Valsts valoda

Populārākie raksti
Armatūras tirgū briest pārmaiņas – uzņēmums ceļ trauksmi  (88)
19.septembris 2017 00:02
Kopš Zolitūdes traģēdijas valsts virzījusies uz būvniecības kontroles stiprināšanu, lai līdzīgas nelaimes vairs neatkārtotos. Arī Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 156, kas regulē būvizstrādājumu tirgu, izstrādāti pēc nelaimes. Pāris gadu pēc noteikumu stāšanās spēkā izstrādāti grozījumi, kas sertificēšanas uzņēmuma AS "Inspecta Latvia" ieskatā ir bīstami: kontroles iespējas pār Latvijā ievestu armatūru samazināsies, kas neveicinās ne kvalitāti, ne drošību. Savukārt grozījumu autore – Ekonomikas ministrija (EM) – bažas noraida un uzsver, ka grozījumi mazinās birokrātiju.
Tests: Vai proti latviešu valodu labāk nekā rektors?  (83)
09.februāris 2017 02:02
Plašas diskusijas sabiedrībā raisījusi norma, ka augstskolu rektoriem jāprot latviešu valoda augstā līmenī arī tad, ja viņi ir no ārvalstīm piesaistīti speciālisti. Portāls "Delfi" piedāvā izpildīt ceturto daļu no valsts valodas eksāmena, kurā varēs pārbaudīt lasītprasmi augstākā jeb C līmeņa uzdevumos. Pārējās eksāmena daļās personas zināšanas tiek pārbaudītas klausīšanās, rakstīšanas un runāšanas uzdevumos.
Krievijas Ārlietu ministrija apsūdz Latviju krievvalodīgo diskriminācijā  (81)
24.janvāris 2015 14:52
Latvijas Valsts valodas centra (VVC) aicinājums darbavietās runāt latviešu valodā liecina par pamatnācijai nepiederošo valsts iedzīvotāju diskrimināciju, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.