Polija

Polija

Polijas Republika ir viennacionāla valsts Centrāleiropā, kas robežojas ar Vāciju rietumos, Čehiju un Slovākiju dienvidos, Ukrainu un Baltkrieviju austrumos, un Lietuvu un Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu) ziemeļos. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra, kur Polijai ir jūras robeža ar Zviedriju un Dāniju. Polijas kopējā platība ir 312 679 kvadrātkilometri, un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju

Populārākie raksti
10 joprojām neatrisinātas Otrā pasaules kara mistērijas  (82)
10.marts 2016 03:00
Pagājušajā gadā divi avantūristi paziņoja, ka zina pazudušā nacistu zelta vilciena atrašanās vietu. Lai gan zelta vilciena sargāšanā iesaistījās pat Polijas bruņotie spēki, un tika demonstrētas dažādas liecības zelta vilciena eksistencei, pagaidām tā atrašanās vieta joprojām ir tikai neatrisināta mistērija. Otrais pasaules karš bija notikumu bagāts, un daudzus no tiem pat šobrīd, jau vairāk nekā 70 gadus pēc tiem, nav izdevies atklāt.
Neticamākie futbola profesionāļu gūtie vārti treniņos  (11)
24.jūnijs 2013 16:00
Profesionālie futbolisti par tādiem kļuvuši sava talanta un smaga darba dēļ, tomēr pat viņiem gadās dažus vārtus iesist tīrās veiksmes dēļ.
Augsta ranga ASV analītiķis: 3. Pasaules karš varētu sākties Latvijā  (193)
17.novembris 2016 10:10
Bijušais kādreizējā ASV prezidenta Džordža Buša un viņa pēcteča Baraka Obamas administrāciju vadošais darbinieks Pols Millers prestižā žurnāla "Foreign Policy" interneta vietnē publicējis viedokli ar nosaukumu " Kā 3. Pasaules karš varētu sākties Latvijā ".