Oskara balva

Oskara balva

Amerikas Kinoakadēmijas balva “Oskars” ir pasaulē ievērojamākais kino apbalvojums, ko pasniedz reizi gadā, akadēmijas locekļiem izvērtējot iepriekšējā gadā tapušās filmas.

Pirmā Kinoakadēmijas balvas pasniegšana norisinājās 1929. gada 16. maijā viesnīcā "Roosevelt", Holivudā. Plaši pazīstamā izskata statuja, kā balva jau tika pasniegta pašā pirmajā ceremonijā, bet nosaukumu "Oskars" tā ieguva tikai 1939. gadā. 2016. gadā "Oskara" balvu ceremonija notiks 28. februārī.

“Oskara” balvu rekords pieder filmām “Ben-Hur” (1959), “Titāniks” (1997) un “Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās” (2003), kas katra uzvarējusi 11 nominācijās.

2017. gadā "Oskara" balvas tika pasniegtas 26. februārī.

Populārākie raksti
20 aktieri, kuri atteicās no spīdošām lomām 'Matriksā', 'Forestā Gampā', 'Krusttēvā' un citās filmās  (39)
24.janvāris 2013 18:00
Šonam Konerijam nemaz nebija jābūt pirmajam Džeimsam Bondam, Pamelai Andersonei bija jādzemdē citplanētiešu bērns, bet "Matriksa" Neo vajadzēja būt melnādainam. "Kā būtu, ja būtu?" ir populārs teiciens, kad vēlamies atzīmēt to, ko savā dzīvē nožēlojam vai nespējam iztēloties. Arī Holivudas zvaigznēm savas karjeras laikā ir neskaitāmas izšķiršanās, no kurām ne visas ir izrādījušās veiksmīgas.
Unikāli un izaicinoši: 10 slavenu dāmu tērpi, kas satraukuši pasauli  (11)
15.februāris 2017 08:04
Dažādu apbalvošanas ceremoniju un citu svinīgu pasākumu sarkanais paklājs ir vieta, kur šovbiznesa daiļavām atrādīt savu stila izjūtu. Tiesa, mūsdienās reti kura daiļā dzimuma būtne saviesīgus pasākumus apmeklē pilnībā apģērbta, un kaila miesa jau kļuvusi par normu.
Viņiem nedod 'Oskarus'! Sešas zvaigznes bez zeltītās statuetes  (58)
31.janvāris 2013 00:02
Kamēr vieni ikgadējo "Oskara" balvu pasniegšanu gaida ar cerībām, citiem svinīgā ceremonija sagādā vien kārtējo vilšanos. Vēl pērn aktiera karjeru ar astoņām "Oskara" nominācijām, bet bez nevienas statuetes par izcili nospēlētu lomu beidza Pīters O'Tūls . Tiesa, 2003. gadā viņam tika piešķirts goda "Oskars" par mūža ieguldījumu, tomēr aktieru vidū tas nav tas pats.