Riga IFF

Riga IFF

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) ir ikgadējs notikums, kas piedāvā plašai auditorijai domātu filmu programmu, kā arī dažādus notikumus kino profesionāļiem.

Festivāls pirmo reizi notika 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas Kultūras galvaspilsēta un Latvijas Nacionālajā operā notika Eiropas kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija.

Šobrīd Rīga IFF kļuvis par svarīgu tikšanās vietu gan vietējai, gan ārvalstu kino veidotāju sabiedrībai, bet skatītājam seansi festivālā kļūst par ietilpīgiem notikumiem ar pievienoto vērtību.

Redaktors iesaka
Foto: Ar ASV un Latvijas kopprojektu 'Skaņa, ko redzam: Rīga' svinīgi atklāts Riga IFF
11.septembris 2017 14:45
Piektdien, 8. septembrī, ar projekta "Sound We See: Riga" ("Skaņa, ko redzam: Rīga") pirmizrādi-koncertu svinīgi tika atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls ( Riga IFF ).
Riga IFF izlase: Agnese Krivade par Alehandro Hodorovska filmu 'Nebeidzamā dzeja'  (10)
11.septembris 2017 07:42
Rīgas starptautiskā kinofestivāla ( Riga IFF ) programmā šogad iekļauta kinorežisora, dzejnieka un domātāja Alehandro Hodorovska autobiogrāfiskā filma ""Nebeidzamā dzeja" ("Poesia Sin Fin", 2016). Par filmu, ko festivāla rīkotāji nodēvējuši par sirreālā vizuālajā valodā pasniegtu odu skaistuma un iekšējās patiesības meklējumiem, pēc noskatīšanās raksta latviešu dzejniece Agnese Krivade.
Ņemcova brīvības pārāk augstā cena. Intervija ar režisori Veru Kričevsku  (21)
07.septembris 2017 06:56
Kāpēc vara visu izlemj tautas vietā, bet tauta bez ierunām visu norij? Kāpēc līdz ar Borisa Ņemcova nāvi Krievija zaudēja savu iespēju? Vai vispār ir nepieciešama šāda iespēja? Vai mūsdienu pasaulē ir iespējama brīvība? Kāpēc Hodorkovskis atsacījās no mediju projektu veidošanas? Pirms Riga IFF "ArtDocFest" dokumentālās filmas par Borisu Ņemcovu "Pārāk brīvs cilvēks" demonstrēšanas uz portāla "Delfi" jautājumiem atbildēja režisore Vera Kričevska.