Russkij mir

Russkij mir

2007.gadā Krievijas prezidents Vladimirs Putins nodibināja fondu "Russkij Mir". Tā mērķis ir izplatīt krievu kultūru ārzemēs. Drošības policijas vērtējumā fonds “Russkij mir” ir viens no instrumentiem, kas tiek izmantots Krievijas tā sauktās maigās varas mērķu sasniegšanai citās valstīs.

Iveta Buiķe: Vai Putins riskēs sākt īstu militāru konfliktu ar Rietumiem?  (138)
30.maijs 2016 09:40
Bijušais NATO komandiera vietnieks ģenerālis sers Ričards Šireffs uzskata, ka jā. Ka gada laikā Rietumi atradīsies kara stāvoklī ar Krieviju. Kremlis iebruks Baltijas valstīs caur Latviju un draudēs ar atomieročiem, ja NATO mēģinās ar militāriem līdzekļiem aizstāvēt Baltiju.
Krievijas meli par fašismu, Baltkrievijas VDK ziņkāre un kiberspiegi – pēdējo gadu draudi Latvijai  (98)
02.aprīlis 2016 17:28
Nule kā Satversmes aizsardzības birojs (SAB) publiskojis pārskatu par situāciju Latvijas drošības jomā 2015.gadā , konstatējot, ka līdzšinējie valsts iekšējās un ārējās drošības apdraudējumi palikuši tādi paši kā iepriekš.
ASV 'melnajā sarakstā' iekļauts Krievijas oligarhs apmeklē LDz priekšnieka Magoņa jubileju  (209)
22.marts 2015 21:29
Pagājušajā nedēļas nogalē notikušās "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa 50.dzimšanas dienas svinības Rundāles pilī apmeklējis arī " Krievijas dzelzceļa" prezidents Vladimirs Jakuņins, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Latvija neatbalsta ES sankcijas pret 'Krievijas dzelzceļu' un tā vadītāju, vēsta TV3  (233)
14.septembris 2014 20:29
Latvijas politiķu un diplomātu iebildumu dēļ Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstos nav iekļuvusi Krievijas valsts dzelzceļa kompānija "Rossijskije žeļeznije dorogi" (RŽD) un tās vadītājs, svētdien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
Drošības policijas uzmanīts Krievijas fonds iekārtojis krievu valodas kabinetu Rēzeknes skolā  (246)
13.janvāris 2014 08:48
Rēzeknes 3. vidusskolā svinīgi, piedaloties pilsētas mēram un citām amatpersonām, atklāts krievu valodas un literatūras kabinets, kura labiekārtošanā palīdzējis Krievijas fonds "Russkij mir", vēsta "Latvijas Avīze".
Rinalds Gulbis: Latvieši, kas okupēja Krieviju  (159)
30.augusts 2012 23:20
27.augustā Tallink hotel konferenču zālē uzstājās politologs, ekonomists un rakstnieks Nikolajs Starikovs. Tikšanās, uz kuru bija ieradusies arī valsts kontroliere Inguna Sudraba, Aleksandrs Gapoņenko, SC aktīvists Rinalds Buškovs, kā arī žurnālists Andrejs Mamikins un pazīstami krievu žurnālisti, tiešām bija pulcējusi ievērojamu skaitu cilvēku, kuri ar neslēptu interesi klausījās N.Starikova uzrunā un atbildēs uz jautājumiem.
Jelgavas deputāts Strods: valstij ir jāatbalsta valsts pamatvērtības ne tikai koncepciju izstrādē  (4)
20.maijs 2012 16:24
Jelgavas krievu kultūras biedrības "Veče" aktivitātēm jāseko atbilstošiem dienestiem, bet pilsonim vai amatpersonai dažreiz nav publiski jāreaģē uz provokatoru akcijām, savukārt valstij ir jāatbalsta savas pamatvērtības.
DP nesaskata noziedzīga nodarījuma pazīmes biedrības 'Veče' rīkotajā aptaujā  (30)
16.maijs 2012 19:39
Jelgavas krievu kultūras biedrības "Veče" organizētajā socioloģiskajā aptaujā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, apliecināja Drošības policijas (DP) priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.
Andis Kudors, Politika.lv: No Maskavas līdz pašām nomalēm  (137)
05.aprīlis 2012 00:36
Nostiprināt Krievijas lomu Latvijā un konsolidēt krievu kopienu aiz Krievijas robežām ar kultūras un izglītības programmu starpniecību — šāds nolūks ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina paspārnē savulaik dibinātajam fondam Russkij Mir.
DP: Putina paspārnē esošā fonda 'Russkij Mir' patiesais nolūks ir nostiprināt Krievijas lomu Latvijā  (115)
23.marts 2012 16:03
Krievijas prezidenta Vladimira Putina paspārnē savulaik nodibinātā fonda " Russkij Mir ", neskatoties uz šķietami ārēji pozitīvajām aktivitātēm, patiesais nolūks ir nostiprināt Krievijas lomu Latvijā un konsolidēt krievu kopienu ārpus Krievijas robežām un uzturēt to saikni ar Krievijas kultūras un izglītības programmu starpniecību, kas dažkārt nesakrīt ar Latvijas integrācijas politikas nostādnēm, tā uzskata Drošības policija (DP), kura savas kompetences ietvaros seko līdzi fonda fonda aktivitātēm Latvijā.
Zatlers: NDK regulāri vērtē ārvalstu fondu naudas izmantošanu Latvijā (20:27)  (10)
23.marts 2012 11:28
Saeimas Nacionālā drošības komisija regulāri pievērš uzmanību, vai ārvalstu fondu nauda Latvijā tiek izmantota pieteiktajiem mērķiem un nerada vietējo fondu atkarību no tiem.
'Re:Baltica': Putina izveidotais fonds 'Russkij Mir' krievu organizācijām Latvijā piešķīris vismaz 170 000 eiro  (58)
22.marts 2012 09:38
Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojuma 2007.gadā izveidotais fonds "Russkij Mir", kura mērķis esot popularizēt krievu valodu un kultūru, kopš 2008.gada Latvijā apstiprinājis grantus dažādiem pasākumiem par kopējo summu aptuveni 170 000 eiro (119 000 latu), liecina žurnālā "Ir" publicētais Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" pētījums. Tiesa, oficiālie dati par grantiem nav pieejami, bet fonds uz lūgumu sniegt informāciju par tiem nav reaģējis.
Krievijas amatpersona: Latvijas referendums par krievu valodas statusu ir tikai sākums  (260)
13.marts 2012 22:34
Latvijā notikušais referendums par krievu valodas statusu ir tikai sākums, un līdzīgs referendums tiek gatavots arī Igaunijā, paziņojis Krievijas NVS un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu lietu federālās aģentūras vadītājs Farits Muhametišins.
'Antifašisti' par nepilsoņu statusu Latvijā sūdzēsies ECT  (146)
23.decembris 2011 12:50
"Antifašistu" organizāciju apvienība "Pasaule bez nacisma" gatavojas nākamā gada pirmajā pusē iesniegt sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), aicinot to izvērtēt nepilsoņu statusu Latvijā, vēsta fonda "Russkij Mir" informācijas dienests.
Maskavas NVS institūts sašutis par Latvijas atteikumu izsniegt vīzas trīs tā darbiniekiem  (92)
27.oktobris 2010 22:17
Maskavā esošais NVS institūts trešdien pauda sašutumu, ka Latvijas vēstniecība Krievijā atteikusi iebraukšanas vīzas trīs tā līdzstrādniekiem, vēstīja institūta preses dienests.