Saeima

No Putina aizbēgušie vīlušies par imigrācijas likuma grozījumiem Saeimā  (49)
31.maijs 2016 00:02
Viens no pazīstamākajiem krievu dzejniekiem un seksuālo minoritāšu tiesību aizstāvjiem Dmitrijs Kuzmins no Maskavas uz Latviju pārcēlās 2014. gadā, nepilnu gadu pēc tam, kad prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumprojektu par homoseksuālisma propagandas aizliegumu bērnu un pusaudžu vidū jeb tā dēvēto "antigeju likumu".
Dālderis: politika Latvijā daļēji tiek finansēta no ēnu ekonomikas  (73)
30.maijs 2016 15:19
Politika Latvijā daļēji tiek finansēta no ēnu ekonomikas, diskusijā par fiskālo politiku un budžeta mērķiem pirmdien atzina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sekretārs Ints Dālderis (" Vienotība ").
Iveta Buiķe: Vai Putins riskēs sākt īstu militāru konfliktu ar Rietumiem?  (116)
30.maijs 2016 09:40
Bijušais NATO komandiera vietnieks ģenerālis sers Ričards Šireffs uzskata, ka jā. Ka gada laikā Rietumi atradīsies kara stāvoklī ar Krieviju. Kremlis iebruks Baltijas valstīs caur Latviju un draudēs ar atomieročiem, ja NATO mēģinās ar militāriem līdzekļiem aizstāvēt Baltiju.
Valsts uzņēmumu padomes joprojām izvēlas politiķi, vēsta 'de facto'  (13)
29.maijs 2016 21:21
Padomju atjaunošana lielajos valsts uzņēmumos nāca ar amatpersonu solījumiem, ka turpmāk tās tiks veidotas saskaņā ar organizācijā OECD pieņemtajiem principiem un vairs nebūs politisko ielikteņu barotavas, kā tas bijis senāk. Tomēr jau pirmās izveidotās padomes rāda, ka politiķi interesi par šo procesu nav zaudējuši, pārliecinājās Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Raidījums: 'Rīgas Centrāltirgus' šefs Abramovs no firmas 'Dezinfa' pieņēmis aizliegtu dāvanu  (35)
29.maijs 2016 19:59
No amata atstādināto " Rīgas Centrāltirgus " (RCT) vadītāju Anatoliju Abramovu apsūdz korupcijā. Pēc tiesībsargājošo iestāžu savāktās informācijas, Abramovs no firmas "Dezinfa" personiskām vajadzībām pieņēmis degvielas karti, ļaujot uzņēmumam uzvarēt iepirkumā par kaitēkļu iznīdēšanu, svētdien ziņo TV3 raidījums "Nekā Personīga".
Par Stambulas konvenciju Saeimā joprojām dažādi viedokļi  (98)
29.maijs 2016 09:13
Stambulas konvencijas ratifikācijas atbalstītājiem un pretiniekiem Saeimā pagaidām ir līdzīgs atbalsts. Balsojumā izšķiroša varētu būt partijas "Saskaņa" pozīcija, kas vēl nav formulēta.
Egils Līcītis: Dziļāk mežā resnāki partizāni  (26)
27.maijs 2016 00:04
Pirmskara priekšvēlēšanu plakāti liecina, ka tālaika politiskie censoņi prata koncentrētā veidā atrast atslēgvārdus un uzasināt makšķerāķus vēlētāju balsu zvejošanā. Partiju bija jūra, bet tās eksponējās ļoti saprotami, nepūšot migliņu cilvēkiem acīs.
Deputāti atbalsta NBS ieceri iznīcināt virs militārajiem objektiem lidojošus dronus  (15)
26.maijs 2016 13:00
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par aviāciju, kas paredz, ka Latvijas armija varēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota gaisa kuģi pie militārajiem objektiem vai to tuvumā.
Labāk atbalstīt internātskolas, nevis celt cietumus mazgadīgajiem noziedzniekiem, norāda NSL  (37)
26.maijs 2016 12:46
Partijas "No sirds Latvijai" (NSL) Saeimas frakcija atklātā vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un valsts augstākajām amatpersonām paudusi protestu pret Izglītības un zinātnes ministrijā izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli.
Parlaments atbalsta ierosinājumu repatriācijas iespēju paredzēt arī tālākā paaudzē dzimušiem latviešiem  (2)
26.maijs 2016 12:39
Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Repatriācijas likumā, kas paredz paplašināt repatriācijas iespēju, to attiecinot arī uz tālākā jeb jaunākā paaudzē dzimušiem latviešiem un līviem.
Atbalsta iespēju pilsoņiem neatkarīgi no izcelsmes pasē mainīt tautības ierakstu uz 'latvietis'  (22)
26.maijs 2016 12:27
Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu likumā noteikt iespējas pilsoņiem neatkarīgi no izcelsmes pasē mainīt tautības ierakstu uz "latvietis".
Tuberkulozes slimnieki asinis spļauj reti. Pazīmes, kas liecina par diloni
25.maijs 2016 18:07
Lai arī pērn Latvijā reģistrēts nedaudz mazāk jaunu tuberkulozes slimnieku (621 pacients, 2014. gadā – 637*), pēc saslimšanas gadījumu skaita esam trešajā vietā Eiropas Savienībā . Šķiet, mākslas filmu iespaidā, kur daudz kas tiek pārspīlēts, joprojām daudzi ir pārliecināti, ka tuberkulozei raksturīgākā pazīme ir asins spļaušana vai vismaz asins stīdziņu klātbūtne krēpās. Patiesībā lielākajā daļā saslimšanas gadījumu asinis izklepotas netiek, un sākumposmā slimību var viegli sajaukt ar parastu saaukstēšanos.
Vāc parakstus par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai  (65)
25.maijs 2016 16:08
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai, liecina informācija portālā.
Rīgas brīvostas pārvaldē vērojams nihilisms augstākajā mērā, dusmojas Kaimiņš  (28)
25.maijs 2016 15:37
Uzklausot Valsts kontroles, Konkurences padomes un Rīgas brīvostas pārvaldes (RBP) pārstāvju skaidrojumus saistībā ar pārkāpumiem velkoņu pakalpojumu organizēšanā , Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti uzskata, ka RBP būtu jāvērtē amatpersonu atbildība.
Saeimas komisija atbalsta Klauža saukšanu pie administratīvās atbildības  (7)
25.maijs 2016 14:03
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstīja deputāta Jāņa Klauža (ZZS) izdošanu administratīvajai atbildībai.
Deputāti uzsver nepieciešamību palielināt atbalstu audžuģimenēm  (6)
24.maijs 2016 20:50
Lai nodrošinātu iespēju bērniem, kuri palikuši bez savu vecāku gādības, uzaugt ģimeniskā vidē, ir jāpalielina atbalsts tām ģimenēm, kuras vēlas un ir gatavas savā pulkā audzināšanā pieņemt vēl kādu bērnu, otrdien uzsvēruši Saeimas Budžeta un finanšu komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks (NA).
Rasnačs vērtēs Olaines cietuma Atkarīgo centra gatavību sākt jaunu resocializācijas programmu  (8)
24.maijs 2016 20:05
Trešdien, 25. maijā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) apmeklēs Atkarīgo centru Olaines cietumā, lai vērtētu tā gatavību sākt jaunu resocializācijas programmu īstenošanu, portālu “Delfi” informēja ministra preses pārstāvis Andris Vitenburgs.
Notikušais ap Stambulas konvenciju Latvijai godu nedara, pārliecināts Vējonis  (160)
24.maijs 2016 13:58
Notikušais ap tā dēvēto Stambulas konvenciju nedara godu Latvijai, otrdien intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", atbildot uz portāla "Delfi" jautājumu, atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Valdība neliek šķēršļus likumprojektam par Latvijas pievienošanos OECD  (9)
24.maijs 2016 13:38
Valdība otrdien vienojās atbalstīt Ārlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu, lai Latvija kļūtu par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ( OECD ) dalībvalsti.
Valdība apstiprina Valsts aizsardzības koncepciju  (78)
24.maijs 2016 12:50
Ministru kabinets (MK) otrdienas sēdē apstiprināja Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavoto Valsts aizsardzības koncepciju.
Infografika: 'Muzeju nakts 2016' – fakti un skaitļi
24.maijs 2016 11:09
21. maijā Rīgā un visos Latvijas reģionos jau divpadsmito reizi tūkstošiem apmeklētāju pulcinājusi akcija " Muzeju nakts ". Akcijas organizētāji ir apkopojuši apmeklētības statistiku.
Neraugoties uz atsevišķu ministru kritiku, izmaiņas valdības sastāvā nav gaidāmas  (8)
24.maijs 2016 07:24
Lai gan atsevišķi ministri pēdējā laikā izpelnījušies kritiku, pašlaik par personāliju maiņu valdībā netiekot domāts.
'Uber' uz Latviju dodas nesteidzīgi; uzsāk pārrunas ar politiķiem  (58)
24.maijs 2016 00:02
Taksometru pakalpojumu piedāvātājs "Uber" vēlas uzsākt savu biznesu Latvijā – kompānija tikusies ar vairākiem Saeimas deputātiem un ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V), taču konkrētus lūgumus par likumdošanas grozījumiem pagaidām nav iesniegusi.
Baltijas un Polijas politiķi: sadarbību kavē mazā pieredze patvēruma meklētāju jautājumos
23.maijs 2016 23:56
Risinot migrantu krīzi, sadarbības iespējas starp valstīm ir ierobežotas, jo valstīm ir minimāla pieredze, pirmdien preses konferencē Rīgā izteicās Baltijas valstu un Polijas parlamenta pārstāvji.
Skolotāju algas: Pierīgas skolu direktori vērsīsies pie Kučinska  (20)
23.maijs 2016 22:09
Pierīgas pašvaldību skolu direktori plāno nosūtīt vēstuli vairākām valsts iestādēm un amatpersonām, tostarp premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) un izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V), norādot, ka skolēnu-pedagogu koeficientam šajā reģionā ir jābūt 13:1, nevis 14:1, pastāstīja Pierīgas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšnieks Oļģerts Lejnieks.
Rihards Kols: Darba meklētājiem – nevis 'konkurētspējīgs', bet zināms atalgojums  (51)
23.maijs 2016 02:10
Pārlūkojot Latvijas portālos un drukātajos medijos publicētos darba sludinājumus, darba meklētāji tajos visbiežāk skaitļu vietā, kas norādītu atalgojuma apmēru, ierauga īsti neko neizsakošos vārdu savienojumus "stabils" vai "konkurētspējīgs atalgojums". Lai gan pētījumi un personāla atlases eksperti pierādījuši, ka atalgojuma norādīšana darba sludinājumā būs izdevīgāka gan darba devējiem, gan darba meklētājiem , Saeima, skatot grozījumus Darba likumā, priekšlikumu darba sludinājumā norādīt algu diemžēl neatbalstīja.
Pēc 20 deputātu iesnieguma ST ierosina lietu par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem internetā
20.maijs 2016 17:13
Pēc 20 esošās Saeimas deputātu iesnieguma Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem internetā, informēja ST.
Pirmdien pieņems lēmumu par Kaimiņa partijas reģistrāciju  (25)
19.maijs 2016 16:22
Pirmdien, 23. maijā, Uzņēmumu reģistrs (UR) pieņems lēmumu par deputāta Artusa Kaimiņa jaundibinātās partijas ieraksta izdarīšanu partiju reģistrā, portālu "Delfi" informēja UR pārstāve Baiba Danovska.
Krīzes situācijās operatoriem būs operatīvi jānosūta īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs  (18)
19.maijs 2016 10:22
Turpmāk mobilo telefonu operatoriem būs pienākums operatīvi nosūtīt Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotās īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs par rīcību krīzes situācijās, paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie likuma grozījumi.