Rīgas dome

Rīgas dome

Rīgas dome ir Rīgas pilsētas pašpārvaldes augstākā iestāde. Tā sastāv no 60 deputātiem, ko ievēl reizi četros gados pašvaldību vēlēšanās. Kopš 2003.gada tā darbojas atjaunotajā Rātsnama ēkā Rātslaukumā 1, Vecrīgā.

'VEF Rīgas skolu superlīgā' triumfē Rīgas 49.vidusskolas pārstāvētās komandas
27.februāris 2015 12:05
"VEF Rīgas skolu superlīgas" finālspēlēs ceturtdien, 26. februārī, Rīgā, "Daugavas sporta namā" sestās sezonas čempionu titulus izcīnīja Rīgas 49. vidusskolas komandas meiteņu un zēnu konkurencē, nosargājot ierpiekšējo gadu čempionu statusu.
Slēgs satiksmi Rīgā, Dzirnavu ielas posmā  (2)
27.februāris 2015 06:43
Celtņa demontāžas laikā no 27.februāra plkst.24 līdz 28.februāra plkst.23.59 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Rīgā Dzirnavu ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Jeruzalemes ielai, informēja Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.
Dzanuškāna advokātu birojs ziedojis 'Delnai' 1000 eiro; biedrība ziedojumu sev nepaturēs  (10)
26.februāris 2015 19:32
Advokātu birojs "Dzanuškāns un partneri" ziedojis biedrībai "Sabiedrība par atklātību " Delna "" 1000 eiro, taču biedrība ziedojumu sev nepaturēs.
ZZS 'neiesaistīsies politiskajā cīņā' par 'Rīgas satiksmes' tarifu noteikšanas uzticēšanu regulatoram  (44)
25.februāris 2015 21:07
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) "neiesaistīsies politiskajā cīņā" par pašvaldības uzņēmuma " Rīgas satiksme " (RS) sabiedriskā transporta tarifu noteikšanas uzticēšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ( SPRK ) un balsojumā Saeimā par attiecīgajiem likumprojektiem vairākums tās deputātu nepiedalīsies, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis .
No Saeimas aizejošajam Vilkam likums ļauj atgriezties Rīgas domē kā deputātam  (45)
25.februāris 2015 19:52
Saeimas deputātam Andrim Vilkam ( VL-TB/LNNK ), kurš nolēmis nolikt parlamentārieša mandātu, likums ļauj atgriezties strādāt Rīgas domē kā deputātam, apstiprināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Opozīcija: PVD atklājis kvalitātes prasībām neatbilstošu 'Aqua Riga' produkciju  (10)
25.februāris 2015 19:31
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot dzeramā ūdens "Aqua Riga" ražošanu, tirdzniecību un transportēšanu, ir atklājis, ka šī ūdens ražošanā iesaistītie uzņēmumi ir pieļāvuši neatbilstības, kas novedušas pie tā, ka tirdzniecībā nonācis kvalitātes prasībām neatbilstošs produkts, informēja Rīgas domes " Vienotības " deputātu frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts.
Risināsies 'VEF Rīgas skolu superlīgas' finālspēles
25.februāris 2015 15:38
Ceturtdien, 26.februārī, Krišjāņa Barona ielā 107, sporta namā "Daugava" notiks jau sestais pēc kārtas vērienīgākā Rīgas vispārizglītojošo skolu turnīra "VEF Rīgas skolu superlīga" fināls, kur par čempionu titulu cīnīsies pašas labākās zēnu un meiteņu komandas.
Divas apsūdzētās bērnudārza darbinieces vainu lietā par meitenes iekrišanu akā neatzīst  (32)
25.februāris 2015 14:44
Krimināllietā par nolaidīgu darba pienākumu pildīšanu bērnudārzā "Laimiņa", kā dēļ maza meitene iekrita kanalizācijas akas šahtā, divas apsūdzētās bērnudārza darbinieces savu vainu neatzīst, informēja tiesā.
Pašvaldība varēs ātrāk 'atņemt' nekoptos kapus Rīgā  (10)
25.februāris 2015 14:11
Samazināts nekoptu kapavietu aktēšanas termiņš no pieciem uz trim gadiem, un virsapbedījumus, mirušo apbedot zārkā, šajās vietās varēs veikt tikai tad, ja būs pagājuši 20 gadi pēc iepriekšējā apbedījuma, paredz Rīgas domes apstiprinātie jaunie saistošie noteikumi par kapsētu darbību un uzturēšanu.
Rīgas dome aizņemsies 3,75 miljonus eiro četru Rīgas skolu renovācijai  (13)
24.februāris 2015 16:08
Rīgas dome (RD) aizņemsies 3,75 miljonus eiro četru Rīgas skolu renovācijai, informēja RD sēdē.
Jau drīz Rīgā pieaugs maksa par autostāvvietām un mainīsies zonējumi  (54)
24.februāris 2015 15:39
Saskaņā ar Rīgas domes lēmumu no 1.aprīļa pieaugs maksa par pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, kā arī mainīsies auto atstāšanas vietu zonējums, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā Rīgas satiksme .
Dome Ziemeļu transporta koridora projektam ņems kredītus līdz 5,8 miljoniem eiro  (2)
24.februāris 2015 15:35
Rīgas domes (RD) deputāti sēdē otrdien atbalstīja divu aizņēmumu piesaistīšanu par kopēju summu līdz 5,817 miljoniem eiro Ziemeļu transporta koridora projekta īstenošanai, uzzināja domes sēdē.
ĀM: Līgo svētki Maskavā nav pretrunā ar nostāju pret Krievijas agresiju Ukrainā  (14)
24.februāris 2015 13:47
Līgo svētki Maskavā nav pretrunā ar Latvijas nostāju attiecībā uz Krievijas agresiju Ukrainā, skaidro Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Ivars Lasis.
LFF 'gadsimta celtnes' būvniecība izkustas no vietas – sāk apspriest koku izciršanu  (35)
24.februāris 2015 06:56
Otrdien sākas publiskā apspriešana par vairāku koku izciršanu Ērgļu un Krišjāņa Barona ielu apkārtnē, kur Latvijas Futbola federācija (LFF) plāno būvēt savu jauno stadionu.
'Rīgas kartei' bažas par konkrēta uzņēmuma lobēšanu, ieviešot Latvijā vienotu e-karšu sistēmu  (19)
23.februāris 2015 20:39
Pašvaldības SIA " Rīgas satiksme " daļēji piederošā uzņēmuma "Rīgas karte" (RK) vadība ir nobažījusies, ka, lemjot par vienotas e-karšu sistēmas ieviešanu Latvijā, tiks lobēts konkrēts uzņēmums - Jelgavas e-kartes sistēmas izstrādātājs SIA "Complete Payment Systems" (CPS), kura līdzīpašnieks ir Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) padomnieks Normunds Bergs.
'Rīdzinieku kartes' īpašnieki varētu saņemt atlaides mēnešbiļešu iegādei  (28)
23.februāris 2015 12:24
"Rīdzinieku karšu" īpašniekiem nākotnē varētu tikt piešķirtas atlaides, iegādājoties mēnešbiļetes.
Pēteris Apinis: Stradiņa slimnīca – rosības imitācija. Sāgas otrā daļa  (43)
23.februāris 2015 02:04
Lai saprastu, kas notiek Stradiņa slimnīcā, sākotnēji vajadzētu atbildēt uz dažiem jautājumiem. Pirmais un būtiskais ir – kas saņem "otkatu" no celtniecības? Uzrakstīju šo teikumu un nokaunināju sevi – "otkati" ir Rīgas domē, valdībā tādu nav. Sauksim šo nelielo darījumu par "draudzību".
'de facto': nesaskaņojot darbinieka atrašanos amatā, Rīgas pašvaldības policijā pārkāpj likumu  (25)
22.februāris 2015 21:33
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs joprojām nav savu atrašanos amatā saskaņojis ar iekšlietu ministru, kas pēc būtības ir likuma "Par policiju" pārkāpums, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Izglābj Ķīšezerā ielūzušu zemledus makšķernieku  (8)
21.februāris 2015 21:58
Sestdien Rīgā izglābts kāds zemledus makšķernieks, kurš bija ielūzis Ķīšezerā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
Ārkārtas gadījumos glābējiem aizvien nav piekļuves daudzstāvu namiem, vēsta raidījums  (37)
21.februāris 2015 21:34
Gadu gaitā pastāvošā problēma ar ugunsdzēsēju transporta piekļuvi daudzstāvu namiem, kuriem apkārt atrodas daudzas automašīnas, joprojām nav atrisināta. Šajā situācijā valsts un pašvaldība atbildību par situāciju neuzņemas, noraidot to pretējai pusei, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Ušakovs: Rīgas ceļu uzturētāji pierādījuši, ka var strādāt līmenī  (33)
21.februāris 2015 16:48
Uzņēmumi, kas Rīgā uztur ceļus, kopš 9.janvāra, kad tiem tika izteikts aizrādījums par paviršu darbu, ir izturējuši pārbaudi un pašvaldība arī turpmāk sadarbosies ar tiem, apliecināja domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).
Ušakovs Maskavā saņemto prēmiju ziedos Svētā Nikolaja kapelas atjaunošanai  (159)
20.februāris 2015 23:02
Piektdien Maskavā, Kristus Glābēja katedrālē, saņemto Starptautiskā Sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) prēmiju par kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) apņēmies ziedot Svētā Nikolaja kapelas atjaunošanai, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Pareizticīgās baznīcas apbalvojums Ušakovam ir divdomīgs, uzskata eksperts  (111)
20.februāris 2015 16:11
Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") apbalvojums no Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) vērtējams diezgan divdomīgi, ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.
Ušakovs: pasūtītājs ir apmierināts ar Dzanuškāna pētījumu; nav pamata runāt par pārkāpumiem  (85)
20.februāris 2015 12:13
Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, kas bija Jāņa Dzanuškāna advokātu biroja izstrādātā pētījuma pasūtītājs, ir apmierināts ar tā kvalitāti, līdz ar to neesot pamata izvērtēt pašvaldības amatpersonu atbildību, šo pētījumu saņemot attiecīgajā kvalitātē, sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).
Ušakovu Maskavā apbalvos par kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā  (189)
20.februāris 2015 10:53
Rīgas domes mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") piektdien Maskavā saņems pareizticīgās baznīcas balvu, informēja pašvaldībā.
Rīgas karte: AS 'Pasažieru vilciens' piedāvā nelietderīgi izlietot gandrīz miljonu eiro
20.februāris 2015 08:56
Šā gada 12. februārī AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns medijiem paziņojis, ka PV gatavojas biļešu tirdzniecības revolūcijai, ieviešot zonu sistēmu. Projekta plānotais ieguldījums lēšams nepilna miljona eiro apmērā. SIA "Rīgas karte" (RK) atzīmē, ka šādu sistēmu būtu iespējams ieviest nekavējoties un bez papildus ieguldījumiem, izmantojot jau iepriekš PV vilcienos lietoto RK aprīkojumu.
Ušakovs Maskavā ticies ar ES sankcijām pakļauto Valsts domes priekšsēdētāju  (246)
19.februāris 2015 21:59
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) šodien Maskavā ticies ar Krievijas Valsts domes priekšsēdētāju Sergeju Nariškinu, apstiprināja Ušakovs.
'Zaķu dienas' iniciatori: ar Ušakovu tiekas 'nesaprotamas personības'  (63)
19.februāris 2015 17:01
Iniciatīvas "1.februāris - zaķu diena - visiem!" ("Zaķu diena") pārstāvji publiski paziņojuši, ka tie cilvēki, kas trešdien tikušies ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), nepārstāv grupas viedokli.
Ušakovs: nebija pamata atteikt biļešu cenu paaugstināšanu mikroautobusos  (90)
19.februāris 2015 08:06
Rīgas domes (RD) Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijai nebija pamata atteikt biļešu cenu paaugstināšanu pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) reisos, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" norādīja Rīgas mērs Nils Ušakovs .