Mežaparks

Mežaparks

Mežaparks ir apkaime Rīgas Ziemeļu rajonā Ķīšezera krastā. Tajā atrodas kultūras un dabas parks, kā arī brīvdabas koncertzāle, kurā vasarā norisinās ievērojami festivāli un koncerti.

Rīgas elektrotīkla atjaunošanā šogad ieguldīs 20,2 miljonus eiro
20.novembris 2015 16:02
Plānveidīgi veicot elektrotīkla rekonstrukciju un atjaunošanu, šogad kopumā Rīgā AS "Sadales tīkls" realizēs 71 investīciju projektu, elektrotīkla attīstībā ieguldot 20,2 miljonus eiro. Lai paaugstinātu iedzīvotāju un uzņēmumu elektroapgādes drošumu, šogad jau noslēgusies apakšstacijas "Krasts" rekonstrukcija, bet apakšstacijā "Salamandra" darbi vēl turpinās, savukārt savu laiku nokalpojušās elektrolīnijas šogad kopumā plānots atjaunot 101 km garumā – izbūvēt jaunas vidējā sprieguma 10kV (kilovoltu) kabeļu līnijas 55 km garumā, jaunas zemsprieguma 0,4kV kabeļu līnijas 46 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 34 transformatoru apakšstacijas.
Jau otro gadu populārākajos Sixt velo nomas punktos velosipēdi būs pieejami visu ziemu
09.novembris 2015 14:35
2015. gada velo sezonā turpinājusi pieaugt nomas velosipēdu popularitāte un kopējais nomas darījumu skaits ir divkāršojies, sasniedzot divdesmit tūkstošus, no tiem 40% veikti abonementu ietvaros. Visaktīvāk velo nomas pakalpojumus izmantojuši Latvijas iedzīvotāji, kuri veikuši 80% no visiem braucieniem, liecina Sixt velo nomas apkopotie dati. Jau otro gadu, atsaucoties uz lielo pieprasījumu, populārākajos nomas punktos Rīgas centrā šogad arī Jūrmalā velosipēdi būs pieejami visu ziemu.
Vairot cilvēcību un sirsnīgas emocijas – galvenās lietas 'Labo darbu nedēļā'  (7)
18.oktobris 2015 16:33
" Labo darbu nedēļa " turpinās, piecās dienās paveikti jau gandrīz 200 labie darbi, bet daudzi vēl ieplānoti. Akcijas organizatori "Palīdzēsim.lv" jau šobrīd var secināt, ka ļoti daudzi dalībnieki par savu labo darbu ir izvēlējušies palīdzības un prieka dāvāšanu līdzcilvēkiem un dzīvniekiem patversmēs. Labie darbi kā ķēdītes posmi turpina nodot cilvēcību un sirsnīgas emocijas vēl ilgi pēc paveiktā darba.
Video: 'Bruģakmens jaunā dzīve' - sākas vērienīga Barona ielas pārbūve  (42)
14.septembris 2015 17:39
Rīgā uzsākts viens no pēdējo gadu lielākajiem projektiem ielu infrastruktūras uzlabošanā – Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošana. Iela tiks nobruģēta, bet autovadītājiem un apkārtējo namu iedzīvotājiem šoruden ir jārēķinās ar sastrēgumiem un troksni.
Krišjāņa Barona ielā sāksies vērienīgi būvdarbi; būs arī velojosla  (107)
01.septembris 2015 12:00
Rīgā tiek uzsākts viens no pēdējo gadu lielākajiem projektiem ielu infrastruktūras uzlabošanā – Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošana, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.
Bijusī IZM valsts sekretāre Jarinovska lūdz Seili apsvērt domu par viņas atjaunošanu amatā  (9)
09.augusts 2015 14:31
Kādreizējā Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Kristīne Jarinovska lūdz izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili apsvērt iespēju atjaunot Jarinovsku valsts sekretāra amatā bez tiesas procesu turpināšanas.
Jūrmalā notiks nakts ekspedīcija bērniem 'Nestāsti pasaciņas'
30.jūlijs 2015 14:10
Nākampiektdien, 7. augustā, Jūrmalas Dzintaru mežaparkā notiks nakts ekspedīcija bērniem "Nestāsti pasaciņas". No pulksten 22 līdz pusnaktij 13 hektāru parka teritorija pārvērtīsies noslēpumainā, pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātā pasaku salā, kurā mazie pētnieki varēs satikt nerātņus Maksu un Moricu, trakulīgo Pepiju Garzeķi, džungļu karali Maugli un brīnumdari Zelta Zivtiņu.
LNKC: Ja Mežaparka estrādi nerekonstruēs, svētku dalībnieku skaitu 2018. gadā var nākties ievērojami samazināt  (9)
23.jūlijs 2015 17:09
Ja netiks uzlabota Mežaparka Lielās estrādes infrastruktūra, svētku dalībnieku skaitu 2018. gada Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos var nākties ievērojami samazināt, atzinis Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).
Sporta centra 'Mežaparks' direktors prasa vērtēt apjomīgu šķērdēšanos centra rekonstrukcijā  (6)
22.jūlijs 2015 16:54
Nacionālā sporta centra " Mežaparks " izpilddirektors Lauris Pavlovs vērsies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), Būvniecības valsts kontroles birojā, Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā ar lūgumu izvērtēt vairāku desmitu tūkstošu eiro iespējamu izšķērdēšanu "Mežaparka" rekonstrukcijas laikā.
Starptautiskajai ģimenes dienai veltīto pasākumu ceļvedis
15.maijs 2015 07:14
15.maijs ir pasludināts par Starptautisko ģimenes dienu. Latvijā šo dienu sāka atzīmēt 2008.gadā, lai gan ANO šo dienu par svētkiem ģimenēm pasludināja pirms vairāk nekā 20 gadiem. Aicinot būt kopā un sargāt ģimeniskās vērtības, Latvijā vairāku dienu garumā notiks dažādi pasākumi.
Desmit vietas Latvijā, kur bez maksas var piedalīties sportiskos treniņos profesionāla trenera vadībā
30.aprīlis 2015 10:52
Pirmajā mirklī varētu šķist, ka visvairāk ar bezmaksas treniņiem apdzīvots tiek Mežaparks. Tomēr tā gluži nav. Iespējas trenēties domubiedru grupā par baltu velti ir arī Rīgas centrā, Pārdaugavā un citās Latvijas pilsētās. Trenējies kopā ar citiem profesionālu treneru vadībā!
Citi nomnieki VID kompleksā telpas var iznomāt lētāk nekā valsts, liecina eksperiments  (136)
05.aprīlis 2015 21:16
Par blakus Valsts ieņēmumu dienesta ( VID ) ģenerāldirektores Ināras Pētersones kabinetam esošo neaizņemto biroju privātuzņēmējiem jāmaksā krietni mazāk nekā tiek prasīts no valsts, atklājies Latvijas Televīzijas raidījuma "de facto" veiktajā eksperimentā.
Ārpus Jūrmalas lielākā interese par privātmājām Garkalnes novadā
02.aprīlis 2015 11:50
SIA "Kivi Real Estate" ir apkopojusi informāciju par pēdējā pusgada laikā pārdotajām privātmājām Rīgā un Pierīgā cenu kategorijā virs 300 000 EUR. Atbilstoši zemesgrāmatu datiem lielākais darījumu skaits, aptuveni 60%, ir bijis Jūrmalā, pārējām teritorijām atvēlot vien divas piektdaļas. Ārpus Jūrmalas lielākais rādītājs ir Garkalnes novadam - 17%, kam seko Mežaparks un Babītes novads ar attiecīgi 6% katram.
Brīvdienu ceļvedis: kur doties, lai sajustu pavasara atnākšanu?
20.marts 2015 13:35
Šajā nedēļas nogalē jau sākas pavasara sagaidīšanas svinēšana un Lieldienu gaidīšana, līdz ar to vairākas Latvijas pilsētas aicina ciemos uz visdažādākajiem pasākumiem – zemnieku un amatnieku tirdziņiem, koncertuzvedumiem, radošajām darbnīcām un vienkārši atpūtu brīvā dabā. Lai ieskandinātu pavasara saulgriežus , var piedalīties dažādos rituālos – dziesmu dziedāšanā, olu krāsošanā un ripināšanā, rotaļu iešanā, izjādēs ar zirgiem u.c. aktivitātēs. Savukārt aktīvākie brīvdienās var izmēģināt Walking jogu vai doties brīvā dabā kādā skrējienā. Lūk, daži ieteikumi, kurp doties un izbaudīt nedēļas nogali!
Latvijas bobslejistiem, skeletonistiem un kamaniņniekiem par sasniegumiem piešķirs 345 457 eiro  (11)
12.marts 2015 14:39
Latvijas Nacionālā sporta padome ceturtdien, 12.martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos priekšlikumus naudas balvu piešķiršanai par izciliem sasniegumiem bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā 2014./2015.gada sezonā sportistiem, viņu treneriem, atbalsta personālam, kā arī attiecīgajām sporta federācijām kopumā 345 457 eiro apmērā, tostarp 51 290 eiro nodokļu nomaksai, informēja Izglītības un zinātnes ministrija .
'Lattelecom' Rīgas maratonā sākas svētdienu koptreniņi Mežaparkā
10.marts 2015 11:53
Gatavojoties "Lattelecom" Rīgas maratonam, skriešanas mīļotāji un entuziasti ik svētdienu tiek aicināti uz tradicionālajiem koptreniņiem Mežaparkā, informē sacensību rīkotāji.
KNAB nekonstatē Straujumas atrašanos interešu konfliktā  (14)
11.februāris 2015 18:03
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ( KNAB ) nav konstatējis Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) atrašanos interešu konfliktā pēc portālā "pietiek.com" publicētās informācijas par vērtīga zemesgabala nodošanu izsolē.
Ezermalas ielā Rīgā izceļas ugunsgrēks; policija slēdz satiksmi  (15)
31.janvāris 2015 20:48
Rīgā, Ezermalas ielā 4D, sestdienas vakarā izcēlies ugunsgrēks; slēgta satiksme abos virzienos, informēja Valsts policijā.
Jaungada pirmajā dienā aicina uz jampadraci latviešu tradīcijās Jūrmalas mežaparkā
01.janvāris 2015 10:01
Jaungada dienā, 1. janvārī, Jūrmalas pilsēta aicina uz jampadraci latviešu tradīcijās Dzintaru mežaparkā, kur norisināsies dejas un rotaļas folkloras ansambļa pavadībā, laimes liešana, sacensības, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Jampadracis notiks no plkst.12.00 līdz 16.00, bet ieeja tajā būs bez maksas.
Ziemas prieki: Kur slēpot, snovot, slidot un šļūkt?
30.decembris 2014 13:44
Kaut gan Latvija nav kalnu zeme, kalnu slēpošana ir viena no iecienītākajām ziemas nodarbēm un nobraucienu trases ierīkotas teju katrā novadā. Tiesa, izveidotas arī distanču slēpošanas trases, kurām tāpat netrūkst savu aizrautīgu slēpotāju, bet bērnus priecē kameršļūkšanas trases un slidotavas.
Piecas idejas aktīvai un relaksējošai rudens atpūtai Jūrmalā
19.oktobris 2014 11:43
Spirdzinošs gaiss un atklājumiem piepildīti pastaigu maršruti, piedzīvojumi dabas takās vai pikniks jūras krastā – tā ir tikai daļa no rudens valdzinājuma Jūrmalā. Lūk, pieci ieteikumi, kā būt aktīviem, izklaidēties, smelties enerģiju un "uzlādēties" kopā ar ģimeni.
Svētdien Rīgas sabiedriskajā transportā – ekskursijas par arhitektūru  (1)
01.oktobris 2014 12:15
Jau šo svētdien, 5.oktobrī, Rīgā notiks vēl nebijusi kultūras akcija – atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem un notikumiem. Šādu ieceri īstenos Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Rīgas Satiksme kā sveicienu rīdziniekiem Pasaules arhitektūras dienā, informē organizatori.
Noskaidroti Baltijā lielākā sporta un labdarības pasākuma 'Nike Riga Run' uzvarētāji  (1)
15.septembris 2014 10:27
Saulainā svētdienā Mežaparks ņirbēja no sporta un labdarības pasākuma " Nike Riga Run " dalībniekiem, šogad rekordlielā skaitā ap 8500. Sestdien pasākums tika atklāts ar bērnu un 10 kilometru (km) nakts skrituļsslidojumu, savukārt svētdien starti tika doti 5 un 10km skriešanas un nūjošanas/iešanas disciplīnām. Noslēdzošos starta šāvienus piedzīvoja 4x2,5km stafešu un skolu stafešu dalībnieki, informēja organizatori.
Dārgas slidas un neefektīva slodze - atspēkoti populārākie mīti par skrituļslidošanu  (5)
04.septembris 2014 12:52
Skrituļslidošana, iespējams, biedē ar savu ātrumu un nepieciešamību koncentrēties, tomēr, pareizi izmantojot savu dabisko līdzsvaru, to iespējams pārvērst patīkamā un ļoti efektīvā treniņā. Tāpat gaidāmajā sporta un labdarības pasākumā "Nike Riga Run" tā būs tehniskākā no distancēm, tomēr, lai iedvesmotu arī tevi izbaudīt skrituļslidošanas sagādāto prieku un organismam draudzīgo fizisko slodzi, kliedējam mītus un viešam skaidrību par šo sporta veidu.
10 pasaules izcilākās vietas romantiskai zvaigžņu vērošanai  (8)
19.augusts 2014 18:00
Augusts, kad atkal ātri kļūst tumšs, bet vakari vēl ir silti, un debesīs nereti vērojams pat zvaigžņu lietus, ir īstais laiks romantiskām pastaigām un kopīgai zvaigžņu vērošanai. Izrādās pasaulē ir ne mazums vietu, kur gaisma tiek uzskatīta par piesārņojumu, kas traucē šo skaistumu izbaudīt, tāpēc ir pat aizliegta.
Foto: Mežaparkā iepazīstina ar daudzfunkcionāla sporta laukuma projekta skici  (7)
19.augusts 2014 16:03
Otrdien Mežaparkā tika prezentēta arhitektu biroja "Arhis" izstrādātā daudzfunkcionāla sporta laukuma projekta skice.
Jūrmalā notiks Nakts ekspedīciju visai ģimenei 'Nestāsti pasaciņas'
08.augusts 2014 17:51
Piektdien, 8. augustā, no plkst. 22.00 Jūrmalas Dzintaru mežaparks pārvērtīsies par noslēpumainu pasaku valstību ar dažādām aktivitātēm un jautriem piedzīvojumiem visai ģimenei.
Pasakas, joki, ielu sports un lidmašīnas - brīvdienu ceļvedis šai nedēļai
07.augusts 2014 12:03
Laiks brīvdienās būs brīnišķīgs, un mājās sēdēt būtu grēks, jo nedēļas nogalē vai ikkatrā Latvijas nostūrī kūsās kultūras, sporta un izklaides pasākumi, bet pludmale tā vien aicina izklāt dvielīti. Tūrisma gids apkopojis ieteikumus, ko darīt šajās brīvdienās.
Nedēļas nogales pasākumi ģimenēm: Viduslaiku dzīve, Doma noslēpumi un bērnu teātru festivāls  (2)
07.augusts 2014 10:10
Šīs nedēļas nogale atkal sola piesātinātu un aizraujošu pasākumu programmu. Grēks neizmantot iespēju ieskatīties Rīgas Doma baznīcas noslēpumainajās aizkulisēs, neuzzināt, kā dzīvoja senie zemgaļi vai neapciemot Māru Pokaiņu mežā, lai sasmeltos spēku, veselību un izturību pirms rudens un ziemas sezonas. Kvalitatīvas izrādes bērni un viņu vecāki varēs baudīt nu jau tradicionālajā festivālā "NoMadI", kas šogad notiks Valmiermuižā. Sezona sākusies arī Latvijas Leļļu teātrī.