Operas skandāls

Operas skandāls

2011.gada nogalē saasinājās attiecības starp kultūras ministri Žaneti Jaunzemi – Grendi (NA) un Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru. Ilggadējo operas vadītāju Žagaru konkursa komisija vienbalsīgi bija atzinusi par piemērotu kandidātu operas vadītāja amatam, bet kultūras ministre atteicās parakstīt rīkojumu par Žagara iecelšanu, jo viņas rīcībā esot ziņas par būtiskiem trūkumiem LNO finansiālajā darbībā. No darba tika atstādināta arī Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, savukārt Žagaram pēc atkārtota konkursa tomēr tika uzticēta operas vadība.

Populārākie raksti
Aleksandrs Poļakovs: Atklāta vēstule Operas draugiem  (76)
10.septembris 2013 15:22
Labdien, mīļie Operas draugi! Jūs uzrunā Aleksandrs Poļakovs – Rīgas operas solists kopš 1977. gada 23. septembra.
Inga Zemdega Grāpe: Gladiatoru cīņas uz Latvijas Operas skatuves  (49)
09.septembris 2013 09:36
Mēs domājam, ka esam nemitīgā progresā un mūsu inteliģences līmenis ir būtiski cēlies pēdējos gadu tūkstošos. Tā tam vismaz vajadzētu būt. Bet nav. Kāds neatturams spēks vai cilvēkos iedēstītā pašiznīcināšanās tieksme atmet mūs atpakaļ.
NA kultūras ministra kandidātu pagaidām nevirzīs; atgādina par budžeta prasībām  (96)
18.septembris 2013 16:07
Premjera Valda Dombrovska (V) lēmums, atlaižot kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (NA), ir nepamatots, un argumenti šādai rīcībai – absurdi, teikts Nacionālās apvienības (NA) valdes un frakcijas paziņojumā.