Rīgas dome

Rīgas dome

Rīgas dome ir Rīgas pilsētas pašpārvaldes augstākā iestāde. Tā sastāv no 60 deputātiem, ko ievēl reizi četros gados pašvaldību vēlēšanās. Kopš 2003.gada tā darbojas atjaunotajā Rātsnama ēkā Rātslaukumā 1, Vecrīgā.

Saeimas koalīcijas deputāti dusmīgi: 'Rīgas satiksme' maldina reklāmās par biļešu cenu celšanu  (149)
28.janvāris 2015 15:17
Vairāki koalīciju pārstāvošie Saeimas deputāti vērsušies pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ( NEPLP ) ar aicinājumu izvērtēt Rīgas pašvaldības SIA " Rīgas satiksme " (RS) reklāmu, kas saistītas ar biļešu cenu palielināšanu sabiedriskajā transportā, atbilstību likuma normām.
Foto: Vieta uzdzīvotājiem – Daugavgrīvas bērnu laukumiņš  (14)
28.janvāris 2015 12:37
Rīgā, Daugavgrīvā bērnu laukumiņš kļuvis par uzdzīvotāju vietu, novēroja "Delfi" lasītājs un fotogrāfiju autors Martins.
Rīgas mērs ir pārliecināts, ka pašvaldība nerīkojas nesaimnieciski  (150)
28.janvāris 2015 07:23
Rīgas domei ir piesardzīga budžeta politika un katru gadu tā noslēdz ar mazāku budžeta deficītu nekā plānots, atbildot uz jautājumu, vai Rīgas domes nerīkojas nesaimnieciski attiecībā uz pilsētas budžeta līdzekļiem, telefonsarunā Latvijas Televīzijas rīta raidījumam "Rīta Panorāma" trešdien sacīja galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (S).
ES prezidentūras pasākuma laikā Rīgā ierobežos satiksmi  (12)
28.janvāris 2015 03:12
Eiropas Savienības (ES) iekšlietu un tieslietu ministru neformālās sanāksmes laikā Rīgā vietām ierobežos satiksmi, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Rīgā aizliedz tirgot alkoholu naktīs patērēšanai uz vietas, ja telpai nav atsevišķas ieejas  (37)
27.janvāris 2015 19:50
Rīgas pašvaldībā noteikts aizliegums tirgot alkoholiskos dzērienus arī patērēšanai uz vietas nakts stundās mazumtirdzniecības vietās, kurām nav nodrošināta atsevišķa ieeja, otrdien informēja Rīgas domes (RD) sēdē.
Rīgas dome apstiprina pašvaldības šā gada budžetu ar 55,6 miljonu eiro deficītu  (43)
27.janvāris 2015 16:49
Rīgas domes (RD) deputāti otrdien apstiprināja pašvaldības šā gada budžetu, kas paredz deficītu 55,568 miljonu eiro apmērā, uzzināja domes sēdē.
Protests pret biļešu cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā notiks divas dienas  (25)
27.janvāris 2015 16:01
Sociālā tīklā " Facebook " izveidotās lapas "Pret Rīgas domes cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā" pārstāvji aicina iedzīvotājus 1.februārī vai 2.februārī ignorēt un neizmantot SIA " Rīgas satiksme " (RS) transportlīdzekļus, aģentūru LETA informēja lapas veidotāji.
Nevienā Rīgas pašvaldības izglītības iestādē gripas dēļ mācību process nav apturēts  (3)
27.janvāris 2015 13:41
Gripas epidēmijas dēļ nevienā Rīgas pašvaldības izglītības iestādē mācības nav pārtrauktas, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.
Imantā plīsis ūdensvads; remontdarbi turpināsies arī naktī  (11)
26.janvāris 2015 19:15
Imantā, Jūrmalas gatvē 69, plīsis liela diametra novecojis ūdensvads, un, kā liecina pašreizējā informācija, avārija ir nopietna, pirmdien informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.
Policija turpina vērtēt iespējamos pārkāpumus pie Krievijas vēstniecības  (33)
26.janvāris 2015 16:25
Patlaban Valsts policija vērtē apstākļus sāktajās lietās par iespējamiem pārkāpumiem piketā pie Krievijas vēstniecības Latvijā, taču galīgie lēmumi vēl nav pieņemti. Pēc pilnīgas iepazīšanās ar situāciju likumsargi lems, vai kādu no lietām izbeigt, portālu "Delfi" informēja policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.
Opozīcija dusmīga par plāniem likvidēt Rīgas domes Revīzijas komisiju  (13)
26.janvāris 2015 13:46
Rīgas domes (RD) Revīzijas komisijas likvidācija ir veids kā mazināt Rīgas pilsēta budžeta uzraudzību, brīdī, kad pilsētas budžets jau vairākus gadus ar mīnusa zīmi, norādīja Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) RD frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis.
Advokāte: grozījumi Preses likumā ir pretrunā starptautiskiem principiem  (13)
25.janvāris 2015 21:34
Tieslietu ministrijas (TM) virzītie grozījumi likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" ir pretrunā ar starptautiskajiem principiem, kas attiecas uz vārda brīvību. Šādu secinājumu, izpētot TM pieteikto grozījumu būtību, Latvijas Televīzijas raidījumam "de facto" paudusi zvērināta advokāte Linda Bīriņa.
IUB uzsāk pārbaudi par biļešu cenu celšanu Rīgas mikroautobusos  (43)
25.janvāris 2015 20:04
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sācis pārbaudi, vai Rīgas dome, ļaujot pilnsabiedrībai "Rīgas mikroautobusu satiksme" palielināt biļešu cenas reisos, nav bijusi pārāk pretimnākoša konkrētajam privātuzņēmumam, vēsta "Nekā personīga".
Raidījums: iedzīvotāji saņem lielus rēķinus par zemes nomu; Saeima nesteidzas to risināt  (25)
25.janvāris 2015 19:33
Saeima un Ministru kabinets nesteidzas risināt piespiedu nomas jautājumu, un minimālas izmaiņas sola vien septembrī, ziņo raidījums "Nekā Personīga".
Ušakovu aicina ierasties uz Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi  (62)
25.janvāris 2015 14:44
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) uzaicināts ierasties uz 26.janvāra Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi, informēja komisijas konsultante Sandra Notruma.
Rīgā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību nakts stundās arī patērēšanai uz vietas  (75)
25.janvāris 2015 13:12
Rīgas dome (RD) otrdien lems par aizliegumu tirgot alkoholiskos arī dzērienus patērēšanai uz vietas nakts stundās mazumtirdzniecības vietās, kurām nav nodrošināta atsevišķa ieeja, informē domē.
Rīgas un Pierīgas pašvaldībām jāveido kopīga transporta sistēma, uzskata eksperts  (27)
24.janvāris 2015 11:26
Valstij nebūtu jāatņem līdzekļi nabadzīgākām pašvaldībām un jāpārdala papildu līdzekļi Rīgas transportam, norāda transporta eksperts Tālis Linkaits .
'Vienotība' prasa Ušakovam skaidrojumus par 'Rīgas satiksmes' reklāmām radio  (26)
23.janvāris 2015 18:47
Rīgas domes (RD) partijas " Vienotība " deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte nosūtījusi pieprasījumu pašvaldības priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, kurā vēlas noskaidrot, vai četru Latvijas radiostaciju pārraidītā reklāma par sabiedriskā transporta biļešu cenas pieaugumu ir saskaņota ar mēru un kas tiks darīts, lai pārtrauktu pašvaldības uzņēmuma " Rīgas satiksme " politizāciju, pavēstīja RD "Vienotības" frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts.
Valsts kontrole Rīgas domei prasa papildu informāciju par transporta biļešu cenu celšanu  (20)
23.janvāris 2015 11:21
Valsts kontrole (V) šonedēļ lūgusi Rīgas domi sniegt papildu informāciju par tās ieteikumu ieviešanu pēc pērn veiktās operatīvās revīzijas saistībā ar sabiedriskā transporta tarifu noteikšanu pašvaldībā.
Foto: Vecrīgu 'iekaro' celtņi – aculiecinieks uztraukts par drošību  (10)
23.janvāris 2015 10:38
Lai gan Vecrīgā, Vaļņu ielā netālu no viesnīcas "Rīga" slejas celtņi tieši virs ielas, iela nav ierobežota gājējiem, novēroja "Delfi" lasītājs Mihails.
'Rīgas satiksmes' darbinieki pret biļešu cenu 'lēciena' negāciju un kritikas vilni gatavoti vērienīgā ballē  (108)
23.janvāris 2015 08:15
Lai sagatavotu darbiniekus negatīvo emociju un kritikas gūzmai, kas no pasažieriem varētu velties saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu cenu straujo celšanu, Rīgas domes kapitālsabiedrība " Rīgas satiksme " (RS) aizvadītā gada nogalē spēcinājusi viņus krāšņā pasākumā īrētās telpās Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, piektdien vēsta laikraksts " Diena ".
Nils Ušakovs: Jautājumi un atbildes par braukšanas biļešu cenām  (349)
23.janvāris 2015 00:04
Paskaidrot cenu paaugstinājumu vienmēr ir ļoti sarežģīti. Nevienam normālam cilvēkam cenu palielināšana nevar patikt. Nevienam nepatīt uzklausīt jebkādus paskaidrojumus, kādēļ tiek paaugstinātas cenas. Un tas ir dabiski. Tomēr mans uzdevums ir sniegt jums maksimāli izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem.
Rīgā notiks četru mazākumtautību skolu reorganizācija un taps jauna - Rīgas Austrumu vidusskola  (12)
22.janvāris 2015 18:58
Rīgas domes Izglītības , kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja Rīgas 24.pamatskolas un Rīgas 32.vidusskolas apvienošanu, izveidojot Rīgas Austrumu vidusskolu, kā arī Rīgas 68.vidusskolas apvienošanu ar Rīgas 34.vidusskolu, 68.vidusskolu likvidējot.
Flešmobs, zaķu brauciens, pikets – kā plāno protestēt pret transporta biļešu cenu 'lēcienu' Rīgā  (59)
22.janvāris 2015 10:52
Flešmobs ar zaķa ausīm, zaķu brauciens noteiktā laikā, pikets ir dažas no idejām, kā aktīvisti, kas apvienojušies domubiedru grupā pret biļešu cenu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā, februāra sākumā varētu protestēt pret straujo biļešu cenu lēcienu, liecina informācija sociālajā vietnē " Facebook ".
Reklāmas klipa filmēšanas dēļ ierobežos satiksmi Doma laukumā  (4)
22.janvāris 2015 06:50
Reklāmas klipa filmēšanas laikā no ceturtdienas līdz svētdienai tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, izņemot filmēšanas tehniskos transportlīdzekļus un transportlīdzekļus ar speciālām atļaujām, Doma laukumā pie ēkas Pils ielā 23, pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
VARAM biļešu cenu celšanā Rīgas mikroautobusos saredz neatbilstības likumam  (4)
22.janvāris 2015 01:10
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ( VARAM ) visticamāk akceptēs jaunos " Rīgas satiksmes " (RS) sabiedriskā transporta biļešu cenu tarifus, taču ministrija saredzot zināmas neatbilstības likumam saistībā ar biļešu cenu celšanu mikroautobusos Rīgā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Sastrēgumstunda" norādīja VARAM ministra padomnieks un Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis.
Baraņņiks par sabiedriskā transporta biļešu cenu celšanu: 'cilvēkiem vienkārši nepatīk cipars'  (135)
21.janvāris 2015 23:18
"Cilvēkiem vienkārši nepatīk cipars,'' tā, komentējot "Rīgas satiksmes" (RS) jaunos tarifus Latvijas Televīzijas raidījumā "Sastrēgumstunda", sacīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks .
Dotācijā no Rīgas domes 'Rīgas satiksme' šogad saņems 88,6 miljonus eiro  (12)
21.janvāris 2015 20:29
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja trešdien atbalstīja papildināto šā gada pašvaldības budžeta projektu, pašvaldības dotācijā " Rīgas satiksmei " šogad piešķirot 88,6 miljonus eiro.
Gerhards aicina izvērtēt 'Rīgas satiksmes' vadības atbildību saistībā ar pārkāpumiem tarifu noteikšanā  (55)
21.janvāris 2015 19:14
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards vēstulē Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam prasījis nekavējoties izvērtēt pašvaldības uzņēmuma " Rīgas satiksme " valdes locekļu atbildību saistībā ar Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumā par sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu noteikšanu konstatētajiem pārkāpumiem, pastāstījis ministra padomnieks Arnis Zacmanis.