Pabalsti

Pabalsti

Valsts sociālie pabalsti papildina sociālās apdrošināšanas sistēmu un sniedz materiālu atbalstu noteiktām iedzīvotāju grupām. Šie pabalsti paredzēti sociālā riska situācijām un gadījumiem, kad samazinās ienākumi. Piemēram, valstī tiek maksāts bērna piedzimšanas pabalsts, bērna kopšanas pabalsts, bērna invalīda kopšanas pabalsts, ģimenes valsts pabalsts, pabalsts invalīdam, kuram nepieciešama īpaša kopšana u.c.

Populārākie raksti
Nākamgad varētu atcelt visus pabalstu izmaksas ierobežojumus  (40)
08.decembris 2014 11:23
Sākot ar 2015.gadu varētu tikt atcelti visi 2009.gadā pieņemtie sociālās apdrošināšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalsta izmaksas ierobežojumi, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais ziņojums valdībai "Par turpmāku valsts pabalstu izmaksas ierobežojumu noteikšanas pamatotību".
Izdevīgāk bērnu audzināt Igaunijā, aprēķinājis raidījums  (36)
21.marts 2016 20:47
Izdevīgāk no finansiālā aspekta bērnu dzemdēt un audzināt ir Igaunijā nevis Latvijā, liecina LTV raidījuma "Aizliegtais Paņēmiens" aprēķini.
LM nākamgad plāno palielināt pabalstus invalīdiem un vecākiem; nepieciešami 37 miljoni latu  (18)
13.jūnijs 2013 10:58
Labklājības ministrijas (LM) 2014.gada budžeta prioritāte ir nevienlīdzības mazināšana, atbalstot nabadzības riskam visvairāk pakļautās sabiedrības grupas un palielinot pabalstu I un II grupas invalīdiem, bērnu kopšanas pabalstu un vecāku pabalstu, kā arī maksājot vecākiem pabalstus līdz bērns sasniedz pusotra gada vecumu, nevis gada vecumu, kā tas ir pašlaik. Kopumā šiem mērķiem 2014.gadā papildu nepieciešami 37,8 miljoni latu, paredz Labklājības ministrijas (LM).