Pasaules banka

Pasaules banka

Pasaules Banka ir dibināta 1944.gadā Bretonvudas konferences laikā, kad ir dibināts arī Starptautiskais Valūtas fonds, un abas šīs institūcijas bieži vien tiek dēvētas arī par Bretonvūdas institūcijām. Pasaules Bankas grupa ir pasaulē lielākais institucionālais investors, kura primārie mērķi ir nabadzības apkarošana, jaunattīstības un attīstības valstu ekonomiskās izaugsmes stimulēšana.

Atskats vēsturē: Kā veidojies 'ekskluzīvais klubiņš' OECD, kur iestāsies Latvija  (33)
22.aprīlis 2016 08:30
Jau labu laiku noris Latvijas gatavošanās uzņemšanai par pasaules attīstītāko un bagātāko valstu pulciņu dēvētajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā ( OECD ). Kā norāda Ārlietu ministrija, sarunu progress ļauj cerēt, ka par pilnvērtīgu organizācijas dalībvalsti Latvija kļūs jau šogad. Atšķirībā no uzņemšanas Eiropas Savienībā un NATO, šajā gadījumā iestāšanās recepte un mērķi tomēr plašākai sabiedrībai palikuši neskaidri.
Māra Libeka: Ja trūkst smadzeņu un drosmes  (40)
18.marts 2016 00:04
Valsts obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanai ar politisko atbalstu vien nepietiek, ir nepieciešama drosme to izdarīt, kā arī smadzenes, kurām tas ir pa spēkam. Nav saprotams, kāpēc valdība plānojusi pie šī jautājuma strādāt divos – ministru un ekspertu – līmeņos, ja faktiski darbs jau ir izdarīts – bijušās veselības ministres Ingrīdas Circenes vadībā izstrādāto likumprojektu ir atbalstījušas visas ministrijas. Vesela gada garumā to pilnveidojusi Saeimas deputāta Romualda Ražuka vadītā darba grupa, un Saeima likumprojektu ir pieņēmusi pirmajā lasījumā. To ir atbalstījusi Pasaules banka.
Vjačeslavs Dombrovskis: Vai spējam domāt paši?  (47)
22.februāris 2016 08:32
Vienā no savām pēdējām darba dienām Laimdotas Straujumas valdība pieņēma lēmumu pasūtīt Pasaules Bankai (PB) Latvijas nodokļu sistēmas izvērtējumu. Līguma summa - 300 000 eiro. Lai arī kopumā esam jau pieraduši, ka lēmumus par to, kas notiek Latvijā pieņem cilvēki, kuri dzīvo un strādā ārpus tās, šis pasūtījums raisīja vairākus jautājumus. Nodokļu politika tomēr ir nopietna lieta un skar ļoti daudzus – darba devējus, darba ņēmējus, visu ekonomiski aktīvo sabiedrību. Vai tiešām mēs paši neesam spējīgi spriest par to, kas būtu darāms šajā jomā? Vai mums nav savējo pētnieku? Vai ar savu nodokļu sistēmu tiešām nespējam tikt galā paši?
Sīrijas karš izmaksājis 35 miljardus ASV dolāru  (23)
05.februāris 2016 07:45
Karš Sīrijā līdz ar tā radīto ietekmi uz kaimiņvalstīm ir nodarījis zaudējumus ekonomikai 35 miljardu ASV dolāru apmērā, un šī summa pieaug, ceturtdien paziņoja Pasaules banka .
Ilvess kļūs par Pasaules Bankas prezidenta padomnieku  (21)
27.janvāris 2016 11:56
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess kļūs par Pasaules Bankas prezidenta Džima Jonga Kima padomnieku, trešdien vēsta laikraksts "Eesti Paevaleht".
Krievija, Venecuēla, Somija – 'Bloomberg' prognozē ekonomikas 'nelaimes putnus'  (111)
11.janvāris 2016 13:15
2016. gada laikā vairākas valstis ar savu ekonomikas sniegumu sagādās pamatīgu vilšanos. Neveiksmes, kā prognozē "Bloomberg" analītiķi , turpinās vajāt Venecuēlu, Krieviju, kā arī, iespējams, skars tādu tradicionālo labklājības valsti kā Somija.
Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalsta valsts budžeta projektu
27.novembris 2015 17:37
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja 2016. gada valsts budžeta projektu.
Krievijas tautsaimniecības lejupslīde ir beigusies, apgalvo ekonomikas ministrs  (73)
23.novembris 2015 21:12
Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs pirmdien paziņoja, ka valsts tautsaimniecība esot izkļuvusi no lejupslīdes.
Lasītāja par redzēto Beirūtā: Sīrijas bēgļi jeb kā iznīcināt paaudzi?  (32)
20.novembris 2015 12:17
Ar katru dienu dzirdamas arvien lielāks sabiedrības nosodījums par tuvojošos bēgļu uzņemšanu – pagaidām miermīlīgajos piketos tiek vicināti plakāti "Nē – islamizācijai", "Nē – terorismam", "Bēglis nav brālis" un citi. Neviens no mums nezina, kādi tad būs šie cilvēki, kuri ieradīsies neatkarīgi no tā, vai mēs to gribēsim, vai nē. Tādēļ ir gana loģiskas spekulācijas par to, ka tie būšot "ekonomiskie migranti", "neizglītoti liekēži" vai vēl sliktāk – teroristi. Kas ir šie cilvēki, kuri bēg no kara, un kā viņi dzīvo citās valstīs – ielūkoties citā realitātē man bija iespēja, apmeklējot nesen spridzināto Beirūtu Libānā un tajā esošo vienu no lielākajām bēgļu nometnēm "Shatila", kur patvērumu raduši nu jau aptuveni 25 tūkstošu bēgļu.
Dombrovskis: Ukrainas izaugsme atkarīga no nopietnām reformām  (31)
11.oktobris 2015 13:06
Ukrainas finanšu situācija nodrošina pietiekamus resursus, lai šī valsts varētu segt savas parādsaistības, vienlaikus šī valsts pie izaugsmes nevar atgriezties bez nopietnām reformām, paudis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis .
IZM valsts sekretāre Liepiņa iesniegusi atlūgumu  (12)
06.oktobris 2015 17:34
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Sanda Liepiņa, kura patlaban atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, iesniegusi atlūgumu, apstiprināja IZM.
Cilvēki vecumā virs 65 gadiem ir mazāk pakļauti nabadzības riskam, secināts pētījumā  (31)
04.oktobris 2015 10:19
Latvijā cilvēki vecumā virs 65 gadiem ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā teju visas citas vecuma grupas, Pasaules Bankas eksperti secinājuši pētījumā "Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā".
Pasaules Banka 'Boko Haram' izpostītajiem Nigērijas apgabaliem piešķirs 1,9 miljardus eiro  (2)
22.jūlijs 2015 11:37
Pasaules Banka nolēmusi ' Boko Haram ' izpostītajiem Nigērijas reģioniem piešķirt palīdzību 1,9 miljardu eiro apmērā, atsaucoties uz valsts prezidentu Muhammadu Buhari, ziņo BBC.
Iedzīvotāju darba mūža pagarināšanas plāns: jāveicina izglītība, jāuzlabo veselība un jāmazina aizspriedumi  (49)
11.jūlijs 2015 13:54
Latvijas situācijā iedzīvotāju darba mūža pagarināšanai būtiski ir veicināt pieaugušo izglītību, uzlabot iedzīvotāju veselības stāvokli, pieeju sociālās aprūpes pakalpojumiem un mazināt aizspriedumus pret gados vecākiem darbiniekiem, kas ir ievērojams šķērslis gados vecāko iedzīvotāju iesaistei darba tirgū, informēja Labklājības ministrijā.
Krievijas ekonomika pirmajā ceturksnī samazinājusies par 1,9%  (24)
15.maijs 2015 18:32
Krievijas ekonomika šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies par 1,9%, ņemot vērā sankciju negatīvo ietekmi un naftas cenu kritumu, piektdien paziņoja valsts statistikas birojs.
Agnese Rutkovska: Strukturālās reformas Latvijā – bez skalpeļa neiztikt  (67)
15.maijs 2015 02:04
Jēdziens "strukturālās reformas" asā konkurencē ar "kvantitatīvo stimulēšanu" (Latvijā to saucam par Paplašinātu aktīvu pirkšanas programmu jeb PAPP) pretendēs uz šā gada populārāko vārdu savienojumu. Turklāt šie jēdzieni ir savstarpēji saistīti, jo aktīvai monetārajai politikai bez strukturālām reformām var būt tikai īslaicīga pozitīva ietekme. Šis laiks, kad Eiropas Savienības (ES) tautsaimniecībās tiek iepludināta papildu nauda, jāizmanto tieši reformām – kā Latvijā, tā visā ES.
Lasītājs: Kurpju tīrāmās švammes, cūkas un poniji – kā Somijas deputāti pie vēlētājiem iet  (1)
16.aprīlis 2015 09:32
"Somijā jūtams Saeimas (Eduskunta) priekšvēlēšanu drudzis. Vēlēšanas notiks 19 aprīlī. Kaut gan var aiziet un novēlēt jau tagad. Jo daudzi somi ciena savu brīvo laiku. Piemēram, sestdienā neviens īstens soms uz vēlēšanām neietu. Sestdiena ir pirts un relaksācijas diena," raksta "Delfi" lasītājs Leons Stiprais.
Egils Kaužēns: Eirosistēmas monetārā politika šķērsgriezumā - šoreiz par PAPP  (14)
31.marts 2015 00:04
Saskaņā ar Eiropas Savienības līguma 127. pantu [1] galvenais Eirosistēmas - Eiropas Centrālās bankas (ECB) un eiro zonas nacionālo centrālo banku (NCB) - mērķis ir uzturēt cenu stabilitāti. Noteiktais vidēja termiņa inflācijas mērķis ir tuvu, bet mazāk par 2% gadā.
Kvalitatīva darbavieta? Cienīgs darbs un cienīga nodokļu politika
23.februāris 2015 08:45
Kādas ir arodbiedrību iespējas iesaistīties kvalitatīvu darbavietu izveidē? Par to starptautiskā konferencē Rīgā 26., 27. februārī pieredzē dalīsies Eiropas valstu arodbiedrību un arī starptautisku organizāciju pārstāvji un vietējie eksperti.
Ģeopolitikas riski, valūtu kari, sankcijas – kas sagaida globālo ekonomiku  (4)
13.februāris 2015 03:38
Pašreizējie faktori, kas ietver ārkārtas monetārās politikas pasākumus, negatīvas procentu likmes un obligāciju ienesīgumu, uzlabo ekonomisko izaugsmi, bet arī raisa daudz jautājumu, atzīst " SEB bankas " ekonomists Dainis Gašpuitis.
Vērienīgs pārskaitījums – Latvija EK atdevusi 1,2 miljardus eiro  (152)
16.janvāris 2015 00:14
Latvija piektdien Eiropas Komisijai (EK) pārskaitījusi 1,2 miljardus eiro, kas ir lielākā vienā reizē atmaksājamā aizdevuma daļa no savulaik saņemtā starptautiskā aizdevuma, liecina Valsts kases sniegtā informācija.
Latvijai janvārī jāatdod lielākā daļa aizdevuma – 1,2 miljardi eiro  (200)
02.janvāris 2015 08:42
2015.gada janvārī Latvijai jāatmaksā kārtējā aizdevuma daļa Eiropas Komisijai (EK) - 1,2 miljardi eiro, taču aizņemties jaunus līdzekļus tam nav plānots.
Cīņā par 'Citadeli' ar vienas balss pārsvaru Latvijas valdībā ASV investori uzvarējuši Šeflera 'SPI Group'  (24)
16.novembris 2014 19:30
Jurijs Šeflers ar savu kompāniju "SPI Group" šā gada vasarā bijis pavisam tuvu, lai iegūtu AS " Citadele " un tikai viena balss valdībā deva pārsvaru amerikāņu investīciju kompānijai "Ripplewood Holdings", kas banku iegādājusies par 74 miljoniem eiro, svētdien vēsta TV3 raidījums "Nekā Personīga".
Raidījums: partijas nav diskutējušas par iespēju mainīt Tieslietu ministrijas politisko vadību  (13)
02.novembris 2014 21:34
Lai arī valdības veidošanas laikā no malas izskanējis aicinājums mainīt Tieslietu ministrijas politisko vadību, tomēr pašā valdības veidošanas procesā diskusijas par šo nav notikušas, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Krievijai jāgatavojas ļaunākajam scenārijam, paziņo finanšu ministrs  (113)
24.oktobris 2014 20:01
Krievijai ir jāizveido ārkārtas budžets, lai novērstu draudus, ko rada rietumvalstu sankcijas, ekonomiskā stagnācija un zemās naftas cenas, piektdien, 24. oktobrī, paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs, vēsta portāls "The Moscow Times".
Oskars Šneiders: 'Budžeta palielināšana veselības nozarei problēmas neatrisinās' - aicinājums nedot papildu līdzekļus?  (47)
16.oktobris 2014 00:04
Veselības ministrija (VM) pauž neizpratni par Valsts kontroles publicēto viedokli saistībā ar veselības aprūpes problēmām un finansējuma palielināšanu, kas tās it kā neatrisināšot.
Pasaules Banka: Ebolas vīrusa radītie zaudējumi var sasniegt 32,6 miljardus dolāru  (5)
08.oktobris 2014 23:34
Līdz 2015. gada beigām ekonomiskie zaudējumi no Ebolas vīrusa Rietumāfrikā var sasniegt 32,6 miljardus ASV dolāru (25,86 miljardus eiro), izrēķinājusi Pasaules Banka.
Vairums Honkongas demonstrantu izklīduši; piektdien notiks sarunas ar valdību
08.oktobris 2014 10:01
Vairums Honkongas prodemokrātisko protestētāju pēc aptuveni nedēļu ilgām akcijām ir izklīduši un pilsētas dzīve normalizējas, bet piektdien paredzētas demonstrantu pārstāvju un valdības sarunas pat to, kā realizēt politiskās reformas, vēsta raidsabiedrība BBC.
Ukrainas ekonomika šogad saruks par desmitdaļu
02.oktobris 2014 12:10
Mēnešiem ilgās kaujas Ukrainas industriālajos reģionos šogad liks valsts ekonomikai sarukt par 10%, prognozē valsts centrālā banka.