Oskara balva

Oskara balva

Amerikas Kinoakadēmijas balva “Oskars” ir pasaulē ievērojamākais kino apbalvojums, ko pasniedz reizi gadā, akadēmijas locekļiem izvērtējot iepriekšējā gadā tapušās filmas.

Pirmā Kinoakadēmijas balvas pasniegšana norisinājās 1929. gada 16. maijā viesnīcā "Roosevelt", Holivudā. Plaši pazīstamā izskata statuja, kā balva jau tika pasniegta pašā pirmajā ceremonijā, bet nosaukumu "Oskars" tā ieguva tikai 1939. gadā.

“Oskara” balvu rekords pieder filmām “Ben-Hur” (1959), “Titāniks” (1997) un “Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās” (2003), kas katra uzvarējusi 11 kategorijās.

2018. gadā "Oskara" balvas tika pasniegtas 4. martā.

Redaktors iesaka
'Oskara' balvai 90. Vēsturiski fakti, spilgtas runas, misēkļi un kuriozi  (7)
04.marts 2018 06:22
Modes šedevri uz sarkanā paklāja, aizkustinājuma asaras, triumfa mirkļi un spilgtas pateicības runas – 4. martā Holivudā jau 90. reizi tiks pasniegtas ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvas aizvadītā gada izcilākajiem kino darbiem. Ceremonija, kas ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem industrijā, allaž ir bijusi vieta ne tikai greznībai ,bet arī spēcīgiem vēstījumiem sabiedrībai. Sagaidot šā gada "Oskara" balvu pasniegšanu, piedāvājam atskatu vēsturiskos faktos, pārpratumos un kuriozos, kādu šo 90 gadu laikā bijis ne mazums.
Cīņa par 'Oskariem'. Deviņas labākās filmas 2017. gadā  (9)
31.janvāris 2018 05:54
23. janvārī Losandželosā tika paziņoti ASV kinoakadēmijas balvas "Oskars" pretendenti, tai skaitā deviņas filmas, kas pretendē uz galveno balvu – zeltīto statueti kategorijā Labākā filma. Pretendentu vidū ir tādu meistaru kā Stīvens Spīlbergs, Pols Tomass Andersons un Giljermo del Toro, Mārtina Makdonas un Džo Raita darbi, kā arī Kristofera Nolana, Džordana Pīla un Grētas Gervigas veikums. Filmās skartās tēmas atklāj laikmeta aktualitātes un atgādina par vēsturiski nozīmīgām epizodēm. Piedāvājam iepazīties ar deviņām labākajām aizvadītā gada kinofilmām ASV kinoakadēmijas vērtējumā.
Tests kino cienītajiem. Atpazīsti 'Oskarotās' filmas no viena kadra!  (26)
26.februāris 2017 12:04
26. februāra vakarā Holivudā mirdzēs kinozvaigznes un aizkustinājuma asaras – notiks ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" pasniegšanas ceremonija. Īstiem kino mīlētājiem šis ir labs brīdi prognozēt, fanot par saviem favorītiem un pārskatīt savas zināšanas par iepriekšējo gadu laureātiem. Tāpēc aicinām izpildīt testu un pārbaudīt savas zināšanas par pēdējo pāris desmitgažu laikā "Oskarotajām" filmām.