Polija

Polija

Polijas Republika ir viennacionāla valsts Centrāleiropā, kas robežojas ar Vāciju rietumos, Čehiju un Slovākiju dienvidos, Ukrainu un Baltkrieviju austrumos, un Lietuvu un Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu) ziemeļos. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra, kur Polijai ir jūras robeža ar Zviedriju un Dāniju. Polijas kopējā platība ir 312 679 kvadrātkilometri, un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju

Foto: Latvijā ierodas ASV desantnieki  (196)
24.aprīlis 2014 17:40
Lai piedalītos militārajās mācībās, Latvijā ceturtdien ieradās 150 ASV karavīri, kuri mūsu valstī uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām.
Valdis Dombrovskis uzstāsies ETP līderu samitā Poznaņā  (4)
24.aprīlis 2014 12:49
Saeimas deputāts Valdis Dombrovskis uzstāsies Eiropas Tautas partijas (ETP) reģionālo un vietējo politisko līderu samitā, kas 24. - 25.aprīlī notiks Poznaņā, Polijā. Samita dalībnieki kopā ar ETP kandidātu Eiropas Komisijas prezidenta amatam Žanu Klodu Junkeru diskutēs par to, kā Eiropas reģionos un pilsētās veicināt izaugsmi un jaunu darbavietu rašanos.
Aivars Ozoliņš: Amerikāņu un Putina desantnieki Latvijā  (40)
24.aprīlis 2014 09:09
Amerikāņu gaisa desantnieku rotas ierašanās Ādažu bāzē nav tikai simbolisks žests, tomēr var nozīmēt, ka ASV ieskatā Krievijas tiešs militārs iebrukums pašlaik nav lielākais no iespējamajiem apdraudējumiem Latvijai. Taču būtu bīstami secināt, ka tātad esam drošībā.
NATO karavīru skaits Latvijā varētu vēl papildināties, norāda Vējonis  (47)
24.aprīlis 2014 07:47
Ceturtdien Latvijā ierodas 150 NATO gaisa desantnieki. Pēc karavīru ierašanās turpināsies sarunas par viņu skaita papildināšanu Latvijā, intervijā Latvijas Radio norādīja Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).
Latvijā ierodas 150 ASV desantnieki  (13)
24.aprīlis 2014 06:53
Lai piedalītos militārajās mācībās, Latvijā šodien ierodas 150 ASV karavīri, kuri Latvijā uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām.
ASV uz Poliju un Baltijas valstīm sūta leģendāru vienību, uzsver eksperts  (31)
23.aprīlis 2014 21:16
ASV armijas 173.gaisa desanta brigāde, kuras karavīri tiek sūtīti uz Poliju un Baltijas valstīm, ir augsti kvalificēta un kaujās rūdīta vienība, kas izveidota pirms Pirmā pasaules kara, Lietuvas radio trešdien sacījis aizsardzības politikas eksperts Aleksandrs Matonis.
Pirmo reizi Latvijā īsteno unikālu galvas operāciju  (2)
23.aprīlis 2014 12:23
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurgi šomēnes veikuši Latvijā unikālu operāciju, pacientam trūkstošo pieres kaulu aizvietojot ar trīsdimensiju implantu, informēja slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova.
ASV karavīri Latvijā uzturēsies vismaz līdz gada beigām  (249)
23.aprīlis 2014 09:57
Ceturtdien, 24.aprīlī ar mērķi piedalīties militārajās mācībās Latvijā ieradīsies ASV gaisa desanta rota, portālu "Delfi" informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļa. Noprotams, ka ASV karavīri mūsu valstī uzturēsies vismaz līdz gada beigām.
ASV karavīri Baltijas valstīs ieradīsies jau tuvākajās dienās, apstiprina Riekstiņš  (305)
22.aprīlis 2014 21:10
Tuvākajās dienās Baltijas valstīs, kā arī Polijā, ieradīsies papildus militārās ASV vienības – kopumā ap 600 karavīru, Latvijas Televīzijai apstiprināja Latvijas pārstāvis NATO Māris Riekstiņš .
Polija mudina ES izveidot enerģētikas savienību atkarības mazināšanai no Krievijas
22.aprīlis 2014 12:30
Polijas premjerministrs Donalds Tusks nācis klajā ar aicinājumu Eiropas Savienībā (ES) izveidot enerģētikas savienību gāzes piegāžu nodrošināšanai, jo pašreizējā atkarība no Krievijas enerģijas resursiem, pēc Polijas premjerministra domām, vājina Eiropu.
Polijā milzu rindās gaida Pāvila II piemiņas monētas
22.aprīlis 2014 11:17
Šīs nedēļas nogalē pāvests Jānis Pāvils II tiks pasludināts par svēto. Gatavojoties šim notikumam, Polijas centrālā banka izdevusi 1,7 miljonus pāvestam veltītas piemiņas monētas, vēsta valsts sabiedriskā televīzija.
Ukraiņu uzņēmēji Latvijā no vietējiem skābajiem āboliem ražos sulas koncentrātu  (8)
22.aprīlis 2014 08:56
Jau tuvākajā nākotnē Ukrainas uzņēmēji Latvijā līdzās kartupeļu čipsiem un cietei plāno ražot arī skābo ābolu sulas koncentrātu, kuram neesot konkurentu eksporta tirgos, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "ABM Agro" grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Dmitro Motuzko.
Graudaugos un dārzeņos ir vairāk benzpirēna nekā gaļā, atklāj pētījums  (56)
22.aprīlis 2014 07:41
Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes jaunākais pētījums liecina, ka graudaugos un dārzeņos ir vairāk benzpirēna nekā gaļā. Arī tas var kļūt par argumentu Latvijas cīņā pret ES direktīvu, kas apdraud mazos gaļas kūpinātājus, otrdien raksta "Diena".
ES finansējumu varētu lūgt Dobeles, nevis Inčukalna pazemes gāzes krātuvei  (7)
21.aprīlis 2014 15:57
Pagaidām Eiropas Savienības finansējamo kopīgo interešu projektu vidū ir minēta Inčukalna pazemes gāzes krātuve (PGK), tomēr, ņemot vērā, ka Inčukalna PGK "de facto" pieder AS " Latvijas Gāze " akcionāriem, būtu dīvaini, ja virzītu tieši šo projektu, sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).
Astoņi traki piedzīvojumi, kas jāpiedzīvo ekstrēmās atpūtas cienītājiem  (5)
21.aprīlis 2014 09:30
Pilnvērtīga atpūta nesaistās ar laiskošanos un slinkošu siltā baseinā? Labi pavadīts atvaļinājums nozīmē adrenalīna viļņus asinsvados un tirpas papēžos? Varbūt brīvo kritienu, cīņu (labi, iedomātu cīņu!) ar mežonīgiem dzīvniekiem, grūtību pārvarēšanu un izturības robežu paplašināšanu? Šādas izklaides tiešām ir iespējams izbaudīt - būtu vien līdzekļi, lai par tām samaksātu!
Pērn palielinājās Latvijas eksportētāju tirgus daļa Eiropas Savienībā  (2)
20.aprīlis 2014 13:37
Pagājušajā gadā Latvijas preču eksports saglabāja konkurētspēju un Latvijas eksportētāju tirgus daļa palielinājās gan Eiropas Savienībā (ES) kopumā, gan vairākās Latvijas galvenajās tirdzniecības partnervalstīs, piemēram, Lielbritānijā, Krievijā, Zviedrijā un Polijā, teikts centrālās bankas izdevumā "Latvijas maksājumu bilance".
Latvija no Krievijas gāzes piegādes pārtraukuma draudiem necietīs, uzskata pētnieks  (10)
18.aprīlis 2014 14:55
Latvija no Krievijas gāzes piegādes pārtraukuma draudiem necietīs, jo mums dabasgāze tiek piegādāta pa citiem ceļiem, atzina sabiedriskās politikas centra "Providus" enerģētikas pētnieks Reinis Āboltiņš.
'Rimi' un 'Maxima' no Polijas importētās vecās 'Walux' olas neiepērk  (10)
17.aprīlis 2014 18:17
"Rimi" un "Maxima" veikalu tīkli olas neiepērk no SIA "Walux", ko Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pieķēris vecu olu izplatīšanā, jo abi mazumtirgotāji olas iepērk nepastarpināti no ražotājiem, neizmantojot vairumtirdzniecības bāzes.
'Maxima' grūst, Lūkass brīdina par karu un PZU nopērk 'Baltu'  (4)
17.aprīlis 2014 17:07
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu ceturtdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Pārtikas uzraugi liedz tirgot vecas olas no Polijas  (10)
17.aprīlis 2014 12:18
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka viena vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums - vairāk kā 40 000 Polijas izcelsmes vistu olu, kurām ražotāja noteiktais derīguma termiņš beidzies 2014.gada 14.aprīlī, tačuolu iepakojumi pārmarķēti, lai šādu, jau pārtikai nederīgu produkciju, izplatītu patērētājiem, portāls "Delfi" uzzināja PVD.
Latvija joprojām narkotiku tranzītvalsts; 'spaisu' vielas ceļo no Ķīnas, Indijas un ES  (13)
17.aprīlis 2014 12:00
Līdz ar tā dēvēto “spaisu” parādīšanos situācija narkotisko vielu jomā pēdējos gados būtiski nav mainījusies, un Latvija joprojām ir šo vielu tranzītvalsts. Arī muitas darbu tiešā veidā nav ietekmējusi arī 'spaisu” lietotāju problēmu aktualizēšana, portāls “Delfi” uzzināja Valsts ieņēmumu dienestā ( VID ).
Pēc Ukrainas Krievija ķersies pie Latvijas, brīdina EP deputāts  (26)
17.aprīlis 2014 10:59
Pēc Ukrainas teritorijas pievienošanas Krievija ķersies pie Latvijas, brīdina Eiroparlamenta (EP) deputāts no Polijas Jaceks Sariušs - Voļskis, kurš ir Ārlietu komisijas loceklis un kādreiz bijis EP viceprezidents. Par to ziņo vietne "Newsru.com".
'Balta' pārdota Polijas apdrošinātājam PZU  (22)
17.aprīlis 2014 10:36
Britu apdrošināšanas grupa RSA izlēmusi pārdot četrus uzņēmumus Baltijas valstīs un Polijā vienai no lielākajām Austrumeiropas apdrošināšanas grupām Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), liecina RSA paziņojums.
Krievijas mediji: Janukovičs svētdien atgriezīsies Doņeckā  (52)
16.aprīlis 2014 20:42
Ukrainas gāztais prezidents Viktors Janukovičs 20.aprīlī atgriezīsies Doņeckā, vēsta Krievijas ziņu aģentūra REGNUM.
Eiropas Parlaments: 'legālo narkotiku' centri – Īrija, Latvija un Polija  (24)
15.aprīlis 2014 10:06
Šonedēļ Strasbūrā pēdējā šī Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma plenārsesijas darba kārtībā iekļauts arī "legālo narkotiku" jautājums. Deputāti vēlas panākt tādus noteikumus, kas pēc iespējas ātrāk ļautu "spaisu" izņemt no Eiropas Savienības (ES) tirgus. Izstrādājot noteikumus, EP norāda: šobrīd legālo narkotiku problēma visasākā ir Īrijā, Latvijā un Polijā.
Bērziņš un Straujuma priecīgi par ideju veidot krievvalodīgo auditorijai domātu TV kanālu Baltijas valstīs  (38)
15.aprīlis 2014 08:39
Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( V) atbalsta ideju veidot vienotu, krievvalodīgo auditorijai domātu televīzijas kanālu.
ASV senatoru vizīte – skaidrs apliecinājums solījumu izpildei, uzsver Valsts prezidents  (65)
15.aprīlis 2014 08:13
ASV senatoru Džona Makeina, Džona Baroso un Džona Hovena vizīte Latvijā ir vēl viens skaidrs apliecinājums, ka ASV savas saistības pildīs, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš .
Video: Ciemos pie pasaules atzinību guvušajām Sērenes keramiķēm Skujas un Breidenas
14.aprīlis 2014 10:07
Ingūna Skuja un Melisa Breidena kopā keramikas darbus rada kopš 1999.gada un tie guvuši ievērību starptautiskā mērogā. Skuja Braden darbus var atrast privātkolekcijās un muzejos Austrālijā, Kanādā, Horvātijā, Dānijā, Dominikānas Republikā, Francijā, Vācijā, Ungārijā, Itālijā, Korejā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Polijā, Slovākijā, Zviedrijā, Šveicē, Krievijā, Apvienotā Karalistē, un visā ASV.
Latvijas handbolistu pretinieki EČ kvalifikācijā - Slovēnija, Zviedrija un Slovākija  (3)
11.aprīlis 2014 14:32
Latvijas vīriešu handbola izlase 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā tika ielozēta 3. grupā kopā ar Slovēniju, Zviedrijas, Slovākijas valstsvienībām, informē Latvijas Handbola federācija (LHF).