Ojārs Vācietis

Ojārs Vācietis

Ojārs Vācietis (1933.-1983.) bija pazīstams latviešu dzejnieks, vairāku dzejas krājumu autors. Strādājis vairākos laikrakstos un žurnālos, kā arī bijis Rīgas kinostudijas redaktors.

Redaktors iesaka
Ojāra Vācieša 79. jubilejā iznāk viņa lirikas izlase  (3)
13.novembris 2012 10:29
Atzīmējot dzejnieka Ojāra Vācieša 79. gadskārtu, apgāds "Zvaigzne ABC" laidusi klajā apjomīgu dzejnieka lirikas izlasi, ko apkopojusi viņa šopavasar mūžībā aizgājusī dzīvesbiedre Ludmila Azarova kopā ar literatūras pētniecēm Viju Kaņepi un Ildzi Krontu.
Gundega Repše 'Brālis. Ojārs Vācietis'
03.aprīlis 2006 11:52
Ojārs Vācietis ir spilgta, sarežģīta un pretrunīgi vērtēta personība latviešu literatūrā un pēckara sabiedriskajā dzīvē, līdz šim par „neērtu” aprakstīšanai atzīts, kaut arī viņa popularitāte un ietekme uz sava laika literārajām un sabiedriskajām norisēm ir bijušas ļoti lielas. Gundegas Repšes grāmata daudzslāņaini atklāj O. Vācieša personību, viņa un laikmeta kopsakarības, kolīzijas un literārās izpausmes.
Ojārs Vācietis 'Vēl viena brīvība'  (9)
22.novembris 2003 05:02
Apgādā "Jumava" iznācis Ojāra Vācieša dzejoļu krājums "Vēl viena brīvība", kurā apkopoti viņa labākie dzejoļi kā "Klavierkoncerts", "Čaks", "Tarakāna monologs", "Es pa tavējiem vārdiem..." u.c.