Valsts izglītības satura centrs

Populārākie raksti
Paaudze bez loģiskās domāšanas jeb šokējošie matemātikas eksāmenu rezultāti  (184)
08.jūlijs 2016 00:02
Daudziem skolēniem matemātika pēdējos gados padodas visai smagi, liecina centralizēto eksāmenu rezultāti. Vai mūsdienu jaunā paaudze paliek arvien dumjāka, vai pie vainas vājajiem šī priekšmeta eksāmenu rezultātiem būtu pedagogu neprofesionalitāte, vai arī uzdevumi tiek veidoti pārāk sarežģīti? Viena no versijām - skolēni spēj samērā labi apgūt vielu, taču ar tās pielietošanu viņiem iet visai grūti.
Kāpēc pusaudžiem neiesaka vilkt apspīlētus džinsus, bet meitenēm jāizvairās no 'stringiem'  (4)
24.augusts 2015 22:59
Pusaudžu vecums nav no tiem vieglākajiem posmiem, ko nākas pārdzīvot gan pašiem bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem. Tas attiecas ne tikai uz pusaudžu uzvedību, emociju izpausmēm, bet arī apģērba izvēli – ne velti saka – "dumpinieki".
Sešgadnieku laist rudenī uz skolu vai nelaist? Kas bērnam jāprot  (7)
11.aprīlis 2016 07:02
Katru pavasari daļa sešus gadus veco bērnu vecāku lauza prātu par to, vai atvasi rudenī sūtīt uz skolu būtu prātīgi. Vai bērns ir gatavs jaunajai dzīvei? Varbūt gadu vēl ļaut pabaudīt bērnības garšu, atstājot bērnudārzā? Par to, kādām prasmēm būtu jāpiemīt bērnam, kurš pošas uz pirmo klasi, atbildes sniedz Valsts izglītības satura centra speciālisti, psiholoģe un bērnudārza vadītāja. Ja arī tavās mājās ieperinājušās šaubas par šiem jautājumiem, noteikti būs interesanti uzzināt, ka patiesībā lasīt un rakstīt prasme nebūt nav galvenie kritēriji, pēc kuriem izlemt jautājumu.