Rīgas festivāls

Rīgas festivāls

Rīgas festivāls ir ikgadējs muzikāls pasākums, kas pulcē gan pasaules akadēmiskās mūzikas zvaigznes, gan pašmāju spožākos māksliniekus. Rīgas festivāls tiek organizēts ik gadu jūnijā, aptverot apjomīgu pasākumu programmu, kas gadu no gada paplašinās.

Šogad Rīgas festivāls notiks no 27. maija līdz 18. jūnijam. Festivāla atklāšanā uzstāsies Londonas simfoniskais orķestris Sera Antonio Papano vadībā.

Redaktors iesaka
Vestards Šimkus par koncertizrādi 'Novecento' – 'Tūkstošdeviņsimt' 'Rīgas festivālā'
06.jūnijs 2016 13:50
"Rīgas festivāla" programmā 8. un 9. jūnijā Spīķeru koncertzālē izskanēs režisora Dmitrija Petrenko veidotā koncertizrāde "Novecento – Tūkstošdeviņsimt". Izrādē, kas tapusi pēc Alesandro Bariko tāda paša nosaukuma stāsta motīviem, piedalīsies ne tikai aktieri Kristaps Ķeselis (latviešu versijā 9.jūnijā) un Maksims Busels (krievu versijā 8.jūnijā), bet arī izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus , kurš īpaši šim iestudējumam sacerējis arī mūziku.
Operu ārijas džeza manierē
27.maijs 2016 13:16
Tie, kuriem patīk operu ārijas un labs džezs, 10. jūnijā iesakām doties uz Latvijas Radio bigbenda un Maestro Raimonda Paula jauno koncertprogrammu, kurā skanēs gan itāļu meistaru Džakomo Pučīni, Vinčenco Belīni un Džuzepes Verdi skaistākās melodijas, gan lappuses no Riharda Vāgnera daiļrades un franču opermūzikas – Kamila Sensānsa un Žaka Ofenbaha darbiem, Žorža Bizē "Karmenas", čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka "Nāras" un Džordža Gēršvina meistardarbs "Porgijs un Besa".
Igora Stravinska pokera spēle mūzikā
27.maijs 2016 11:35
Budapeštas Festivāla orķestra koncertā 8. jūnijā bez Ferenca Lista Otrā klavierkoncerta un Antonīna Dvoržāka Astotās simfonijas skanēs arī Latvijā retāk dzirdēts skaņdarbs – Igora Stravinska "Kāršu spēle"; mūsu skatītājiem un klausītājiem labāk varētu būt pazīstami viņa baleti "Svētpavasaris", "Ugunsputns" un "Petruška".