Raidījuma "Ātruma cilts" komanda šoreiz devusies ziemas piedzīvojumos ar 70. gadu sniega motociklu "Buran".

Unikālā sniega moča saimnieks Krišjānis Galiņš ir senās tehnikas entuziasts. Hobijs aizsācies bērnībā ar mopēda "Gauja" skrūvēšanu, un laika gaitā apgūti arī lielāki Padomju Savienībā ražotie braucamrīki. Pie sava "Buran" viņš ticis nejauši – pirms trīs gadiem par 100 eiro iegādājies pusizjauktu sniega motociklu ar oriģinālo RMZ motoru.

Ņemot vērā, ka Krišjānis ir elektroniženieris, viņš "Buran" darba kārtībā savedis paša spēkiem, turklāt izrādījies, ka detaļas sniega moču senioram bijušas pieejamākas nekā šī paša gadagājuma Rietumos ražotajiem spēkratiem.

Skats var būt maldinošs, jo vizuāli necilajam "Buran" ir 635 kubikcentimetru motors un 28 zirgspēki, kas ļauj paātrināties līdz 70 kilometriem stundā. Krišjānis stāsta, ka vecmeistari vīlē pat ar 90 km/h. Tikai jāņem vērā, ka degvielu "Buran" patērē kā raķete – 25 līdz 30 litru uz 100 kilometriem –, un ir lielas iespējas, ka braucamrīks garākā distancē padosies pirms finiša. Tomēr ar to ir iespējams noķert ziemas sajūtu, ja esi gatavs regulāri novērst tehniskās ķibeles.

Pauls Timrots ir apņēmies pārbaudīt, kā unikālais spēkrats manevrējams un ko tas spēj parādīt slalomā. Pēc pirmā brauciena ir skaidrs, ka joki mazi – ir jāpieliek lielas pūles, lai elles aparātu savaldītu un uztaisītu pagriezienu pat lielākā rādiusā.

Vai Latvijas klimatā ir vērts investēt senā sniega mocī un vai drīzumā pirmais "Buran" saņems vēsturiskā spēkrata statusu, tiek noskaidrots jaunajā raidījuma sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!