Oskara balva

Oskara balva

Amerikas Kinoakadēmijas balva “Oskars” ir pasaulē ievērojamākais kino apbalvojums, ko pasniedz reizi gadā, akadēmijas locekļiem izvērtējot iepriekšējā gadā tapušās filmas.

Pirmā Kinoakadēmijas balvas pasniegšana norisinājās 1929. gada 16. maijā viesnīcā "Roosevelt", Holivudā. Plaši pazīstamā izskata statuja, kā balva jau tika pasniegta pašā pirmajā ceremonijā, bet nosaukumu "Oskars" tā ieguva tikai 1939. gadā. 2016. gadā "Oskara" balvu ceremonija notiks 28. februārī.

“Oskara” balvu rekords pieder filmām “Ben-Hur” (1959), “Titāniks” (1997) un “Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās” (2003), kas katra uzvarējusi 11 nominācijās.

2017. gadā "Oskara" balvas pasniegs 26. februārī.

Redaktors iesaka
Irānas aktrise boikotēs 'Oskaru' ceremoniju Trampa politikas pret musulmaņiem dēļ  (31)
27.janvāris 2017 15:53
Irānas kinoaktrise no "Oskaram" nominētas filmas "The Salesman" ceturtdien, 26. janvārī, paziņoja, ka viņa boikotēs Amerikas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, protestējot pret ASV prezidenta Donalda Trampa ierosinājumu nepiešķirt ASV vīzas septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem.
Gada spraigākā kino cīņa. Kas jāzina par 'Oskaram' nominētajām filmām  (4)
26.janvāris 2017 06:00
No zinātniskās fantastikas un bandītu trillera līdz kara varoņdrāmai un mūziklam – šā gada "godalgu sezonā" izceltie kino darbi ir ārkārtīgi daudzveidīgi formas ziņā, taču lielu daļu slavināto filmu vieno līdzcietības un vienlīdzības tematika.
Nosaukti 'Oskaru' pretendenti. Absolūts nomināciju līderis – mūzikls 'La La Land'  (7)
24.janvāris 2017 16:11
Otrdien, 24. janvārī, nosaukti Amerikas kinoakadēmijas balvas "Oskars" pretendenti, šogad absolūta līdere ir filma-mūzikls "La La Land", kas uz prestižo apbalvojumu izvirzīta 14 kategorijās, nostājoties līdzās filmām-rekordistēm "Titanic" un "All About Eve", kas savulaik arī saņēma tādu pašu nomināciju skaitu. "La La Land" pārspēj arī 1964. gada filmu "Mary Poppins", kas līdz šim bija ar "Oskara" nominācijām bagātākais mūzikls.