Purvīša balva

Purvīša balva

"Purvīša balva" ir augstākais apbalvojums Latvijas mākslā. Tā tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm, kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām un kurš ieguvis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu.

Pirmā "Purvīša balva" tika pasniegta 2009. gadā. Līdz šim balvu saņēmuši Katrīna Neiburga, Kristaps Ģelzis, Andris Eglītis, Miķelis Fišers.

Redaktors iesaka
Māksla ir nokāpusi no 'ziloņkaula troņa'. Saruna ar 'Purvīša balvas' ekspertu Tadeušu Ropaku  (9)
15.februāris 2017 06:12
Kaut prominentajam austriešu izcelsmes galeristam, kas tirgū virtuozi žonglē jau vairāk nekā 30 gadus, iespējams, vairāk piestāvētu apzīmējums "haizivs"; "ArtReview" viņu savulaik trāpīgi nodēvējis par "Parīzes galeristu princi". Kad pirms nu jau gandrīz četriem gadiem Ropaks Parīzē, izbijušā fabrikā, atvēra savu 5000 kvadrātmetru megaleriju " Ropac Pantin ", tā kļuva par Parīzes lielāko komerciālās mākslas telpu, atklāšanā piedaloties 40 māksliniekiem un 25 muzeju direktoriem. Tostarp arī Ropaka galerijas pārstāvēto britu mākslinieku "ziedam" Gilberts&Džordžs, Georgam Bāzelicam, Anselmam Kīferam, kā arī prominentajām Hermès un Rotšīldu ģimenēm.
Foto: 'Purvīša balvas' desmitgadi atklāj Gļeba Panteļejeva izstāde
10.februāris 2017 10:14
Ceturtdien, 9. februārī, "Gallery Park Hotel" atklājot tēlnieka Gļeba Panteļejeva izstādi "Kur Tu to ņēmi?", aizsāktas Baltijā lielākās mākslas godalgas – ''Purvīša balvas'' desmitgades svinības. Tās ilgs līdz pat 17. februārim, kad īpašā ceremonijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks paziņots "Purvīša balvas 2017" ieguvējs.
Pārbaudi sevi! Cik labi pārzini latviešu mūsdienu mākslu!  (31)
13.janvāris 2017 06:08
Šā gada 17. februārī atjaunotajā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks pasniegta piektā " Purvīša balva ". Šobrīd jau zināmi astoņi mākslinieki, kas šogad pretendē un prestižo apbalvojumu, taču "Purvīša balvas" jubilejā aicinām atskatīties uz iepriekšējiem nominantiem, kuri uz balvu pretendējuši sākot no 2008. gada.