Nāvessods

Nāvessods

Nāvessods ir tiesiski pamatota ieslodzītā nogalināšana par nopietna nozieguma veikšanu. Latvijā nāvessods nav atļauts, taču daudzās pasaules valstīs kā, piemēram, ASV tā ir likumīga soda forma.

Populārākie raksti
Par ko Irānā soda ar nāvi: 14 bīstamas lietas  (91)
24.jūlijs 2015 23:19
Irānā šogad nāvessods izpildīts jau gandrīz 700 personām , kas ir nepieredzēti liels skaits šādā laika periodā, ziņo cilvēktiesību aizsardzības organizācija " Amnesty International ". Kamēr vairumā gadījumu sodītie pastrādājuši ar narkotikām saistītus noziegumus, Islāma Republikā augstāko soda mēru var piemērot arī par darbībām, kas citās valstīs pat neskaitās noziegums.
Nošaušana, gāzes kameras, kāršana un citi: kurš nāvessoda veids ātrāks?  (129)
30.aprīlis 2015 00:13
Lai gan vairumā pasaules valstu nāvessodus vairs neizpilda, vairāk nekā 20 valstīs tas joprojām ir spēkā. Viena no tām ir ASV , tomēr arī tur viss nerit gludi – vairāki Eiropas ražotāji ir atteikušies piegādāt medikamentus letālajām injekcijām, tāpēc Amerikas štatos tiek apsvērtas alternatīvas nāvessodu izpildes iespējas.
Saūda Arābijā soda ar nāvi vienu no 'arābu pavasara' aktīvistiem, pazīstamu šiītu garīdznieku  (37)
02.janvāris 2016 10:51
Saūda Arābijā ar nāvi sodīti 47 cietumnieki, kuri apsūdzēti terorismā, ieskaitot šiītu garīdznieku, kurš bija viens no 2011. gada "arābu pavasara" protestu aktīvistiem un ierosinātājiem, atsaucoties uz valsts oficiālo ziņu aģentūru, vēsta ārzemju mediji.