Rīgas cirks

Rīgas cirks

Rīgas cirks ir viens no vecākajiem Eiropā un vienīgā patstāvīgā cirka ēka Baltijas valstīs. Cirka nams ir iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Kopš 2016. gada ēka ir slēgta drošības apsvērumu dēļ, bet cirka institūcija darbojas ārpus tā telpām. 2017. gadā cirks piedzīvoja lielas pārmaiņas, kad Latvijā tika aizliegtas izrādes ar savvaļas dzīvnieku piedalīšanos, kā arī Rīgas cirkam tika nomainīta vadība. Kopš 2017. gada marta Rīgas cirka direktore ir Ināra Kehre, bet mākslinieciskais vadītājs – Mārtiņš Ķibers. Jaunās komandas mērķis ir padarīt cirka mākslu un tās baudīšanu Latvijā laikmetīgāku un daudzveidīgāku.

Redaktors iesaka
Rīgas cirks sāk sezonu ar Austrālijas akrobātu izrādi 'Vienkārši kosmoss'  (3)
05.septembris 2018 10:04
Rīgas cirks jauno sezonu atklās 5. un 6. septembrī, kad Latvijā viesosies pasaulē atzīta un godalgota Austrālijas cirka trupa "Gravity and Other Myths" ar izrādi "Vienkārši kosmoss". Akrobātu priekšnesumu varēs noskatīties Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, portālu "Delfi" informē Rīgas cirka pārstāve Ieva Miltiņa.
Rīgas cirks jaunajā sezonā grasās kļūt daudzveidīgāks, tradīcijas apvienojot ar laikmetīgo  (7)
18.oktobris 2017 13:56
Rīgas cirks jauno sezonu atklās ar Toma Monktona virtuozo klaunādi "Tikai kauliņi", savukārt turpmākajos priekšnesumos centīsies atklāt cirka mākslas daudzveidīgumu, kā arī piedāvās skatītājiem iepazīt izrāžu aizkulises "Sarunās par cirku", šodien preses konferencē sacīja cirka pārstāvji.
Bez bārdainām dāmām, punduriem un zvēriem. Par cirku, kas mūžīgi mainās un pilnveidojas  (31)
04.aprīlis 2017 10:26
Rīga jau ilgi ir lepojusies ar vienu no vecākajiem cirkiem Eiropā, un, patiesību sakot, vienu no retajiem, kurš vēl ir saglabājies gan kā ēka, gan kā cirks. Lai arī šodien drošības apsvērumu dēļ ēka ir slēgta, tās liktenis vēl joprojām rādās gaišāks nekā lielākajai daļa Eiropas cirku, kuri vai nu tika iznīcināti Otrā pasaules kara laikā, vai, zaudējot savu aktualitāti, slēdza savas durvis un bieži tika pārbūvēti vai vienkārši izdemolēti. Pateicoties Rīgas Cirkam, mēs varam runāt par stabilu cirka tradīcijas klātesamību Latvijā jau vairāk nekā 100 gadus.