Pasaules banka

Pasaules banka

Pasaules Banka ir dibināta 1944.gadā Bretonvudas konferences laikā, kad ir dibināts arī Starptautiskais Valūtas fonds, un abas šīs institūcijas bieži vien tiek dēvētas arī par Bretonvūdas institūcijām. Pasaules Bankas grupa ir pasaulē lielākais institucionālais investors, kura primārie mērķi ir nabadzības apkarošana, jaunattīstības un attīstības valstu ekonomiskās izaugsmes stimulēšana.

Egils Kaužēns: Eirosistēmas monetārā politika šķērsgriezumā - šoreiz par PAPP  (13)
31.marts 2015 00:04
Saskaņā ar Eiropas Savienības līguma 127. pantu [1] galvenais Eirosistēmas - Eiropas Centrālās bankas (ECB) un eiro zonas nacionālo centrālo banku (NCB) - mērķis ir uzturēt cenu stabilitāti. Noteiktais vidēja termiņa inflācijas mērķis ir tuvu, bet mazāk par 2% gadā.
Kvalitatīva darbavieta? Cienīgs darbs un cienīga nodokļu politika
23.februāris 2015 08:45
Kādas ir arodbiedrību iespējas iesaistīties kvalitatīvu darbavietu izveidē? Par to starptautiskā konferencē Rīgā 26., 27. februārī pieredzē dalīsies Eiropas valstu arodbiedrību un arī starptautisku organizāciju pārstāvji un vietējie eksperti.
Ģeopolitikas riski, valūtu kari, sankcijas – kas sagaida globālo ekonomiku  (4)
13.februāris 2015 03:38
Pašreizējie faktori, kas ietver ārkārtas monetārās politikas pasākumus, negatīvas procentu likmes un obligāciju ienesīgumu, uzlabo ekonomisko izaugsmi, bet arī raisa daudz jautājumu, atzīst " SEB bankas " ekonomists Dainis Gašpuitis.
Vērienīgs pārskaitījums – Latvija EK atdevusi 1,2 miljardus eiro  (152)
16.janvāris 2015 00:14
Latvija piektdien Eiropas Komisijai (EK) pārskaitījusi 1,2 miljardus eiro, kas ir lielākā vienā reizē atmaksājamā aizdevuma daļa no savulaik saņemtā starptautiskā aizdevuma, liecina Valsts kases sniegtā informācija.
Latvijai janvārī jāatdod lielākā daļa aizdevuma – 1,2 miljardi eiro  (196)
02.janvāris 2015 08:42
2015.gada janvārī Latvijai jāatmaksā kārtējā aizdevuma daļa Eiropas Komisijai (EK) - 1,2 miljardi eiro, taču aizņemties jaunus līdzekļus tam nav plānots.
Cīņā par 'Citadeli' ar vienas balss pārsvaru Latvijas valdībā ASV investori uzvarējuši Šeflera 'SPI Group'  (24)
16.novembris 2014 19:30
Jurijs Šeflers ar savu kompāniju "SPI Group" šā gada vasarā bijis pavisam tuvu, lai iegūtu AS " Citadele " un tikai viena balss valdībā deva pārsvaru amerikāņu investīciju kompānijai "Ripplewood Holdings", kas banku iegādājusies par 74 miljoniem eiro, svētdien vēsta TV3 raidījums "Nekā Personīga".
Raidījums: partijas nav diskutējušas par iespēju mainīt Tieslietu ministrijas politisko vadību  (13)
02.novembris 2014 21:34
Lai arī valdības veidošanas laikā no malas izskanējis aicinājums mainīt Tieslietu ministrijas politisko vadību, tomēr pašā valdības veidošanas procesā diskusijas par šo nav notikušas, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Krievijai jāgatavojas ļaunākajam scenārijam, paziņo finanšu ministrs  (113)
24.oktobris 2014 20:01
Krievijai ir jāizveido ārkārtas budžets, lai novērstu draudus, ko rada rietumvalstu sankcijas, ekonomiskā stagnācija un zemās naftas cenas, piektdien, 24. oktobrī, paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs, vēsta portāls "The Moscow Times".
Oskars Šneiders: 'Budžeta palielināšana veselības nozarei problēmas neatrisinās' - aicinājums nedot papildu līdzekļus?  (47)
16.oktobris 2014 00:04
Veselības ministrija (VM) pauž neizpratni par Valsts kontroles publicēto viedokli saistībā ar veselības aprūpes problēmām un finansējuma palielināšanu, kas tās it kā neatrisināšot.
Pasaules Banka: Ebolas vīrusa radītie zaudējumi var sasniegt 32,6 miljardus dolāru  (5)
08.oktobris 2014 23:34
Līdz 2015. gada beigām ekonomiskie zaudējumi no Ebolas vīrusa Rietumāfrikā var sasniegt 32,6 miljardus ASV dolāru (25,86 miljardus eiro), izrēķinājusi Pasaules Banka.
Vairums Honkongas demonstrantu izklīduši; piektdien notiks sarunas ar valdību
08.oktobris 2014 10:01
Vairums Honkongas prodemokrātisko protestētāju pēc aptuveni nedēļu ilgām akcijām ir izklīduši un pilsētas dzīve normalizējas, bet piektdien paredzētas demonstrantu pārstāvju un valdības sarunas pat to, kā realizēt politiskās reformas, vēsta raidsabiedrība BBC.
Ukrainas ekonomika šogad saruks par desmitdaļu
02.oktobris 2014 12:10
Mēnešiem ilgās kaujas Ukrainas industriālajos reģionos šogad liks valsts ekonomikai sarukt par 10%, prognozē valsts centrālā banka.
10 pasaules piesārņotākās valstis  (5)
16.septembris 2014 07:03
Šodien, 16. septembrī, pasaulē atzīmē Starptautisko ozona slāņa aizsardzības dienu. Nu labi, ir valstis, kur to, visticamāk, nedarīs. Piemēram, šajās valstīs, ko Pasaules Veselības organizācija šogad atzinusi par pasaulē piesārņotākajām, lai arī tieši tur visvairāk būtu jādomā par dabas aizsardzību.
Ventspils brīvosta: Ko grib panākt Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis?  (11)
15.septembris 2014 00:04
Nav saprotams, kas ir galvenie iemesli, kas liek Valsts kontroles padomes loceklim Aivaram Ērglim publiskajā telpā maldināt sabiedrību, nomelnojot Latvijas ostas kopumā. Ventspils brīvostas pārvalde ir īstenojusi visus Valsts kontroles ieteikumus.
Mārtiņš Vanags, 'Rīgas Laiks': Redīss bez lapām  (14)
29.jūlijs 2014 01:04
Nesen, kad devos uz tirgu, pārdevējs prasīja, vai redīsiem noraut lapas.. Es teicu – nē, nē, atstājiet! No redīsu lapām var gatavot ne tikai salātus, bet arī pesto! [..] Manuprāt, pesto ir ārkārtīgi viegli pagatavojams, un pluss, to gatavojot mājās, – sanāk daudz lētāk nekā pirkt veikalā, kur pievienotas dažādas papildu vielas, lai tas ilgi stāvētu! upene.lv, 10.maijs
'Moody's' par vienu pakāpi paaugstina Latvijas kredītreitingu  (19)
14.jūnijs 2014 09:06
Starptautiskā reitingu aģentūra " Moody's Investors Service" ("Moody's") par vienu pakāpi paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu, nosakot tam stabilu nākotnes perspektīvu, teikts piektdien izplatītajā aģentūras paziņojumā. Latvijas valsts kredītreitings ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no "Baa2" uz "Baa1".
Vilks rosina sākt publisku diskusiju par iespējamu nodokļu celšanu  (433)
22.maijs 2014 09:10
Zemo nodokļu dēļ Latvijas valsts budžetā pietrūkst līdzekļu visu interešu un vajadzību apmierināšanai, tāpēc nepieciešama publiska diskusija par to, kādu ceļu Latvijai izvēlēties, proti, vai nepieciešams celt nodokļus, ceturtdien publikācijā laikrakstā " Latvijas Avīze " norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V).
Jānis Kučinskis: Kā ASV kolonizē Austrumeiropu. Ukrainas piemērs  (53)
19.maijs 2014 11:05
Tā saucamā Rietumu civilizācijas vēsture ir imperiālisma, citu tautu kolonizācijas, laupīšanas un genocīda vēsture. Līdz Pirmajam pasaules karam Rietumeiropas kolonizatori bija iznīcinājuši vairāku kontinentu pamatiedzīvotājus un visu pasauli sadalījuši savās kolonijās, domīnijās un atkarīgās teritorijās.
ASV izslēgs Krieviju no tirdzniecības priekšrocību programmas  (44)
08.maijs 2014 07:22
ASV prezidents Baraks Obama trešdien oficiāli paziņojis Kongresam, ka viņš gatavojas svītrot Krieviju no to valstu saraksta, kurām ļauts eksportēt uz savienotajām Valstīm zināmas preču grupas bez muitas nodevām.
SVF apstiprina 17 miljardus dolāru lielu palīdzību Ukrainai  (2)
01.maijs 2014 09:59
Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien apstiprinājis 17 miljardus dolāru lielu palīdzību Ukrainai .
Krievijas uzņēmumi realizē politiku un cieš zaudējumus, uzskata Lejiņš  (21)
17.aprīlis 2014 13:05
Nesen vietnē www.bloomberg.com izlasīju rakstu, kas lieliski atspoguļoja Krievijas ekonomikas un valsts uzņēmumu ciešo saistību ar politiku. Rakstā "As Russia Stumbles, Gazprom Comes Up $910 Billion Short" skaidri tika parādīts, ka Krievijā uzņēmumi veic politiskas funkcijas, ka tiem peļņa un veiksmīgs bizness nav svarīgākais un Krievijas politisko ambīciju vārdā šie uzņēmumi var ciest milzīgus zaudējumus. Vēlos arī Jums pārstāstīt lasītā būtību.
Latvijas izglītības sistēmā ir ievērojams līdzekļu iztrūkums, saka Pasaules Banka  (12)
03.aprīlis 2014 18:08
Pasaules Banka (PB) izdarījusi pirmos secinājumus par situāciju Latvijas augstākās izglītības finansēšanā, uzsverot ievērojamu līdzekļu iztrūkumu, problēmas, ko rada decentralizēta kredītu sistēma un ievērojamā paļaušanās uz Eiropas Savienības (ES) fondiem, kas nevar būt ilgtermiņa risinājums stabilam pētniecības finansējumam, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas pārstāve Linda Kapustinska.
Pasaules Banka gatava Ukrainai piešķirt trīs miljardus dolāru  (1)
11.marts 2014 06:57
Pasaules Banka pirmdien paziņoja, ka tā ir gatava piešķirt Ukrainai jaunu palīdzību trīs miljardu dolāru (2,16 miljardu eiro) apjomā, lai sekmētu reformu īstenošanu un atbalstītu svarīgus attīstības projektus.
Pretgeju likuma dēļ Pasaules Banka aptur aizdevuma izmaksāšanu Ugandai  (81)
28.februāris 2014 22:02
Ugandā pieņemtā pret gejiem un lesbietēm vērstā likuma dēļ Pasaules Banka atlikusi 90 miljonus ASV dolāru liela aizdevuma piešķiršanu Ugandai, ziņo BBC.
Krievijas uzņēmums par 78 miljoniem eiro rekonstruēs Pļaviņu un Ķeguma HES  (41)
03.februāris 2014 16:11
Kompānija "Power Machines OJSC", kas pērnā gada nogalē tika izraudzīts par Pļaviņu hidroelektrostacijas rekonstruētāju, atjaunos arī Ķeguma HES -2 hidroagregātus. Abu līgumu kopsumma ir 78,05 miljoni eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.
EK slavē Latvijas stingro 'fiskālo dūri', bet kritizē lēnīgumu izglītības reformās  (16)
21.janvāris 2014 18:18
Eiropas Komisija (EK) Finanšu palīdzības programmas ietvaros publiskojusi kārtējo ziņojumu par Latviju. To sagatavojusi EK ziņotāju grupa, kas novembra beigās uzturējās Latvijā un vērtēja valsts atkopšanos no krīzes.
Ministrijas nevēlēšanās neko mainīt Rīgas brīvostas pārvaldībā ir bezatbildība, uzskata valsts kontroliere  (100)
16.janvāris 2014 08:25
Neraugoties uz to, ka gan Pasaules bankas , gan Valsts kontroles secinājumi par Rīgas brīvostas darbu ir visai skarbi, pati brīvosta ir ieviesusi vien dažus no ieteikumiem, bet Satiksmes ministrija demonstrē nevēlēšanos neko mainīt, intervijā LTV sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa .
Pasaules Banka rosina novērst bažas par ostu darbības caurskatāmību  (6)
27.novembris 2013 13:26
Pasaules Banka savā ziņojumā par ostu sektoru pārvaldību rosinājusi novērst bažas par darbību caurskatāmību, pastiprināt atbildību, palielināt ieņēmumus, uzlabot investīciju politiku un loģistikas ķēdes.
FM valsts sekretāre Bajāre ieņems augstu amatu Pasaules Bankā  (53)
08.novembris 2013 22:49
Pašreizējā Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre nākamvasar ieņems augstu amatu Pasaules Bankas vadībā, ziņo Latvijas Televīzija.