Olšūnu kari

Olšūnu kari

Saeimas deputātu darba kārtībā ir nonācis likumprojekts "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā", kas paredz noteikt, ka turpmāk olšūnas ziedot būs ļauts vien sievietēm, kuras ir dzemdējušas. Šī norma izsaukusi plašu rezonansi un sieviešu protestus.

Populārākie raksti
Soctīklotāji iesaistās 'olšūnu karos' un izgudro vēl citus aizliegumus Latvijas sievietēm  (10)
01.jūnijs 2016 15:44
Reaģējot uz deputātu ieceri virzīt tālākai izskatīšanai Seksuālas un reproduktīvās veselības likuma grozījumus , kas paredz arī to, ka dzimumšūnas var ziedot tikai dzemdējusi sieviete, sociālajos tīklos uzsākta kustība "Ko vēl #AIZLIEGTSIEVIETEI Latvijā?". Akciju uzsākusi Lauma Tuča , kura ironiski uzsver, ka vēlētos atvieglot tautas kalpu darbu, aicinot sabiedrību dalīties ar viedokļiem, kādos vēl aspektos sievietēm vajadzētu atņemt lemt spēju.
'Olšūnu kara' sākums un iespējamās beigas: no kurienes aug tā kājas  (92)
16.jūnijs 2016 04:20
Saeimas deputāti ceturtdien galīgajā lasījumā lems par likuma grozījumiem, kas paredz turpmāk aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas. Plānotās izmaiņas rosinājušas plašas diskusijas ne tikai par olšūnu ziedošanu, bet arī par sieviešu līdztiesību Latvijā. Portāls "Delfi" piedāvā ielūkoties, kā un kas licis priekšlikumam nonākt līdz trešajam lasījumam.
Foto: Protests pret ierobežojumiem ziedot olšūnas  (144)
09.jūnijs 2016 04:36
Ceturtdien pie Saeimas nama notika protesta akcija pret likumprojektu "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā'', kas paredz noteikt, ka olšūnas ziedot būs ļauts vien sievietēm, kuras ir dzemdējušas.