Roberts Ķīlis

Roberts Ķīlis

Roberts Ķīlis dzimis 1968.gada 14.martā Rīgā, Sociālantropologs, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, bijušais izglītības un zinātnes ministrs. 1991.gadā viņš ar izcilību beidzis LU Filozofijas fakultāti, 1999.gadā ieguvis filozofijas doktora grādu Kembridžas universitātes Sociālās antropoloģijas nodaļā. 2011.gada 25.oktobrī viņš kļuva par Zatlera Reformu partijas virzītu bezpartijisku izglītības un zinātnes ministru Valda Dombrovska valdībā, bet no amata atkāpās 2013.gada 30.aprīlī, to pamatojot ar veselības problēmām.

Populārākie raksti
Reibumā, bez tiesībām un par ātru: slaveni pašmāju autobraucēji – pārgalvji  (35)
27.oktobris 2017 11:08
Uz Latvijas ceļiem netrūkst pārgalvīgu, agresīvu braucēju, kuri pārkāpj noteikumus, un vēsture pierādījusi – likuma priekšā visi ir vienlīdzīgi. Atpazīstamība un bagātība nav garants, ka izdosies izsprukt cauri sveikā, un ceļu policisti arī nav žēlojuši populārus dažādu sfēru darboņus – pēdējos gados vairākas pašmāju slavenības saņēmušas sodu.
Paaudze bez loģiskās domāšanas jeb šokējošie matemātikas eksāmenu rezultāti  (184)
08.jūlijs 2016 00:02
Daudziem skolēniem matemātika pēdējos gados padodas visai smagi, liecina centralizēto eksāmenu rezultāti. Vai mūsdienu jaunā paaudze paliek arvien dumjāka, vai pie vainas vājajiem šī priekšmeta eksāmenu rezultātiem būtu pedagogu neprofesionalitāte, vai arī uzdevumi tiek veidoti pārāk sarežģīti? Viena no versijām - skolēni spēj samērā labi apgūt vielu, taču ar tās pielietošanu viņiem iet visai grūti.
Kāpēc latvieši ir kā traki uz britu karaļnamu?  (107)
04.septembris 2015 13:25
Latvijas iedzīvotāji allaž izrādījuši pastiprinātu interesi par britu karalisko ģimeni, sākot ar princesi Diānu, beidzot ar princi Viljamu, viņa sievu Keitu un bērniem. Sociālantropologs Roberts Ķīlis atklāj, ka šai tendencei ir vairāki loģiski izskaidrojumi.