Rīgas Krievu teātris

Rīgas Krievu teātris

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir vecākais krievu teātris ārpus Krievijas, atklāts 1883.gada 2.oktobrī ar I.Špažinska lugas “Majoriene” pirmizrādi.

Populārākie raksti
Galvenais – nenokavēt izrādi! Latvijas lielāko teātru skatītāju zvanu stāsti  (6)
27.marts 2017 11:16
27. martā visā pasaulē aktieri, režisori, scenogrāfi, kostīmu un grima mākslinieki, kā arī citi skatuves mākslai pietuvināti profesionāļi svin Starptautisko Teātra dienu, ko 1961. gadā izveidoja Starptautiskais Teātra Institūts (International Theatre Institute UNESCO). Sveicot Latvijas teātra mākslinieku saimi un arī skatītājus svētkos, atgādinām par vienu no svarīgākajām lietām – nenokavēt izrādes sākumu. Tāpēc Teātra dienā aicinām ieklausīties Latvijas lielāko teātru skatītāju zvanu melodijās un uzzināt stāstus, kas slēpjas aiz izrāžu apmeklētājiem tik pazīstamajām skaņām.
Izrādes apskats: Mēdejas kliedziens un koris ar eņģeļu balsīm  (15)
17.oktobris 2016 00:56
Izrāde "Mēdeja" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Vladislava Nastavševa režijā sākas ar titullomas atveidotājas Gunas Zariņas kliedzienu. Tikai kliedzienam nav skaņas. It kā būtu jau tik daudz kliegts un raudāts, ka izdabūt jelkādu skaņu fiziski vairs nav spēka. Vai gluži pretēji – balss tiek taupīta pēdējam, izsķirošajam atriebības kliedzienam, pēc kura sekos biedējoši mierpilns smaids. Skatītāji, kas vēl tikko sačukstējušies (aktrise viņus jau sagaida, sēžot uz skatuves), pievienojas saspringtajam klusumam. Zālē visu izrādes laiku ir tik blīva neizbēgamas nelaimes enerģija, ka Mēdejas dusmas, aizvainojums, vilšanās ir pat šķietami gaisā sataustāmas.
Ieskaties, kas Latvijas lielākajos teātros notiks Teātra dienā!  (4)
27.marts 2014 08:00
Ceturtdien, 27. martā, ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā Starptautisko Teātra dienu atzīmēs gan profesionālie, gan amatieru teātri.