Polija

Polija

Polijas Republika ir viennacionāla valsts Centrāleiropā, kas robežojas ar Vāciju rietumos, Čehiju un Slovākiju dienvidos, Ukrainu un Baltkrieviju austrumos, un Lietuvu un Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu) ziemeļos. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra, kur Polijai ir jūras robeža ar Zviedriju un Dāniju. Polijas kopējā platība ir 312 679 kvadrātkilometri, un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju

Latvijai svarīgu enerģētikas projektu īstenošanai atvēlēti 506,5 miljoni eiro  (2)
31.oktobris 2014 12:53
No 647 miljoniem eiro, ko Eiropas Savienība piešķīrusi enerģētikas projektu infrastruktūras projektu atbalstam, 506,5 miljoni eiro tiks Latvijai svarīgu projektu īstenošanai, portālu "Delfi" informē Ekonomikas ministrija .
Jautājums par Palestīnas kā neatkarīgas valsts atzīšanu nav Latvijas dienaskārtībā  (32)
30.oktobris 2014 15:47
Jautājums par Palestīnas kā neatkarīgas valsts atzīšanu joprojām nav Latvijas dienaskārtībā, pastāstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums.
VID konfiscē 11,58 miljonus no Krievijas ievestu kontrabandas cigarešu  (5)
30.oktobris 2014 14:52
Valsts ieņēmumu dienests (VID) konfiscējis 11 588 400 no Krievijas ievestas kontrabandas cigaretes, šodien žurnālistus informēja VID.
Ieskats vēsturē: Latvijas Nacionālā vēstures muzeja laiks Rīgas pilī
30.oktobris 2014 14:24
Gandrīz gadsimtu latviešu tautas materiālās kultūras vērtību lielākā krātuve – Latvijas Nacionālais vēstures muzejs – atradās Rīgas pilī, kur 1920. gadā toreizējam Rīgas Latviešu biedrības Latviešu muzejam tika piešķirtas telpas. 1924. gadā tam piešķīra valsts muzeja statusu un nosaukumu Valsts Vēsturiskais muzejs. Mainoties politiskajām varām un kultūrpolitikas uzstādījumiem 20. gadsimta gaitā, muzejs (Latvijas PSR Centrālais Valsts Vēsturiskais muzejs (1944), Latvijas PSR Vēstures muzejs (1956), Latvijas Vēstures muzejs (1991)) palika savā mājvietā, turpinot krāt, vākt, saglabāt un pētīt latviešu tautai būtiskas vēsturiskas vērtības.
Barrozu: bez ES Krievija tagad draudētu aprīt Bulgāriju un Baltijas valstis  (15)
30.oktobris 2014 13:06
Bez Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās Krievijas apetīte šodien neaprobežotos tikai ar Ukrainu, bet aptvertu arī Bulgāriju un Baltijas valstis, trešdien savā pēdējā preses konferencē paziņoja aizejošais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu .
Zviedrija oficiāli atzinusi Palestīnas valsti  (15)
30.oktobris 2014 12:14
Zviedrijas jaunā valdība ceturtdien paziņojusi, ka atzīst Palestīnas valsti, vēsta aģentūra AP.
Putina pārstāvis aicina 'apklust' žurnālistus, kas baumo par prezidenta saslimšanu ar vēzi  (28)
29.oktobris 2014 19:05
Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvis pirmdien izsmējis ASV mediju ziņas, ka Krievijas līderim varētu būt vēzis, kā arī norādījis, ka Putins ir vesels un žurnālistiem vajadzētu "apklust".
ASV izlūkdienestu nolīgtie nacisti snieguši bezvērtīgu informāciju, secina pētnieki  (4)
29.oktobris 2014 13:56
Tas, ka ASV izlūkdienesti pēc Otrā pasaules kara izmantoja bijušos nacistus spiegošanai pret Padomju Savienību, ir sen zināms, taču beidzot pētniekiem radusies iespēja noskaidrot viņu skaitu un izvērtēt, cik tie patiesībā bijuši noderīgi Savienotajām Valstīm.
Andris Podgornijs: starptautiskie autobusu pārvadājumi  (2)
29.oktobris 2014 07:30
Redzot, ka gluži kā "treknajos" gados pieaug satiksmes intensitāte, turklāt – ne tikai pilsētā, gribot negribot nākas aizdomāties. Ieradumam ir liels spēks – tie, kuri iekārtojušies sava personīgā auto sēdeklī, diez vai tik viegli mainīs savus paradumus. Un nez vai ar pārliecināšanu un skaidrošanu mēs pierunāsim kādu iekāpt autobusā.
Video: Kā maskēs nākotnes poļu supertanku PL-01  (62)
28.oktobris 2014 16:15
Nākotnes tanki varētu tikt aprīkoti ar maskēšanas sistēmu, kas atdarina apkārtējās vides krāsas līdzīgi, kā to dara hameleons. Pie šādas sistēmas izveides jau strādā Polijas Militārās inženierijas institūta pētnieki, vēsta aģentūra "Reuters".
Baltijas valstis un Polija ANO debatēs aicina iesniegt militāro lidojumu un kuģu maršrutu plānus  (4)
28.oktobris 2014 12:44
Apvienoto Nāciju Organizācijas ( ANO ) Ģenerālās Asamblejas debatēs par reģionālo drošību Latvijas vēstnieks Jānis Mažeiks nolasījis Baltijas valstu un Polijas kopīgu paziņojumu, kurā reģiona valstis tiek aicinātas attīstīt labo praksi un iesniegt militāro lidojumu, kuģu maršrutu plānus gadījumos, kad militāras aktivitātes plānotas tiešā citu valstu teritoriālo ūdeņu tuvumā vai starptautiskajā gaisa telpā pie citu valstu robežām.
Jānis Urbanovičs: Kā nācijai izdzīvot sanitārajā kordonā?  (115)
28.oktobris 2014 00:02
Par ģeopolitiskajiem riskiem Saeimas vēlēšanu kampaņā tika runāts krāšņi un bez apstājas. Draudīgā retorika valdošās koalīcijas partijām kļuva par "Minhauzena bizi", kas ļāva izvilkt sevi no slīkšņas. Vēlēšanas aizvadītas, elektorāta iebiedēšanai mests miers – laiks dalīt portfeļus un šūt smokingus ES prezidentūrai. Savukārt ģeopolitiskie procesi pilnā sparā turpinās, radot Latvijai problēmas, līdz kurām tā nemaz neaizdomājas.
Uzņēmums novērtē kvalificētus speciālistus
27.oktobris 2014 15:51
Katru gadu dzirdam, ka vispopulārākās studiju programmas augstskolās Latvijā ir sociālās un humanitārās zinātnes un tikai retais izvēlas studēt kādā tehniskā novirzienā. Šāda situācija satrauc vairākus tehnisko nozaru uzņēmumus, kuri jau pašlaik jūt izteiktu speciālistu trūkumu. To vidū ir arī SIA "SKAN – TOOLING", tāpēc, lai pievērstu uzmanību tehniskajām nozarēm, uzņēmums nolēma pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2014".
'Cmoki' iesniedz protestu par tiesāšanu spēlē ar 'VEF Rīga'  (5)
27.oktobris 2014 12:05
Baltkrievijas basketbola klubs Minskas "Cmoki" iesniedzi oficiālu protestu par tiesāšanu VTB Vienotās līgas spēlē pret Latvijas vicečempioniem " VEF Rīga ".
'Roll Shaper' trenažieri – slinkā vingrotāja sapnis
27.oktobris 2014 08:56
Tu omulīgi sēdi siltā klusā telpā, silti mazi ritentiņi viegli masē tavus muskuļus – pēdas, kājas, gurnus, vēderu, rokas...Vari palasīt, sūtīt īsziņas vai pat adīt, bet tavs ķermenis pa to laiku tiek vingrināts, attīrīts no sārņiem un stundas laikā zaudē vairāk kaloriju nekā smagas slodzes aerobikas nodarbībā. Tā nav fantāzija, bet realitāte, ko Latvijā piedāvā daudzās valstīs populārie Studio Figura saloni auguma veidošanai un liekā svara samazināšanai.
Latvijai aprēķinātā papildu iemaksa ES budžetā - 6,5 miljoni eiro  (19)
24.oktobris 2014 21:38
Mainot iekšzemes kopprodukta (IKP) aprēķināšanas kārtību, lai noteiktu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iemaksas ES kopējā budžetā, Latvijai papildus varētu būt jāiemaksā aptuveni 6,5 miljoni eiro.
Vidzemes koncertzālē - Eiropas valstu pianisti
24.oktobris 2014 14:06
Piektdien, 31. oktobrī, plkst. 19 Vidzemes koncertzālē norisināsies koncerts "Klaviermūzikas meistari". Šajā koncertu ciklā jau dzirdēta Čīlē dzīvojošā latviešu pianista Armanda Ābola un Vestarda Šimkus spilgtās un neaizmirstamās uzstāšanās. Gaidāmajā pasākumā klausītājiem būs iespēja vienlaicīgi iepazīties ar vairāku Eiropas valstu pianisma tradīcijām. Klavieru duetos un solo muzicēs Šveicē dzīvojošā latviete Arta Arnicāne, Sergejs Osokins no Latvijas, pianists no Polijas Slavomirs Vilks (Slawomir Wilk) un franču pianists Antuāns Buvī (Antoine Bouvy), vēsta Vidzemes koncertzāles pārstāvji.
Polija palielinās karaspēka klātbūtni pie austrumu robežas  (6)
24.oktobris 2014 13:27
Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks ceturtdien paziņoja, ka valsts austrumos tiks palielināts karaspēka skaitliskais sastāvs un notiks armijas modernizācija, vēsta Polijas Radio.
Polijas skolās aizliedz neveselīgu pārtiku  (3)
23.oktobris 2014 19:55
Lai cīnītos pret liekā svara problēmu, Polijas parlaments ceturtdien no nākamā gada janvāra aizliedzis skolās neveselīgu pārtiku.
Elektrības cenu samazinājumu Latvijā var gaidīt 2015. un 2016.gada mijā  (16)
23.oktobris 2014 18:54
Elektrības cenu samazinājumu Latvijā var sagaidīt ap 2015. un 2016.gada miju, ceturtdien preses konferencē par elektrības tirgus atvēršanu mājsaimniecībām sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ( SPRK ) padomes loceklis Rolands Irklis.
Apdrošinātājam 'Balta' jauns vadītājs  (2)
23.oktobris 2014 13:38
Trešdien, 22.oktobrī, Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU Group) padome par jauno valdes priekšsēdētāju apstiprināja Bogdanu Benčaku, kurš kopš 1999.gada strādā Polijas apdrošinātāja PZU grupā, portāls "Delfi" uzzināja uzņēmumā.
Zinātniekiem revolucionārs panākums paralīzes ārstēšanā  (9)
21.oktobris 2014 18:08
Britu un poļu zinātniekiem ar šūnu transplantāciju izdevies panākt nervu šķiedru reģenerāciju traumatiski bojātās muguras smadzenēs, atjaunojot paralizētam cilvēkam kustības kājās.
Sikorskis: Izteikumi intervijā par Ukrainas sadalīšanu ir 'pārinterpretēti'  (9)
21.oktobris 2014 15:56
Polijas parlamenta spīkers bijušais ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis otrdien centās norobežoties no viņam ASV izdevumā "Politico" piedēvētajiem skaļajiem apgalvojumiem par Krievijas prezidenta Vladimira Putina savulaik Polijai it kā izteikto piedāvājumu sadalīt Ukrainu.
ES neatcels pret Krieviju vērstās sankcijas  (2)
21.oktobris 2014 14:48
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien Luksemburgā notikušajā sanāksmē vienojušies atstāt spēkā pret Krieviju vērstās sankcijas, kā arī aktīvāk koordinēt savus pasākumus pret Ebolas vīrusa radītajiem draudiem.
LNO notiek Eiropas operas akadēmiju tīkla 'enoa' meistarklases  (2)
21.oktobris 2014 12:52
No 20. līdz 27. oktobrim Latvijas Nacionālajā operā notiek Eiropas operas akadēmiju tīkla enoa meistarklases "Krievu operas repertuārs ar Larisu Gergijevu". Meistarklašu ietvaros septiņi jauni operdziedātāji izcilās pedagoģes Larisas Gergijevas vadībā strādā ar krievu operas repertuāru, lielāko uzsvaru liekot uz izrunu, frāzējumu un stilu, portālu "Delfi" informē LNO pārstāvji.
Viens skrējiens, viena sajūta  (1)
21.oktobris 2014 09:45
Skriet kopā ar kolēģiem, draugiem un izjust vienotību, kas rodas, kopīgi mērojot skrējiena distanci. Daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir piedalījušies tradicionālajā Rīgas maratonā, kas nu jau astoņus gadus notiek maijā. Kā izrādās, ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārzemnieki iecienījuši šo pasākumu, jo tajā var smelties gan adrenalīnu, gan daļiņu Latvijas kultūras.
Sikorskis: Krievija piedāvājusi Polijai sadalīt Ukrainu  (45)
20.oktobris 2014 21:09
Krievija vēlējusies piesaistīt Poliju pie Ukrainas teritorijas sadales, paziņojis bijušais Polijas ārlietu ministrs un Seima priekšsēdētājs Radoslavs Sikorskis.
Foto: Latvijas sportisti dominē cīņu šovā 'Klondaika Fight Arena'  (6)
20.oktobris 2014 15:14
Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās lielākais cīņu šovs Baltijā - "Klondaika Fight Arena". Aizraujošā gaisotnē notika ne tikai intriģējošas cīņas un pirmā dāmu divkauja, bet arī negaidīts viena sportista bildinājums. Neskatoties uz plašo emociju un notikumu klāstu, Latvijas sportisti nezaudēja koncentrēšanos un neizrādīja nekādu viesmīlību, izcīnot uzvaru 6 no 7 cīņām, informē turnīra organizatori.