Oskara balva

Oskara balva

Amerikas Kinoakadēmijas balva “Oskars” ir pasaulē ievērojamākais kino apbalvojums, ko pasniedz reizi gadā, akadēmijas locekļiem izvērtējot iepriekšējā gadā tapušās filmas.

Pirmā Kinoakadēmijas balvas pasniegšana norisinājās 1929. gada 16. maijā viesnīcā "Roosevelt", Holivudā. Plaši pazīstamā izskata statuja, kā balva jau tika pasniegta pašā pirmajā ceremonijā, bet nosaukumu "Oskars" tā ieguva tikai 1939. gadā. 2016. gadā "Oskara" balvu ceremonija notiks 28. februārī.

“Oskara” balvu rekords pieder filmām “Ben-Hur” (1959), “Titāniks” (1997) un “Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās” (2003), kas katra uzvarējusi 11 nominācijās.

2017. gadā "Oskara" balvas tika pasniegtas 26. februārī.

Redaktors iesaka
Gadsimta misēklis 'Oskaru' ceremonijā – 'La La Land' nosauc kļūdas pēc, uzvar 'Moonlight'  (36)
27.februāris 2017 07:11
Berija Dženkinsa režisētā " Moonlight " ("Mēnessgaisma") 27. februārī pēc Latvijas laika pasludināta par gada labāko filmu ASV Kinoakadēmijas vērtējumā, saņemot kino industrijas prestižāko balvu – apzeltīto "Oskara" statueti – galvenajā kategorijā.
Londonā tūkstoši pulcējušies uz 'Oskaru' protesta seansu  (23)
27.februāris 2017 00:43
Vairāki tūkstoši cilvēku 26. februārī bija pulcējušies Londonā, Trafalgara laukumā, lai publiskā seansā noskatītos irāņu režisora Asgara Farhadi filmu "The Salesman" (Latvijā tiek demonstrēta ar nosaukumu "Komivojažieris"), kas šogad pretendē uz "Oskara" balvu kategorijā "Labākā filma svešvalodā". Šī bija miermīlīga protesta akcija, kas vērsta pret jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojumu neielaist valstī septiņu musulmaņu valstu pilsoņus.
Tests kino cienītajiem. Atpazīsti 'Oskarotās' filmas no viena kadra!  (26)
26.februāris 2017 12:04
26. februāra vakarā Holivudā mirdzēs kinozvaigznes un aizkustinājuma asaras – notiks ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" pasniegšanas ceremonija. Īstiem kino mīlētājiem šis ir labs brīdi prognozēt, fanot par saviem favorītiem un pārskatīt savas zināšanas par iepriekšējo gadu laureātiem. Tāpēc aicinām izpildīt testu un pārbaudīt savas zināšanas par pēdējo pāris desmitgažu laikā "Oskarotajām" filmām.