "Lord, Open Our Eyes" (Kungs, atver mūsu acis), kā arī Andreja Selicka "Litānija mātei Terēzei" un Riharda Dubras "Silence, Love and Light" (Klusums, mīlestība un gaisma), portālu "Delfi" informē Latvijas Radio kora pārstāvji.
Māris Krūmiņš: Delikātais uzdevums - noteikt Nobela miera prēmijas laureātu  (14)
10.oktobris 2012 01:37
Nobela miera komitejas locekļi ar savu delikāto uzdevumu - izraudzīt šāgada Nobela miera prēmijas laureātu, jau ir tikuši galā, un piektdien visa pasaule uzzinās, kā viņiem tas izdevies.
Jūsmis Skaidris Gaujmalietis: LTA vientuļais vilks un Potapkina tapočkas  (10)
11.jūlijs 2012 12:07
Latvijai tika izteikti kārtējie draudi. Par karstumu un viesuļvētrām. Draudi vietām arī apstiprinājās. Pie visa vainīgs izrādījās Higsa bozons, ko izdevās atklāt ar hadronu paātrinātāju Alpu pazemē, kam otrs gals bija gudronu dīķos. Tā pasaule sadodas rokās – dīķi Inčukalnā, bet applūst Saldus un mazā Jeruzaleme a'la Jomas iela Jūrmalā. Bet dzīve rit tālāk vai +30, vai -30...
Jūsmis Skaidris Gaujmalietis: Bija trakais 29., būs Putins, Rokeris Repše un Ozo uz pieclatnieka!  (13)
06.marts 2012 08:44
29.februāris radīja haosu to prātos, kas gribēja balsot par Putinu. Pēc vīriešu dienas nedēļas plosta kremļeviki nepievērsa uzmanību garā gada specifikai. Kalendārā uzreiz noplēsa septiņas lapiņas un aizgāja balsot... sestdienā, jo domāja, ka ir jau 4.marts. Tur viņus neņēma pretī, jo nupat bija sākuši aizpildīt biļetenus, ierakstot "Za Putina!" "Mi, bļ.. Berļin vzjali!" – balsotāji lamājās, taču pa rokai bija tikai pudele vodkas "Muzhik" nevis Špagina automāts. Pēc šāda "zalpa" mužiks pamodās tikai 5.martā pret vakaru, tāpēc arī 4. pie vēstniecības rindu nebija. To novērtējot, arī divi vienīgie piketētāji satina makšķeres un aizbrauca ķert meža vymbu. Dārza karpas vēl gulēja. Tik un tā Latvijā vēlētāju aktivitāte bija tikpat liela kā Čečenijā.
Baznīca svin Visu Svēto dienu  (8)
01.novembris 2011 05:30
Otrdien, 1.novembrī, katoliskā Baznīca visā pasaulē svin Visu svēto dienu, godinot gan par svētiem oficiāli pasludinātos, piemēram, svētīgo māti Terēzi no Kalkutas un pāvestu Jāni Pavilu II, gan arī nepazīstamos svētos, kuriem Baznīcas kalendārā nav veltīta īpaša diena, atgādina Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrs.
Anna Auziņa: Svētā no tumsas  (7)
03.marts 2011 13:38
Ja es kādreiz būšu svētā, es būšu svētā no "tumsas". Es pastāvīgi būšu prom no Debesīm, lai iedegtu gaismu tiem, kas uz šīs zemes atrodas tumsā. Māte Terēze no Kalkutas
Intervija ar Sātana izdzinēju Bobu Larsonu  (41)
24.novembris 2010 13:59
Pagājušās nedēļas nogalē otro reizi īsā laikā posmā Latviju apmeklēja Bobs Larsons (attēlā) – cilvēks, kurš veicis visvairāk dēmonu izdzīšanas rituālu visā pasaulē. Latvijā slavenais Sātana izdzinējs šoreiz strādāja trīs dienas – kā zināms, mūsu valstī apsēstu cilvēku nav mazums. Izklaides portāls Mango Larsonu intervē jau otro reizi , šoreiz ieslīgstot sīkākās eksorcisma detaļās.
Bez goda mūs debesīs negaida. Saruna ar uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu  (27)
15.novembris 2010 01:05
Uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova kabinets Rīgā "Duntes namos" iekārtots dārgi un klasiskā stilā, taču uzmanību uzreiz piesaista Napoleona un Če Gevaras portreti. Pēdējā laikā B. Abdulmuslimova vārds Latvijas plašsaziņas līdzekļos minēts saistībā ar partiju "Visu Latvijai" – draudzīgajām attiecībām ar partijas līderiem. Taču mūsu saruna ar čečenu uzņēmēju nebūs par to.
Ilze Bērziņa: Brīvprātīgo darbs – sirds un prāta muskuļu treniņš  (14)
23.septembris 2010 05:00
Šogad visa pasaule atzīmē Mātes Terēzes simto jubileju. Uz Zemes nav valsts, kurā cilvēki nezinātu, kas bija Māte Terēze. Viņas labā sirds un bezgalīgā mīlestība palīdzīgu roku sniedza ikvienam, kam tā bija nepieciešama, nešķirojot – nabags vai bagāts, vesels vai slims. Tiesa gan, tādu ļaužu nav daudz. Taču kaut daļēji viņas aizskāto turpina tie miljoni cilvēku, kuri brīvprātīgi dodas palīgā turp, kur tas vajadzīgs. Brīvprātīgo kustība aug augumā arī Eiropas Savienībā.
Leo Masburgs 'Brīnišķīgie atgadījumi Mātes Terēzes dzīvē'  (3)
25.augusts 2010 09:41
Izdevniecība "KALA raksti", atzīmējot Mātes Terēzes 100. jubileju, kas apritēs 26. augustā, laidis klajā austriešu priestera Leo Masburga grāmatu "Brīnišķīgie atgadījumi Mātes Terēzes dzīvē".
Laikraksts: 'Teātra Observatorijas' glābšana raisa diskusiju par teātra politizēšanos  (24)
24.augusts 2010 10:44
Režisores Gaļinas Poļiščukas iesaistīšanās politikā, viņas vadītās "Teātra Observatorijas" glābšana un jaunu telpu ierādīšana Rīgas Kongresa namā izraisījusi diskusiju par teātra politiskumu. Latvijas teātri pamazām savijušies ar politiķiem un politiskajām partijām, gan dēļ naudas, gan lai paustu pilsonisko stāju, otrdien, 24. augustā raksta laikraksts "Diena".
Miris grupas "Type O Negative" līderis Pīters Stīls  (12)
19.aprīlis 2010 11:12
Pagājušajā nedēļā Ņujorkā, iespējams, no sirds nepietiekamības 48 gadu vecumā miris alternatīvās mūzikas grupu Carnivore un Type O Negative basģitārists un vokālists Pīters Stīls, īstajā vārdā Petruss Ratajčiks (attēlā).
Obama: Nobela Miera prēmijai bijuši labāki kandidāti  (4)
10.decembris 2009 15:06
ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien Norvēģijas galvaspilsētā Oslo saņēmis viņam piešķirto Nobela Miera prēmiju, vēsta ārvalstu mediji.
Lūgšanu brokastīs aizlūdz, lai cilvēki nenolādētu valsts varu  (352)
06.novembris 2009 16:44
Šogad Lūgšanu brokastīs galvenā uzmanība pievērsta svētības nozīmei cilvēka, ģimenes, nācijas un valsts dzīvē, pasākuma dalībniekiem tostarp aizlūdzot par to, lai cilvēki beigtu nolādēt valsts varu, kas pēdējā laikā tiek darīts īpaši bieži, pastāstīja lūgšanu brokastu rīcības komitejas locekle Gunta Irbe.
26. oktobris: Pirmais kino brīnumbērns
26.oktobris 2009 09:10
26. oktobris ir 2009. gada 299. diena. Latvijā vārda dienu svin Amanda, Amanta un Kaiva, bet pasaules vēsturē šajā dienā ir noticis daudz nozīmīgu un dīvainu notikumu.