Rīgas dome

Rīgas dome

Rīgas dome ir Rīgas pilsētas pašpārvaldes augstākā iestāde. Tā sastāv no 60 deputātiem, ko ievēl reizi četros gados pašvaldību vēlēšanās. Kopš 2003.gada tā darbojas atjaunotajā Rātsnama ēkā Rātslaukumā 1, Vecrīgā.

Ūdens peļķes atsūknētas no Bolderājas, Čiekurkalna un Sarkandaugavas ielām  (7)
12.februāris 2016 11:54
Ūdens atsūknēšanas tehnika lietus ūdeni jau atsūknējusi no Bolderājas, Čiekurkalna, Sarkandaugavas ielām, bet šobrīd sešas speciālās tehnikas strādā Jaunciema gatvē un centrā, informēja Rīgas domē (RD).
Ušakovs: Rīgas cirks ir unikāls mantojums  (42)
12.februāris 2016 10:58
Rīgas cirks ir pilsētas un visas valsts unikāls mantojums, tādēļ Rīgas dome cer, ka Kultūras ministrija izdarīs visu, kas ir valsts spēkos, lai savestu kārtībā savu īpašumu, komentējot cirka slēgšanu, sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).
RD gatava piekrist 'Taxify' darbībai, ja šoferi ievēros normatīvos aktus  (2)
11.februāris 2016 14:35
Rīgas pašvaldības amatpersonas ir tikušās ar taksometru aplikācijas "Taxify" pārstāvjiem, lai pārrunātu esošo tirgus situāciju. Pēc sarunas pašvaldība apliecinājusi, ka atbalsta pasažieru pārvadājumu "inovatīvus risinājumus", taču ar nosacījumu, ka tiks nokārtotas normatīvajos aktos noteiktās saistības komercdarbības veikšanai.
Dibinās Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centru  (4)
10.februāris 2016 17:27
No marta galvaspilsētā plānots izveidot divas jaunas Rīgas domes struktūrvienības - Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centru un Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju (IT) drošības centru, paredz trešdien domes Finanšu un administrācijas komitejā atbalstītie grozījumi Rīgas pašvaldības nolikumā.
Rīgas Rātsnama zvani skandēs Raimonda Paula melodijas  (11)
10.februāris 2016 15:49
Par godu komponista Raimonda Paula 80 gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani no trešdienas, 10. februāra sāks atskaņot Maestro melodijas, ko ieteikuši iedzīvotāji, portālu "Delfi" informēja Rīgas Domas pārstāvji.
Rīgā iecerēti projekti Okupācijas muzeja pārbūves bremzēšanai, bažījas domnieki  (37)
10.februāris 2016 13:30
Rīgas domes opozīcija šodien Pilsētas attīstības komitejas sēdē pauda bažas, ka daži Rīgas pilsētas arhitekta biroja šogad iecerētie projekti varētu būt "vēl viens iegansts Okupācijas muzeja pārbūves projekta īstenošanas bremzēšanai".
Ieguldot 127 600 eiro, Rīgā pagarinās Ķengaraga promenādi  (8)
10.februāris 2016 13:21
No Rīgas infrastruktūras fonda tiks piešķirti 127 655 eiro Ķengaraga promenādes - gājēju/veloceliņa "Centrs-Dārziņi" - turpinājuma izbūvei gar Daugavu, trešdien vienojās Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti.
Būvvalde sākusi slēgt privātās maksas autostāvvietas Rīgā  (96)
09.februāris 2016 14:01
Kopš janvāra beigām Rīgas pilsētas būvvalde sākusi slēgt automašīnu maksas stāvvietas, kas izvietotas pilsētas vēsturiskajā centrā vai tuvu tam. Būvvalde noliedz, ka ar pēkšņo cīņu pret privātajām stāvvietām atbalsta "Rīgas satiksmes" stāvvietu biznesu, ziņo Latvijas Radio.
'Futbola mājas': apsildāms mākslīgais laukums, unikāla būvakustika, šautuve un 5500 skatītāju vietas  (32)
09.februāris 2016 06:46
Bijušā LU stadiona teritorijā Krišjāņa Barona ielā 116a, kur 2017. gadā plānots atvērt jaunu, modernu stadionu, ievestas pirmās tehnikas vienības, un februāra beigās varētu sākties arī redzami būvniecības darbi. Tomēr projektā joprojām ir vairākas neskaidras lietas, no kurām svarīgākā ir finansiālais nodrošinājums.
Grib aizbērt Rīgas metro izpētes un monitoringa urbumus  (23)
08.februāris 2016 20:54
Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departaments izsludinājis iepirkumu par metro izpētes un monitoringa urbumu tamponēšanu jeb aizbēršanu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Video: Ziema pamatīgi apskādējusi nule remontēto Barona ielu  (70)
08.februāris 2016 15:34
Mainīgie laikapstākļi pamatīgi apskādējuši nule kā izremontēto Krišjāņa Barona ielu, novēroja portāls "Delfi". Redzēto iemūžinājuši arī rīdzinieki, steidzot ar iespaidiem dalīties sociālajos tīklos. Situāciju Kr. Barona ielā savā sociālās vietnes " Facebook " profilā komentējis arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).
Bulciņu skandāls: Mānīgajai skolas direktorei izsaka aizrādījumu  (83)
05.februāris 2016 19:57
Rīgas dome lēmusi izteikt aizrādījumu par ētikas normu pārkāpšanu Rīgas 88.vidusskolas direktorei saistībā ar TV3 sižetā redzamo viņas rīcību skolas kafejnīcā, piektdien vēsta TV3 raidījums "Bez tabu".
Foto: Sāk jaukt bēdīgi slaveno graustu Rīgas centrā  (61)
05.februāris 2016 12:39
Piektdien, 5.februārī, Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar atbildīgajiem pašvaldības speciālistiem apsekoja A kategorijas vidi degradējošās ēkas Brīvības ielā 78a demontāžas darbus, portāls "Delfi" uzzināja RD.
Eksprezidenti un sabiedrībā zināmi cilvēki vēstulē pauž atbalstu Okupācijas muzejam  (120)
05.februāris 2016 12:07
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete 5. februārī medijiem izsūtījusi atklātu vēstuli, kurā pausts atbalsts Okupācijas muzeja rekonstrukcijai. To parakstījuši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp eksprezidenti Guntis Ulmanis , Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers .
Bērnu interešu pulciņu 'melnās kases'; VID jau sācis pārbaudes  (27)
05.februāris 2016 07:06
Šā gada sākumā stājās spēkā izmaiņas likumdošanā, kas paredz, ka, sākot ar 2016. gadu, tas ir, no 2017. gada 1. marta, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par šo gadu, vecāki varēs atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par bērnu interešu izglītību. Vecāki, protams, ir priecīgi par šādām izmaiņām, tomēr, kā izrādās, ne viss šajā lietā ir legāls. Proti, salīdzinoši daudz interešu izglītības pulciņu darbojas ēnu ekonomikā jeb tur savas "melnās kases".
Atbalsta iespēju Rīgā deklarētiem vecākiem atzīmēt, ka nevēlas bērnu skolot pašvaldības bērnudārzā
04.februāris 2016 15:28
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja 4. februārī atbalstījusi priekšlikumu Rīgā deklarētiem vecākiem paredzēt iespēju atzīmēt, ka nevēlas bērnu skolot pašvaldības bērnudārzā. To paredz jaunie pašvaldības saistošie noteikumi par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju.
Gerhards un Ušakovs vienojušies par pārejas posma ieviešanu NĪN aprēķināšanai  (10)
03.februāris 2016 16:48
Rīgā līdz šī mēneša beigām tiks noteikts pārejas posms nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšanai, par to trešdien tikšanās laikā vienojušies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).
LFF stadiona būvniecības izmaksas varētu pieaugt līdz pat 15 miljoniem eiro  (43)
01.februāris 2016 14:54
Latvijas Futbola federācijas (LFF) jaunā stadiona būvniecības izmaksas varētu sasniegt pat nepilnus 15 miljonus eiro, informē LFF.
Aizliedz atrasties uz visu Rīgas ūdenstilpju ledus  (3)
01.februāris 2016 14:46
No pirmdienas, 1. februāra, tiek noteikts paaugstinātas bīstamības periods uz visu pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošo ūdenstilpju ledus, šajā laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.
Rīgas bruģis – tas ir vājprāts. Aktuālākās problēmas cilvēkiem ar invaliditāti  (7)
31.janvāris 2016 17:17
Bruģētās ielas, ko ratiņkrēslā paša spēkiem šķērsot ir gandrīz neiespējami, finansējuma "nogriešana" asistenta pakalpojumiem brīvā laika pavadīšanai, kā arī medicīnas un higiēnas preču nekompensēšana tiem, kas cieš no urīna nesaturēšanas – tie pašlaik ir karstākie jautājumi, par ko cīnās nevalstiskās organizācijas, kas atbalsta un apvieno personas ar invaliditāti . Portālam Rutks.lv situāciju skaidro Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrības valdes loceklis Mārtiņš Karnītis , kurš arī pārvietojas ratiņkrēslā.
Rīgā plāno veidot emocionāla atbalsta zvanu centru senioriem  (9)
31.janvāris 2016 17:15
Rīgā februārī plānots sākt īpašu projektu "Būsim aktīvi" vecāka gadagājuma cilvēku sociālās atstumtības riska mazināšanai, izveidojot zvanu centru, kurā brīvprātīgi darbosies seniori, lai uzklausītu viens otru brīdī, kad nepieciešams emocionāls atbalsts.
Latvijas handbola izlase PČ kvalifikācijas 'play-off' kārtā tiksies ar Baltkrieviju
31.janvāris 2016 15:07
Latvijas handbola valstsvienība vasarā gaidāmajā 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtā tiksies ar Baltkrieviju, kļuva zināms svētdien notikušajā izlozē.
Mežacūkas ierodas 'vizītēs', bet vairāki simti lapsu Rīgā mierīgi dzīvo  (31)
30.janvāris 2016 20:47
Rīgā mierīgi daudzās paaudzēs dzīvo vairāki simti lapsu, sestdien vēsta LNT ziņu raidījums.
Nodrošināt vienlīdzīgu iespēju 2000 taksometru Vecrīgā nav iespējams, paziņo RTP  (9)
30.janvāris 2016 19:30
Rīgas domes (RD) noteikumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu Vecrīgas teritorijā, visticamāk, izstrādāti ar vēlmi veicināt uzņēmējus apvienoties, tādējādi palielinot darba attiecību institūcijas prestižu un ar to saistīto nodokļu politikas īstenošanu, norāda "Rīgas taksometru parka"(RTP) izpilddirektore Anita Pakalniece.
Aculiecinieks: nepārvaramā žurga Uzvaras parka pievārtē  (23)
29.janvāris 2016 20:37
Gan lietavu laikā, gan atkušņa laikā Aleksandra Grīna bulvāra un Bāriņu ielas "krustojumā", Rīgā, veidojas milzu peļķes, kuras pārvarēt sausām kājām nav iespējams, portālam "Delfi" pastāstīja aculieciniece.
Rīgā noslēgsies ūdensvadu dezinfekcija
29.janvāris 2016 06:35
Rīgā piektdien noslēgsies galvaspilsētas ūdensapgādes kompānijas " Rīgas ūdens " veiktā pilsētas ūdensvadu dezinfekcija, pavēstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Mucenieks.
Aculiecinieku satrauc 'izrakumi' pilsētas centrā; tie apgrūtinās satiksmi līdz martam  (12)
27.janvāris 2016 14:31
Jau nedēļām ilgi "izrakumi" Rīgas centrā, 11. novembra krastmalā, rada sastrēgumus, novērojis kāds portāla "Delfi" lasītājs. Tikmēr Rīgas domē (RD) skaidro, ka būvdarbi varētu ilgt līdz martam.
Lasītāja: nesmukums, kas lepni tiek dēvēts par Aleksandra Grīna bulvāri  (9)
27.janvāris 2016 11:00
Kad ievācos dzīvot Aleksandra Grīna bulvārī, iesākumā nevarēju saprast, kur tad īsti tas bulvāris sākas un kur beidzas. Kad paskatījos kartē, liels bija mans pārsteigums – izrādās, izdangātais grants ceļš arī nes dižā rakstnieka vārdu, raksta "Delfi" lasītāja Kristīne.
No Vanšu tilta vantīm Rīgā krīt slapjš sniegs  (7)
25.janvāris 2016 10:19
No Vanšu tilta vantīm Rīgā pirmdienas rītā krīt slapjš sniegs, apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.