Ātruma un piedzīvojumu raidījuma "Ātruma cilts" jaunākajā sērijā, rubrikā "Bez ABS" ir elegants viesis no Londonas – 60. gadu "Rolls-Royce" – un tā saimnieks Gastons Neimanis.

Neimanis auto restaurēšanu sācis ar saviem bērnības auto, paralēli ārsta-ķirurga darbam, un gadu gaitā atjaunojis neskaitāmus spēkratus. Elegantais "Rolls-Royce" ir nācis no Londonas, un tas ir pirmais automobilis, kam ir pašu "Rolls-Royce" taisīta alumīnija virsbūve. 2,6 tonnu smagsvaru Gastons lielākoties atjaunojis savām rokām, saglabājot eleganci un oriģinālo dizainu.

1960. gada "Rolls-Royce Silver Cloud II" ir aprīkots ar ādas sēdekļiem, apsildāmu aizmugurējo stiklu, vairākiem pelnu traukiem un tajā saglabājies pat oriģinālais instrumentu komplekts. Bet zem motora pārsega tam slēpjas trīs bremžu sistēmas, kas rada pārpratumus tehniskās apskates laikā. Kā jau kārtīgam britu auto, "Rolls-Royce" stūre ir labajā pusē, tāpēc apdzīšanas manevros noder uzticams ceļabiedrs.

Kāpēc mācītāji ir īpaši iecienījuši "Rolls-Royce" markas auto un vai angļiem ir tendence sarežģīt lietas, tiek noskaidrots šajā raidījuma sērijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!