Polija

Polija

Polijas Republika ir viennacionāla valsts Centrāleiropā, kas robežojas ar Vāciju rietumos, Čehiju un Slovākiju dienvidos, Ukrainu un Baltkrieviju austrumos, un Lietuvu un Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu) ziemeļos. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra, kur Polijai ir jūras robeža ar Zviedriju un Dāniju. Polijas kopējā platība ir 312 679 kvadrātkilometri, un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju

Lietuvas ministrs: Visaginas AES likteni ietekmēs starpsavienojumi ar Zviedriju un Poliju
05.maijs 2016 18:36
Diskusijas par Visaginas atomelektrostacijas (AES) projekta likteni turpināsies pēc tam, kad kļūs skaidrs, kā Lietuvas elektroenerģijas tirgu ietekmē starpsavienojumi ar Poliju un Zviedriju, ceturtdien norādījis Lietuvas enerģētikas ministrs Roks Masjulis.
Latvijas U-19 florbolistes ar pamatīgu sagrāvi pret Somiju sāk pasaules čempionātu  (6)
05.maijs 2016 06:25
Latvijas U-19 florbolistes trešdien ar pamatīgu sagrāvi pret Somijas vienaudzēm sāka pasaules čempionātu, kas notiek Kanādā.
'Putina baikeru' jaunais līderis Latvijā – Ķirurga 'miesassargs' un Lietuvā nevēlama persona  (58)
05.maijs 2016 00:06
Krievijas motociklistu klubs "Nakts vilki" ("Ночные Волки") zināms ar savu ciešo saikni ar Kremli un nereti tiek uzskatīts par vienu no Maskavas maigās varas rīkiem . Arī Latvijā darbojas "Nakts vilku" nodaļa, kuras vadītāja Igora Lakatoša nesenā izraidīšana no valsts liecina, ka kustība ir nonākusi drošības iestāžu uzmanības lokā.
Rīgā viesosies Miervalža Poļa daiļrades pētniece no ASV
04.maijs 2016 23:11
Piektdien, 6. maijā, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) atjaunotās vēsturiskās galvenās ēkas Konferenču zālē (K. Valdemāra ielā 10, Rīgā) notiks amerikāņu mākslas zinātnieces, pasniedzējas, Miervalža Poļa daiļrades pētnieces un monogrāfijas autores Dr. Eimijas Brizgelas Brizgela ( Amy Bryzgel ) lekcija "Polis, Austrumi un Rietumi", portālu "Delfi" informē LNMM pārstāvji.
'Eurostat': Latvijā martā mazākais mazumtirdzniecības pieaugums ES  (4)
04.maijs 2016 15:52
Latvijā martā salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo mēnesi bija mazākais mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina trešdien publiskotie ES statistikas pārvaldes " Eurostat " dati par 22 bloka dalībvalstīm.
Krievija, 'radot pretspēku NATO', veidos trīs jaunas divīzijas  (293)
04.maijs 2016 14:52
Lai radītu pretsvaru Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas ( NATO ) pieaugošajam spēkam, Krievijas bruņotajos spēkos līdz gada beigām tiks izveidotas trīs jaunas divīzijas, trešdien vēsta aģentūra "Reuters".
Atskats vēsturē: Poļu armijai Itālijā munīciju pienesa Sīrijas brūnais lācis  (18)
04.maijs 2016 00:10
Otrā pasaules kara notikumi miljoniem cilvēku visā pasaulē likteņus pavērsa negaidītos virzienos. Pavisam nejauši šī kara virpulī tika ierauts arī kāds Sīrijas brūnais lācis, kurš līdzīgi saviem frontes biedriem kara laikā pamanījās apceļot dažādas zemes.
ASV ministrs: NATO aizstāvēs alianses dalībvalstis pret Krievijas agresiju  (36)
03.maijs 2016 17:36
ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters otrdien brīdinājis Maskavu, ka NATO aizstāvēs alianses dalībvalstis pret iespējamu Krievijas agresiju.
Lietuvas robežsargi neielaiž valstī no Baltkrievijas braucošu Krievijas motociklistu  (57)
03.maijs 2016 11:40
Robežsargi Druskininkos pirmdien nav ielaiduši Lietuvā no Baltkrievijas braucošu Krievijas motociklistu, savu lēmumu pamatojot ar to, ka motociklists nespēja norādīt sava brauciena uz Šengenas zonu mērķi un viņam nebija braucienu pamatojošu dokumentu.
'Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas' koncerna revidētie zaudējumi pērn - 2,7 miljoni eiro  (2)
03.maijs 2016 11:20
AS " Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" (DLRR) koncerna konsolidētais neto apgrozījums pērn bija 19,2 miljoni eiro un tas ir 4% samazinājums attiecībā pret 2014.gada apgrozījumu, teikts DLRR revidētajā konsolidētajā finanšu pārskatā, kas iesniegts biržai " Nasdaq Riga ".
Sācies festivals 'Rīgas Fotomēnesis 2016'
03.maijs 2016 11:04
Ar izstādi pilsētvidē 2. maijā sācies festivāls "Rīgas Fotomēnesis 2016", kas turpināsies līdz 16. jūnijam, piedāvājot desmit izstādes un vairāk nekā 30 notikumus ar kopējo tēmu "Teritorijas, robežas un savienojumi", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.
Eduards Liniņš, 'Rīgas Laiks': Kara ērtības  (30)
03.maijs 2016 00:16
Teroristu uzbrukumi Briselē ir pierādījums tam, ka visai Eiropai ir pieteikts karš, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja pretterorisma vienības Omega bijušais komandieris Juris Grabovskis. Viņš uzsvēra, ka pēc tā, kas notika Parīzē un Briselē, ir jāmeklē cits skatījums. "Pēc terorisma Francijā [var secināt], ka kaut kur nestrādā šis mehānisms – filtrēšanas, aizturēšanas. Mēs gribam to izdarīt demokrātiski, bet karā to nevar," teica Grabovskis. Delfi.lv, 29. martā
Koncerna 'Grindeks' apgrozījums pērn sarucis līdz 82,7 miljoniem eiro  (3)
02.maijs 2016 19:03
Latvijas farmācijas kompānijas AS " Grindeks " koncerns pērn apgrozīja 82,7 miljonus eiro, kas ir par 5,8 miljoniem eiro jeb 6,6% mazāk nekā 2014.gadā, liecina "Grindeks" 2015.gada revidētie konsolidētie finanšu pārskati.
Latvijas U-19 florbolistes dodas uz pasaules čempionātu Kanādā
02.maijs 2016 16:16
Ceļā uz pasaules čempionātu florbolā, kas 4. līdz 8. maijam norisināsies Kanādas pilsētā Belevillē, pirmdien devusies Latvijas U-19 sieviešu izlase galvenā trenera Jurija Fedulova vadībā. Latvijas valstsvienībai galvenais izdevums - nosargāt savu vietu pasaules elitē jeb A divīzijā, bet veiksmes gadījumā pacīnīties par vismaz 5. vietu, informēja Latvijas Florbola savienība.
Video: Ķirurgs atgrūž žurnālistu, kurš uzdod nepatīkamu jautājumu par PSRS  (335)
02.maijs 2016 16:00
Ne visai inteliģentu veidu, kā izvairīties no atbildes uz neērtu jautājumu, izvēlējies prokremliskā motociklistu kluba "Nakts vilki" līderis Aleksandrs Zaldostanovs – viņš žurnālistu vienkārši "pasūtīja" un aizgrūda prom, liecina projekta "Current Time" video.
Bogdanovičs izcīna 16. vietu UCI velobraucienā Polijā
02.maijs 2016 14:56
"Rietumu – Delfin" šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs svētdien izcīnīja 16. vietu UCI kategorijas viendienas velobraucienā "Memorial Andrzeja Trochanowskiego". "Estonian cup" 1. posmā tikmēr nepārspēts palika Dmitrijs Sorokins, kamēr Jāņa Baukša piemiņas sacensību kritērija braucienā "Rietumu – Delfin" komandai dubultuzvaru sagādāja Aleksandrs Rubļevskis un Andris Lukjanovs.
Vilnis Celmiņš: Jo lielāks mērķis, jo vieglāk tajā trāpīt!  (1)
02.maijs 2016 10:30
Tuvojoties 2016. gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, “Cramo Latvia” sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju vēlas godināt Latvijas trenerus, kuri snieguši būtisku ieguldījumu Latvijā zināmu sportistu sasniegumu kaldināšanā – iedvesmojuši, atbalstījuši, devuši padomus, vienmēr bijuši līdzās. Šoreiz stāsts par to, kā Vilnis Celmiņš kļuvis par šaušanas treneri un kas ir veiksmes pamatā, kādēļ tik salīdzinoši īsā laikā viņam izdevies ar jauniešu izlasi iegūt Eiropas līmeņa medaļas jau vairākus gadus pēc kārtas.
'Melo, maitas' un pasi pret zemi: kā 'Putina baikeri' netika Polijā  (215)
02.maijs 2016 09:50
Svētdien Polijas robežsargi jau otro gadu pēc kārtas liedza valstī iebraukt Krievijas prokremliskā motociklistu kluba "Nakts vilki" rīkotā brauciena Maskava-Berlīne dalībniekiem.
Dārzeņu cenas patlaban ir augstākas nekā iepriekšējā sezonā, secina ZM
01.maijs 2016 23:06
Nelabvēlīgo klimatisko laika apstākļu dēļ, kas piemeklēja Polijas dārzeņu ražotājus 2015. gada vasarā, dārzeņu cenas pašlaik joprojām ir augstākas nekā iepriekšējā sezonā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
'Putina baikerus' neielaiž Polijā  (175)
01.maijs 2016 17:41
Krievijas motociklistu kluba "Nakts vilki" brauciens uz Berlīni, kas tiek organizēts Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju gadadienai par godu, otro gadu pēc kārtas apstājies pie Polijas robežas.
Cik dzīvotspējīgi ir stādi, kurus pārdod lielveikalos?  (1)
30.aprīlis 2016 19:28
Situācija lielākajos tirdzniecības tīklos uzlabojas, vietējo stādu kļūst vairāk, tomēr joprojām dominē imports. Šādi ir "LA" un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākā speciālista augkopībā, agronoma Māra Narvila secinājumi, iepazīstoties ar divu tirgotāju – SIA "Maxima Latvija" un SIA "Depo DIY" – stādu piedāvājumu. Vairākums aplūkoto stādu izcelsmes valsts ir Nīderlande, Beļģija un Polija, un vien neliela daļa puķu, ogulāju un augļkoku stādu audzēti pašu mājās.
NATO Baltijas valstīs un Polijā izvietos četrus bataljonus  (125)
30.aprīlis 2016 10:46
NATO gatavojas Baltijas valstīs un Polijā izvietot četrus bataljonus - aptuveni 4000 karavīru, lai nostiprinātu tās robežu ar Krieviju, piektdien paziņojušas amatpersonas, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal" (WSJ).
Slovēnijas hokejisti izšķirošajā spēlē nodrošina atgriešanos PČ elites divīzijā
29.aprīlis 2016 20:41
Slovēnijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas A grupas turnīra pēdējās kārtas izšķirošajā, piektajā, spēlē piektdien uzveica Austriju, nodrošinot tai atgriešanos elites divīzijā.
'Olainfarm' koncernam rekordpeļņa - 15,3 miljoni eiro; valde piedāvās maksāt dividendes  (7)
29.aprīlis 2016 18:54
Latvijas zāļu ražotāja " Olainfarm " koncerns pērn strādāja ar 97,392 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā 2014.gadā, bet grupas peļņa pieauga par 24% un bija 15,281 miljons eiro, liecina biržai "Nasdaq Riga" iesniegtais kompānijas auditētais finanšu pārskats.
Lielākā daļa nelegālo migrantu Lietuvā ierodas no Latvijas puses  (2)
29.aprīlis 2016 18:03
Mainoties nelegālās migrācijas tendencēm, pēdējā laikā aizvien vairāk imigrantu Lietuvā ierodas pāri Eiropas Savienības (ES) iekšējai robežai no Latvijas puses, lai gan vēl pirms pāris gadiem Lietuvas robežsargiem lielākās galvassāpes sagādāja imigrantu plūsma caur Baltkrieviju, piektdien žurnālistiem pastāstījis Lietuvas Valsts robežapsardzes dienesta (VSAT) vadītājs Renats Požēla.
Polija arī šogad nelaidīs 'Nakts vilkus' savā teritorijā  (14)
29.aprīlis 2016 17:05
Polijas vēstniecība Maskavā piektdien paziņojusi, ka Varšava arī šogad nelaidīs pār savu robežu Krievijas motociklistu bandas "Nakts vilki" dalībniekus, kas par godu tā sauktajai Uzvaras dienai atkal plāno doties braucienā no Maskavas uz Berlīni, vēsta Polijas Radio.
Baltijas valstīm nevajadzētu kavēties ar vienošanos par 'Rail Baltica', uzsver eksperte  (33)
29.aprīlis 2016 07:12
Baltijas valstīm nevajadzētu kavēties ar vienošanos par Eiropas sliežu platuma projektu " Rail Baltica " un valstīm pēc iespējas ātrāk jāapliecina vēlme un spējas realizēt šo projektu, intervijā atzina Ziemeļjūras-Baltijas koridora projekta, kura daļa ir "Rail Baltica", koordinatore un Eiropas Komisijas pārstāve Katrīna Trautmane.
Rakels: zinu, ka varu spēlēt 'Championship' līmenī
27.aprīlis 2016 21:12
Latvijas izlases futbolists Deniss Rakels pēc trim pavadītiem mēnešiem " Reading " komandas sastāvā, kas spēlē Anglijas pēc spēka otrās spēcīgākās līgas - "Championship" - turnīrā, uzskata, ka viņš ir spējīgs spēlēt šāda čempionāta līmenī, un ir ļoti priecīgs atrasties Redingas kluba sistēmā.