Orientēšanās

Orientēšanās

Orientēšanās ir sporta veids, kurā sportistam (visbiežāk skrienot), izmantojot kompasu, ir iespējami īsākā laikā jāatrod kartē atzīmētus un apvidū izvietotus kontrolpunktus. Orientēšanās sacensības parasti notiek mežainos apvidos, bet var notikt arī citur, kur netraucē satiksme. Sacensību rezultāti tiek apkopoti vairākās grupās, ņemot vērā dalībnieku dzimumu, vecumu, bieži vien arī meistarības līmeni.

Populārākie raksti
Sāku skriet ar vēlmi notievēt. Ultralapsa Dace, kuras kontā arī 211 km vienā reizē  (8)
08.jūnijs 2016 14:16
Daci Veipu skrējēju aprindās sauc par Ultralapsu, jo viņa dod priekšroku nevis īsajām distancēm un pat ne maratoniem, bet – ultramaratoniem. Tā pieņemts saukt visas distances, kas garākas par klasisko maratonu (42,195 kilometri). Bet lapsa – matu krāsas dēļ. Šobrīd Daces kontā ir jau 20 ultramaratoni, pēdējais no tiem – Latvijas čempionāts 100 kilometru skrējienā 29. maijā, kurā viņa par spīti karstumam ieguva Latvijas čempiones titulu. Tas gan nebūt nav iespaidīgākais Daces pieveiktais attālums, bet viss savulaik sākās ar gaužām parastu vēlmi notievēt.
Pašmāju orientēšanās daiļavas pozē pikantā kalendārā  (77)
14.janvāris 2015 11:16
Sportiska un aktīva dzīvesveida cienītājiem sagatavots īpašs pārsteigums – kopā ar Latvijas Orientēšanās sporta izlases meitenēm tapis sportisko aktivitāšu kalendārs 2015. gadam.
Orientēšanās sacensību laikā pusaudzis gūst durtu brūci  (18)
06.aprīlis 2015 15:23
Orientēšanās sacensību laikā svētdien Zemgales reģionā durtu brūci guvis kāds 14 gadus vecs zēns, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ( NMPD ) pārstāve Ilze Bukša.