Mežaparks

Mežaparks

Mežaparks ir apkaime Rīgas Ziemeļu rajonā Ķīšezera krastā. Tajā atrodas kultūras un dabas parks, kā arī brīvdabas koncertzāle, kurā vasarā norisinās ievērojami festivāli un koncerti.

Brīvdienu ceļvedis: kur doties, lai sajustu pavasara atnākšanu?
20.marts 2015 13:35
Šajā nedēļas nogalē jau sākas pavasara sagaidīšanas svinēšana un Lieldienu gaidīšana, līdz ar to vairākas Latvijas pilsētas aicina ciemos uz visdažādākajiem pasākumiem – zemnieku un amatnieku tirdziņiem, koncertuzvedumiem, radošajām darbnīcām un vienkārši atpūtu brīvā dabā. Lai ieskandinātu pavasara saulgriežus , var piedalīties dažādos rituālos – dziesmu dziedāšanā, olu krāsošanā un ripināšanā, rotaļu iešanā, izjādēs ar zirgiem u.c. aktivitātēs. Savukārt aktīvākie brīvdienās var izmēģināt Walking jogu vai doties brīvā dabā kādā skrējienā. Lūk, daži ieteikumi, kurp doties un izbaudīt nedēļas nogali!
Latvijas bobslejistiem, skeletonistiem un kamaniņniekiem par sasniegumiem piešķirs 345 457 eiro  (11)
12.marts 2015 14:39
Latvijas Nacionālā sporta padome ceturtdien, 12.martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos priekšlikumus naudas balvu piešķiršanai par izciliem sasniegumiem bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā 2014./2015.gada sezonā sportistiem, viņu treneriem, atbalsta personālam, kā arī attiecīgajām sporta federācijām kopumā 345 457 eiro apmērā, tostarp 51 290 eiro nodokļu nomaksai, informēja Izglītības un zinātnes ministrija .
'Lattelecom' Rīgas maratonā sākas svētdienu koptreniņi Mežaparkā
10.marts 2015 11:53
Gatavojoties "Lattelecom" Rīgas maratonam, skriešanas mīļotāji un entuziasti ik svētdienu tiek aicināti uz tradicionālajiem koptreniņiem Mežaparkā, informē sacensību rīkotāji.
KNAB nekonstatē Straujumas atrašanos interešu konfliktā  (14)
11.februāris 2015 18:03
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ( KNAB ) nav konstatējis Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) atrašanos interešu konfliktā pēc portālā "pietiek.com" publicētās informācijas par vērtīga zemesgabala nodošanu izsolē.
Ezermalas ielā Rīgā izceļas ugunsgrēks; policija slēdz satiksmi  (15)
31.janvāris 2015 20:48
Rīgā, Ezermalas ielā 4D, sestdienas vakarā izcēlies ugunsgrēks; slēgta satiksme abos virzienos, informēja Valsts policijā.
Jaungada pirmajā dienā aicina uz jampadraci latviešu tradīcijās Jūrmalas mežaparkā
01.janvāris 2015 10:01
Jaungada dienā, 1. janvārī, Jūrmalas pilsēta aicina uz jampadraci latviešu tradīcijās Dzintaru mežaparkā, kur norisināsies dejas un rotaļas folkloras ansambļa pavadībā, laimes liešana, sacensības, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Jampadracis notiks no plkst.12.00 līdz 16.00, bet ieeja tajā būs bez maksas.
Ziemas prieki: Kur slēpot, snovot, slidot un šļūkt?
30.decembris 2014 13:44
Kaut gan Latvija nav kalnu zeme, kalnu slēpošana ir viena no iecienītākajām ziemas nodarbēm un nobraucienu trases ierīkotas teju katrā novadā. Tiesa, izveidotas arī distanču slēpošanas trases, kurām tāpat netrūkst savu aizrautīgu slēpotāju, bet bērnus priecē kameršļūkšanas trases un slidotavas.
Piecas idejas aktīvai un relaksējošai rudens atpūtai Jūrmalā
19.oktobris 2014 11:43
Spirdzinošs gaiss un atklājumiem piepildīti pastaigu maršruti, piedzīvojumi dabas takās vai pikniks jūras krastā – tā ir tikai daļa no rudens valdzinājuma Jūrmalā. Lūk, pieci ieteikumi, kā būt aktīviem, izklaidēties, smelties enerģiju un "uzlādēties" kopā ar ģimeni.
Svētdien Rīgas sabiedriskajā transportā – ekskursijas par arhitektūru  (1)
01.oktobris 2014 12:15
Jau šo svētdien, 5.oktobrī, Rīgā notiks vēl nebijusi kultūras akcija – atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem un notikumiem. Šādu ieceri īstenos Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Rīgas Satiksme kā sveicienu rīdziniekiem Pasaules arhitektūras dienā, informē organizatori.
Noskaidroti Baltijā lielākā sporta un labdarības pasākuma 'Nike Riga Run' uzvarētāji  (1)
15.septembris 2014 10:27
Saulainā svētdienā Mežaparks ņirbēja no sporta un labdarības pasākuma " Nike Riga Run " dalībniekiem, šogad rekordlielā skaitā ap 8500. Sestdien pasākums tika atklāts ar bērnu un 10 kilometru (km) nakts skrituļsslidojumu, savukārt svētdien starti tika doti 5 un 10km skriešanas un nūjošanas/iešanas disciplīnām. Noslēdzošos starta šāvienus piedzīvoja 4x2,5km stafešu un skolu stafešu dalībnieki, informēja organizatori.
Dārgas slidas un neefektīva slodze - atspēkoti populārākie mīti par skrituļslidošanu  (5)
04.septembris 2014 12:52
Skrituļslidošana, iespējams, biedē ar savu ātrumu un nepieciešamību koncentrēties, tomēr, pareizi izmantojot savu dabisko līdzsvaru, to iespējams pārvērst patīkamā un ļoti efektīvā treniņā. Tāpat gaidāmajā sporta un labdarības pasākumā "Nike Riga Run" tā būs tehniskākā no distancēm, tomēr, lai iedvesmotu arī tevi izbaudīt skrituļslidošanas sagādāto prieku un organismam draudzīgo fizisko slodzi, kliedējam mītus un viešam skaidrību par šo sporta veidu.
10 pasaules izcilākās vietas romantiskai zvaigžņu vērošanai  (8)
19.augusts 2014 18:00
Augusts, kad atkal ātri kļūst tumšs, bet vakari vēl ir silti, un debesīs nereti vērojams pat zvaigžņu lietus, ir īstais laiks romantiskām pastaigām un kopīgai zvaigžņu vērošanai. Izrādās pasaulē ir ne mazums vietu, kur gaisma tiek uzskatīta par piesārņojumu, kas traucē šo skaistumu izbaudīt, tāpēc ir pat aizliegta.
Foto: Mežaparkā iepazīstina ar daudzfunkcionāla sporta laukuma projekta skici  (7)
19.augusts 2014 16:03
Otrdien Mežaparkā tika prezentēta arhitektu biroja "Arhis" izstrādātā daudzfunkcionāla sporta laukuma projekta skice.
Jūrmalā notiks Nakts ekspedīciju visai ģimenei 'Nestāsti pasaciņas'
08.augusts 2014 17:51
Piektdien, 8. augustā, no plkst. 22.00 Jūrmalas Dzintaru mežaparks pārvērtīsies par noslēpumainu pasaku valstību ar dažādām aktivitātēm un jautriem piedzīvojumiem visai ģimenei.
Pasakas, joki, ielu sports un lidmašīnas - brīvdienu ceļvedis šai nedēļai
07.augusts 2014 12:03
Laiks brīvdienās būs brīnišķīgs, un mājās sēdēt būtu grēks, jo nedēļas nogalē vai ikkatrā Latvijas nostūrī kūsās kultūras, sporta un izklaides pasākumi, bet pludmale tā vien aicina izklāt dvielīti. Tūrisma gids apkopojis ieteikumus, ko darīt šajās brīvdienās.
Nedēļas nogales pasākumi ģimenēm: Viduslaiku dzīve, Doma noslēpumi un bērnu teātru festivāls  (2)
07.augusts 2014 10:10
Šīs nedēļas nogale atkal sola piesātinātu un aizraujošu pasākumu programmu. Grēks neizmantot iespēju ieskatīties Rīgas Doma baznīcas noslēpumainajās aizkulisēs, neuzzināt, kā dzīvoja senie zemgaļi vai neapciemot Māru Pokaiņu mežā, lai sasmeltos spēku, veselību un izturību pirms rudens un ziemas sezonas. Kvalitatīvas izrādes bērni un viņu vecāki varēs baudīt nu jau tradicionālajā festivālā "NoMadI", kas šogad notiks Valmiermuižā. Sezona sākusies arī Latvijas Leļļu teātrī.
Koalīcijas partijām pagaidām nav vienprātības, kā pārdalīt Murjāņu Sporta ģimnāzijai piešķirtos līdzekļus  (16)
04.augusts 2014 19:22
Valdību veidojošajām partijām ir dažādi viedokļi par Murjāņu Sporta ģimnāzijai paredzēto līdzekļu pārdali noteiktiem pasākumiem, piemēram, multifunkcionālas vieglatlētikas manēžas būvniecībai Valmierā. Tomēr rīt valdība plāno vienoties vismaz par finansējumu pārdali tiem projektiem, par kuriem nav domstarpību.
Sporta bāzes 'Mežaparks' attīstībai šogad plāno prasīt 450 000 eiro
25.jūlijs 2014 18:53
Sporta bāzes " Mežaparks " attīstībai šogad plānots prasīt 450 000 eiro, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājas vietnieks Edgars Severs.
Jūrmala izdevusi ceļvedi ģimenes atpūtai pilsētā
25.jūlijs 2014 16:16
Gādājot, lai atpūta kūrortpilsētā būtu sevišķi draudzīga un ērta ģimenēm, Jūrmala izdevusi ceļvedi aktīvas, veselīgas un radošas atpūtas plānošanai ģimenēm ar bērniem, informē Jūrmalas dome.
IZM atsakās no 'Mežaparka' nodošanas Finanšu ministrijai
24.jūlijs 2014 20:08
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atsauks visus dokumentus, kas saistīti ar ieceri sporta centru " Mežaparks " nodot Finanšu ministrijai (FM), sacīja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.
Rīgā nav pieķerts neviens nesertificēts tūristu gids  (7)
29.jūnijs 2014 16:52
Rīgas tūristu gidi ir ļoti atbildīgi, un līdz šim veikto pārbaužu laikā visiem vienmēr ir bijuši atbilstoši sertifikāti, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Mārtiņš Dzērve.
Mežaparkā manīts alnis; apmeklētājus aicina uzmanīties  (15)
22.maijs 2014 11:10
Kultūras un atpūtas parka " Mežaparks " teritorijā ceturtdienas, 22.maija, redzēts alnis, tādēļ " Rīgas meži " aicina parka apmeklētājus būt uzmanīgiem un dzīvniekam netuvoties.
Sākas gatavošanās lielākajam sporta labdarības pasākumam Latvijā - 'Nike Riga Run'
21.maijs 2014 12:49
Maiju aizsākas intensīva gatavošanās lielākajam sporta labdarības pasākumam Baltijā - " Nike Riga Run ", kas notiks jau piekto gadu, ziņo sacensību rīkotāji.
Sāk vērtēt iespējas pārorganizēt cilvēku kustību Mežaparkā  (8)
15.maijs 2014 17:26
Kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" organizējis tikšanos ar dažādu institūciju un sporta organizāciju pārstāvjiem, lai kopīgi apspriestu turpmāku sporta aktivitāšu drošas norises organizēšanu parka teritorijā.
Veselīga dzīvesveida diena pulcējusi desmitiem tūkstošu interesentu
08.maijs 2014 18:48
Jau ceturto gadu pēc kārtas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" norisinājās Veselīga dzīvesveida diena, kuru SIA Rīgas meži organizēja sadarbībā ar Latvijas sporta federācijām, sporta klubiem un veselīga dzīvesveida organizācijām. Neskatoties uz lietaino laiku, pasākums pulcēja vairāk nekā 20 000 veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējus un interesentus.
Foto: Veselīga dzīvesveida diena Mežaparkā
01.maijs 2014 17:06
Jau ceturto gadu pēc kārtas kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" ceturtdien norisinājās Veselīga dzīvesveida diena.
Bezmaksas kino, Eiropas gardumi, Valpurģu nakts un citas izklaides ģimenēm  (1)
30.aprīlis 2014 11:26
Piecas brīvdienas ir pietiekami daudz, lai paspētu gan atpūties un izgulēties, gan izbaudīt aktivitātes. Atzīmējot Latvijas desmitgadi Eiropas Savienībā, Rīgā sagatavota plaša un daudzveidīga pasākumu programma gan aktīvām ģimenēm, gan tiem, kam vairāk tīk baudīt kultūru un izziņas procesu.
Mežaparkā varēs izmēģināt spēkus vairāk nekā 40 dažādos sporta veidos un aktivitātēs
29.aprīlis 2014 12:30
Jau ceturto gadu pēc kārtas, šā gada 1. maijā kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" no plkst. 9.00 līdz 18.00 norisināsies Veselīga dzīvesveida diena.
Izbaudi 1. maija brīvdienu Veselīga dzīvesveida dienā Mežaparkā
24.aprīlis 2014 09:45
Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad 1.maijā, no plkst. 9.00 līdz 18.00 SIA "Rīgas meži" sadarbībā ar Latvijas sporta federācijām, sporta klubiem un veselīga dzīvesveida organizācijām kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" rīkos Veselīga dzīvesveida dienu.